Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit vennél a gyermekednek diplomája megszerzésekor ajándékba? fórum

Mit vennél a gyermekednek diplomája megszerzésekor ajándékba? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
41. pencil
2007. júl. 15. 09:30

Az én gyerekeim semmit sem kaptak.

Illetve a diplomát, aminek a megszerzésében nekem is nagy részem volt.

A kicsit egyedül taníttattam, pontosabban annyit dolgozott az egyetem mellett, és úgy tanult, hogy az árvaellátásból+ösztöndíj+szociális támogatásból el tudta látni magát.

Tudta, hogy nincs miből támogassam, de akaraterővel megoldotta egyedül. Neki az volt az ajándék, hogy bőgtem örömömben.

A lányom felnőttként szerezte meg, neki az volt a fő segítség, hogy 4 évig havonta 1 hétig enyém volt az akkor 2 majd három ill. 4 majd 5 éves kicsi.

Na jó, a szakdolgozatot én gépeltem, és tartalmilag is segítettem kicsit :)

Neki az volt az ajándék, hogy amikor jött haza az államvizsga napján, akkor a vasútállomáson vártuk, párja, kislánya, öccse, szóval mindenki, és egy nagy csokor virágot kapott.


Én azt gondolom, hogy örök emlék mindenkinek maga a diploma!


Nem cirkuszoltunk az érettségi után és a középiskolás ballagáskor sem.

Egy közös ebéd étteremben, szülők+gyerek. És kész.

Nem beszélve a nyolcadik osztályos ballagásról. Azért, mert méltóztatott eleget tenni a törvény által előírt tankötelezettségnek? Na ne!

40. LoLiNa
2007. júl. 15. 08:08
Valami maradandót :-)
2007. jún. 25. 18:02
26 éves fiam vasárnap kapja második diplomáját. Megdolgozott érte (munka mellett, költségtérítéses képz.)Mindenképpen megérdemel valamilyen ajándékot. Amire szorgalmasan minden hónapban borítékban aprángént gyűjtögettem a pénzt. Fényképezőgépet szántunk neki eredetileg, de nemrég vett egyet. Így a nyaralásához fog kapni egy kis hozzájárulást.
38. 5464505f6a (válaszként erre: 27. - Cukilany)
2007. jún. 24. 19:54
De ezt a többség nem tudja megadni a gyermekének.
37. Teráz (válaszként erre: 36. - 93a74b44ea)
2007. jún. 22. 22:25

.....legszívesebben én is kocsit.......

:O) .....BABAKOCSIT......hmmm.......

2007. jún. 22. 15:27
ha lenne pénzem, biztosan kocsit
35. Teráz (válaszként erre: 34. - Ccd9bb7d17)
2007. jún. 22. 15:14

....áruld el ,ha tudod.Kérlek!!!

Köszönöm!!!

Nekünk július 28.-án lesz.

:O)

2007. jún. 21. 22:17
Hugomnak Jövő pénteken lesz a diplomaosztója,valami kicsi,személyes,nem túl drága de emlékezetes dolgot szeretnék,de még én si csak gondolkozok rajta...
33. Teráz (válaszként erre: 32. - Anita123)
2007. jún. 21. 21:57

...nem szeretne semmit,köszöni hogy segítségünkkel eljutott idáig,de én mégis ....

......szeretnék ....

2007. jún. 20. 11:35
Amit szeretne,nyilvan olyan amit teljesiteni is tudok.
31. heuretia (válaszként erre: 29. - Cukilany)
2007. jún. 20. 11:28
Ez nagyon aranyos...talán majd az első fizudból te ajándékozhatod meg őket ezzel.:)
30. Teráz (válaszként erre: 29. - Cukilany)
2007. jún. 20. 10:32

...ez kedves !!!

:O)

29. cukilany (válaszként erre: 28. - Teráz)
2007. jún. 19. 16:21

Igazad van, télleg csak élnem kell már.


Igazából én nem számítottam erre, sőt nem is számítottam ajándékra, nekem elég volt hogy mellettem álltak a szüleim 4 éven át...


Szerintem tök jó ajándék egy utazás, az emlék az egyetlen ami megmarad mindig, ha csak egy fénykép emlékeztet is rá, de az ott van bennünk. Legalábbis én ha kérhettem volna, akkor egy közös utat kértem volna apuval, anyuval!

28. Teráz (válaszként erre: 27. - Cukilany)
2007. jún. 19. 16:12

Neked már csak élned kell...SZÉP ajándék!!!

Sajnos mi ezt nem engedhetnénk meg magunknak.

Mi "csupasz fenékkel" indultunk a nagybetűs ÉLETBE,nem is bánom,köszönöm az anyámnak,mert így mindenért meg kellett dolgoznunk,és sokkal nagyobb az értéke mindennek amit önerőből megszereztünk.Én valami kedves ,emlékezetes

valamire gondolnék,szerény keretek között.

2007. jún. 18. 13:30
Én olyan ajándékot kaptam, amire még gondolni sem tudtam... Apu egy vadiúj kocsival lepett meg, anyu meg egy lakással (külön élnek)... pedig nekik köszönhetem a diplomát és hogy ezalatt eltartották, tényleg annyira nem számítottam ezekre... sírtam, annyira le voltam döbbenve...
26. lufikisegér (válaszként erre: 20. - Droma)
2007. jún. 18. 13:02

így van!

igazán nagy örömha látom agyermekem sikerét ,és ezt ő is érzi éstudja is hogy ennél nagyobb ajándék nem kell.

a maradandót elhagyja ki dobja vagy elromlik bármi de ez az egy dolog az mindig azővé marad .

25. emagdi (válaszként erre: 24. - A7a90ace89)
2007. jún. 15. 14:20
LOL:))) gumicukor:))) ez tetszett!
24. a7a90ace89 (válaszként erre: 21. - Emagdi)
2007. jún. 15. 14:19

Na, akkor nem írom le a válaszom, mert Te már megelúztél.


Szerintem sem kell semmi. S ha magamból indulok ki, akkor egy szál a kedvenc virágomból megteszi, esetleg a kedvenc csokimból...vagy gumicukor.:DD


De nem vagyunk egyformák. Mindenki másnak örül(ne).

23. emagdi (válaszként erre: 22. - Droma)
2007. jún. 15. 14:10
igen. igazad van.
22. Droma (válaszként erre: 21. - Emagdi)
2007. jún. 15. 14:09

Az szerintem sem helyes.Én is,akármit csinálok,ajándékot kapok.Néha még kicsit rosszul is érzem magam,hogy nem is érdemlem meg,de akkor is.

Jó,nem kocsit,vagy lakást,de azért nem olcsó dolgokat vesznek.Valahogy szerintem bennük van,hogy így akarják éreztetni velem,hogy büszkék rá,meg hogy szeretnek.

Pedig érzem amúgy is,mert mindig számíthatok rájuk,és bármikor bármi kell rögtön ugranak,hogy megcsinálják.

De az a nem normális már,mikor a gyerek várja el az ajándékot,legalábbis sztem ez már nem ok.

21. emagdi (válaszként erre: 20. - Droma)
2007. jún. 15. 14:03

igen. de gondolom a szülőknek a gyerek minden sikere éppen olyan öröm, szóval a diploma is.

de szerintem nem helyes, hogy manapság már mindenért ajándékot kell(ene) adni/kapni.

20. Droma
2007. jún. 15. 13:53
Hát,azért sok szülőnek még nem volt lehetősége egyetemre menni,sajnos.És szerintem azoknak iszonyatosan nagyöröm,ha a gyereke befejezi,és ő tette ezt lehetővé.
19. emagdi
2007. jún. 15. 13:46

szerintem nem kell venni semmit. én sem kaptam semmit a szüleimtől diploma-ajándékként, és igazából fel sem merült bennem, hogy kellene.

tulajdonképpen nem csináltunk ebből akkora faxnit, én nem is mentem el a diplomaosztóra, mert pont külföldön voltam.

amúgy meg tulajdonképpen a szüleimtől kaptam az egész lehetőséget, hogy 5 évig finanszírozták az egyetemi tanulmányaim, szóval maga a diploma is az ő ajándékuk volt:))

18. Droma
2007. jún. 15. 13:41
Szerintem a szülőnek az jobban fáj,mint a gyereknek ha nem tud ajándékot venni.Vagy nem olyan nagyon mint amilyet szeretne a gyerekének.És olyan idősen ezt a gyerek már felfogja,és belátja.Én még nem tudom mit fogok kapni,de akármi is lesz az nagyon meg fogok neki örülni az biztos.Én szinte mindig sírok,ha valami nagyobb ajándékot kapok. Mert tudom,hogy azért megdolgoztak,nem csak úgy kivették a hátsó zsebből.
17. Teráz (válaszként erre: 16. - Lufikisegér)
2007. jún. 15. 13:20
Maximálisan igazad van,csak valami örök emlékre gondolnék,ami örökké kedves és emlékezetes marad számára.
2007. jún. 15. 08:57

Az én fiam tavaj szerezte amérnöki diplomát ,de örömömbe végig bőgtem adiploma osztót hogy neki ez meg adatottés úgy érzem hálás is ezért nekünk szüleinek.

Ugy hogy mi ezt tudtuk adni neki az életben könnyebben boldoguljon ,munkáját örömmel végzi,és tiszteli szüleit.

2007. jún. 14. 09:31

Gratulálnék !!!

Valamint remélném, hogy tudja, hogy nélkülem ez nem jött volna össze. Szerintem meg kellene fordítani. Mit kapok, hogy diplomához segítettem a gyerekem?! Mit szeretnék kapni: éljen a lehetőséggel, amit kapott a diploma által !!!

14. Teráz (válaszként erre: 10. - Dee7182d35)
2007. máj. 31. 12:28

Én is ilyesmire gondoltam elsősorban...a lányom

szerencsére köszöni amit eddig is tettünk érte.

A diplomamunkája bevezetőjétől 1 napig sírtam ,ahol megköszönte szüleinek hogy idáig eljutott,mert nélkülünk egy szemesztert sem végzett volna.Köszönte,hogy ilyen nyugodt és kiegyensúlyozott hátteret teremtettünk számára.

Nagyon mehatódtam... Ötletek ha vannak megköszönném!! :O)

2007. máj. 31. 10:44

Toronyórát lánccal örömömben!:D:D

Viccen kívül: boldog-büszke anyai könnyeket és mosolyt és nagy-nagy gratulációt. És ha belefér, egy szép utazást...azt hiszem

12. 4c35511f0b (válaszként erre: 3. - Rozália)
2007. máj. 31. 10:26

Nekem két diplomám van s egyiknél sem kaptam, pedig megtehették volna. NEm ez a lényeg, nem ezért tanul az ember, hanem SAJÁTmagáért.

Úgyhogy ne szomorkodj!

Amit a gyereked kezébe adtál, azzal élete végégig elboldogul!

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook