Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mitesszeres orra mi a megoldás? fórum

Mitesszeres orra mi a megoldás? (tudásbázis kérdés)


1 2
9. siss27 (válaszként erre: 6. - 7a23ed9179)
2013. márc. 6. 12:08
Ez de jó! Mindig tanul az ember.
8. 7a23ed9179 (válaszként erre: 7. - C6973617d3)
2013. márc. 6. 12:08
Akkor jó, hogy a végére beírtam a lányomat:) akkor a legjobb, ha semmi más szert nem használ mellette az ember, se krémet, se tonikot semmit.
7. c6973617d3 (válaszként erre: 6. - 7a23ed9179)
2013. márc. 6. 12:03
Köszi, én is a fiam miatt kérdeztem, ő is küzd a miteszerekkel :)
2013. márc. 6. 11:56

Régóta alkalmazom a sós fürdőt és a sóval történő arctisztítást. A férjem sokszor fürdött sós vízben, az asztmája miatt, de nem kötöttem össze azzal, hogy ettől olyan a bőre, mint a baba popsija.:) Sajnos, mert akkor már 8 éve használnám.


A sós fürdő hatása olyan, mint 3 napi méregtelenítésé. (természetgyógyásztól tanultam, de valahol a neten is fent van). Lehet tengeri sót is használni, de az drága, mi a sima, durva asztali sót használjuk.A sós fürdő jó bőrproblémákra, megfázásra, derékfájásra stb. Lazít, nyugtat, puha bőrt varázsol, nekem még a striáimat is elhalványította és semmi narancsbőröm nincs. A fürdőt legalább heti egyszer kell alkalmazni, min. 20 percre. Egy kád vízbe 1-5 kiló sót kell beleönteni, én 5-öt szoktam.Utána lehet mosni a kádat, de ennyit megér)))nem szabad sem előtte, sem utána vegyszereket használni, sem sampont, sem szappant stb. Ha a hajad is belemártod, akkor sem szabad samponozni, én szeretem csak simán sós vízben áztatni a fejem a kádban, szép lesz a hajam tőle és jobban göndörödik. A kiszállás után sem kell leöblíteni, sőt az a jó, ha a sós víz megszárad a bőrünkön.A fürdőbe beülve még ott van halomban a vízben a só, azzal jól átdörzsölöm magam mindenhol.


Arcot is csak sóval mosok. Zuhanyzáskor megnedvesítem az arcom, és a kád mellett tárolt sóból kimarkolok és átdörzsölöm vele finoman az arcom. Akkor csíp, ha van a bőrben méreganyag. Pl az elején, míg meg nem szokod, vagy nekem mensi előtti napokban, mikor kirügyezek. Az orromból is szépen kiszedte a mitesszereket. Azoktól ha valaki hajlamos rá, úgysem lehet teljesen megszabadulni, de a sós bőrápolás nagyon sokat javít.A kamaszka lányomnak is ajánlottam, nem is pattanásos az arca, mint az osztálytársainak.

5. 18e79e1970 (válaszként erre: 2. - 7a23ed9179)
2013. márc. 6. 11:33
Nem marja le a só a bőröd? vagy hogy? Én egyszer olvastam, hogy milyen jó sóval leradírozni az elhalt hámsejteket, csak elfelejtették odaírni, hogy ahogy felkaristolja a bőröm kicsípi.
4. c6973617d3 (válaszként erre: 2. - 7a23ed9179)
2013. márc. 6. 10:26
Ezt kifejtenéd bővebben?
2013. márc. 5. 22:52
sajnos csak az arctisztítás... az is rendszeresen, mert kitágultak a pórusok és hamar begyűlik. :/
2013. márc. 5. 22:49
nekem a sós arcmosás jött be
2013. márc. 5. 22:44
Mitesszeres orra mi a megoldás?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook