Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tegyek, ha nem "merem" elkölteni a pénzem? fórum

Mit tegyek, ha nem "merem" elkölteni a pénzem? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2014. dec. 22. 20:46
apróságokat azért vehetsz magadnak, nem?
2014. dec. 22. 20:42

Nekem van hasonló, igaz idôs ismerôsöm.

Rongyokban jár, évtizedes ruhákban, miközben milliói vannak, és még életében nem volt egy hetet üdülni.

16. fincsi5 (válaszként erre: 15. - Álommanó)
2014. dec. 22. 20:40

Na, és ott van az is, hogy a nyaralást a gyerekektől is megvonja. Elérnek egy olyan kort, amikor muszáj menni valahová velük - nem feltétlen külföld-.

Mert, ha csak magának nem venne új ruhát, stb., - de itt már a családtagjai is megsínylik...gondolom én.

15. álommanó (válaszként erre: 11. - Andika751)
2014. dec. 22. 20:30
Életemben először voltam a tengerparton, és el mertem menni, mert az a bizonyos pont, amit mondtál is, a számlámon van azóta is (nem kell milliókra gondolni). Az alá az összeg alá nem szívesen mennék a költekezésbe (ami ilyen "luxusnak" számítana), de azért már most elkezdtem a fölötti részből költeni :) Szóval én tökéletesen megértelek. De neked is megvan már az az összeg, amit kezdetben kitűztél magadnak, nem? Akkor vágjatok bele a jövő nyáron abba a nyaralásba, nem fogod megbánni! :)
14. 3a5c305959 (válaszként erre: 11. - Andika751)
2014. dec. 22. 20:15
Ertem mit erzel mert en is azon voltam hogy felretegyek egy osszeget a sajat szamlamra amihez csak en ferhetek hozza. Ha beut a mennyko is el tudok belole eldegelni pár honapig amig talpraallok. Viszont azon tenyleg erdemes elgondolkozni hogy mire fogsz 80 evesen emlekezni? Arra hogy volt 10 millio forintod a szamladon vagy arra hogy elmentel nyaralni a tengerhez? Szamomra a targyak is csak hasznalati eszkozok, akarcsak a penz. En szeretnek emlekeket gyűjteni es egyutt lenni a csaladommal amennyit csak tudunk. Remelem sikerul kitornod ebbol az allapotbol!
13. fincsi5 (válaszként erre: 9. - Andika751)
2014. dec. 22. 19:30

A férjed nem kezelhetné a pénzt?


Ő befizethetne egy-egy meglepetés üdülésre, és lassan talán vennéd a bátorságot, hogy ruhákat, ezt-azt vegyél magadnak! :))

12. kleeri
2014. dec. 22. 19:15

a családunkban a napokban tragédia történt,

ez a pénzzel kapcsolatban ráébresztett arra, hogy kell hogy legyen tartalék,

de addig éljünk, amig lehet

ne gyüjtögess sokat, éllj!!

tedd azt a pénzzel, amire való

11. andika751 (válaszként erre: 10. - Álommanó)
2014. dec. 22. 18:28

igazából tudom, hogy a pénz önmagában nem ad örömöt, persze kell egy tartalék, ami nekem most már meglett, lehetne tényleg megfelezni és a felét felélni, arra ami szeretnék, a másikat meg továbbra is elrakni. Talán úgy lehetne véget vetni ennek, hogy belevágnék tudatosan.


A nyáron el tudtunk volna menni nyaralni a tengerhez 4-en , busszal, még soha nem voltunk együtt családostul és így 40 fele jó lett volna, el is utaltam az előleget, majd meggondoltam magam és lemondtam, most, hogy eltelt azóta 4 hónap látom, hogy semmi nem történt volna, ha elmegyünk, ugyanúgy maradt volna még tartalék, így viszont már bánom...

10. álommanó (válaszként erre: 1. - Andika751)
2014. dec. 22. 18:20
Én is hasonlóan gondolkodom (csak talán kissé "morbidabban"), de azért ha kell egy ruha vagy valami más, megveszem.
9. andika751 (válaszként erre: 5. - 4740439ec6)
2014. dec. 22. 18:09

valószínű otthoni minta, a szüleim is így éltek, élnek.


van lakásom, igen, tuladonképpen ami kell mindenem megvan a normális élethez, ez is spórolásnak is köszönhető, most viszont már "lazíthatnék", de egyszerűen nem tudok, merek, lelkisimeretfurdalásom lesz tőle. Csak az a baj, hogy szeretnék dolgokat,

2014. dec. 22. 17:58
én merném, csak nincs mit. xD
2014. dec. 22. 17:41
van lakásod?
2014. dec. 22. 17:40
Add nekem :D
2014. dec. 22. 17:39
Menj agyturkászhoz.Ez is egyfajta betegség.Nyilván oka van,hogy ilyenné váltál.Becsülendő,hogy spórolsz,csak a pénz van érted és nem te őérte.
2014. dec. 22. 17:33
Esetleg annyit tudok javasolni, hogy tegyel felre 2 fele. Egyik az amit (mint most is) nem nyulsz hozza, ez mondjuk a megsporolt havi penz 75%-a, a masik 25% menjen masik bankszamlara, ha ott osszegyulik egy nyaralasra valo akkor azt koltsd el. Igy jut is marad is :)
3. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Andika751)
2014. dec. 22. 17:31
önmagában a spórolással nincs gond, bár én a helyedben nem 80 évesen akarnék sok pénzen ülni, hanem addig kiélvezni az életet :)
2. *Csajszi* (válaszként erre: 1. - Andika751)
2014. dec. 22. 17:30
Ha nem nelkulozol, en nem latok ebben gondot. Van / lesz felretett penzed, amibol vagy veszel kesobb lakast, autot akarmit, ha mar van akkor felreteheted a gyerek(ek) iskolaztatasara. Szerintem nincs ebben semmi rossz ha valaki sporolos. Sosem tudod mit hoz a jovo, felretett penz barmikor jol johet.
2014. dec. 22. 17:26

Az a bajom, hogy egyetlen Forintot sem akarok kiadni, ha nem muszáj. Így élek évek óta. Pontosan meg van tervezve a költségvetésem, semmilyen plusz dolgot nem engedek meg magamnak. Ezzel az életmóddal összejött egy számomra nagyobb összeg kb. 1 éve év alatt, előtte azt mondtam, hogy ha a fele meglesz,már jó és utána merek élni, de állandóan azon pörgök, hogy még még még kell, mert mi van, ha "leég a ház" vagy történik bármi, akkor milyen jó lesz a pénz. Úgy érzem, hogy rabja vagyok az állapotomnak de azt is, hogy kell a pénzügyi fegyelem, ha nem akarok az utcára kerülni (biztonságérzetet ad a pénz). Emelett vannak vágyaim, szeretnék pl. utazni, venni egy-két szép ruhát, és az a röhej, hogy most meg is tehetném. Voltam már munkanélküli, de mindig kialakult, most jól keresek már, de mégsem megy, emiatt frusztrált vagyok.


Azt tudni kell rólam, hogy mindig ilyen voltam. Ha gyerekkoromban anyám adott egy százast amikor a barátaimmal elmentünk a gyereknapi programra én voltam az, aki 120-adott vissza a nap végén. Ez az állapot már betegesnek mondható? Mit lehet vele tenni? Tudtok ajánlani valamilyen segítséget?

Sokszor álmodoztam jobbkeresetről és munkahelyről és most meglett, de amennyivel többet keresek,annyival többet félre is rakok.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook