Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit ünnepelünk karácsonykor? fórum

Mit ünnepelünk karácsonykor? (tudásbázis kérdés)

2009. jan. 26. 14:46
Szeretet Ünnepén , mi mást ünnepelhetnénk , mint Krisztus születését , akiben megfogant a szeretet fogalma , bár mindenki más szemlélettel látja és érzékeli ezt a dolgot , De a Szenteste Csak is erről szól ...
2009. jan. 26. 07:20
Egy kicsit azt is ünneplem, hogy pár napig itthon lehet lenni a családdal és pihenni lehet.
2008. dec. 3. 14:11
Jézus születését a szeretetet, a megbocsájtani tudást .... és a szülinapomat:)
21. Masször (válaszként erre: 19. - A7a90ace89)
2008. nov. 27. 09:25

Igen a Fény születését.


Szimbolikusan Jézus is azonos a Fénnyel, hiszen a Szeretetet, az Életet és az újjászületést jelképezi.

Ezért született az év leghosszabb éjszakáján.


Mellékesen jegyzem meg, Jézus sokkal inkább a Megbocsájtásról beszél mint a Szeretetről. Sajnos ez viszont mára teljesen kiveszett!

20. supin
2008. nov. 27. 08:22
Sok mindent!!!
19. a7a90ace89 (válaszként erre: 15. - Masször)
2008. nov. 27. 06:27
A fény születését??
2008. nov. 27. 06:26
Bollácska? Miért tetted ezt a kérdést fel? Nem tudtAD???
2008. nov. 27. 04:24

A Fény születését.


A Fény pedig a Szeretet, a Nap, az Isten és Jézus szimbóluma.

2008. nov. 26. 21:29

És megjelenik az Úr dicsôsége, és minden test látni fogja azt, mert az Úr szája szólt.” Ézsaiás 40,5


Nem jöhet addig Jézus az életedbe, nem lehet addig igazi advented, amíg az igazságod, az a nagy hegy, útjában áll Isten dicsôsége megjelenésének. Jézus világosan elmondja: “Nem az igazakat hívogatni jöttem, hanem a bűnösöket a megtérésre” (Mt 9,13b). Egy karácsonyestén együtt voltam öt kicsi gyerekkel. Megkérdeztem, tudjátok-e, hogy miért ünneplünk karácsonyt? Az egyik megszólalt: az Úr Jézus születésnapját ünnepeljük. Aztán megszólalt a másik: Tessék mondani, hogy lehet az, hogy a születésnapomon én kapok ajándékot, és az Úr Jézus születésnapján is? Azt mondtam - tökéletesen igazad van. Karácsonykor Jézusnak kellene ajándékot adni. Ez a gyermek figyelmeztetett arra, hogy minden adventben megkérdezzem: Úr Jézus, mit kérsz tôlem krácsonyra? Tavaly emberek mondták: Szeretnénk hozzád jönni karácsonyra. Azt mondtam - nem lehet. Míg édesanyám él, a karácsony a családomé. Amikor pár nappal karácsony elôtt ott álltam a kórházban édesanyám ágya mellett, megértettem, hogy aki az egész életét az Úrnak adta, az nem vehet vissza egyetlen napot sem. Akkor mondtam Jézusnak - Tied a karácsonyom. Azóta olyan emberek jönnek hozzánk, akiknek nincs hol lenni karácsonykor. Kicsit beleszakadt a szívem, amikor megmondtam: Édesanyám, nem leszek itt karácsony este. Az idén az igazamat kéri, hogy tegyem oda jászola mellé. Hiszen az Egyetlen, akinek igaza volt, magára vette bűneimet. Add oda te is! Mert a világnak olyan emberekre van szüksége, akiken át “megjelenik az Úr dicsôsége”.

15. Masször (válaszként erre: 2. - A7a90ace89)
2008. nov. 26. 20:10

A keresztények igen!

(Bár Jézus minden bizonnyal élt, az általunk ismert személyt azonban több emberből "gyúrták" össze. A születés napját egészen biztosan Mitrásztól vették. Néhány csoda tételét Apolloniusztól.)

Viszont az Ember több mint 5.000 éve ünnepli a téli napfordulót.


Azt gondolom, hogy a Fény születését ünnepeljük, hiszen a leghosszabb éjszaka az évben. Ettől a naptól fogva egyre hosszabbak a nappalok, egyre több Fény érkezik a Földre.


Ezt persze tekinthetjük szimbolikusan Megváltásnak is...

14. 9ac093e955 (válaszként erre: 10. - Vanet)
2008. nov. 26. 20:09
Igazad lehet,mert sajna van,akinek másról szól a karácsony!
13. Cyntia (válaszként erre: 12. - Vanet)
2008. nov. 26. 20:07
Még most fog érkezni: de direkt nem Luca lesz...
12. Vanet (válaszként erre: 9. - Cyntia)
2008. nov. 26. 20:07
ó szegény, vagy nem rossz, h egyszerre van a kettő? de remélem nem Évának vagy Ádámnak neveztétek el :)
2008. nov. 26. 20:06
Szeretett unnepe,igen Jezus szuleteset is unnepeljuk de sok a de????
10. Vanet
2008. nov. 26. 20:06
vagy az is lehet hogy a kérdés felvetője azt akarja megtudni, h ez mindenkinek ilyen evidens-e ... rem. ezért kérdezte.
2008. nov. 26. 20:04
És az én gyeremekem születését.. :-)!
2008. nov. 26. 20:04

Ez kérdés?????

Engem egy kicsit elszomorít,vagy én gondolkodom furcsán,az is lehet.

2008. nov. 26. 20:03
??? ez milyen kérdés??? Jézus születésének ünnepe, a család, szeretet ünnepe
2008. nov. 26. 20:03
De lökött vagyok! Igen, ez a szeretet ünnepe is!!!! Ez fontos!
2008. nov. 26. 20:02

1,Jézus születését (Keresztény szemlélet)

2, ekkortájt kezdenek újra hosszabbodni a nappalok, és a természeti népek körében (és a pogányoknál) is a természet újjászületésének ünnepe, illetve a fény legyőzi a sötétséget, az élet diadalmaskodik az elmúlás felett.

2008. nov. 26. 20:00
Karácsony Jézus születésének és a szeretetnek az ünnepe. :)
2008. nov. 26. 20:00
Egyetértek az előttem szólóval...
2008. nov. 26. 19:58

Jézus születését.


Miért kérded?

2008. nov. 26. 19:58
Mit ünnepelünk karácsonykor?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook