Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Magasabb a bilirubin szintem, ettől lehet komoly bajom? fórum

Magasabb a bilirubin szintem, ettől lehet komoly bajom? (beszélgetős fórum)


16. Szavitri (válaszként erre: 5. - Hajnika48)
2022. nov. 7. 12:19

Szia,

Mi lett végül a viszketéssel?

Tesomnak ez van egy ideje. Gilbert szindrómaja van.

Köszönöm szépen 🙂

15. pteri (válaszként erre: 1. - Hajnika48)
2020. márc. 31. 10:00
A normál érték a népesség 90 %-ra jellemző. Ha kicsit magasabb, lehet kilógsz, vagy gyógyszermellékhatás. Az a baj, ha már a normál érték 2-3- szorosa.
2020. márc. 31. 09:27

Monge válaszát megerősítve: nálunk családi halmozódást mutat - ez a nem alkoholos eredetű zsírmáj, vagyis Gilbert szindróma. Nekem évtizedek óta extrém magas a bilirubin szintem. A háziorvosom már megszokta.

Ettől függetlenül egyedi esetekben valóban sok minden befolyásolhatja az eredményt.

13. monge (válaszként erre: 1. - Hajnika48)
2020. márc. 31. 09:00

A bilirubin lehet magasabb akkor is, ha előző este alkoholt ittál. De ha nem...

A mi családunk is ilyen tüneteket tapasztalt. Nekem a csuklómon jöttek ki kiütések, ami éjjel annyira viszketett, hogy észre sem veszem, hogy álmomban reggelre véresre vakartam magam.

A kivizsgálás Gilbert-kór-t igazolt. Annó az orvos egyszerűen úgy magyarázta meg nekünk, lassabban működik a májunk genetikailag mint kellene.

Azóta kíméljük a májunkat. Elmúltak a tünetek. Nem eszünk fűszeresen, nem iszunk alkoholt, nagyon sok folyadékot iszunk.

Ezenkívűl rendszeresen tartunk máriatövis vagy homoktövis kúrát.

12. Guruljka (válaszként erre: 11. - Regin_a)
2020. márc. 30. 23:37

De ha már sárgulsz is, akkor a viszketés már csak hab a tortán.

De nem lehet kórosan magas a bilirubin, mert azt az orvos észrevette volna.

11. Regin_a (válaszként erre: 8. - Guruljka)
2020. márc. 30. 23:16

Ezért káros az internet

Amugy lehet viszketés is

[link]

2020. márc. 30. 22:18
A lábviszketés csak először volt. Utána már "szinte mindig máshol".
2020. márc. 30. 21:49
A lábfej viszketésről nekem a lábgomba jut eszembe...
2020. márc. 30. 21:41

Esküszöm, ha viszketne a lábfejem, tuti nem a májrák jutna az eszembe.

Elsőre megvakarnám. Másodiknak lecserélném a harisnyámat és/vagy a cipőmet. (Volt már olyan cipőm, amiben két órán belül kibírhatatlan lábszagom keletkezett, bármit csináltam is.)

Elkezdenék a lábápoláshoz semleges krémet használni.

A lefekvés előtti hideg vizes lábzuhany is jó lehet. Utána csak a lábujjak között kell szárazra törölni, a többi hadd száradjon magától.

7. Lávli* (válaszként erre: 5. - Hajnika48)
2020. márc. 30. 21:23

Nem akarlak elkeseríteni, de a főleg esti viszketést, pláne betakarózva, mindig máshol, a rühesség okozza, nem az emelkedett bilirubin.

Nem mondom, hogy az van, de gyanús.

2020. márc. 30. 20:06
Akkor nem írod meg?
2020. márc. 30. 18:57
Remélem, így lesz, csak idegesít ez a rémes viszketés. Főleg esténként és szinte mindig máshol. Na majd visszamegy ék, ha le megy ez az őrület.
4. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Hajnika48)
2020. márc. 30. 18:41
az orvos összességében nézi a laborleletet,ha azt mondja jó,akkor nyugodj meg,
3. Lávli* (válaszként erre: 1. - Hajnika48)
2020. márc. 30. 18:33

A háziorvosod azt mondta: jó lett. El kellene fogadnod.

A máj-értékek olyan érzékenyek, hogy 1-2 fejfájásra bevett gyógyszer vagy 2 pohár bor a vacsorához már eltérést mutat másnap.

Ha súlyos májbetegség lenne, akkor több más érték is nagy eltérést mutatna.

2. Channa* (válaszként erre: 1. - Hajnika48)
2020. márc. 30. 18:29

És mennyire magas?

Referencia értékek? A te értéked?

2020. márc. 30. 18:02

A háziorvosom azt mondja, jó lett a vérképem, minden évben még szoktam csináltatni, de látom hogy a bilirubin szintem magasabb.

Ráadásul van amikor a labfejem kibírhatatlanul viszket és olvastam, ez is lehet a magas bilirubin szint miatt.

Rettegek, hogy májdaganatom van. Szerintetek a magas bilirubin szint miatt meg lehet halni?

Tudom, menjek orvoshoz... De nincs csak sürgős rendelés mindenütt!!! A vérvétel leallt!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook