Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit vennél a gyermekednek diplomája megszerzésekor ajándékba? fórum

Mit vennél a gyermekednek diplomája megszerzésekor ajándékba? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4
11. szika
2007. máj. 31. 10:22

Persze..nekem sem jutalom. Egyszerűen csak így alakult...nekem nem volt ovis, iskolás, gimis ajándékosztásom...először csak gimiben volt ballagás is. Ajit se nagyon kaptam..virágot, könyvet. És pont. Nem is azért érettségiztem, hogy megjutalmazzanak érte.


Viszont végigküzdöttem az egyetemet, és minden úgy történt közben, ahogy elvárták tőlem...nem mentem addig férjhez, míg nem végeztem, nem festettem, nem lébecoltam, nem foglalkoztam mással. És anyáék úgy gondolták, hogy emlékezetesség teszik nekem ezt a doktorálást. Hogy legyen mire tényleg sokáig visszagondolni. (egyébként mivel szeptemberben férjhez megyek, ez egy kicsit előnászút is a páromal, utána úgysem lesz rá pénzünk :D)


És én is nagyon nagyon hálás vagyok a szüleimnek azért, mert megteremtették nekem a lehetőséget az iskola elégzésére. És persze, hogy jó ajándék egy közös kirándulás, piknik, vagy egy igazi kedvencekből összállított vacsi is. :D


Öteletnek még: egyik barátnőm antikváriumos szabadrablást kért ajiba. Egy másik pedig azt, hogy mivel rögtön dolgozni kezd, még egy hónapig támogassák, és az első fizetését csak magára, bolondságokra, ruhákra, könyvekre költhesse. :D Szerintem ez sem rossz.

2007. máj. 31. 07:16
Nem annyira értékeket vennék,de valami olyat csinálnék én is,hogy soha ne felejtse el!
2007. máj. 31. 07:06

ha belegondolok ez nem a jutalomrolszol.

egész idő alatt segítik a szűlök,neki meg a kotelessége a munkája ,hogy tanuljon,de egyébként

emlékezetessé tenném a napot .

Mint a névnap ,szűletésnapot.Mert nem mindenkinek

adatik meg ,hogy lakást,autot ,stb-it vegyenek

a gyermeknek.

2007. máj. 31. 06:41

Anno a lányom egy egyhetes Spanyol utat kapott, amelyet Ő szerzett meg,az egyik főiskolás barátnőjének az anyukája utazási irodás, szerzett egy 6 személyes appartmant, 6 lány össze is fogott, igaz busszal mentek, de akkor még az is élménynek számított. Nagyon baráti áron volt az anyuka miatt.


Szerintem kérdezd meg a gyereket mit szeretne és ahhoz igazíts.


Az egyetemi diplomájáért pl. csak egy ebédet kapott a lányom, ugyanais ez már másoddiploma volt és ekkor már dolgozott.

7. 031d5c7fc0 (válaszként erre: 3. - Rozália)
2007. máj. 31. 06:39

Nyilván segítettétek eleget, hogy diplomája lehessen.

Mi négyen vagyunk testvérek, és anno a szüleim közölték velünk, nincs rá lehetőség, hogy érettségi után tanuljunk, csak ha nem kell támogatniuk egyáltalán. Félre ne értsd, nem szemrehányás, nem volt lehetőségük. Nekem a támogatás a diploma megszerzéséhez elég ajándék lett volna.

Egyébként érettségi után (15 éve) én is ezt kértem anyukámtól ajándékba, hogy elmehessünk utoljára szabadon négyen osztálytársak és barátnők Görögországba. És nagyon kellett rá spórolnia, mi meg megkerestük a legolcsóbb utat. Szegény férjem évi 2-szer biztos hallgatja az élménybeszámolóimat, mert naggggyon emlékezetes volt!

Ha ajándék, utazásra szavazok a barátok szüleivel összebeszélve, de a gyerekek háta mögött, meglepinek.

2007. máj. 31. 06:30

én elég maradi nézeteket vallok ezügyben, nem szeretem, hogy már az óvodai ballagásra lakást vesznek egy gyereknek (sarkítottam kicsit)

szóval én például a szüleimtől azt kaptam, hogy elmentünk a diplomaosztó után ebédelni és a nagyimtól egy vékony aranyláncot

Rozália, hidd el nem várja el egy gyerek az ajándékot, ha úgy neveltétek

5. Rika1 (válaszként erre: 3. - Rozália)
2007. máj. 31. 05:25
Ne bánkodjál ezen barátnőm,a fiad tudja nagyon jól,hogy mi a helyzet,szerintem eddig is hálás lehet nektek,hogy segítettétek,és a könnyeidnek is nagyon fog örülni hidd el.
2007. máj. 31. 05:21
Szika hozzászolása nagyon jó ötletnek bizonyul:)ez nekem is tettszene:)és kivitelezhető:)
2007. máj. 31. 05:06
Jó kérdés. Már most elment az élettől a kedvem. ÉN NEM FOGOK TUDNI SEMMIT VENNI A GYEREKEMNEK, DE Ő EZT PONTOSAN TUDJA. MAXIMUM BOLDOG KÖNNYEIMET KAPJA AJÁNDÉKBA... Remélem, későbbi életére ez nem lesz negatív hatással.
2007. máj. 30. 22:47
Én most kapom meg a diplomámat, és egy 1 hetes tengerparti utazást kaptam, de ezt sem csak a szüleimtől, hanem a rokonokkal, barátokkal összefogva. :D Biztosan egy örök élmény lesz, és nagy szeretettel fogok visszagondolni erre az utolsó munka nélküli hónapra. :D
2007. máj. 30. 22:37
Mit vennél a gyermekednek dilomája megszerzésekor ajándékba?
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook