Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit tudok tenni ellenük? fórum

Mit tudok tenni ellenük? (beszélgetős fórum)

1 2
2010. okt. 17. 17:46
Történt azóta valami érdemleges az ügyben?
53. Clau26 (válaszként erre: 51. - Tamianyu)
2010. okt. 8. 16:41
na ez a jó kérdést ezt én is feltehettem volna
52. Clau26 (válaszként erre: 50. - 240309c047)
2010. okt. 8. 16:40
szerintem ne az legyen már a téma hogy ilyen drága babakocsit vettem amúgy meg még igy is olcsóbb volt mert van a boltban kedvezményem 92000 lett volna úgyhogy ahhoz képest nem volt drága
51. Tamianyu (válaszként erre: 50. - 240309c047)
2010. okt. 8. 13:55

Én nem értem ebből most mit akarsz kihozni már bocs.Ha azt,hogy csakis használt kocsit érdemes venni,hát lelked rajta,én nem vennék az biztos.

Ha megtehetem,hogy vegyek újat,minek is venném meg használtan?Meg aztán mi pl "latyakban" télen is kimentünk minden nap,és tologattuk több mint 2 évig a gyerekeket.De mi köze ennek ahhoz,hogy a bolt nem akar felelősséget vállalni az eladott árujáért?

50. 240309c047 (válaszként erre: 46. - Doxikri)
2010. okt. 8. 13:35

Nekem 13 hónapos a kisfiam, együtt szültem a sógórnőmmel 4 nap különbséggel. Nagyjából egyforma anyagi helyzetben vagyunk mint ők. Mi megvettük a használt babakocsit 28 ezerért, ők meg ujjat vattak 80 ezerért. Éreztem,hogy lenéznek emiatt és magukban nevettek rajtam. Ráadásúl Szeptemberben szültünk,ugyhogy kb 3 hónapot tudtam sétálni vele. (mert ugye az ember nem sétálgat hóban meg latyakban babakocsival.)Aztán mikor 6 hónapos lett a 2 gyerek ,én eladtam az enyémet 20 ezerért, és 10-ből vettem egy sport kocsit. A sógórnőm is vett,de a 80 ezrest nem tudta eladni,mert nem kell senkinek olyan drága ,főleg,hogy használt. Ő is csak kb 2-3 hónapig tudta használni. Most én mosolygok rajta.

Lényeg,hogy ennyi pénzt kiadni szerintem hülyeség. Persze ha nem számit akkor ok, de most Clau is mehet a pénze után, pedig nem használta. Szar ügy. De őszintén kívánom,hogy sikerrel járjon!

49. Clau26 (válaszként erre: 44. - Tamianyu)
2010. okt. 8. 09:55
jegyzőkönyven rajta van,csak a dátum nem
48. doxikri (válaszként erre: 47. - Tamianyu)
2010. okt. 8. 09:21

A két legnagyobbnál, a babakocsit mindkettő használta és utána továbbadtuk még két gyereknnek. Kicsit jobb volt a minősége, még ha nem is volt flancos!

Amúgy elnézem néha egy-két ilyen babakocsi (mostani) milyen koszos. És elhiszem, hogy ezekből a gyönyörű, de unpraktikus huzatokból, nem lehet kiszedni a mancokat. Márpedig a kis törpék mancolnak rendesen!!! Vicces ez az egész!

Az ikerlányok kocsija, többfunkciós (gondolom a többi is az 23 az egyben!!) de 3 ember kellett hozzá, hogy funkciót váltsunk rajta!! Röhej!

47. Tamianyu (válaszként erre: 46. - Doxikri)
2010. okt. 8. 09:15

Jah,tudom.Nekem is van egy 17 évesem.

Viszont van 2 kisebb is, a legkisebb 2 múlt.

Most nagyon meg kell nézni milyen kocsit vesz az ember,mert sz@rabbnál sz@rabbak.Még a drágák között is van használhatatlan,meg olyan,amibe gyereket nem tennék.Nem is merem megmondani hány kocsit vettem a 2 kicsinek.Nagyon meg kell nézni mit veszünk meg.Csak az a baj,hogy használat közben derül ki melyik praktikus melyik nem,vagy milyen a minősége.Persze sokról a minőséget ránézésre megmondod.De egy első gyerekesnek fogalma nincs mit nézzen rajt,csak tetszés kérdése mit vesz.

46. doxikri (válaszként erre: 45. - Tamianyu)
2010. okt. 8. 09:07

Van ngyerkőcöm, 3. De ők már nagyok. Lassan majd az unnokámnak kell babakocsiban gondolkodni...bár még nem, de bármikor eljöhet az az idő. Akkor most arra gyűjtsek, ne kocsira?

Nemrégen vigyáztam párszor pici ikerlányokra....vittem őket sétálnni, hipr-szuper babakocsival. De komolyan momdom, én még ilyen gányán összeszerelt, kritikán aluli szarságot még nem láttam. Pláne, hogy még közlekedni is alig lehetet vele!!! Röhej!!!

Annak idején volt a Chicco babakocsi, meg ha jól emlékszem talán Römer, vagy mi volt a neve. Meg lehetet venni simán a gyesből, könnnyű volt, könnyen kezelhető, strapabíró. Jó, nem volt túl puccos, de a célnak megfelelt. Még a buszra, villamosra is simán, gyerekestül fel lehetett tenni, akár egyedül is! Tudom, én már öreg vagyok, de akkor is hülyeségnek tartom ezt a sok funkciótlan drága sz@rt!

45. Tamianyu (válaszként erre: 43. - Doxikri)
2010. okt. 8. 08:57

Igazad van.De szerinted nálunk ehhez hány embernek van türelme bátorsága?Plusz mindenki attól fél,mi van ha pert veszít?Akkor még rosszabbul jár.

Nem tudom van-e gyerkőcöd,de egy 70e ft-os babakocsi,még a közép ár alatt van:(((

44. Tamianyu (válaszként erre: 42. - Lady Blakeney)
2010. okt. 8. 08:55
Ha beírsz a panasz könyvbe,arra mindenképp válaszolniuk kell hivatalból,és a fogyasztó védőknek is.Ugyanis hivatalból oda is továbbítaniuk kell a panaszt.De ezt is csak akkor teheted,ha bizonyítani tudod,náluk vásároltad a kocsit.
43. doxikri (válaszként erre: 31. - 240309c047)
2010. okt. 8. 08:37

Nem szóltalak le, csak egyrészt számomra döbbenetes a 70 ezer forintos ár egy babakocsiért, másik meg hogy én igenis pártolom azt, aki felveszi a kesztyűt és megvédi az igazát! Pontosan azért merik ezeket megtenni a cégek, ezeket a szemétségeket, mert mindenki belenyugszik és rájuk hagyja!

Engem is lehülyézett mindenki, amikor feljelentettem a munkáltatómat, mert nem fizette ki a munkabérem! Nekem fontos volt az a pénz, megdolgoztam érte, nem is akárhogy és a becsületem is fontos volt!! 2 évet jártam a bíróságra, de megnyertem a pert és másodfokon is - pedig nem egyszer akartak elrettenteni - és most nyugodt a lelkem! Azóta ráadásul többen is megteszik és követik a példámat, mert sajnos erre mifelénk ez nagyon gyakori dolog. Most már nem nagyon merik megtenni a munkáltatók.

2010. okt. 7. 23:27

A panaszkönyvet elkérted? Abba is beírhatnál.

Néhány évvel ezelőtt vettünk egy terméket, ami ugyan jóval olcsóbb volt mi a te babakocsid, aztán otthon derült ki, hogy valami hiányzik belőle. Párom visszavitte, hogy cseréljék ki. Természetesen elutasították. Ekkor telefonált a fogyasztóvédelemre. Ott az a tanácsot kapta, hogy első menetben kérje ez a panaszkönyvet, és írjon bele. Ezt az üzletek nagyon nem szeretik, hátha eléri a célját. Párom bement, és elkérte a panaszkönyvet. Ők erre megijedtek, és nyomban kicserélték a hiányos terméket.

Nem biztos, hogy ez nálad is beválik, csak egy tipp! Sok sikert és kitartást!

41. Clau26 (válaszként erre: 40. - Tamianyu)
2010. okt. 7. 22:21
ja tudom,de mást úgysem tudnék tenni ezt nem tudnám használni úgyse..
40. Tamianyu (válaszként erre: 7. - Clau26)
2010. okt. 7. 22:15

A fogy védőkre várhatsz hónapokat is.

Intézkednek,csak várd ki.Lehet arra már babakocsira sem lesz szükségetek.

39. Clau26 (válaszként erre: 38. - 240309c047)
2010. okt. 7. 22:08
de nem lehet megcsináltatni..
38. 240309c047 (válaszként erre: 37. - Clau26)
2010. okt. 7. 22:01
Csak az a baj,hogy ez nem rajtad fog múlni. Én azt tenném,hogy hazahoznám,és mivel teljesen uj állapotban van,mert alig használtad, megcsináltatnám és eladnám kicsit olcsóbban. Amugyse tudnád eladni annyiért amennyiért vetted, amugy meg ott állna üresen mert már nem kell. Igy is ugyis az a jó megoldás,hogy eladod mert igy nem buksz annyit. De ez csak az én véleményem.
37. Clau26 (válaszként erre: 35. - 240309c047)
2010. okt. 7. 21:54
pont sportbabakocsit kellene most vennem mert ez nem az,nem tudom magam ezen túltenni nem nyelek be 70000ft-ot
36. 240309c047 (válaszként erre: 34. - Clau26)
2010. okt. 7. 21:45
hát ha van időd rá.
35. 240309c047 (válaszként erre: 33. - Clau26)
2010. okt. 7. 21:44
Én értem,de eredeti számlát soha nem adunk ki a kezünkből. Tudnod kellett volna. Alap! Nem bántani akarlak, mert neked adok igazat, csak szerintem próbáld túltenni magad rajta. Amint irtad van másik babakocsid is, ráadásul ezt már nem is nagyon használhatod,mert már sportkocsi kell lassan a babának. Te mindent megtettél.
34. Clau26 (válaszként erre: 32. - 240309c047)
2010. okt. 7. 21:43
ez nem de a fogyasztó védelemhez és az apehoz járkálhatok ingyen...
33. Clau26 (válaszként erre: 31. - 240309c047)
2010. okt. 7. 21:41
igen pont ez a poén az egészben hogy 2008-as nadrág vásárlásomról is megvan a számla,lefűzök mindent én is..pont ezért mondom hogy elvették tőlem és nem adták vissza csak a jegyzőkönyvet
2010. okt. 7. 21:40
Ja, és ha pereskedsz, fizetheted végig az ügyvédet, ami több lesz mint a babakocsi ára, járhatsz a bíróságra, és ha elveszíted a pert, mert miért ne,akkor még a perköltséget is te fizeted. Megéri? Ezért irtam,hogy mérlegelni kell,mert nem ér ennyit az egész.
31. 240309c047 (válaszként erre: 13. - Doxikri)
2010. okt. 7. 21:32

persze,hogy nem kis pénz. Nekem sem,főleg,hogy 46000.- a gyesem. Én pl nem tudtam csak használt babakocsit venni,szóval nem kell leszólni. Viszont az ember nyugalmának nincs ára és én inkább hagynám,minthogy évekig a bíróságra járkáljak egy kisbaba mellett, és beegye a mindennapjaimba magát ez a probléma,mert akkor csak erről szólna az életem. Szerintem már eleget ment utána,és más szervekhez is fordúlt. Tett azért,hogy ne verjék át,mégis megtette a cég. Nekem legalábbis a nyugalmam többet ér mint 70000.- forint. IGY ÉRTETTEM!

Egyébként én ha valami nagyértékü dolgot veszek, minig odafigyelek a számlákra, garanciákra. Nálam minden le van fűzve. Megis lepődtek a rendőrök amikor kijöttek hozzánk,mert feltörték a garázsunkat,hogy mindenről előtudtam szedni a számlát ami ott volt,igy a biztosító szó nélkül fizetett. De én sem voltam ilyen mindig, megtanultam a magam kárán.

30. Clau26 (válaszként erre: 28. - Bogancs71)
2010. okt. 7. 21:22
Külföldön van szerviz itthon nemtudták megcsinálni kintről akartak hozatni alkatrészt ami szintén nem jött nekik össze,ezért mondták a termékcserét amit számla nélkül is cseréltek volna csak a pénz visszafizetéshez kellet volna a számla..erre bemegyek ma hogy ok akkor adják oda az újat mire közli a csaj a főnök meggondolta magát mivel a fogyasztóvédelemhez akarok fordulni ezért inkább vigyem a selejt babakocsit az üzletből..szó szerint ezt kaptam ma a pofámba
2010. okt. 7. 21:17
Én úgy emlékszem, hogy megvan szabva a javítás ideje, és ha azt egy cég túllépi, akkor visszakérheted a pénzt.
28. bogancs71 (válaszként erre: 27. - Clau26)
2010. okt. 7. 21:16
Valószínűleg a főnöke nem dicsérte meg azt a kolléganőjét, aki átvette a babakocsit javításra, majd elkeverte a blokkot vagy annak fénymásolatát. Már csak azért is mert garanciális javításhoz szükség van blokk/számla másolatra, ennek hiányában a beszállító nem veszi vissza a forgalmazótól a hibás terméket. De ha nem a beszállító cseréli, akkor a szerződött szerviz ugyanerre hivatkozva megtagadhatja a javítást. Ezért vannak bajban.
27. Clau26 (válaszként erre: 26. - Bogancs71)
2010. okt. 7. 20:56

félreértettél ezt a mondatot a cég irta,először azt álltották oda adtam a számlát majd ők visszaadták majd pedig amint te is olvastad nem is adtam oda számlát..össze-vissza beszélnek..

A jegyzőkönyv olyannyira hiányos,hogy a cég név van rajta,a babakocsi neve tipusa és hogy abban az üzletben vettem 70200 ft-ert de a vásárlás dátumát már nemirták rá..szóval az se ugy nézz ki ahogy ki kellene néznie

26. bogancs71 (válaszként erre: 20. - Clau26)
2010. okt. 7. 20:53

"En a babakocsit garanciajeggyel es szamlaval(de inkabb csak nyugtaval) adtam le javitasra."

Ezt írtad. Nem mindegy, az áfás számla bekerült a könyvelésedbe, kérdezd meg a könyvelődet, ott kell, hogy legyen nyoma. Ebben az esetben mondható, hogy szabálytalanul működik a cég, ha ők nem találják, hiszen az ő könyvelésükben is szerepelnie kell a nevednek. Ha csak blokk készült, akkor nincs benne a neved a cég gépében.

Mint említettem, a jegyzőkönyvben szerepeltetni kell a blokk/számla számát, erre külön rész van. Ebből Te is kaptál egy példányt.

25. Clau26
2010. okt. 7. 20:50

Mivel személyesen vettem át a babakocsit, így tudom, hogy a

termékhez nem kaptam számlát, csak a jegyzőkönyvre írtam rá, hogy a

babakocsit átvettem


És ez a mondat mi?számla nélkül át se vették volna..nem vehették volna át..hazudnak!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook