Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit vigyunk ajándékba kisbabás anyukának?:) fórum

Mit vigyunk ajándékba kisbabás anyukának?:) (beszélgetős fórum)


2012. okt. 2. 13:34

A kérdés az, hogy a babának vagy az anyukának akarsz, mert ha az nyukának akkor azt, amit ténylegesen Ő kap. Ok, örülnek az anyukák azoknak a dolgoknak amiket tulajdonképpen a gyerek kap, de nekem pl tök jól esik, ha valaki nekem szóló dolgot hoz.Mert általában onnantól, hogy egy nő várnadós lesz mindenki a gyereknek viszi az ajándékot :) ami érthető is.

Szóval szerintem amit akkor vinnél neki, ha nem lenne gyerek. Persze valamit a gyerek is kapjon korának megfelelően.

2012. szept. 28. 09:45

Ha már felmerült az alkohol: ha a szülők nem nagyon isznak (jelenleg ugye főleg apuka), vihetsz olyan bort/pálinkát is, ami idei, és mondjuk ráíratod a gyerek nevég, születési idejét. Sok ajándékboltban csinálnak már egyedi boroscimkét, de ha kicsit kreatív vagy, magad is meg tudod csinálni.

18 év múlva a gyereknek is jó - és ha jól választassz bort, még értéke is lesz!:)

Amikor én szültem, a legjobban a palacsintának örültem, de nyilván minden anyuka mást szeret. A saját készítésű süti azért is jó, mert a legtöbb kismamának nincs ideje bajlódni a sütéssel (is), de abból kiérződik a szeretet...:)

Annyi mindent vettetetk a babónak, esetleg érdemes a szülőknek még poénos gyerekgondozási dolgot venniÍ: A kisbaba működése, Murphy szülők kézikönyve! (pl: [link]

Amire nagy szükség lehet, azt gondolom már mostanra úgyis beszerezték...:)

2012. szept. 28. 09:33

Lehetne kicsit viccesre fogni a témát. Vannak olyan cégek, ahol magazinokat készítenek és a testvéredéket tennék bele, mint szenzáció fotókkal és némi írással, hogy megszületett a babájuk. Természetesen egy példányban, vagy ha kérsz többet nagyiknak, hát akkor több. :)

Lehetne Murphy törvényei sorozatból használati útmutatót a babához. Lehet kapni díszdobozban olyan kész masszát, amibe a baba, keze és lába lenyomatát lehet beletenni, majd a falra kiakasztható.

15. bixi (válaszként erre: 10. - 447396604e)
2012. szept. 28. 09:29
altalaban igen. de en pl - es egyre tobb anyuka - moshato pelenkat hasznalok, igy nem igazan tudtam mit kezdeni a felgyult pelsokkal. jo,h volt aki megkerdezte milyen pelust hozzon es mondamh semilyet :)
2012. szept. 28. 09:27
Gyümölcsöt, csokit.
2012. szept. 28. 09:24

Köszönöm az ötleteket.:)


Akkor tényleg nem viszem túlzásba ha nem "elvárás" többek szerint:)


Igen, hétvégére viszem nekik az ebédet-vacsit, készen illetve félkészen.

De lehet megcsinálom a kedvenc sütijét, meg egy jó minőségű bort apukának ( remélhetőleg ha jól tárolja, a gyerkőc 18. :D szülinapján együtt ihatják:D)

a beváltható kuponok is jól jönnek majd, de azt talán majd karácsonyra, egy színházjeggyel, akkor már nagyobb a baba is.

12. da33d8ee16 (válaszként erre: 1. - Évibabba)
2012. szept. 28. 09:22

Szia,


Mi is a szokásos babás holmik mellé Sógornőmnek profeszzionális szépségápolási termékeket ajándékoztunk, valamint egy spa bérletet, amit felhasználhat dec.31-ig!


Örült neki, pedig azt hittük, hogy zokon veszi, negatívan értékeli majd, mert a külseje erősen megváltozott :P


Én is örülnék egy ilyennek!

11. édesmandula (válaszként erre: 3. - Adb20ce52a)
2012. szept. 28. 09:21
:D anyám is megpróbálta, de a végén kiröhögtem :)))
10. 447396604e (válaszként erre: 1. - Évibabba)
2012. szept. 28. 09:19

azt hogy mit illik-mit nem,ezt sosem fogom megérteni.szerintem vigyél egyszerűen csak olyan dolgot, aminek örülnek majd. te ismered jobban őket

mondjuk én nem csinálnék nagy ügyet a dologból. vinnék nekik egy nagy rakás pelust. lehetőleg minél többet,arra mindig szükség van. és szerintem ki sem vágnának az otthonukból ezért:)

9. Vikianya (válaszként erre: 7. - Milup2)
2012. szept. 28. 09:15

bort nem illik ilyenkor vinni. Nálunk legalábbis az volt, hogy én nem ihattam, mert szoptattam, párom meg nem iszik magába, így csak gyűltek a borok. Csokit pedig sok pici hasa nem bírja.


Szerintem jó ötlet a szabadóra kártya, pelenka, popsitörlő, brendon kártya, tesco kártya is jó, mert nagyon jók a gyerekcuccai, vagy anyuka kényeztetők (krém stb)

8. bixi (válaszként erre: 5. - Gkreka)
2012. szept. 28. 09:12
ez nagyon jo otlet!
2012. szept. 28. 09:09
bor, bonbon vagy virág
6. b8103f009a (válaszként erre: 1. - Évibabba)
2012. szept. 28. 09:07

Apukának pezsgő, vagy valami rövidital, anyukának alkoholmentes ital, bonbon, virág. Esetleg főzzél valami finomat nekik, meg süssél sütit, csinálj somlóit, vagy bármit amit szeretnek. Arra figyelj, hogy az anyuka is megehesse a szoptatás miatt.

Szerintem ennyi elég, a babának meg már megvan az ajándék amint írtad.

2012. szept. 28. 09:06
Én egy "kupont" vinnék, ami szabadon beváltható nálad pár órás gyerekvigyázásra! Esetleg kiegészítheted ezt egy színház/mozi jeggyel vagy egy voucher-rel egy étterembe...
4. bixi
2012. szept. 28. 09:05
szia, en is nemreg szultem es egyik baratnotol egyszeruen feldobhato arcpakolasokat kaptam, nagyon orultem neki! Parom bort kapoctt mert o gyujto - sztem nem feltetlen kell a babahoz kapcsolodnia a szulok ajandekanak...
2012. szept. 28. 09:02
Dr Spock könyvet... nekem a bibliám volt...
2012. szept. 28. 09:01

Mi gépeket szoktunk. Attól is függ mennyit akarsz rákölteni.


Botmixert (ha nincs neki) turmix gépet, gyümölcscentrifugát... olyan valamit ami megkönnyíti az életét a baba körül.

2012. szept. 28. 08:55

Sziasztok!


Sógoroméknél( párom testvére) 2 hetes volt a babó, most megyünk látogatni hétvégén.

A babakelengye már megvan. ( pelenkatorta, body, kifogo, csörgő, és egy gyonyoru ruhácska)

De a friss apunak-anyunak mit vegyunk???( nincs ötletem!:(


Babanaplót vettünk mikor középidős volt. Apuka kapott pólót, illetve cumisüveget a tejfakasztóra....


kicsit bajban vagyok, mit illik ilyenkor vinni?

Köszi a segítséget!:)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook