Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit vonjak még meg magamtól? fórum

Mit vonjak még meg magamtól? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
174. tien (válaszként erre: 171. - Michelle.r)
2023. febr. 3. 00:21
Tényleg a telefon töltése random helyeken.😲
173. tien (válaszként erre: 172. - Michelle.r)
2023. febr. 3. 00:16
Ezek voltak a kirívóak.
172. michelle.r (válaszként erre: 170. - Tien)
2023. febr. 2. 22:30
Csak ezen?
171. michelle.r (válaszként erre: 167. - Tien)
2023. febr. 2. 22:27

"-a szegényeknek nagy luxus társtalanul élni..."


Nyissunk egy társkeresőirodát, ezzel a szlogennel. Leszel a társam? Rommá keressük magunkat. 🙃


Aztán majd írunk egy könyvet is róla. Ha úgyis belógunk egy kávézóba telefont tölteni, közben 'írhattttyuk a könyvet is. 😝 OMG

170. tien (válaszként erre: 168. - Timycat)
2023. jan. 29. 14:08
Ja,ezen felvinnyogtam 😁
169. birebora (válaszként erre: 166. - Megújulás)
2023. jan. 29. 13:06
Atyaég!:)
168. timycat (válaszként erre: 167. - Tien)
2023. jan. 29. 12:36

"a szegényeknek nagy luxus társtalanul élni..."


Ez a tanács se kutya

167. tien (válaszként erre: 166. - Megújulás)
2023. jan. 29. 11:54

"Heti egy fürdés maximum.."

WTF 😲

2023. jan. 29. 11:43

Kedves Fórum Indító!


-a házat kiadni és egy kisebb albérletet választani

-a házban maradni és egy szobát kiadni

-16 évesen már lehet diák munkát vállalni (szinte jobban fizet mint a felnőtt) és ne felejtsük el: A munka nemesít!!

-Most lehet ingyen fát igényelni a fűtéshez (bár ezt gondolom önkormányzat válogatja)

-műkörmös tanulóknak mini tanfolyamot szervezni

-jobban fizető szakmát kitanulni

-a szegényeknek nagy luxus társtalanul élni...

-írj egy könyvet a szakmáról

-csinálj képeket a munkáidről és töltsd fel fizetős oldalakra

-avonozz vagy adj el köröm ápolási kézápolási izéket

-add el a fölös cuccaid a neten

-rendezz garázs vásárt


Mivel Magadon akarsz spórolni:

-mosható intim betétet használj

-heti 1 fürdés maximum de inkább fürödj a munkahelyeden

-töltsd a telefonod nyilvános helyen:vonat, metró, kávézó

-ne igyál kávét, üdítőt, ásványvízet jó a csapvíz is, és a munkahelyeden tudsz tölteni egy üres flakonba estére is magadnak, (mondd a gyerekeknek hogy tegyenek ők is így a suliban,) így kisebb lehet valamivel a vízszámla mert sok kicsi sokra megy! Vannak jó nyilvános kutak is, amik ráadásul artézi vízet adnak, tehát az egészség megőrzés is elérhető

-hagyd el a vitamin tablettákat, inkább egyél kiegyensúlyozottan. Télen hüvelyesek, olcsó és tápláló, nyáron idény zöldség gyümölcs. Ingyen szedheted a városok kertvárosi részein(illik becsöngetni előtte, hogy szednél a gyerekekkel) az még a gerinc sérvnek is jó mert felfelé nyújtózól, friss levegőn vagyok

-ne pazarold a kaját mert az sok pénzt visz, inkább pöriből legyen leves

-kezd el felírni egy papírra mit dobsz ki a hűtőből és az mennyibe került

-húzd ki a hűtőt!!!! Nem csak áramot de kaját is spórolsz. Mindig frisset esztek és nem fogyaszt áramot. Úgy is minden nap főzöl.

-Menzázz! Minden hol van a nyugdíjasoknak és a rászorulóknak menü (van ingyen konyha is, neten fenn van)


Kommentelőknek:

Igen a nagy részét én is kipróbáltám.

Nem, 16 évesen nem haltam bele a munkába!!!

Igen mellette tudtam tanulni is.

Nem, nem gúnynak szántam amit írtam.

A lakás kiadás kb 1 millióig adó mentes de nem nem vagyok könyvelő, majd a nav. gov megmondja

Igen a garázs vásár is 600000 ig adómentes.

Igen nekem is van gerinc sérvem, és már hallottam erről a multi sérvről, ami egy összetett sérv, hatalmas fájdalommal jár és nem kívánom senkinek.

Igen hallottam hogy a csapvíz "halálos és mérgező" de én még nem tapasztaltam ezt,(de mivel rossz a vesém a palackosról rögtön tudom hogy melyik a rossz mert elkezdek tőle vesegörcsölni) és nem is találkoztam olyannal akinek a környezetében valaki igen, bár tudom hogy a műtrágyás kútvíztől kék lehetsz de ilyet nem is javasoltam 🥶


Fórum Indítónak:

Nem ismerünk így csak magadnak adhatsz jó tanácsot, amit fogadj is meg!!!!

Vannak ingyenes gyász feldolgozó csoportok mindenhol neten nézz körbe vagy kérdezd a dokit. A halál nélkül nincs élet ez egy természet törvény, pont mint a gravitáció. Igen, én is elvesztettem minden szerettemet, de az emlékük örökre velem marad ami erőt ad és ezt soha senki nem veheti el tőlem!! Hagyd elmúlni a gyászt mert ha nem, az csak mérgezni fogja a mindennapokat, tetted, lelked és a környezetedben élő embereket is. Örülj hogy anyud jó messzire került, megy egy ilyen jó anyával nem vagy kinn a vízből, csak hátráltatja a gyógyulásodat. Neked és családodnak jó egészséget kívánok!

165. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 163. - Levarosbukta)
2023. jan. 28. 13:37
:-)
164. ,zumba (válaszként erre: 126. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 28. 12:47
Ne törődj vele, magas lóról lehet nagyot esni! Az pedig, hogy valaki megváltozott munkaképességű csak alkoholista és depressziós lehet....szük látókör. Kívánom Neked, hogy forduljon jóra az életed! Csak pozitívan!
163. levarosbukta (válaszként erre: 118. - Channa*)
2023. jan. 28. 12:06
Akadjál már le erről, hót unalmas vagy!
162. Napsugár8 (válaszként erre: 159. - ,zumba)
2023. jan. 28. 11:52

Ezt nagyon jól fogalmaztad.

Anno, mikor minden rokkantat berendeltek egy ismételt felülvizsgálatra, és kezdték kirakni az "ál-rokkantakat", ismerős amputált lábbal betelefonált, hogy látják a papirokból, mivel van leszázalékolva, most miért kellene oda-vissza 120 km-t bumliznia tömegközlekedésin. Ha nem megy be, elveszik a rokkantságija, mondták. Vissza kérdezett: mert úgy gondolják, hogy időközben kinőtt a lábam? De hajthatatlanok voltak.

Szóval a bizottság dönti el és nem az állapot!

161. Napsugár8 (válaszként erre: 160. - ,zumba)
2023. jan. 28. 11:48
Bárki rákeres a net-en az u.n. lepénykenyér receptre, az én kenyérkéim készen pont úgy néznek ki. A különbség, hogy nem élesztős recept, hanem sütőporos, így nem kell a kelesztésre időt fordítani. Kinézetre az enyém is ugyanolyan. :))
160. ,zumba (válaszként erre: 158. - Napsugár8)
2023. jan. 28. 11:39
Bezony ám, ha spórolni kell, akkor nem a kinézet az elsődleges szempont. Csak ugye elszaladt a világ e téren is....
159. ,zumba (válaszként erre: 95. - Channa*)
2023. jan. 28. 11:35
Hogy ki, mire, mennyire csökkent munkaképességű, azt a bizottság dönti el.
2023. jan. 28. 11:19

Közben készen lettem a kis lepénykenyérkék sütésével.


Linket nem tudok a tegnap írt recepthez, mert ezt még 3 évvel ezelőtt németből fordította Guruljka. Ő is ezt a receptet használta, ízre, állagra tökéletes.

Neki volt olyan villanysütője, amiben tudott (ahogy ő írta) bucit sütni. Én a kis bucikat elnyújtom kb. 1,5 cm vastagra, pohárral kiszaggatom, és serpenyőben sütöm.


A 60 dkg lisztből 16 db. kerek lepényke van, nekem ez pontosan 8 napra elegendő, de a begyúrt mennyiséget lehet változtatni. Max. másfél óra az egész.

157. Icuska538 (válaszként erre: 156. - Napsugár8)
2023. jan. 28. 10:42
Jó rég óta ismerjük egymást! Hil igy hol úgy. Mutasd hol irtam hogy neked nincs! Soha nem irtál róla. Nincs miért elnézést kérnem. Gondold át neked nincs? A kijelentésért hogy vettem. Drága kincsem illetve kincseim mert hogy kettő van. Na meg a fiaim. Csőváz! 🙏🍀💖
156. Napsugár8 (válaszként erre: 155. - Icuska538)
2023. jan. 28. 10:22

Nem kirohanás volt részemről. Ha nem vetted volna észre, amit írtál, az inkább az én rendreutasításom volt, hogy olyasmit ajánlok, amit a gyerekek nem esznek meg. És persze, te már csak tudod, mert neked van gyereked, nekem meg nincs.

Hát ezt mondani egy nőnek, akiről azt sem tudod, miért nincs gyereke!!! Hát ennyit. A helyedben még egy bocsánatkérés is a minimum lenne irányomba, nem hogy még te mondod nekem, hogy vádollak.

Én sem haragszom, csak qurv@ rosszul esett.

155. Icuska538 (válaszként erre: 154. - Napsugár8)
2023. jan. 28. 09:01
Na akkor az életem nagyjából! 6és 8 éves koruktól egyedül neveltem őket. Mint FI nek nehezen, nem követelőztek soha. Felnőttek, egyik nős 2 unokával. Másik most ismerkedik. Nem vettem őket! De életem nekik szenteltem még akkor is mikor mondták anya ne légy egyedül. Ők mindennél fontosabbak voltak, vannak. Nem vettem őket! Hogy tudsz ilyen hülyeséget irni.? Nem mondtam neked semmi rosszatcsak nem értettem veled egyet! Teljes mértékben. Ezek szerint neked nincs.De én ezt teljes mértékben megértem. Családban nálunk is volt hogy nem lett. És!? Nekem mindig az ő létük volt a minden. Én nekem jó akármi! De őket még felnőttként is lehetőséghez mérten segitem. Sokszor csakegy jó ebéddel! Igaz egyik nagyon messze van.Én azért a kirohanásod miatt sem haragszom. Tudod mindenki más ember, lehet másnak más véleménye. Azért nem kell vádolni alaptalan dolgokkal! 🍀
154. Napsugár8 (válaszként erre: 152. - Icuska538)
2023. jan. 28. 07:02

Az adatlapodról:

"Az ên drăgasăgom! 😃😃😃😂"

Mondd: mennyiért vetted, és melyik boltban? Megyek én is és rögtön veszek egy tucattal.

153. Napsugár8 (válaszként erre: 152. - Icuska538)
2023. jan. 28. 06:37

Mert persze, csak annak nincs gyereke, aki nem akar!!! Ugye????

Hát tudod, hagy ne mondjam, milyen ember vagy te Icuska538!

152. Icuska538 (válaszként erre: 150. - Napsugár8)
2023. jan. 27. 18:57
Nem rossz indulat! De gyerekek szemszögéből nézem. Mert nekem vannak!
151. Icuska538 (válaszként erre: 138. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 27. 18:53
Igazad van! De nem tudom miért estek ennyire neked? Én drukkolok ezerrel neked! 🍀
150. Napsugár8 (válaszként erre: 146. - Icuska538)
2023. jan. 27. 18:46

Költségcsökkentőként írtam, és ha nincs kenyérsütő, akkor marad a palacsinta sütő! És a túró, sajt házi készítésben is (nekem) olcsóbban jön ki, mintha készen veszem. Ha valóban annyira nincs pénz, akkor ne a kinézetét nézze az a gyerek se, hanem egye azt, ami van! Már ne haragudj!

És akinek ez így nem eléggé nyomós ok az otthoni előállításhoz, ott nincs is akkor gond.


Hasonlatok? Három év óta magam sütöm a kenyeremet, sajtot a netről szedett link alapján már 3x elkészítettem, a túró is elfogyott, és bevásároltam egy újabb adag készítéséhez. Hasonlatok? Vagyis csak kitaláltam, vagy mit gondolsz rólam?????

Megnézted a linket is, mind a kettőt, amit felraktam? Ez már szinte rosszindulat részedről.

149. kannanana (válaszként erre: 146. - Icuska538)
2023. jan. 27. 18:43

Lehet, hogy válogatósak, de az alapötlet nem rossz. 16 évesen én otthon sima kenyeret sütöttem már egyedül, olcsóbb s finomabb is volt. Nem fogyasztok tehéntejet, csak magtejeket, amik hihetetlen drágák, ezért vettem egy házi tejkészítő gépet, és abban csinálom magamnak. Persze, más ízre, de sokkal egészségesebb és negyed-ötödannyi az ára. Nagyon nem mindegy manapság. Egyre többen csináljak a sajtot, joghurtot otthon tejből. A kisebbik gyermek ízlése bőven formálható még szerintem, a nagyobb meg már megérti, hogyha nem is olyan finom, mint a bolti trappista, legalább van sajt otthon.


[link]


Most még az árstopot ki tudjátok használni, és ez alapján is lehet főzni. Gyerekek is besegíthetnek, mert időben több, de jobban jöttök majd ki.

148. Icuska538 (válaszként erre: 69. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 27. 18:39
🍀🙏
147. Icuska538 (válaszként erre: 50. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 27. 18:35
🍀🙏
146. Icuska538 (válaszként erre: 34. - Napsugár8)
2023. jan. 27. 18:31
Napsugár! Ne haragudj már! Azt a lepényeket te megeszed, de két tini gyereknek nem biztos hogy jó! A sajt meg turő is. Mondjuk soha nem csináltam.de igazinak tünő termékek ezek? Nem csak hasonlatok? Bocs
145. andi6020 (válaszként erre: 141. - K-né Zsóka)
2023. jan. 27. 18:29
A rendszert degradálta le, ami a leszázalékolást "intézi". Nem a leszázalékoltakat.
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook