Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit vonjak még meg magamtól? fórum

Mit vonjak még meg magamtól? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
144. Napsugár8 (válaszként erre: 138. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 27. 18:27

Ne vedd a szívedre! Egy idő után szinte minden hasonló témában előjönnek a különbözőségek és ezek alapján a vélemény eltérések.

Elfogytak az okos tanácsok. Ennyi volt. Ez még nem jelenti azt, hogy legközelebb ne indíts újabb fórumot, amennyiben úgy érzed, hogy szükséged van tanácsra.

Küldenék neked egy kis szívmelengető jelecskét, de anonim vagy. Ha küldesz egy sor privit, akkor tudok küldeni neked piros szívet, vagy amit szeretnél.

143. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 142. - Channa*)
2023. jan. 27. 18:27

Az a gond, hogy sokszor a szakorvos, háziorvos sem jól tölti ki a papírt, nem jó kódot ír.


Az amikor megvonták a nyugdíjakat, fentről jött utasítás volt, nem az orvosok tehettek róla.


Egyébként tényleg van olyan ember, aki vakon, vagy kerekesszékben sokkal minőségibb életet él, dolgozik, mint az aki ép.

Van félkarú kollégám, még világversenyeken is indul.

Sok függ a hozzáállástól is.

142. Channa* (válaszként erre: 141. - K-né Zsóka)
2023. jan. 27. 18:19

'ledegradálod a leszázalékoltakat'


Nem tettem semmi ilyet!

A dokik azt mondják, hogy kár belekezdeni, mert csak akkor ha valakinek vannak ezek.


emlékezzünk rá, hogy nem is olyan régen volt, hogy amputáltaktól elvették a nyugdíjukat, mert szerintük tudnak gond nélkül dolgozni.

141. K-né Zsóka (válaszként erre: 119. - Channa*)
2023. jan. 27. 18:09
Meg akinek például agyvérzése volt, mint nekem is! Ne minősítsd magad azzal, hogy ennyire ledegradálod a leszázalékoltakat, ez nem szép.
140. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 137. - Handymandy)
2023. jan. 27. 18:09

A depressziót nem lehet csak úgy elűzni sajnos.


A sérvet sem lehet 1 kalap alá venni, van akinek nagyon rossz, meg sem tud mozdulni, míg más könnyebben vészeli át, ehhez, ha társul a depi, akkor még inkább kialakul, görcsösebb, feszesebb lesz az izom. :/


Ha mondogatják az embernek, hogy ott a 2 gyereked, lehet többet ártunk, mint használunk, mert még inkább depressziós lesz, hogy bacca meg, még anyaként is elbuktam.

139. K-né Zsóka (válaszként erre: 92. - 9b10f3d7ff)
2023. jan. 27. 18:06
De így van! Ha nem dolgozol, nincs rehabos ellátás, csak segély. Ha nincs legalább 3 év munkaviszonyod, akkor sem jár a rehabos ellátás.
138. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 137. - Handymandy)
2023. jan. 27. 17:54
Elfáradtam,nincs erőm a magyarázkodáshoz,hidd el ezeken a kezeléseken rég túl vagyok, idig-óráig hatnak. Tanultam,nem nyitok több fórumot :(
2023. jan. 27. 17:47

Annyiban egyetértek a 134.hsz-szel,hogy a két gyerek miatt nem lehetsz depressziós. Sajnos a szüleink halála egy szörnyű dolog, de ebbe nem lehet belebetegedni lelkileg,főleg ha van 2 kiskorú otthon, akiknek te vagy a minden.

A testi betegségen pedig túl kell jutni, mozgással, tornával, fizikoterápiával..

(bár ahogy így olvaslak, nekem annyira nem jön le ez a depi)

136. tien (válaszként erre: 135. - 9b10f3d7ff)
2023. jan. 27. 17:45
Ez így igaz.
135. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 131. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 27. 17:40
Könnyebben fel is vesznek, mert utánad nem kell annyi járulékot fizetni a munkáltatónak, sőt lehet, mint megváltozott képességűt foglalkoztató még kap utánad némi zsetont is.
134. Channa* (válaszként erre: 131. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 27. 17:35

Na de ezt senki nem mondta neked az elmúlt 1 évben? Nem hallottad a TV-ben?


Én itt is írtam annak idején!


És, mint írtam: nem hivatkozhatnak a rokkant ellátásodra a fizetésnél, azaz neked is meg kell adniuk az 500 ezret, ha a másik is annyiért végzi a munkát! Nem fizethetnek ezért alul!!!

133. Channa*
2023. jan. 27. 17:33

Csak a villany miatt, mert nem szeretem, ha félre tájékoztat valaki másokat.


Nem azt írtam, hogy alkoholista vagy, hanem azt, hogy ezzel a kettővel leszázalékolják az embereket, mással nem, mert minden népbetegség, azaz a gerincproblémák, a cukorbetegség, a magasvérnyomás, stb.


Értsd amit írok!


Ha lehetőséged van rá, akkor menj 8 órában dolgozni, hogy több legyen a bevételed. Hidd el, mások is így csinálják.


Olvass a hoxán, hány nyugdíjas örömködik, hogy 70+ osan mehet dolgozni azonnal vagy néhány hónap múlva.


Van 2 gyereked, neked kell valahogy eltartanod őket!

Tedd félre a betegségeidet, azaz tegyél azért, hogy az állapotod jó legyen és tudj dolgozni.


Tornázz, mozogj sokat, mozdulj ki a lakásból és dolgozz, hogy ne kelljen ennyi mindenről lemondanod!


Sok sikert kívánok!

132. fincsi5 (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 27. 17:32
Akkor miért vagy leszázalékolva, ha azon keseregsz, hogy nem dolgozhatsz többet 4 óránál? Ezek szerint 8 órában is tudnál.
131. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 128. - 9b10f3d7ff)
2023. jan. 27. 17:32
Most már akkor én is tudom,ezért akkor megérte,mert akkor elvállalom azt a munkát amivel jobb lesz a helyzetem!
130. 55Judit (válaszként erre: 127. - Tien)
2023. jan. 27. 17:19
Kell bizony. Úgy meg már senki nem spórol mint az én gyerekkoromban a szülők.
129. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 122. - 9b10f3d7ff)
2023. jan. 27. 17:19
Köszönöm <3
128. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 123. - Channa*)
2023. jan. 27. 17:18
Így van. Jól tudod.
127. tien (válaszként erre: 125. - 55Judit)
2023. jan. 27. 17:16

Ne felejtsük el ,hogy van a FI nem két kamasz gyereke.

Rajtuk ,hogy spóroljon ?Enni és öltözködni kell!

126. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 121. - Channa*)
2023. jan. 27. 17:15
Nagyon rám haraptál,úgy gondolom nem szolgáltam rá,de te érzed! Egy szóval nem mondtam olyat,hogy rendelgetek. Képzeld minden nap főzök,süni nem szoktam csak ünnepeken,mert nem bírja a gerincem és a kezeim. Nem vagyok sem alkoholista ( ez nagyon csúnya volt tőled ) sem elmebeteg. Depressziós igen,mert a karjaim közt halt meg Édesapám tüdőrákban,Ő volt a mindenem. Nem állok le vitázni,van épp elég bajom. Nem így ismertelek meg a fórumok által,de te tudod.... Valamiért belém álltál,legyen szép hétvégéd,ha neked így jobb!
125. 55Judit (válaszként erre: 121. - Channa*)
2023. jan. 27. 17:13
Anyám mindig azt mondta, hogy spórolni a hason és a fogason lehet. Mondjuk ez már idejét múlt mondás, mert akkoriban csak ettünk és ruházkodtunk. ma már sokaknak több mindenre futja. A szegény valóban most is a hason és a fogason tud spórolni, de egyre többen vannak akik máson is tudnának.
124. tien (válaszként erre: 119. - Channa*)
2023. jan. 27. 17:12

Nekem nincs lassan egy ép porcikám sem.

Gerinctörés ,nyílt lábszár törés ,daganat stb.

Úgy b...tak ki 68% 0 mint macskát kakkantani.

De pont letojtam.Elmentem innen messzire.😉

123. Channa* (válaszként erre: 117. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 27. 17:11

Nem függ összegtől.

Nézz utána!

Már múlt év elejétől nem tehetik meg, hogy van aki 500 ezret kap egy munkáért, te pedig ugyan azért a rokkatnsági mellett 50 ezret.


Javítson ki bárki ha tévedek!


Enissa?

122. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 117. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 27. 17:09
Tudok karcos lenni, tudom, hogy az vagyok, mert annyi szélhámossal találkoztam már itt, de tudok segítőkész is lenni, ha akarsz írj privátban.
121. Channa*
2023. jan. 27. 17:06

Nézd, nem akarlak bántani. Biztos, hogy rossz helyzetben vagy, de ne mond azt másoknak, hogy azért kevesebb, mert előre töltős az órád, mert nem igaz!


És, hogy tudd, akármennyit dolgozhatsz és kereshetsz a rokkant ellátásod mellett!


Én nem tudok ötleteket adni, hogy mit vonj még meg magadtól, mert én eddig sem pilláztam, körmöztem és a többi. És én sosem vásárolok csak úgy.


Én a kaján spórolnék a helyedben. Otthon főznék, mert rendelni drága.

120. Channa* (válaszként erre: 114. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 27. 17:02

Nem sütögetsz otthon inkább megveszed?


Érdekes, nekem nincs anyagi problémám, de inkább megfőzöm vagy megsütöm, hogy aztán ne kelljen kuncsorognom.

119. Channa* (válaszként erre: 109. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 27. 17:00

Ja, hát én ugye dolgozom és nem szoktam állami segítségből élni. Nekem nem elég a az összekoldult pénz.



Tehát olyan sérv nincs, hogy az egész gerinced 1 db sérv.

Hülyeségeket írsz folyamatosan!


Akiket leszázalékolnak gond nélkül azok az alkoholisták és a depressziósok.

118. Channa* (válaszként erre: 111. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 27. 16:58
Semmi köze a fázis számnak a villanyórához, max. a teljesítményéhez, de a kw ára ugyan annyi;)
117. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 112. - 9b10f3d7ff)
2023. jan. 27. 16:57
Novemberben adtam be,ez a legfrissebb most levettek 38%-ra. És tényleg nincs benne a határozatban a munkavégzés ideje,csak az hogy rehabilitációval javasolt és tényleg úgy tudtam hogy csak napi 4 órát lehet,de már összegtől függ így van egy hely ahova el tudok menni 8 órába,igaz nehéz lesz,de muszáj. Magamra számíthatok csak.
116. hajnallányka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 27. 16:55
Úgy látom spórolásban nem nagyon tudunk segíteni. Személy szerint a + kiadásaim + munkával fedezem. Amihez nem sok idő kell és könnyen végrehajthatok. Ha gondolod írj rám, talán tudok kicsit segíteni.
115. handymandy (válaszként erre: 113. - Napsugár8)
2023. jan. 27. 16:54

Igen, az árakat sajnos én is látom. Kisbolt-nagybolt-vietnami, lassan nincs is különbség.😔

De mindenesetre jó ötlet a házi,jó hogy meg tudod csinálni!🌞

Tegnap kalácsot sütöttem, nekem nagyon ízlik, párom nem volt oda érte, neki "fojtós" lett.

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook