Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek, ha csak a verés használ? fórum

Mit tegyek, ha csak a verés használ? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2022. márc. 26. 20:15
Nekem bevált, ha pár percre befogtam orrát-száját, nem kapott levegőt, beájult, lenyugodott. Próbáld csak meg akár magadon, akár a gyereken! Mindegy, használni fog, nyugi lesz.
49. brandy85 (válaszként erre: 48. - Brandy85)
2022. márc. 26. 19:56
Jav.: Hogy
48. brandy85 (válaszként erre: 47. - 5236d12e25)
2022. márc. 26. 19:55
Átérzem! De elkell engedni a fülünk mellett. Sajnos a nagyobb ADHD-ja mellé 1 hónapja derült ki,hogy a legkisebbem enyhén auti. 😭 Ő is hirtelen földhözveri magát ordít erre beszólogatnak,hpgy elvernék a helyembe stb... 😠Hova üssek egy gyereket? Soha nem tenném és nem is értené.
47. 5236d12e25 (válaszként erre: 45. - 9b10f3d7ff)
2022. márc. 26. 18:29

Igen, tudom milyen ez.

Neki is gyanítható az adhd, amúgy pedig eddig figyelemzavar, kevert specifikus fejlődési zavar, beszédértési zavar van papíron.


Nekem a saját családom sem állt mellém. Holott egyik sem tudja mennyit küzdőttünk a gyerekkel.

Senki nem hitte el, hogy a vékony kis törékeny visszahúzodó szorongó lányom, egyik pillanatról a másikra totál kivetkőzik önmagából, és ketten alig tudtuk a kocsiba tenni az apjával 4 évesen..


Tudom milyen érzés a rosszalló pillantás, milyen mikor vadidegen lép oda hozzád és kritizál, mert a gyerekem torka szakadtából üvőlt és veri magát..

Egyébként mai napig nem értem egyesek honnan a francból veszik a bátorságot a pofátlanságukhoz ismeretlenül leszólni, beleszólni vagy kéretlen tanáccsal ellátni..


Tudod hányszor kaptam meg, hogy nem nevelem a gyerekem azért ilyen? Vagy néztek hülyének aki biztos csak hazudik a gyerekéről, hisz olyan kis tündér? Holott éppenséggel következetes és szigorú vagyok, igazságos, de minden szeretetet ölelést megadok a gyerekeimnek.


Mikor 18 hónapos volt társasházon belül költöztünk 1.emeletet feljebb. Annyira megviselte a lányomat, olyan durva szeparációs szorongása lett, hogy 2 hónapig nem aludtam egyhúzamban 1-2 óránál többet.. A szomszédok ha nem ismertek volna, vagy nem látták volna napi szinten a gyereket, akkor feljelentettek volna, mert azt hitték éjjel nappal verem azért sikit az éjszaka közepén..

46. andi6020 (válaszként erre: 20. - Napsugár8)
2022. márc. 26. 17:26
Tiszta szerencse ha egy 5 éves tisztában van olyan dolgokkal, hogyha valaki (gyerek) felakaszja magát, azért gondatlanság miatt börtön jar(hat).
45. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 44. - 5236d12e25)
2022. márc. 26. 17:18

Bizony, sokan várják a védőnk segítségét, de sokszor többre megy az ember az anyai megérzéssel, hogy valami nincs rendben.

Ismerős gyerekének is 12 évesen mondták ki a ADHD diagnózist, pedig a szülők jelezték, hogy valami nincs rendben. Mindig azt mondták, okos, értelmes. Az iskolában, hogy nem tud megülni a fenekén, elkalandozik a gondolata, valahol "máshol jár"...figyelmetlen,rossz, vagy álmodozó.

Már akkor kezdték elhinni, amikor a gyerek magát diagnosztizálta, hogy ő nem olyan, mint a testvére, nem érti miért nem tud figyelni, zavarta már őt magát.

Ha előbb észreveszik könnyebb lett volna az életük az iskolában.

Remélem FI. hamarabb kap segítséget!

44. 5236d12e25 (válaszként erre: 43. - 9b10f3d7ff)
2022. márc. 26. 17:03

Bizony bizony.

Amikor én is jeleztem az aggódalmamat, mindenhol, mindenkinek csak hülye "első gyerekes" anyuka voltam, mindenki előadta, hogy túl sokat várok el a gyerektől, túl aggodó vagyok, stb. Sőt ezt 2 védőnő is előadta..

Pedig a fejlődésneurológiára is jártunk 1 éves koráig, születéséből adodóan is várható volt, hogy nem átlagos lesz.. + családi anamnézis

43. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 26. 16:58
Ne legyen,de honnét tudod, hogy nem lehet, látta már orvos, szakember? A védőnő nem minden esetben "penge".Néha egy halovány vonal választja el az egészségeset a betegtől, mint lentebb egy anyuka írta, akár ADHD-s is lehet.
42. brandy85 (válaszként erre: 41. - Aszparagusz)
2022. márc. 26. 16:10
De sajnos lehet,csak az nem 1-2 alkalom és utánna járást igényel,egyenlőre gyanúval kezdik vizsgálni és a vizsgálatok végén mondják meg,hogy auti vagy nem. :(
41. aszparagusz (válaszként erre: 35. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 26. 16:04
Egy 3 évesnél ezt még nem lehet egyértelműen megállapítani.
40. 5236d12e25 (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 26. 16:01

Kérdező. Ez nem sima dackorszak.


Vannak gyerekek akik, igen magukat bántják. De ez max addig jellemző amíg nem tudják magukat kifejezni szóban.


Azon felül ez nem szimpla dackorszak.



Nagy lányom sni-s, és bizony kemény volt az első pár év.

Ő szintén hányásig el lilult fejjel örjöngött, verte magát a parkettába, falba, és alig lehetett kizökkenteni. Folyamatosan magát verte, vagy nekem jött ha dührohamot kapott.

39. pteri (válaszként erre: 25. - Babyapocakban)
2022. márc. 26. 15:52
Tudom, hogy nem old meg semmit. Csak leírtam, hogy ilyet làtva, én is bevallom, hogy ez jutott eszembe. Nyilvàn nem pofozom fel senki gyerekét, a sajàtomat sem. Pàr napja egy anyuka panaszkodàsàt hallottam, akit a 30 éves beteg gyereke üt és rugdos meg rendszeresen, és senki nem segít rajtuk 30 éve. Hallani is szörnyű volt.
38. Léna123 (válaszként erre: 34. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 26. 15:52
És orvossal is beszéltèl erről? Ő mit mond? Nekem 2 4 évesem van, szoktak hisztizni, igen. De ahogy leírod, sztem màr túlmutat egy sima hisztin és dackorszakon.
2022. márc. 26. 15:51

Hányásig?

NA FIGYELJ!

1. gyerekorvoshoz őszintén fordulni

2. ha már jár óvodába, az ovi is segít elindulni

3. nevelési tanácsadó, szaksegítség, felmérések

4. fejlesztés

Ha nem teszed, majd 3-4 év múlva, főleg, mikor iskolába kerül, nagyon-nagyon meg fogod szívni és akkor már későn fogsz kapkodni.

36. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 29. - Papája)
2022. márc. 26. 15:51

Nem verem agyon, jézusom!

Igen, próbáltam más megoldást keresni, neurológusnál még nem voltunk.

35. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 27. - 9b10f3d7ff)
2022. márc. 26. 15:49
Nem lehet autista.
2022. márc. 26. 15:48
Védőnő szerint ez a dackorszak. Ő azt javasolta, hogy mossam meg hideg vízzel az arcát, hagyjam figyelmen kívül, ha vergődik.
33. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Andi6020)
2022. márc. 26. 15:47
Nem azonnal nyugszik meg, de az ordítás, visítás abbamarad, nem hergeli be magát hányásig.
32. brandy85 (válaszként erre: 31. - Papája)
2022. márc. 26. 15:44
Így van meg egy gyermekpszichiáter.
31. papája (válaszként erre: 29. - Papája)
2022. márc. 26. 15:41
A napokban mondták a Tv-ben, hogy sajnos minden 12-16-ik családban él autista személy, többen nem is tudnak róla. A kivizsgálást a gyermekneurológus kezdeményezi.
30. brandy85 (válaszként erre: 2. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 26. 15:40
Figyelj csak,vidd el orvoshoz! A mostmár nagyfiam is ezt csinálta és kiderült,hogy ADHD-s sajnos.
29. papája (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 26. 15:37

A verésen kívül kerestél megoldást, pl. gyermek neurológushoz kellene fordulnod, mielőtt agyonvered a szerencsétlent.

Amennyiben igaz a történeted, azonnal fordulj orvoshoz !

2022. márc. 26. 15:34

Múltkor a parkolóban nagyon hisztizett egy kisgyerek a szomszéd autónál. Anyuka nem tudta betenni az ülésbe, mert ívben megfeszült és ordított, ahogy a tokán kifért. Épp mikor ránéztem félve pillantott rám, mit szólok a számára nagyon kínos jelenetre. Rámosolyogtam és ez mondtam: ilyen nálam is volt már, kitartás, el fog múlni ez a korszak! Az égre nézett és szélesen visszamosolygott. Jó kis pillanat volt szerintem mindkettőnknek.

Senkinek sincs szüksége az ítélkezésre, mert az csak hátra löki, nem előre. Megértésre, segítségre annál inkább szüksége lenne. Még annak is, aki saját maga hibázik. De legalább felismeri a hibát.

27. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. márc. 26. 15:33

Mint előttem már leírták valószínű a gyerek autista,minél előbb kerül szakemberhez, annál jobb. Ők tudnak a neveléséhez tanácsot adni.

Kitartás!

26. 5236d12e25 (válaszként erre: 23. - Pteri)
2022. márc. 26. 15:32

Ebből is látszik, hogy csak messziről láttál beteg gyereket.. Igen.. A veréssel aztán nagyon sok mindent megoldottál volna egy autinál..



Ti, akik ítélkeztek, halvány fogalmatok sincs milyen egy "más" fejlődésű gyerekkel az élet.

25. babyapocakban (válaszként erre: 23. - Pteri)
2022. márc. 26. 15:28
Szívesen felpofoztad volna? Hát gratulálok. Az aztán mindent megold. Főleg autistáknál...
2022. márc. 26. 15:27

Aki trollnak tartja, minek szól hozzá? Jól esik etetni?


Ha igaz, akkor:

Képezd magad, mert nem tudsz eleget a gyereknevelésről! Olvass, tájékozódj, próbálj ki több módszert, ami nem a verés! Kérj segítséget védőnőtől, óvónőtől! Tegyél valamit, mert nem lesz jó vége ennek!

23. pteri
2022. márc. 26. 15:25
Én làttam màr 2 ilyen kisgyereket. Egyiket az oviban, màsikat a fejlesztőpedagógus rendelőjében. Amikor lefogtàk, hogy ne verekedjen, rugdosson, fejüket verték a jàrólaphoz. Mindkettő anyukàja nézte beletörődve és nem csinàlt semmit. Én bevallom, felpofoztam volna őket szívesen. Ők autistàk voltak és làthatóan senki nem tudott velük semmit kezdeni, hiàba voltak ott szakemberek is.
22. hottie (válaszként erre: 18. - Ildi992)
2022. márc. 26. 15:19
Az igaz, hogy mindenki hallott már ilyen, vagy hasonló történetet, az is rendben van, hogy próbálsz segíteni, de ez a sztori szerintem is egy troll agyszüleménye, szóval lehet másnak más véleménye.
21. Napsugár8 (válaszként erre: 18. - Ildi992)
2022. márc. 26. 15:10
Erről van szó! Valami meggátolja abban, hogy elmondja, mi is a valódi gondja, baja, mi az, ami miatt lázad, tiltakozik. Szakember kell, aki majd foglalkozik vele, és egyszer csak elmondja neki, mi a baj.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook