Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tennél, ha a párod/férjed, gyermeked apja, az otthoni dolgokból nem venné ki a 'részét'? fórum

Mit tennél, ha a párod/férjed, gyermeked apja, az otthoni dolgokból nem venné ki a 'részét'? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6
30. álmodozó hölgy (válaszként erre: 10. - Jéghegy)
2010. júl. 29. 13:52
Ugyan ebben a cipőben vagyok, dettó:) Csak esetenként a 15 perc sem jön össze! De tényleg nem morogj!!! az ront. Viszont a hülyét dicsérni kell, tehát nosza..Illetve, ha látja, hogy ez miatta gyerek le se kakilja, mert nálunk ez van, akkor látom, hogy rosszul esik neki, és probál közeledni..Nem mellbedobással:-) Amúgy elárok zumbázni esténként, és ott kiengedem a gőzt, sőt még laposabba hasam is..de tényleg ne szapuld. Hidd el, taktikázz mint egy okos Nő! Lesz még Neked jó, csak kerüljön oviba a gyerek:))) pusz
29. szaida (válaszként erre: 17. - Jéghegy)
2010. júl. 29. 13:51
Ne aggódj, párom sem az a nagy "gyere fiam játszunk" alkat, mint ahogy sok férfi nem az. Még mindig férfiak, kevesebb a türelmük a kicsikhez, "unják" a dolgot. :) Ez valahol természetes meg az is, hogy ez bánt Téged. Engem is bánt, hogy látom nem játszik eleget a fiunkkal, de nem akarom erőltetni, mert tudom hogy egyébként nagyon szereti, mindenben támogatja, imádja, csak a játék nem köti le. De még így is leül vele néha. :)
2010. júl. 29. 13:50

Szerintem az az alap, hogy ahol ketten (hárman) élnek egy házban, ott a házimunka is kettő/három ember feladata!


S ez már gyerekszülés előtt is kiderül, mert előtte is van házimunka, a gyerek nevelése, játszás vele az nem az!

2010. júl. 29. 13:50

Meg, hogy az miért nem elég nekem, hogy ő eljár dolgozni. Más nőnek bölcsibe kellett adni a gyereket, én meg úrinő vagyok.

Hát mit mondjak? Felcserélném az életemet az övével. Napi 8 óra munka, horgászgatás apuval, lejárni az edzőterembe, internet.

26. 793a9334d7 (válaszként erre: 4. - Jéghegy)
2010. júl. 29. 13:49

Nem tudod neki megmondani (ha esetleg nem látja magától), hogy segítsen?

Illetve nem is kell mondani, nyomj a kezébe valamit. Egy habverőt, seprűt, porszívót, és konkrétan mondd meg, mit csináljon vele.

2010. júl. 29. 13:49

Szerintem egy férfinél nem lehet erőltetni dolgokat.

Én hagytam, hogy azt csináljon, amit akar, semmi nem volt kötelező. Nem hisztiztem azért, mert mondjuk nem jött haza mindig fürdetésre. Ő volt a családfentartó, ő kereste a pénz nagy részét és én ezt tiszteletben tartottam.


Ma már 2,5 éves a kislányom és bátran rá lehet bízni és mindig számíthatok rá

, most is, hogy bölcsi szünet van ő vigyáz rá egész nap.

24. 5e48d37001 (válaszként erre: 4. - Jéghegy)
2010. júl. 29. 13:49
Valószínű az alaptermészetével vannak gondok.Az én férjem ma is 24 órázik,reggel hazajön ,szombaton megint 24 órába megy és vasárnapja lesz szabad,de ő nem bírna semmitteni.Ez hozzáállás és alaptermészet kérdése.Nézd..ha nem iszik,normális amúgy akkor lehet bele kéne nyugodni,persze azért terelni őt a segítség felé,csak éppen lehetne rosszabb is.
2010. júl. 29. 13:49

Szerintem próbálj meg beszélni vele - elmondani neki, hogy ha csak naponta egy kicsit segítene az neked mennyit jelentene.


Nekem is segít a párom - főleg amikor látja, hogy szükségem van a segítségére mert mondjuk el vagyok maradva és vendégeket várunk, de most, hogy babát várok is szoksor van, hogy felajánlja, hogy pl. este ő csinálja meg a vacsit. Na nem kell nagy dolgokra gondolni, de olyan jól esik.

22. szaida (válaszként erre: 4. - Jéghegy)
2010. júl. 29. 13:49

Sajnálom. :( De valahol meg kell értsd, hogy Ő az, akinek a nyakában meg sok más van, ami Neked nincs, amiből Te nem veszed ki a részed. A teljes anyagi és jóléti felelősség az Ő nyakában van, Neked ezzel -ha jól értettem- egyáltalán nem kell foglalkoznod. Én itthon vagyok a 1.5 éves kisfiammal, mellette egyetemet csinálok nappali tagozaton és teljes mértékben vállalhatónak érzem a "feladataimat" (gyerek, háztartás és még mellett suli is) egymagam. Még vizsgaidőszakban nehezebb, olyankor jobban befogom Apukát is, de pl. ilyenkor nyáron.. azért szerintem egy gyerek, háztartás kombó nem egy ultra megerőltető feladat. Én baba előtt dolgoztam, volt, hogy reggeltől-estig és csak este 10-re vagy éfjélre estem haza, aztán reggel megint be. Na az volt a nehéz... Én nem is várom el páromtól, hogy segítsen, néha azért besegít ebben-abban, de én vagyok a fő "házisárkány". :D


Úgy gondolom próbáld meg megérteni az Ő helyzetét is. Lehet, hogy "csak" 8 órában dolgozik, de mennyi felelősség mennyi "gond" lehet az Ő nyakában is. Ő termeti meg a feltételeket, hogy Te otthon légy jólétben a Picivel!

2010. júl. 29. 13:49
Az élet nem habos torta! Próbálnám vele megbeszélni, hogy változtasson! De míg érezném, hogy szeret, addig nem is érdekelne, hogy Nekem kell megcsinálnom mindent! Tapasztalatból írom! Amúgy meg az emberek tudnak 180 fokos fordulatot venni, hogy egyszer csak azt érzed, te jó ég ki ez az ember, ez nem az akit megismertem x év alatt!
20. mamika2 (válaszként erre: 4. - Jéghegy)
2010. júl. 29. 13:49

Szegény, nagyon sajnállak!:(

Tudom, hogy nem sajnálatra vágyik ilyenkor az ember, hanem jó tanácsra, de ez nagyon nehéz!

Sajna a férfiak nagy része nem szeret otthon segíteni, de, hogy még a gyerekével és a párjával sem hajlandó foglalkozni az már túlzás!

Ülj le és beszélj vele, hátha lesz egy kis változás!

Szerintem mondjuk otthon is segíthetne, azért napi 8 óra munka nem a világ!! Ha megkérnéd, hogy legyen szíves elmosogatni, mert neked nincs most időd/energiád, akkor mit mondana?

19. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 13. - Jéghegy)
2010. júl. 29. 13:48
Nem lehet vele ezt megbeszélni? Én egyszer csinálnék magamnak valami programot és egész nap ráhagynám a gyermeket.
18. kitrákotty (válaszként erre: 13. - Jéghegy)
2010. júl. 29. 13:48
Akkor hagyd otthon a gyerekkel vagy küldd el vele játszóra, kirándulni egy napra: - Apa vagy, ez (is) a dolgod!!
17. Jéghegy (válaszként erre: 12. - Kitrákotty)
2010. júl. 29. 13:48

Már megtettem.. azt a játszást kellett volna látni..

Ül a gyerek meg sivít, hogy játszon vele..


Ma meg pl. hivatalos dolgokat kellett intéznem, és vérig sértődött, hogy a gyerek visított, hogy ő de. nem marad apával..

2010. júl. 29. 13:47

Vagy:

írj egy listát neki hétvégére, miket kell megcsinálnia aznap: főzés (ha tud), mosás, mosogatás, porszívózás.

Te meg szombat reggel kézenfogod a gyermeked, és elmentek kirándulni, sétálni, vásárolni, barátnőzni, stb.

Legyen kész a lista mire hazajössz este :-))


lehet hogy tudná értékelni után a munkádat :-)

2010. júl. 29. 13:47
Nekem 1 éves a gyerkőc, nekem az is elég ha du. foglalkozik vele, míg főzök, vagy takarítok, vagy akármi. Mondd meg neki, hogy Te is dolgozol egész nap csak neked ezért nem jár fizu, mint neki, és a gyereket ketten csináltátok, ezért legyen kedves foglalkozzon vele ő is!
14. Kisszsuzska83 (válaszként erre: 4. - Jéghegy)
2010. júl. 29. 13:47
Ez szörnyű lehet. Át tudom érezni a problémád, mert nálunk is három éves a kisfiam és én vagyok itthon vele, segítségem semmi. De szerencsére a férjem nagyon sokat segít. Ha hazajön utána szinte csak a gyermekünkkel játszik, ő is fürdeti meg.
13. Jéghegy (válaszként erre: 8. - Kitrákotty)
2010. júl. 29. 13:47

Ezt azóta csinálja, mióta megszületett a kislányunk. Számára természetes, hogy itthon vagyok, ez a dolgom.

Sőt! Megkaptam már azt is, hogy: 'Anya vagy ez a dolgod!!'

Mit csinálsz majd, ha dolgozni is fogsz járni??? A Dunának mész?

12. kitrákotty (válaszként erre: 10. - Jéghegy)
2010. júl. 29. 13:46

ha hazajön, ültesd le a gyerekkel játszani, te pedig menj el sétálni, félórára minimum.


A háztartás megvár, főleg ha mindent egyedül kell csinálnod.

2010. júl. 29. 13:46

Nem mentem volna hozzá.


Nálunk ő porszívóz, ha kell kitereget, és elmosogat.

Mondjuk cserébe néha ágyba kapja a reggelit.

2010. júl. 29. 13:45
A legjobb, hogy ez házisárkánynak tart, amiért naphosszat morgok, de fáradt vagyok nagyon.
9. 5e48d37001 (válaszként erre: 1. - Jéghegy)
2010. júl. 29. 13:45
Szia elképzelni sem tudom,mit tennék,mert az enyém kérés nélkül nagyon sokat segít.Biztos,lenne otthon emiatt vita.
8. kitrákotty (válaszként erre: 1. - Jéghegy)
2010. júl. 29. 13:45

Nem mentem volna hozzá, nem szültem volna gyereket. :-)


Nem akkor kell ezt észrevenni, mikor már évek óta minden a te nyakadba szakad, ilyenkor már nagyon nehezen változtathatsz a dolgon....

2010. júl. 29. 13:45
Nálunk sincs baj. Sok mindent megcsinál a férjem. Ma délben mikor hazajött ebédre pl. kiporszívózta a nappalit. Pedig nem is mondtam neki.:))
2010. júl. 29. 13:45
Hát ez nem túl jó szerintem...
2010. júl. 29. 13:44
Nem mentem volna férjhez hozzá.
2010. júl. 29. 13:44

Egyre jobban el vagyok keseredve.

Kislányunk 3 éves, segítségem semmi. Minden az én nyakamba szakad, apuka meg haldoklik a napi 8 óra munkától.

Ok. én itthon vagyok, de a háztartás, bevásárlás, gyerkőc 24 órás ügyelete mind, mind az én feladatom.

Apuka max. 15 percet szán a napjából a gyermekünkre, rám még annyit sem..

3. niki20100330 (válaszként erre: 1. - Jéghegy)
2010. júl. 29. 13:44
Az enyém hála istennek kiveszi a részét!!
2010. júl. 29. 13:44
Nálunk ez nem kérdés ... a férjem reggeltől-estig dolgozik, hétvégén is. Nem várom el tőle, hogy még otthon is feladat várja.
2010. júl. 29. 13:43
Mit tennél, ha a párod/férjed, gyermeked apja, az otthoni dolgokból nem venné ki a 'részét'?
1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook