Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit tegyek, ha nem "merem" elkölteni a pénzem? fórum

Mit tegyek, ha nem "merem" elkölteni a pénzem? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
48. globus
2014. dec. 24. 19:35
Nem egészen értem, hogy panaszkodsz vagy dicsekszel... tök jó, hogy minden negvan, és marad pénz tartalékra, nincs ezzel semmi baj. Százezrek cserélnének veled.
47. kriszta773 (válaszként erre: 43. - Andika751)
2014. dec. 24. 19:31

lehet, hogy csak elméletben szeretnél jobban, lazábban élni, a gyakorlatban meg nincs igényed erre. valahogy nem hiszem, hogy annyi pénzt félreraktál már, amivel bebiztosítottad a jövődet, a családodét, és ha neked ez az, ami a legjobban számít, akkor nehezen fogsz bármi plusz, nem feltétlenül szükséges, ám annál élvezetesebb dologra költeni :)


azért ez nem egy nagy kunszt, elmenni venni egy jó ruhát, vagy moziba, színházba :) ha meg annyira nem vágysz ilyesmikre, csak kuporgatni, nem lehet kierőltetni

46. 0275778468 (válaszként erre: 35. - Andika751)
2014. dec. 24. 08:03
Akkor te igenis nagyon ügyes vagy! Legfeljebb lesz pénz a gyerekek egyetemére, nem? :O semmiképp nem értelmetlen félretenni, sose lehet tudni...
45. kisj (válaszként erre: 43. - Andika751)
2014. dec. 23. 19:42

Nem értem miről beszélsz.

Költesz arra, amire kell, a többit meg félreteszed.

Hol itt a baj?

Mi az, hogy nem "mered" elkölteni a pénzed?


Bár azért egymást meglephetnétek valami kedves (nem pont drága) ajándékkal.

44. álommanó (válaszként erre: 26. - 0275778468)
2014. dec. 23. 18:59
Ó de megnézném én is, kár hogy nincs olyan csatornám :(
43. andika751 (válaszként erre: 42. - Katus3)
2014. dec. 23. 18:23
egy normális keret között vettem ajándékokat, a gyerekek megkapták, amit szerettek volna, ezen kívül mi már évek óta csak a szülőknek veszünk ajándékot, meg húgomnak. Emiatt nem volt lelkiismeretfurdalásom, szerintem lehet nem igazán jött le mi a problémám, ami kell, azt természetesen megveszem, a normális ételeket, vegyi árukat, ruhát a gyerekeknek, de nyilván ésszerűen, én a plusszról beszéltem, ami összejön ezen felül és nem alapmegélhetéshez kell, tehát lehetne mondani "luxus" dolog, arra nehezen költök, talán azért, mert ez nem volt mindig így.
42. katus3
2014. dec. 23. 17:31
Sziasztok!Andika, kérdeznék... A karácsonyi költekezést hogyan oldottad meg? Ezzel kapcsolatban nem volt lelkiismeret furdalásod? Vagy most is kevesebbet költöttél? Nem kötekedés, csak érdekelne,hogy ezt hogyan élted meg. Sok embertől hallom hogy túl sokat költ az ünnepekre....
41. kisj (válaszként erre: 35. - Andika751)
2014. dec. 23. 17:24

Az klassz dolog, ha úgy érzed, hogy van elég félretett pénzed a nem várt alkalmakra.

Kár,hogy az élet képes és rendszeresen felülírja az ember eltervezett kis komfortzónáját..

Van az a gebasz, amikor az isten pénze is kevés.

2014. dec. 23. 17:21

Jah,én meg nem tudom,mert nincs

Tedd el vmi jól kamatozó bankszámlára.Pusz.

39. kisj (válaszként erre: 1. - Andika751)
2014. dec. 23. 17:13
Sajnállak anyukám, xar lehet neked.
38. fincsi5 (válaszként erre: 36. - Szerte Lenke)
2014. dec. 23. 16:33
Ne izgul, Piros, tegnap én is írtam valamit, azt hittem ; utolsó hozzászólásom lesz, de nem ! DDD
37. fincsi5 (válaszként erre: 35. - Andika751)
2014. dec. 23. 16:31
Helyes! És képet kérünk szépen majd a bicajról! DDD
2014. dec. 23. 15:55
Olvasná ezeket a lézerjani,s fogná is fel az értelmét,basszus...(tudom,kirúgnak,de lexarom)
35. andika751 (válaszként erre: 34. - Fincsi5)
2014. dec. 23. 15:49

a biciklit megveszem, karácsonyra is pénzt kaptunk, meg most év végén is munkahelyemen is volt jutalom (évek óta először van ilyen !!!!)

A férjem folyamatosan mondja már, hogy válasszam már ki és megvesszük, ő már meg is nézte helyettem!


Egyébként meg tényleg, akkor minek dolgozok, ha nem élvezem, ezért a munkahelyért meg kellett küzdenem, nagy a felelősség is rajtam, de szeretem csinálni.


Egyszer itt írták nekem, hogy ha van hat havi félre rakott pénzed, akkor az már jó, még egy pár éve azt gondoltam, hogy ez soha nem jön össze, de most megvan, még több is. Persze ha úgy adódna ez csak az alap dolgokra elég, viszont azért ritka, hogy egyszerre mind a két fél válik keresőképtelenné, tehát, ha az egyik dolgozik, akkor ez akár 1 évre is elég lenne.


Ezért nem értem saját magamat sem, úgyhogy ezen tényleg úgy tudok változtatni, ha elkezdek "élni", nem akarok úgy járni, mint a nagymamám testvére, akinek ugyan nem volt gyereke, de úgy élt, mint, aki hajléktalan, és mikor meghalt a testvérei örököltek, többek között a mamám is, milliói voltak félre rakva, de sok, a vicc az egészben, hogy törvény szerint az egyik testvére is örökös volt, aki már akkor nem élt, így a lányára szállt a pénz, akit nem is nevelt csak pár évig, a kapcsolatot sem tartották, neki tényleg derült égből jött a pénz.

34. fincsi5 (válaszként erre: 33. - Andika751)
2014. dec. 23. 12:21

Azokra nem kell figyelni és magatokat velük hasonlítani! Van róla véleményem, de nem most.


A biciklit vedd meg, vagy kérd karácsonyra, ünnep után se rossz, még olcsóbb lesz, hidd el!

Legyen már ez a bicikli az első, jóóóóóóó?!?!


De komolyan; erre szánd már rá magad!:))

Gyerekek mennyi idősek?


Különben én is hasonlítok hozzád, csak a lájtosabb változat!

Én nem engedek abból, hogy bizonyos pénz legyen félretéve . Tavaly a férjem akart egy garázst venni, mondva ; jó befektetés. Nem engedtem!!

De jól tettem, mert eladtuk a lakást, tavasszal elköltözünk.D

33. andika751 (válaszként erre: 32. - Fincsi5)
2014. dec. 23. 12:12

persze, én is imádom hazánkat, és sok szép helyre szeretnék itthon elmenni, nem is csak a külföldi utazás a gond, az csak egy példa volt, úgy általában egy bizonyos ponton túl már nem adok ki pénzt, pl. tavaly ellopták a biciklimet, akkor nem tudtam venni másikat, most simán megtehetném, egy nagyon régi, rossz biciklim van azóta, még húgomé volt , és agyon vacilálok, hogy megvegyem-e?


közben meg nézem a tv-ben, azokat a műsorokat, ahol szegény családokat mutatnak be, és nagyon átérzem a problémájukat és olyankor még jobban azt érzem, hogy milyen jó nekem, és ne panaszkodjak ( az más kérdés, hogy sokszor az ember maga tehet a sorsáról, pl. a mostani házon kívülben 11 gyerekes család, szinte éhezik, az apa most halt meg, és az anya most várja a 12-ik gyerekét)

32. fincsi5 (válaszként erre: 31. - Andika751)
2014. dec. 23. 12:05

Na, így már világosabb.:))

Az legyen a legnagyobb gond, hogy nem külföldön, a "menő " helyeken nyaraltok!!

Ha itthon mentek, a teljesen jó. Tudod, én speciel nem szeretem az olyanokat, akik Korfun, meg itt-ott nyaralnak( ahol kb. annyi magyar van, mintha egy itthoni fürdőben lenne ), de nem járt még pl. Dobogókőn / csak példa /, meg az ország szebbnél szebb részein!

"Előbb ismerd meg hazádat!"

31. andika751 (válaszként erre: 16. - Fincsi5)
2014. dec. 23. 11:58

ne értsetek félre, a gyerekeknek megveszek mindent, amire szükségük van, nem éhezünk, nem járnak rongyokban, én inkább arra gondolok, hogy az alapmegélhetésen túl mostmár eljutottunk arra a színtre, hogy marad hó végére és ehhez nem merek hozzányúlni, nem merem felélni, talán azért mert sokáig nem így volt, és elképzelhetetlennek tartom, hogy én is "megengedhessek" magamnak úgymond luxusabb dolgokat, mint pl. egy tengerparti nyaralás, eddig itthon mentünk el, tehát van élményük a gyerekeknek, nyaraltunk itthon, csak én egyrészről vágyódok más után is, meg is tehetném, de egyszerűen nem megy a pénzkiadása, mert állandóan lelkifurdalásom lesz tőle, hogy ezt nem nekem nem szabad...nem tudom lejött-e, mit akarok mondani?


lehet az is, hogy voltunk nagyon rossz anyagi helyzetben, amikor nagyon kevésből éltünk, de megoldottam, és mindig minden ki volt fizetve, most ehhez képest sokkal jobb és nem tudok a jobbal élni, lehet, hogy lesz majd újra rossz, de ezt előre nem tudhatom.

30. gribedli*** (válaszként erre: 16. - Fincsi5)
2014. dec. 23. 10:45
Ebben igazad van, én a gyerekektől nem szeretem megvonni a nyaralás élményét akkor sem, ha nekünk pont úgy jön ki a lépés, hogy nem mehetünk, az én taktikám erre az, hogy elküldöm őket a nagyszülőkkel vagy a barátnőmmel nyaralni vagy a sógornőmhöz. Pl az idén hívott ez a barátnőm, mint minden évben, hogy menjek le hozzá a gyerekekkel a tengerhez, de nem mehettem mert volt több fontosabb dolog, fogtam, összepakoltam egy bőröndöt a fiamnak, adtam egy kis zsebpénzt és elkültem vele. Tudom, nem ugyanaz, de ő egy nagyon megértő csaj és szívesen elvitte magukka. Ennyi, a gyereknek megvolt a nyaralás, meg nyár végén elment a sulival is. Jövőre is megy, a gyerekekkel soha nem éreztettük, hogy most azért mert építkeztünk vagy más miatt nem megyünk nyaralni, akkor ők sem mehetnek. Van táborozás is stb. Mellesleg azt sem tartom halálos véteknek, ha közli az ember a gyerekekkel is, hogy na, most tényleg nem mehetünk mert ez és ez van. De nagyon gyakran, ha esetleg nem jön ki a családi nagy utazás, azért valami nekik igen és örülnek. Volt, hogy elküldtem a nagyot a sógornőmhöz, ott is nagyon jól érezte magát:) a középsőt pedig tervezem elküldeni ezen a nyáron (vagy anyóssal, vagy a sógornőmhöz) mert már ő is elég nagy ehhez.
29. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Andika751)
2014. dec. 23. 10:30

Szerintem nem gond, nyilván nincs semmi olyan, ami annyira megdobogtatja a szíved, hogy kinyisd a bukszád, ennyi. Mivel gyerekeid is vannak, egyáltalán nem gondolom, hogy 80 évesen a pénzeden fogsz ülni, mert úgyis győzni fog a gyerekeid iránti szereteted és amit sajnáltál magadtól, azt majd odaadod nekik a jövőben:))))


Szóval a pénznek mindig, minden körülmények között meglesz a helye. Az pedig, hogy nem mertél elutazni, inkább van kapcsolatban az újtól, ismeretlentől való félelemmel mint magával a pénzköltéstől való félelemmel, hiszen ha elmentél volna, nem élvezted volna. Ezért úgy gondolon, hogy ha te így vagy nyugodtabb, jobb, hogy otthon maradtál, maradtatok.

2014. dec. 23. 10:18

Én is megértelek ezért, hiszen amilyen bizonytalan az élet mostanában /is/, egyáltalán nem csoda, hogy sokan így gondolkodnak, mint te. De azért szerintem ne vonj meg mindent magadtól. Persze az jó, ha spórolsz, de azért ne vidd túlzásba, egy két új ruha még nem a világ. Jó a nyaralás az kicsit már húzósabb dolog, de talán egy nyaralás még belefér a költségvetésedbe. Én is spórolós típus vagyok, kamatoztatom a pénzt, bár hallottam már olyan véleményt is, hogy ne bízzak én annyira ebben, hiszen bármikor megbukhat megint a forint, és akkor semmit sem fog érni, hiába van sok belőle a bankban... :S

Szóval kemény dió ez az egész, de szerintem is egy kicsit azért próbálj élni. Nem azt mondom, hogy költekezz, de ne vonj meg mindig mindent magadtól. És hogy ez betegség lenne-e? Hát nem tudom, de szerintem nem, a szüleidtől is ezt láttad, te is úgy érzed, hogy ez a helyes döntés. Valahol jó, hogy ilyen előrelátó és spórolós vagy, de véleményem szerint ne add fel emiatt az álmaidat, párat azért valósíts meg közülük, hiszen tényleg lehet, hogy idősebb korodban meg fogod bánni, hogy de kár, hogy nem léptem meg annak idején ezt vagy azt a dolgot...

2014. dec. 23. 10:10
Én sem merem elkölteni, a párom "Pató Pálnénak" titulál.
2014. dec. 23. 10:09
Nézd a TLC-n az Extrém spórolósokat! Pont most adják, megnéztem vagy 3 részt, hát döbbenet! Nagyon tanulságos...
25. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Andika751)
2014. dec. 23. 10:00

Ami összeget eddig havonta, a havi fizetésedből félretettél, megspóroltál, ezek után annak az összegnek a 10 %-át költsd ruhára, cipőre, hasonlókra. Vagy éppen azt a 10 %-ot rakd össze egy külön helyen és jövő nyáron abból mehettek nyaralni...

Persze, voltál munkanélküli, most már tudod, milyen az, ha nincs tartalék, és azt is tudod, milyen ha van a hátad mögött egy bizonyos összeg.


De azért hallani esetenként olyat is, hogy valaki meghal, aki addig nyomorúságos körülmények között élt, sok esetben a szomszédok, stb. stb. vittek neki ennivalót és ami kellett. Amikor meghalt, kiderült, hogy a bankszámláján, szalmazsákban, stb. milliókat őrzött...

Szóval ha úgy érzed, hogy ez a spórolási mániád egy kissé betegessé kezd válni, feltétlenül menj orvoshoz!!!

2014. dec. 23. 00:28

egy cikk:

[link]

23. 1e072b34d7 (válaszként erre: 1. - Andika751)
2014. dec. 22. 22:55
Nincs ezzel gond, vannak akik ennek ellenkezőjének a csapdájában élnek: többet költenek mint amennyi van. Az a rosszabb.
22. kleeri (válaszként erre: 11. - Andika751)
2014. dec. 22. 22:13

látod ezért is írtam, legyen tartalék, de

élj a lehetőséggel és a pénzzel,


legyen minél több élményed ha megteheted, vedd meg magadnak amit megkívánsz /nem ételre gondolok/


nem tudod hogy meddig teheted, és később bánni fogod, mint ezt a lemondott utazást

egyszer élünk, amit elmulasztottál, már nem tudod pótolni, élvezd az életet ameddig lehet

2014. dec. 22. 21:30
Szerintem nem kell feltétlenül seggére verni a megtakarításodnak, sem egy részének. Ha most is van munkád, és keresel pénzt, akkor amit keresel, abból költs picit többet magadra, de szerintem egy picit tehetsz még félre, aztán amikor lesz egy olyan alkalom amit szeretnél megragadni, akkor bátran. Azért mert van, és több mint amit picit terveztél, nem kell elkölteni.
2014. dec. 22. 21:22
Ha emlékeket gyűjtesz sokkal gazdagabb leszel, mintha pénzt :)
19. 388b941089 (válaszként erre: 1. - Andika751)
2014. dec. 22. 21:09
Menj orvoshoz, ez már betegsèg.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook