Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Magas trigliceridszint fórum

Magas trigliceridszint (beszélgetős fórum)


20. f64f0d9a69 (válaszként erre: 19. - Freddy36)
2013. jan. 7. 13:39
:DDD
19. freddy36 (válaszként erre: 18. - F64f0d9a69)
2013. jan. 6. 17:56
Igenis...megpróbálok vedelni :D
18. f64f0d9a69 (válaszként erre: 17. - Freddy36)
2013. jan. 6. 16:48

:))

Akaraterő tényleg fontos.

Akkor sokat kívánok belőle!

Ja és igyál sok vizet!

:)

17. freddy36 (válaszként erre: 16. - F64f0d9a69)
2013. jan. 6. 16:41

Szia!

Azért írtam,hogy Kedves!Nekem egyből beugrottál :).Egyelőre megpróbálom akaraterővel kicselezni a falási rohamokat,nehogy máááá ő legyen az erősebb!!! :) Ám köszi a tippet!További kellemes estét kívánok!!!Na és jó egészséget Neked és családodnak is!!! :)

16. f64f0d9a69 (válaszként erre: 11. - Freddy36)
2013. jan. 6. 15:33

:))

Szia!

Most néztem utána, hát mi ismerősök vagyunk már! :))


A króm stabilizálja a vércukor-szintet, ezáltal elkerülhetőek a hirtelen fellépő falási rohamok.


Megéri esetleg kipróbálni!

Szép napot és jó egészséget kívánok!

15. freddy36 (válaszként erre: 14. - A0c1361e44)
2013. jan. 6. 12:00
Köszi az útmutatót...ki fogom próbálni!!!
14. a0c1361e44 (válaszként erre: 13. - Freddy36)
2013. jan. 6. 11:45

1,5 liter kb. a víz, ehhez teszek kb. a szálas teákból 1 evőkanálnyi mindből. Tehát 1 ek. tyúkhúr, 1 ek. veronika, 1 ek csalán, 1 filter májvédő, 1 filter zöld tea.


A kávét, ahogy én iszom: 1,5 deci tejet langyosítok, 2 db édesítő, majd felhabozom és kávét öntök bele és megszórom fahéjjal. Pont jó az édessége és nem lehet érezni az édesítő mellékízét.

A teába is szoktam dobni 2 db édeskét és teszek bele citromlevet is, bár nem mindig.


Így meg van ugye a napi folyadék szükséglet is és gyógyulok is.

Pl. a májértékeim is rendeződtek, pedig erre is gyógyszert írt az orvos:)

13. freddy36 (válaszként erre: 12. - A0c1361e44)
2013. jan. 6. 10:27
Na,akkor én is veszek valami édesítőt....bár hallottam,hogy hólyagrákot lehet kapni tőle?!Cukor...nálunk mindenbe cukor van....sajna a párom imád sütni,és nem cukor nélkül csinálja!!! :)A kávét lefőzöm...4 személyes és 4-4 teáskanál cukor-tejpor megy bele az egészbe.És mennyit teszel a teákból a vízbe kb.?Megpróbálom én is ezt a vegyes teát.És mit tornázol?
12. a0c1361e44 (válaszként erre: 8. - Freddy36)
2013. jan. 6. 10:17

Bármilyen jó. Épp ami a kezembe kerül Canderel, süssina vagy a lidl-is is pont olyan.


Szerintem inkább a szénhidrát emeli ezeket az értékeket, így azokat érdemes csökkenteni.


A mozgás biztos fontos, bár én hetente 3x1 órát tornázok és ennek ellenére magasak az értékeim.

Én még szoktam a teámat keverni mással is. Minden nap csinálok egy kancsó teát úgy, hogy van benne tyúkhúr, veronikafű, csalán, májvédő és még zöld tea is. Kb. 1,5 liter csinálok és azt iszogatom egész nap.

Én a gyógyszertől rosszul voltam.


Nem tudom, hogy a cukor fogyasztással, hogy állsz,. Én június óta nem teszek csak a kávémba, igaz sok cukorral ittam a napi 3-4 kávémba, kávénként 3 teás kanállal tettem. Amióta nem cukrozok a derekam is karcsúbb lett.

11. freddy36 (válaszként erre: 7. - F64f0d9a69)
2013. jan. 6. 10:05
Szia Kedves! :)Köszi a linket,este áttanulmányozom...teljes életmódváltás lesz ebből,én úgy nézem!Na nem baj,fogynom is kell/ene...a cigit 1 hete letettem,jobban bírom,mint hittem,csak ne lennének falási rohamaim...!Hhmmm....a cukrot ki kell iktatnom,ezt írta egy kedves fórumozó is,kenyeret meg sütnöm kell másféle lisztből...na akkor belevágok!Még egyszer köszi a linket!!!Legyen szép napod!!!
10. freddy36 (válaszként erre: 6. - Zebracsikó)
2013. jan. 6. 09:55
Köszi,én is erre gondoltam,csak hát nem egyszerű egyik napról a másikra váltani,pláne két húsevő pasi mellett(párom és fiam)...na de muszáj lesz váltani! :)
9. freddy36 (válaszként erre: 5. - Fildus)
2013. jan. 6. 09:53
Én is hallottam róla,a lenolaj is jó...mondják mások...halolajat pedig lazacolajat tanácsoltak.A párod milyet szed és mennyibe kerül?
8. freddy36 (válaszként erre: 4. - A0c1361e44)
2013. jan. 6. 09:51
Szia!A koleszterinem 6,1...a normál 2,8-5,2 a leletpapíron legalábbis is.a triglicerid szintem a magas...8,61...a lelet szerint a normál érték 0,55-1,60 között ideális :).Én is kaptam gyógyszert,de nem igazán szeretném szedni,nekem nem gond a teaivás,szeretem a teákat.Csak most nem jól jött ki a lépés,karácsony előtt voltam vérvételen...és ugye,az ünnepek alatt nehéz diétázni :).Jövő héten megyek vérvételre,majd meglátom,mi lesz az eredmény?A tyúkhúrteát én is iszom...megpróbálom a veronikafüvet is.Édesítőt milyet használsz?Köszönöm a segítségedet!!!Szép napot kívánok!!!
2013. jan. 6. 09:42

Hasznoskák: [link]


Ezek is okozzák:

kenyér, péksütemény, tésztafélék

cukrozott élelmiszerek (szörpök, méz, sütemények, fagylalt, stb.)

rizs, burgonya, hüvelyesek

gyümölcsök közül a banán, szőlő, szilva, őszibarack, cseresznye, dió és mandula (a nagy mennyiségű gyümölcscukor emeli a triglicerid szintet)

2013. jan. 6. 09:41

ne egyél húst,húskészítményt, állati zsírokat, ugyanis azokban van koleszterin


váltsd ki a húst hallal, abban alig van.

2013. jan. 6. 09:40
Állítólag jó rá a halolaj kapszula is (halolaj +omega3).... Férjem is szedi, neki is magas a triglicerinje.
2013. jan. 6. 09:17

Gondolom a koleszterined is magas, ugye?

Én amit teszek:

Csökkentettem a cukrot, ami annyi, hogy a kávémba édesítőt teszek.

Gyógyteát iszok: Veronikafű, tyúkhúr tea.


ezek szépen levitték a koleszterinemet és a triglicerid szintemet is.

A baj csak annyi ezzel, hogy folyamatosan kell inni a teákat.

Én szoktam kisebb-nagyobb szüneteket beiktatni, de ilyenkor megint megemelkednek az értékeim. Persze már nem annyira, mint a kúra előtt volt.


Nekem gyógyszert írt a dokim, de nem nagyon szeretek gyógyszert szedni, mert azoktól mindig rosszul vagyok, ezért kezdtem bele ebbe. Ekkor a trigliceridem 2,7 volt (1,7 körül van a felső referencia érték), a koleszterinem pedig 6,5 körül (itt 6,2 a felső reférték). A teák és cukor csökkentés hatására az értékeim normál szintre lementek, majd szünetet tartottam 1-2 hónapot, de ekkor újra megemelkedtek a TG nem, de a koleszterinem egy picit magasabb lett.

2013. jan. 6. 08:56
Koleszterin mentes diéta kombinálva a cukorbetegek diétájával. Elég kemény, de hatásos.
2013. jan. 6. 08:47
Lehet csökkenteni valami mással gyógyszer helyett...pl. valami gyógytea?
2013. jan. 6. 08:45
Sziasztok!Van köztetek valaki,aki ezzel küzd?Tanácsokat,tippeket kérnék,hogy mit lehet enni,inni,mit hagyjal el,mivel helyettesítsem,stb.Köszi előre is a válaszokat!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook