Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit tegyek ha 20 gramm keserűsó bevétele után 2 órával semmi sem történik? fórum

Mit tegyek ha 20 gramm keserűsó bevétele után 2 órával semmi sem történik? (tudásbázis kérdés)

1 2
2010. máj. 6. 09:52
Keserüsó nagyon agresszív,de ha mär itt tartasz és nem segít akkor mår csak a ricinus olaj marad,de värj még egy napot vele.babajszinak igaza van,nagyon jómindkettö´,csak nem szabad tartósan hasznälni.Sok,sok folyadék napközben,
2010. máj. 5. 20:53
Hunyadi vízzel garantált a hatás. Nagymamám is ezt itta. :)
2010. márc. 7. 21:56
Kutyabengekéreg főzete vagy mályvatea... Kevésbé agresszív, mint a keserűsó (ha rosszul alkalmazzák fennállhat a kiszáradás). Idősek és állapotos nők is ihatják.
2008. dec. 19. 18:28
m
28. pintyo577 (válaszként erre: 27. - Winny)
2008. dec. 7. 12:13
Minden reggel citromos vizet iszok, minden reggel megyek a kis helységbe, de nem a citromtól.
27. winny
2008. dec. 6. 20:10

Működik az éhgyomorra elfogyasztott

Langyos vízbe facsart egy citrom leve!

2008. dec. 6. 19:40
Ajánlom nektek a savanyúkáposzta levét, döbbenetes a hatása.Én csak azért ittam,mert szeretem, mert isteni finom,( hál isten nálam minden rendben, és nem akarok így fogyni).Úgy átmosott,nics az a ricinus, az a keserüsó, aminek ilyen hatása lenne. Rengeteg vizet ittam, hogy pótoljam a veszteséget,de ahogy megittam, perceken belül egy az egybe ki is jött.
25. s.irma
2008. dec. 4. 20:57
Nem 20 hanem 40 grammot vegyél be.
2008. jan. 27. 19:29
Szerintem ülj fel egy buszra,vagy egy villamosra,tuti rádjön az inger:)
23. 3a0842d373 (válaszként erre: 22. - Rosewood)
2007. aug. 12. 21:37

Rosewood,

visszaolvasva láttam a műzlit Dédike menüjében. Ne vigyél neki, mert azok a magvak túl agresszívak az időskori renyhe bélnek. Csak dugulást tudnak okozni. Pont a "sűreje" miatt, ahogy te is írtad, el-elakad a műzli magja, pelyhe a kövületekben és csak ront a helyzeten. Salátával, zöldfőzelékekkel próbálkozzatok inkább. 100%-os sikerrel ez sem kecsegtet, de nem csinál dugulást.

22. rosewood (válaszként erre: 21. - 3a0842d373)
2007. aug. 9. 07:36
Nem. TÉNYLEG :(
21. 3a0842d373 (válaszként erre: 20. - Rosewood)
2007. aug. 8. 16:52
Tényleg 20 éve issza Dédid a vizeket? Vagy csak kis költői túlzás?
20. rosewood (válaszként erre: 19. - 3a0842d373)
2007. aug. 8. 14:03

Köszönöm a tanácsokat. Sajnos nagyon makacs Jóasszony :)Nem fogad meg semmilyen tanácsot...:(

Ja, és a keserűvízre esküszik, mert az 20 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! éve használ neki. No comment.. akkor még tudott ám mozogni, szerintem ez ördögi kör, nem megy nélküle...

19. 3a0842d373 (válaszként erre: 13. - Rosewood)
2007. aug. 8. 13:55

Az időskori bélrenyheség elég összetett dolog. A legtöbb szer, legyen az természetes vagy szintetikus, gyógyszer vagy gyógytea, a legtöbb esetben csak ideig-óráig használ. Ha Dédike napi 4-5-ször jár nagydolgozni, eljöhet az az idő, amikor napokig nem lesz széklet, nem is beszélve annak a nyálkának az eltávozásáról, ami a székletet hivatott sikamlósabbá tenni. Remélem, nem jön el az a nap, amikortól akár egy hétig nem lesz kaksi, majd egy iszonyú kemény dugóval kihozza az aranyeret is. Talán a magnéziumtartalmú szerek azért jobbak egy kicsit, mert megkötik a vizet, így lazábbá teszik a székletet. De miután időskorban a bélrenyheség miatt ugye lassabban halad a kaki, több ideje van a vastagbélnek arra, hogy a szervezet számára szükséges vizet visszaszívja. Így tehát a magnéziummal is egy ördögi körbe lépünk be, ha idős emberről van szó.

A keserűvizek mennyiségét szerintem csökkenteni kellene és váltogatni a minőségeket. Esteleg napi 3x1 evőkanál lenmagolajjal is próbálkozhatna Dédikéd, ami nem csak síkosít, hanem élettani szempontból is remek.

Még egy tipp: este 2 evőkanálnyi mazsolát forrázzon le 1-1,5 deci vízzel, reggelig hagyja állni és reggel éhgyomorra megenni, meginni. Garanciát nem tudok adni rá a fentiek miatt, de az aprómagvak és a gyümölcscukor fokozza a bélperisztaltikát.

Minden jót Dédikének!

2007. aug. 8. 13:44
Egyébként én még mindig a rostdús táplálkozásban és a sok folyadékban, valamint a mozgásban hiszek. Akár fogyni akarsz, akár nem: az egészség a lényeg!
17. rosewood (válaszként erre: 14. - Pirosalma)
2007. aug. 8. 13:43

Persze, hogy nem, de ezt magyarázd meg neki.. :( Máshogy egyszerűen NEM MEGY neki. Nem értek egyet ezzel a módszerrel,amit alakalmaz, de ez van...Már kórházban is volt, ahol (elnézést, vulgáris lesz) kipiszkálták belőle a sűrűjét, mert a "lényeg" a sokszori hashajtás ellenére bent marad, lerakódott, eldugult.

De hozhatom én neki a müzlit, a gyümölcsöt, mindig csak kikapok az egészségmániámért... :((( És a müzlit megehetem én.


ja, és a Dédi 120 kg... Hiába hashajtózik. ettől fogyni tehát NEM lehet. Csak ettől: nem.

16. emagdi
2007. aug. 8. 11:53
esetleg valami gyógyteával lehetne próbálkozni, az talán nem annyira ártalmas. (bár lehet, hogy hosszabb távon kell alkalmazni)
15. Ági28 (válaszként erre: 13. - Rosewood)
2007. aug. 8. 11:50
Hát azért csak óvatosan a Dédinek! :-) Sajna én is úgy gondolom, h ez a hashajtósdi nem segít a fogyókúrának, csak árt a testnek. 1x kipróbáltam hashajtót, de hamar abba is hagytam. Hát sok sikert aki fogyókúrázik! (én leginkább attól tartanék, h a makacsa só akkor kezd el hatni, amikor nagyon nem kellene)
2007. aug. 8. 11:42

Sziasztok!

Nem értem igazán, mire kell a MgSO4 a hashajtáson kívül...A hashajtás nem méregtelenít, nem fogyaszt, viszont a bélbaktériumok számát jelentősen csökkentheti, és tartós használat esetén a vastagbelet is károsíthatja, ill. bizonyos ionok hiányához vezethet, a magas magnéziumszint is járhat egészségügyi kockázattal (enzimgátlás).


Rosewood!

Az anyagcsere lassúsága okozhatja a bélműködés csökkenését, de ebből nem következik, hogy a bélműködés mesterséges fokozása az anyagcserét "gyorsítaná". (És sajnos a hashajtás tényleg nem gyorsítja.)


Csacskamacska! A bél nem valószínű, hogy egyszerre föl tud venni 4 g (!!!) magnéziumiont (a felszívódás egyébként is viszonylag rossz).

13. rosewood (válaszként erre: 12. - Ági28)
2007. aug. 8. 11:24

Nem az én tapsztalatom, hanem a Dédi szedi, mert nem tud mozogni eleget, ezért viszont lelassult az anyagcseréje.

Rendszeresen a Hunyadit és a Ferencjóskát (keserűvizek) issza, de időnként ezt is beveti.

A keserűvizektől napi 4-5x jár nagydolgozni, nem kis elánnal, úgy értem, elég hajtós a dolog. :)

12. Ági28 (válaszként erre: 11. - Rosewood)
2007. aug. 8. 10:22
Ez volt a legjobb hozzászólás!!! :-) Ez a keserűsó valami diéta része? lehet kapni patikában? Én akkor találkoztam vele először, mikor apámnak orvosi vizsgálatra kellett mennie, de ott orvosi felügyelet mellett kellett bevennie. Sztem is meglesz a hatása
2007. aug. 8. 06:25
Az eredeti kérdésre: VÁRJ türelmesen...
10. 3a0842d373 (válaszként erre: 9. - 3a0842d373)
2007. aug. 7. 21:53

Húha, ez egy diéta része lenne?

Amit leírtam, az kúraszerűen végzendő májtisztítás. Ha nincs semmi egészségügyi gondod, akkor csinálhatod. Ha gondolod, váltsunk pár szót priviben.

9. 3a0842d373 (válaszként erre: 3. - Kendra)
2007. aug. 7. 21:51

Szia Kendra,

a keserűsó az magnéziumszulfát. Az első adag (20gr + 2 deci víz)bevétele után ha nem történik semmi, az annak a jele, hogy a szervezeted csak felveszi az értékes magnéziumot. A hashajtó hatás a két óra múlva esedékes, azonos mennyiségű második adag bevétele után várható. A hatás emlékezetes lesz. A harmadik adag után kiderül, hogy még mindig vannak tartalékok benned. Újabb két óra múlva jöhet az utolsó, a negyedik adag. Megint két óra múlva már lefekhetsz pl. aludni, de 1,5 dl olívaolajat keverj össze a grapefruit frissen facsart és szűrt levével. Idd meg, legalább 5 óra hosszát feküdj, aludj, ha tudsz és reggel jön az igazi kánaán, haddelhadd vagy bombasztikus élmény.

Látványnak sem utolsó, amik előkerülnek.

Előtte és utána való napokon nagyon könnyű, húsmentes étrended legyen.

Sok sikert, szép eredményeket.

2007. máj. 4. 12:56
igyál rá szűrt gyümölcslevet
7. kendra (válaszként erre: 6. - Dobos)
2007. márc. 16. 14:12
Szia. Nekem ma van a 3. nap és 3.3 kgvel kevesebb voltam reggel!!:) Azt kell mondjam, hogy ma reggelre lettem teljesen jól. Nem fájt a hasam, semmi. Fél 12kor ettem először és úgy eltelített a turmix, hogy még most sem vagyok éhes. Próbáld ki szerintem! Ha van kedved priviben beszélgethetünk:)
2007. márc. 16. 13:08
Én állandóan fogyókúrázom,több kevesebb sikerrel.A *t még nem próbáltam nem tudom mennyire lehet hatásos,kifogom próbálni.Szia Erzsi.
5. kendra (válaszként erre: 4. - Dobos)
2007. márc. 15. 09:42

Szia Dobos.

Na délutánra nekem is meg lett az eredménye. Éjszaka kicsit morgott a hasam, de nem volt semmi. Viszont reggel volt egy kis hasmenésem. A turmixot úgy iszom ahogy kell. Most elég jól érzem magam, szóval remélem, hogy a mai nap folyamán elmúlik ez a dolog. Te is *ztál?

2007. márc. 14. 21:16

Szia Kendra.


Én is kipróbáltam a keserűsót,sajnos nagyon rossz emlékem van,hányingerem volt a hirtelen vérnyomás leeséstől pillanatnyi eszméletvesztés,sok vizet vesztettem.Nekem nagyfokú hasmenést idézett elő.Bélben ebédután ittam meg 2dl langyosvízben feloldva,éjjszaka is gondjaim voltak.Úgy gondolom,hogy a te szervezeted érős és azért nem hatásos.

3. kendra (válaszként erre: 2. - Dobos)
2007. márc. 14. 17:57
Szia. A könyvben olvastam hogy 10-20 gram, de nem történt semmi pedig kb 4 liter vizet megittam.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook