Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit vonjak még meg magamtól? fórum

Mit vonjak még meg magamtól? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
54. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 50. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 27. 15:04
Oké, fizetni kell neki, de mi van, ha részletfizetést kér? Nem árt azt sem belekalkulálni.
53. tien (válaszként erre: 47. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 27. 15:03

Értem és megértelek.

Én sem tennék másképp.

52. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 27. 15:03

Már elmúlt, eső után köpönyeg, de előre kellett volna gondolkodni, amikor még körmöt , pillát stb. csináltattál.

Gondolom azért van valami + jövedelmed, nem a 40 ezer rehab ellátásból élsz, nevelsz 2 gyereket, fizetsz rezsit, tartasz fent kocsit.

Esetleg menj be a Kormányhivatal Rehab. osztályára és kérj személyre szabott munkalehetőséget. Sokaknak tudnak segíteni.

Ne szégyelld bevásárlásnál a kerekes bevásárlókocsit, annyi mozgás nem árt meg az tuti.

2023. jan. 27. 15:02

nem tudom, használsz-e zabpehelyt. Amellett hogy nagyon egészséges, rengeteg recept van vele. Sós, édes is. Akár étel, édesség, sós keksz, de még nagyon finom sajt is készíthető belőle. Ha veszel konzerv csicseriborsót, azzal is találsz nagyon finom recepteket, ételt, kenyérre való kencét a Youtube-on.


Én is beosztással élek nagyon kevésből, nekem is nagyon számít mit eszek az ára, és az egészségem szempontjából is.

50. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 43. - Cc7a88f96d)
2023. jan. 27. 14:56
Azért vagyok olyan talpraesett,hogy kakiban még nem vagyunk,csak szűkösebben élünk. Talán összejön egy tervem ( bízom benne,mert az elmaradt gyermektartást apukának ki kell fizetnie) már bírósági úton van,abból nyitok itthon egy kis műkörmös szalont,mivel az eredeti szakmám az,nyugdíj mellett (rehab ) lehetek egyéni vállalkozó. Nem kis összeg a tartozás és fizetnie kell,tud is,nem akar ülni érte. Csak hát így húzza-halasztja,már csak azért sem csak ha ítéletben lesz leírva. Nem akarok senki terhére sem lenni,most kicsit nehezebb,de bízom magamban.
49. 55Judit (válaszként erre: 23. - Handymandy)
2023. jan. 27. 14:56
Ha nem is kötelessége a szülőnek segíteni felnőtt gyerekét, egy jóérzésű szülő önzetlenűl megteszi amíg él. de nincs mindenkinek ilyen szülője.
2023. jan. 27. 14:54
Szerintem nem kötelessége segiteni az anyának. Én segitenék az biztos. Mindig is segitettem, nekem is segitettek. Az anyai érzés vagy meg van valakiben vagy nincs.
47. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 42. - Tien)
2023. jan. 27. 14:51
Tavaly novemberben kértem segítséget,de nem küldött,így azóta én nem zavarom ezzel :( A Karácsonyi ajándék is elmaradt az idén,pedig mindig küldött eddig,nos ez van....
46. Napsugár8 (válaszként erre: 26. - Napsugár8)
2023. jan. 27. 14:32
Ezekből a hozzávalókból 40 dkg sajtom lett.
45. Napsugár8 (válaszként erre: 28. - Napsugár8)
2023. jan. 27. 14:31
A számoláshoz: ezekből a hozzávalókból 25 dkg túróm lett.
44. tien (válaszként erre: 43. - Cc7a88f96d)
2023. jan. 27. 14:21

Ausztrália letelepedés:

Családon keresztül,amikor a közvetlen családod egyik tagja ausztrál állampolgár.


Munkán keresztül,ha az ausztráliai munkaadó szponzorál.


Vállalkozás,vagy befektetés útján.


Nemzetközileg elismert érdemekre tett szert.


Ebből vajon mennyi érvényes a FI -re?

2023. jan. 27. 14:16
Ha minden megoldásra van egy kifogás,akkor igenis a kakiban fog maradni.Ennyit tudok mondani.
42. tien (válaszként erre: 39. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 27. 14:13

Sajnálom.

Milyen a kapcsolatod anyukáddal?


Szidjuk itt Handymandyt( lehet van igazsága) , megkérdezhetnéd,hogy tudna e segíteni ebben a helyzetben anyagilag?

41. tien (válaszként erre: 40. - Andi6020)
2023. jan. 27. 14:08
Nomen est omen.
40. andi6020 (válaszként erre: 35. - Tien)
2023. jan. 27. 14:00

Az hát.

Szöszke nem választotta a nicknevet, hanem kiutalták neki :D

39. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 35. - Tien)
2023. jan. 27. 13:57
Ausztráliában élnek,még vízumot sem kapnék.Igazad van :(
38. tien (válaszként erre: 37. - Handymandy)
2023. jan. 27. 13:54

Nincs gyerekem.

Olvastad mit írtam?Értő olvasás megvan?


Nem kötelessége,de ha megteheti segítsen.

37. handymandy (válaszként erre: 33. - Tien)
2023. jan. 27. 13:52

Na te aztán nagy tudós vagy. Gondolom otthagynad a gyekedet az út szélén is, mert már elmúlt 18.

Én nem hagynám, én segítenék, és a szüleim is segítenének nekem, ha kellene.

36. handymandy (válaszként erre: 24. - Cc7a88f96d)
2023. jan. 27. 13:49
A leírtak alapján a lánya beteg, kezelés alatt áll, ezért csak 4 órában tud dolgozni, a férje elhagyta nem fizet gyerektartást. Anyu meg külföldön az új pasival..hmm..ha lenne benne egy pici anyai érzés, akkor segítene. Mert igen kötelessége, ő az édesanyja. És ott vannak az unokái is
35. tien (válaszként erre: 32. - Andi6020)
2023. jan. 27. 13:47

Kell egy alap nyelvismeret.

Pár ezer euró indulásnak.

Fizikai kondíció,ha nincs nagyon keresett szakmája.

Külföldön éltünk ,tudom miről beszélek.

Megnézik ,hogy a gyerekek milyen körülmények között élnek,nem lehet egy lakásban rahedli ember.



Felejtős.

2023. jan. 27. 13:47

Az alábbi recept alapján 3 év óta magam sütöm a kenyeremet serpenyőben:


Hozzávalók:

- 60 dkg liszt

- 2 deci langyos tej

- 2 deci langyos víz (majd amennyit felvesz)

- 2 csomag sütőpor

- 4 ek olaj (ezt a tejbe kavarom bele)

- 2 csapott teáskanál só


Összegyúrom, majd a nagy gombócot 4 kisebb gombóccá gyúrom, kb. másfél cm vastagra elnyújtom. Egy kb. 8-9 cm széles pohárral (talpas kehelypoharat használok) kiszaggatom. Mindegyik elnyújtott gombócból lesz 4-4 db. kerek lepényke, összesen 16 db. A leeső részeket ismét összegyúrom, ebből már egy db. nagyobbat nyújtok csak, meleg szendvicshez tökéletes!


Teflon palacsinta sütőt felforrósítok, olajjal vékonyan kikenem, és már csak közepes lángon egyszerre 4 db lepényke fér bele. Mindkét oldalát aranybarnára sütöm. (Én az első oldalát beborítva sütöm, mások szerint felesleges, átsül az anélkül is.)


Nekem a 60 dkg lisztből 8 napi kenyér adag jön ki, nektek gondolom, valamivel több kellene.

Itt gyakorlatilag a liszt-kész kenyér ára közötti különbözet mutatja, hogy megéri-e azt a másfél-két órát rászánnod hetente.

Nekem igen, mert fehér lisztet, fehér kenyeret nem ehetek, a teljes kiőrlésűnek kenyérnek a bolti ára az egekben.

33. tien (válaszként erre: 30. - Levarosbukta)
2023. jan. 27. 13:43
Nem először.
32. andi6020 (válaszként erre: 27. - Cc7a88f96d)
2023. jan. 27. 13:39

Rehabilitációs ellátást kap (jelentsen ez bármit, de feltételezem nem ő az álommelós külföldön), két kamasz gyerekkel.

Hogy tervezed ezt a remek ötletet kivitelezni?

31. levarosbukta (válaszként erre: 27. - Cc7a88f96d)
2023. jan. 27. 13:39

3-4 hónapig 3 emberrel más nyakára odamenni? Ezt te sem gondolod komolyan, és ha nem talál munkát? A gyerekekkel addig mi lesz ha? Nem olyan egyszerű ám az iskolaváltás se, főleg ha nem beszélnek nyelvet sem.


Szerintem ezeket a tanácsokat ti sem gondoljátok komolyan, ideböfögtök valamit csak hogy hozzászóljatok.

30. levarosbukta (válaszként erre: 23. - Handymandy)
2023. jan. 27. 13:36
Szerintem neked elmentek otthonról!
29. Bichi (válaszként erre: 23. - Handymandy)
2023. jan. 27. 13:34

Miért lenne kötelessége a szülőnek támogatni a felnőtt gyerekét?

Elnézést, nem a fórumindítónak szánom, őt nem akarom bántani, de nem mondta anyuka, hogy szüljön két gyereket és egyedül nevelje.

Én még az 1000 forintot is odaadom anyukámnak, ha valamit megkérem hogy vegyen, hiába tiltakozik, nem hogy azt gondolnám, hogy kötelesség lenne támogatni engem, mert megszült...

2023. jan. 27. 13:32

Házi túró:

[link]

2023. jan. 27. 13:32

Esetleg kimenni dolgozni anyukádékhoz?3-4hónapig nála megszállni,míg jutna egy külön kis lakásra.

Minden fokozatosan egyre drágább,ami külföldön is megérződik,hát akkor magyarországon,de még mindig jobb külföld.

A gyerekeidnek sem lesz jövőjük magyarországon.Sajnos ezt tudom mondani

2023. jan. 27. 13:30

Pofonegyszerű és gyors házi sajt készítése, szinte 10 perc ráfordítással, és kb. 20 %-al olcsóbban kijön, mintha készen veszem:


[link]


Nézd meg a hozzávalókat, és számold ki, neked megéri-e vele vesződni. Attól függ, hol és mennyiért tudod a hozzávalókat beszerezni.

Mindjárt felrakom a házi túró receptjét is. Az még egyszerűbb.

25. tien (válaszként erre: 23. - Handymandy)
2023. jan. 27. 13:29

Nem kötelessége,de az anyai szeretet azt diktálja.

Ha és amennyiben megteheti.


Én segítenék , lemondás árán is .

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook