Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit tegyek ha a vérzsír vagy a Triglicerid szintem magas? fórum

Mit tegyek ha a vérzsír vagy a Triglicerid szintem magas? (tudásbázis kérdés)


20. eva7171 (válaszként erre: 16. - Zebracsikó)
2013. máj. 11. 08:35

Szia!

Nézd meg a Jou Tube-n a következő videót,amiben a koleszterinről sokat megtudhatsz.Dr Lenkei Gábor Egészségünk titkai-Amit még soha nem mondtak el önnek.

Szép napot

19. zebracsikó (válaszként erre: 18. - Madagaszkár2)
2013. máj. 10. 20:35

gondolom, genetikailag ilyen az anyagcseréd.

Ennyit lehet megtenni, amennyit Te teszel a diétával.

Esetleg autoimmun irányba elkezdeni vizsgálódni.

18. Madagaszkár2 (válaszként erre: 15. - Zebracsikó)
2013. máj. 10. 20:22

semmi zsír sok zöldség fehérhúsok inkább és cukor és liszt mellőzése teljesen, szerintem ennél többet nem kell odafigyelni az étkezésre. Szerintetek.

Ez nem a koleszterin szint hanem annak az egyik fajtája és ahogy azt olvastam a vörös húsok okozzák amit én egyenesen már évtizedek óta kerülök.

Nem értem?????????????????

2013. máj. 10. 17:07

"Hogyan alakul ki magas koleszterinszint?

A magas koleszterinszint kialakulásának három fő oka van: a genetikailag öröklődő zsíranyagcsere-zavarok, az egyéb szervek - a pajzsmirigy, máj és vese - megbetegedései, továbbá a helytelen, túl zsíros táplálkozás.

A három ok közül egyértelműen a helytelen táplálkozás a leggyakoribb. Koleszterint csupán állati táplálékkal veszünk fel, így az állati eredetű zsírok arányának csökkentése lehet a megoldás azoknál, akiknél csak ez a kiváltó ok áll fenn."

16. zebracsikó (válaszként erre: 9. - Eva7171)
2013. máj. 10. 16:08
a zsírosat ezsünk alatt érthetjük az összes zsiradékot, ugye? olívaolaj, stb?
15. zebracsikó (válaszként erre: 10. - Madagaszkár2)
2013. máj. 10. 16:03
hogyan diétázol?
14. eva7171 (válaszként erre: 10. - Madagaszkár2)
2013. máj. 10. 14:44
Ebből is kiderül hogy igazam lehet.Egy családorvostól hallotta 20 éveseknek magas a koleszterinje.Nem szabad emiat diétázni.Amit az előbb leírtam az a teljes igaszság.
2013. máj. 10. 14:41
Már minden létező vizsgálatot elvégeztek, belgyógyásztól-belgyógyászig járkáltam de semmi nem tudom mit lehetne még csinálni, mert ez egyre magasabb?????
12. Madagaszkár2 (válaszként erre: 5. - Cstbrigi)
2013. máj. 10. 14:37
Már mindet ami lehetséges kipróbáltam de ami segített azt a mellékhatások erős fejfájás miatt kellett abbahagyni.
11. Madagaszkár2 (válaszként erre: 3. - Viki77_2)
2013. máj. 10. 14:36
Nincs hasi fájdalom csak nagyon ritkán
10. Madagaszkár2 (válaszként erre: 2. - Zebracsikó)
2013. máj. 10. 14:34
Már fél éve diétázok és semmi eredmény
2013. máj. 10. 13:46
Ennyi hülyeséget egy rakáson régen olvastam.A koleszterin mindenkinél egyedi nem lenne szabad erre táblázatot kitalálni.A koleszterin csökkentők csak a gyógyszergyártóknak haszon,az embereknek méreg.A szervezetünk termeli a koleszterin kétharmadát(akkor mérgezzük saját magunkat?)A felesleg kiürül a szervezetünkből,ha kevés termel.De csak akkor tud kiürülni ha zsírosat eszünk:epeváladék akkor tud kiürülni a patkobélbe.A diétával a lehető legrosszabb történik,mert nem tud távozni.Sajnos az emberek elhittétek amit az orvosok mondtak.Nehéz szembeszállni a betegségiparral,amely mindentudó nagyhatalommá nőtte ki magát és maga mögött tudhatja az orvostársadalmat és a mindenlében kanál médiát.(Ez az utolsó mondat idézet egy okos embertől)Olvassatok utána a koleszterinnek,nem én találtam ki amit leírtam,csak nem tudom elviselni hogy félre vezetnek minket.
2013. máj. 10. 12:38

vércukorszint?

bilirubin szint?

vérsüllyedés?

fehérvérsejt szám?

a már említett májértékek?


ezek hogy alakultak a vérképben?

2013. máj. 10. 12:35

valóban lehet hasnyálmirigy gyulladás is a hátterében...

szimplán elhízás szerintem nem okozhat ennyire brutális eltérést

2013. máj. 10. 12:30

Lehet epeprobléma, vagy valami májprobléma is, sőt! hormonális (pl. mellékvese túlműködése hat a máj-koleszterinértékekre is) - egyébként májértékek (got, ggt, gpt) rendben vannak?


Ez már annyira magas - szerintem - hogy valami fizikai tünettel is kell, hogy járjon.

2013. máj. 10. 12:29
Diéta, vagy háziorvos tud neked felírni koleszterin csökkentő gyógyszert.
4. youlcsi (válaszként erre: 1. - Madagaszkár2)
2013. máj. 10. 12:20

diéta!!!

zsíros ételek szinte teljes kiktatása!!!

3. Viki77_2 (válaszként erre: 1. - Madagaszkár2)
2013. máj. 10. 12:02

Öööö, meg kéne nézetni a hasnyálmirigyet, ha ez triglicerid szint, ez tényleg magas.

Nincs hasi fájdalom?

2013. máj. 10. 11:52
diétázni kéne
2013. máj. 10. 11:52

Sajnos a vérzsírom magas a megengedett max 1.85mol/l lehetne és nekem 9,72mol/l.

Ez sajnos a megengedettnél több mint 5x nagyobb.

Tud rá valaki valamilyen bevált módszert vagy gyógyszert ami esetleg segíthetne.

Várom válaszaitokat és segítségeteket.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook