Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitől alakulhat ki zuhanyzás után bőrviszketés? fórum

Mitől alakulhat ki zuhanyzás után bőrviszketés? (tudásbázis kérdés)


1 2
2022. nov. 7. 15:55

A tisztálkodó szereken kívül az is hozzájárulhat a viszketéshez, hogy túl meleg a víz, túl sokáig tart a zuhany.

Vagy a bőr valamilyen betegsége, túlérzékenysége az ok, amire bőrgyógyászati kivizsgálás kell.

59. libikóka (válaszként erre: 58. - Juli.85)
2022. nov. 7. 08:49
Lehet a tusfürdő vagy szappan,akkor is ha régóta ugyanazt használod.
2022. nov. 7. 08:46
Sziasztok! Fürdés után iszonyúan ég, viszket a karom és a lábam,ami elmúlik 1 óra múlva. Nálam az ősz beköszöntével jött elő és korábban nem volt ilyen problémám. Külterületen lakom bevizsgált a kútvizünk, és klórmentes. Nem feltétlen lehet a klórt hibáztatni, az én esetemben meg egyátalán nem.
57. Bártfai Andrea (válaszként erre: 56. - Globus)
2018. nov. 13. 11:24
Babaszappant használok, de azonnal átmosom magam szódabikarbónás vízzel és jöhet a testápoló.
56. globus (válaszként erre: 55. - Bártfai Andrea)
2018. nov. 3. 17:05
Más mosakodószert, tusfürdőt, szappant nem is használsz? Az én nénim életét annyira megkeseríti ez, hogy nem is fürdik. Csak mosakodni szokott, lavórban, kesztyűvel. Érdekes, a lábfej áztatása nem okoz problémát, csak teljes test víz alá kerülése.
55. Bártfai Andrea (válaszként erre: 54. - Tecuko)
2018. nov. 3. 16:57

Nekem cutan bőrpróbákkal kimutatták a vegyszer-allergiát, - ami leginkább klór, és sajnos mindenütt jelen van.

Már elegem volt a "mit csináljak", "ne vakarjam", "mivel kenjem", - már nem panaszkodom, mert az ezerszer kipróbált tanácsokból elegem van.

A szőlő testápoló pár órára enyhíti.

A szódabikarbóna jó (egyenlőre).

54. tecuko
2018. nov. 2. 23:12
Csak most találtam a topicra. Akár én is írhattam volna a topicindító hozzászólást... gyerekkorom óta uez a helyzet. Elsősorban zuhanyzás, vagy nem kellően forró fürdő után kb 20 perces viszketés v fájdalom keveréke, néha olyan, mintha ezer apró tűvel szurkálnának. Aki nincs így, nem érti, kend be, kiszáradt, de nem, bekenve bármivel se változik. A forró víz - fürdő egyedül ami jó, akkor nincs utána, úszás után pedig a szaunával zárás. Én már tényleg gondoltam vmi vízallergiára is, mert logikátlan az egész, akkor nincs, ha elvileg jobban kiszárad a bőr. Néha jobb, olykor rosszabb, sztem szinte mindent kipróbáltam, és nem találtam okot.
53. Bártfai Andrea (válaszként erre: 52. - Bártfai Andrea)
2018. okt. 24. 09:16
Ja, és egyes üzletekben fél kilós és kilós kiszerelésben kapható szódabikarbóna, - nem drága.
52. Bártfai Andrea (válaszként erre: 51. - Zsolt!)
2018. okt. 24. 09:14

A zuhanyra szerelt vízszűrő nemigen vált be, - és sajnos az ecetes sprézés sem.

Kipróbáltam a citromsavat is, - de itt sem volt eredmény.


Most tusfürdő helyett szódabikarbónával kísérleteztem, nem öblítem le magam, - csak megtörülközöm. Az uszodába is viszek magammal. Úgy néz ki, hogy bevált, de nem akarom "elkiabálni"...

51. Zsolt!
2018. okt. 19. 00:25

Kedves Viszketotarsak!


Osszesitenem az eredmenyeket, szemelyes okokbol (en is viszketek).

Tobben irtatok klorallergiat, es hogy helytol fuggetlen, meg hogy egyszer csak elkezdodott, es neha ratok jon tusfurdo nelkul is, de krem, gyogyszer, mosopor es oblitocsere nem segit.


En az alabbi, tobbszor is megoldaskent emlitett valaszokat rangsoroltam sajat kiprobalasra - koszonom a posztoloknak!


2007-ben, 11 evvel ezelott szuletett a topic. Szep teljesitmeny, es sok-sok adat!

Talan emlitesre melto, hogy a posztok rendre

augusztus, szeptember, december

honapokban szulettek.

Februartol juliusig nem volt poszt!

Tehat a tavasz kiesik?


1. Meleg, testhezallo ruhaba oltozes furdes utan

2. Furdoolaj elotte, vagy vizes borre utana

3. Vashiany, vitaminszedes

4. Vizszuro zuhanyra, ami kiszuri a klort (is): [link]

5. Himalayai Furdoso

6. Zuhanyzas helyett kadfurdo


Es egy kis sztory tolem is :)


Nekem kb 20 eve van ez az atkozott viszketes, neha-neha, de akkor nagyon.

A lustabb posztoloknak felhivnam a figyelmet a legelso posztra: kiprobalta tusfordo nelkul, ahogy en is: tehat a “hasznalj mas tusfurdot”, koszi, de nem a legjobb tanacs.. :)


Szives figyelmebe ajanlanam a borgyogyaszok is a temat, mivel a szamlan kivul mast, sajnos nem tudtak nyujtani...


Sok sikert mindenkinek es jo vakarozast!


—-


Emlitesre melto cikkek a temaban:

Miert karosak a furdoszerek?

[link]


A borgyogyasz valaszol - bar az orvosokra sokan irtatok es irom en is: fogalmuk sincs mit erzunk... - de lehet, ez a megoldas segithet:

[link]

50. Bártfai Andrea (válaszként erre: 49. - Érdekes73)
2018. szept. 17. 08:56
Bizony, - nem szívesen mondanék le a wellnessekről!:)
49. Érdekes73 (válaszként erre: 48. - Bártfai Andrea)
2018. szept. 15. 23:30
Jó hogy sikerült rájönnöd mi jó a bőrödnek.
48. Bártfai Andrea (válaszként erre: 47. - Érdekes73)
2018. szept. 15. 20:05

Hát az a klór-allergia, amit a vizsgálatok kimutattak, - de nem használt semmi, pedig felírtak receptre egy csomó ellenszert.

Végül kénytelen voltam kísérletezni, - sikerült! Már nem vakarózom!


A klór az a fertőtlenítő, amit nem csíp a bőröm! Mi rendszeresen cseréljük a zuhanyozóban a szűrő-patront, - nincs is probléma. Az élményfürdők, wellnessek okozták a bajt.

47. Érdekes73 (válaszként erre: 46. - Bártfai Andrea)
2018. szept. 14. 22:02
lehet hogy a fertőtlenítőket nem bírtad ?
2018. szept. 14. 21:45

A bőrgyógyász különféle gyógyszereket, krémeket írt fel a klórallergiámra, de csak egy rövid ideig hatott. Nagyon szeretjük és rendszeresen járunk wellness-fürdőkbe és már zuhanyozás közben kezdtem vakarózni. Hiába mondták, hogy nem szabad vakarni. Naná, hogy vakaróztam, ha viszketett, - sokszor majd megbolondultam.


Mindent kipróbáltam, amit javasoltak, - mindenki nagyon okos volt, bölcsnek tűnő tanácsaikat meg is fogadtam. Ezek közül a legbölcsebb az volt, hogy "nem kell fürdeni". Ezt persze nem próbáltam ki, mert féltem az apró kis bogaraktól, amik a szagom miatt esetleg megtámadtak volna.:) Kísérletezni kezdtem testápolókkal, különféle gyógynövény-forrázatokkal, - de semmi sem használt.


Végül kikísérleteztem egy természetes, vegyszermentes folyadékot, amit fürdés után magamra spriccelek. - Azóta nem vakarózom és nem adok ki ezreket testápolókra, krémekre, gyógyszerekre, - pár forintból megúszom.

2018. szept. 8. 08:34
szappanra,vagy samponra vagy a vizben levo clorinra lehetsz allergias.
2017. márc. 5. 09:34
Ket evig szenvedtem elviselhetetlen borviszketestol.Zuhanyzas utan kinzo volt nagyon!Mindent kiprobaltam ellene!Vegul kiderult,hogy egyszeru volt az oka,vashiany!A leghatasosabb komplex vitamint szedni,amiben minden vitamin es nyomelem megtalalhato!Meglatjatok,fokozatosan elmulik a borviszketes!
2016. febr. 9. 10:57
szappan, tusfürdő, valamire allergia esetleg.
42. grizus
2016. febr. 9. 04:47
A klóros víztől.
2016. febr. 8. 21:01
Én is évek óta küzdök a fürdés/zuhanyzás utáni elviselhetetlen viszketéssel. Nekem a himalayai só segített amit a fürdövízben oldok fel. Tusfürdő csere testápoló nemigazán jöttek be! Szinte bármilyen fürdősó jó a bőrömre, amióta felfedeztem ezt imádok fürdeni!
2012. júl. 3. 21:17

A kisfiamnál ezzel szenvedtünk, igaz, ekcèmàs.

Rövid ideig tartó tusolás vastagon natúr kecsketejszappanal, nedves bőrre vèkonyan bőrpuhító testàpoló

2012. júl. 3. 19:36
Túlklórozott víztől, vagy valamilyen tusfürdőtől, szappantól.
2012. júl. 3. 18:45

Legvalószínűbb, hogy a mindenféle vegyi szörnyűségek miatt, amelyek a kommersz tusfürdőkben vannak, attól viszket sok embernek a bőre zuhanyozás után! Úgy tisztítanak, hogy leszedik a bőr felső hámrétegét! És gyakran az emiatt felkent testápoló sem segít, mert abban is vannak bőrszárító anyagok!

Én pár hónapja kezdtem átállni az egészséges/természetes összetételű kozmetikumok keresésére, használatára, ezt javaslom azoknak, akiknek a szokványos bolti holmikkal gondjaik vannak.

Javaslom, tanulmányozzátok Antal Vali honlapját (ahol sok ismeretanyag van az összetevőkről), és az ő netes áruházukban kapható termékeket. Ott is lehet fogyasztói véleményeket olvasni, kinek mi vált be. (Remélem, ez így nem számít itt reklámnak!)

37. Zsú1965 (válaszként erre: 36. - Ookata)
2012. júl. 3. 13:06

Nekem is volt ilyen problémám, mindent lecseréltem (tusfürdő, mosópor, stb.), használtam gyógyszertári fürdőkrémet, már féltem a mosakodástól, voltam bőrgyógyásznál, aki a végén "kitalálta", hogy ha semmi sem segít, akkor allergiás vagyok a vízre.

Aztán a barátnőm elráncigált kineziológushoz, és néhány oldás után fokozatosan elmúlt. Sosem gondoltam volna, hogy lelki okai vannak vagyis voltak.

Egy próbát talán neked is megér.

36. ookata
2012. júl. 3. 12:55

Nekem körülbelül 5 éve van ez a problémám, mióta Pestre költöztem. Általában csak zuhanyzás után viszket, de néha csak úgy is. Nagyon erősen viszket, csak a végtagjaim és hosszú idő, mire elmúlik. Ha tetőtől talpig beöltözök, akkor hamarabb elmúlik, vagy legalábbis kevésbé kibírhatatlan a viszketés. Télen mindig rosszabb. Váltottam már sampont, tusfürdőd, testápolót, szappant, öblítő helyett ecetet használtunk és kipróbáltam a gyógyszertári készítményeket is. Nem volt hatásos egyik sem. Az egyetlen ami eddig bevált a babaolaj, télen enélkül ki sem bírnám. Nyáron általában kibírom sima testápolóval is, de nem mindig. A babaolajat mindig vizes bőrre kenem, amikor nyáron testápolózok pedig nem törölközök meg rendesen, hanem csak felitatom a nedvességet, nem dörzsölgetek.

Fogalmam nincs, hogy mitől alakulhatott ki, de nagyon jó lenne, ha már valahol konkrétumokat olvashatnék erről. Mitől van, mitől múlik el?

Érdekes, hogy mikor hazamegyek a szüleimhez is ugyanúgy viszketek zuhanyzás után, pedig mielőtt Pestre költöztem ilyen problémám nem volt otthon. Én először a távfűtésre gyanakodtam, hogy túlzottan kiszárítja a bőröm az állandó meleg, de már nem távfűtéses lakásban lakok és még sem múlt el. A víz keménysége vagy klórossága miatt sem hiszem, mert akkor ha a szüleimnél vagyok akkor miért viszketek ugyanúgy?

2011. nov. 15. 19:06
Nekem olya, mintha nem is a bőr viszketne, hanem a hús alatta. nekem is csak zuhanyzás után. Ngyon rossz.
2011. jan. 7. 19:32

Pl kiszárítja a bőröd a kemény víz, allergiás vagy a szappanodra vagy tusfürdődre.

Ha nem allergiás, hanem kiszáradós viszketés, akkor kend be magad testápolóval. Ha ez nem megoldás, akkor válts tisztálkodó szert.

33. d6d0a67fc0 (válaszként erre: 1. - E1fd3ab8d8)
2011. jan. 7. 18:30

Ugyan már régi a fórum, de hátha más is olvassa ....

Nekem is szokott ilyen örült viszketés lenni zuhanyozás után, de azt figyeltem meg, h nyáron, amikor napozok. Ezután egy-két hónapig is, valószinüleg a hámlás, száraz bőr miatt alakul ez ki.

32. wayteq (válaszként erre: 31. - Wayteq)
2010. aug. 21. 06:50

Ja és még valami, tudom hülyén hangzik,de 1 próbát megér, nekem hatot,bármilyen meleg is van fel kell öltözni tetőtől talpig, lehetőleg testhez simuló pamut ruhával( kínai 8XL-es lenge pólók felejtős).

fontos hogy a test hőmérsékletét megemeljük, mégha kicsit izzadunk is egy fél órát.

31. wayteq (válaszként erre: 30. - Katácskák)
2010. aug. 21. 06:42

Sziasztok, az én tapasztalatom az hogy forró vizes zuhany elmulasztja a viszketést+ száraz bőrre testápolót kell használni. A forró vízre természetesen amit el lehet viselni, kb akkor jó már ha homlok gyöngyözik az izzadtságtól.

Nem árt zuhanyzáskor odafigyelni a légzésre, mert ilyenkor veszünk a legkevésbé gyakran levegő, és felborul a test hőháztartása.Fürdés után is nagy, mély levegő bevétel, sport gyakorlatok , vér oxigén áramlása csökkenti a viszketést.

Napozás is csökkenti a bőrviszketést, sőt tapasztalatom szerint barnuláskor ritkábban jön elő.Remélem segítettem, régóta kínlódom a zuhany utáni viszketéstől, bőrgyógyász sajnos nem is hallott ilyen tünetről,gondolhatjátok hogy évek óta kínoz.Idén teljesen tudtam kontrollálni, nem volt gondom, sajnos "a hidegvér" átka ez...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook