Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit tegyek? Állást kaptam, de nincs aki a fiamért menjen suliba. :-( fórum

Mit tegyek? Állást kaptam, de nincs aki a fiamért menjen suliba. :-( (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. okt. 24. 11:22
Ez nagy probléma mindenhol...
2010. jan. 9. 18:44
Anyukám bölcsibe volt dadus, hatig tartott a munkaideje, egyszer fordult elő, hogy négykor elvitték az utolsó gyerkőcöt, anyu mindent megcsinált és háromnegyed hatkor lelépett...másnap behivatta a főnöke, és fegyelmit kapott...akkor a mi ovink????
39. Borsóleves (válaszként erre: 38. - Doboska.p)
2010. jan. 9. 18:36
Szokták kérdezni milyen az ovink....mindig visszakérdezek, hogy az ovi vagy az ovónők és a működés?Mert az ovi épülete marha jó, szép, kultúrált, tényleg nagyon frankó, még tornatermük is van, vadi új, tavaly újjították fel az egészet....de az ovónők és az ovóda működése szörnyű....
38. doboska.p (válaszként erre: 37. - Borsóleves)
2010. jan. 8. 20:20
Nálunk a gyerekekért 6 ig lehet menni. Addig van ovoda. Szó sincs arról hogy nekem fél 4 re a gyerekért kell menni. Sőt van a csoportunkban egy kislány akiért fél 6 kor megy az anyuka mert akkor tud odaérni.Persze nem rendszeres de előfordul. Gondold el ha kitennék fél 4 kor az udvarra.........! És ez a kirándulás is!! Hallod fura egy oviba jártok!! Jól képzett ovónénik lehetnek.
37. Borsóleves (válaszként erre: 35. - Doboska.p)
2010. jan. 8. 18:32

Olyan nincs!!!A házirendbe az egyik pont az volt, hogy ha nem érsz oda a gyerekért, köteles vagy őket telefonon értesíteni (ez ugye természetes), és ebben az esetben negyed órát tudnak még várni...

Nem szólok érte, mert nem ide valósi vagyok, és ezek nem állnának mellém, úgy ahogy más problémával kapcsolatban sem tették...ezek mindenre bólogatnak, jó, persze....aztán mikor az utcán találkozol velük, és szóba kerül az ovi, fel vannak háborodva, de ott nem mernek szólni, sőt....

A kisfiam 2,5 évesen ment oviba (na hát abból is mit kihoztak), kb. egy év múlva mentem érte, az ovónő osztogatta a papírt, hogy kirándulni mennek...hű megijedtem, még soha sehol nem volt nélkülem stb., onnantól kezdve mindennap elmondta az ovónő, hogy nem muszáj elengedni, a kicsiket nem szoktuk elvinni...mindennap...de a gyerekem már tervezte ki mellett fog ülni a buszon, mit fog magával vinni stb...mondtam ok, megkérdezem a többi anyukát....hát inkább ne tettem volna....válaszuk: a kicsiket nem szokták elvinni, az ovónő is mondta...majd jövőre stb.Döntöttem elengedem, hiszen azért vannak az ovónők, hogy vigyázzanak rájuk, és ha már behülyítették a gyerekemet, igen is vigyék el és vigyázzanak rá, akármilyen kicsi...Na a lényeg a lényeg, elengedtem, jól érezte magát, és teljesen épen megérkezett (nem úgy mint a nagyobbak, az egyik nagycsoportosnak a feje repedt fel, a másik leesett valami játékról kiverte a fogát stb.)Ennyit erről....

36. bige (válaszként erre: 31. - F8db0709b8)
2010. jan. 8. 18:02
lehet, hogy nem ott laknak. ( én szüleim is 220 km-re )ha a család a közelben van, és kifent utcai cipőben várja, hogy mehessen a gyerekért biztos nem teszi fel kérdésnek
35. doboska.p (válaszként erre: 34. - Borsóleves)
2010. jan. 8. 17:52
Hát hallod ez nagyon gáz. Kiteszik a gyereket az udvarra? és ha csak fél 6 kor tudnak érte menni?? Hát én biztos nem hagynám. Ez kész őrület...!
2010. jan. 8. 16:59

Sziasztok!

Nálunk pl. a gyerekeket az oviból fél négykor kitessékelik, ha jöttek érte ha nem, ha nem, akkor felöltöztetik őket és így télen nagykabátban sapka, sál ott állnak és már alig várják az ovónénik, hogy valaki jöjjön értük....

Ha valamilyen ünnepet le kell dolgozni, és ezért szombaton is van ovi, akkor csak d.u. egy óráig!!!!Utána???Nem értem őket, meg a nyári szünetet sem, nyáron két hónapra bezárják az ovit, nyári szünet gyanánt....ügyeletre semmi lehetőség!!!!!Hogy lehet így dolgozni????

33. babetthopp (válaszként erre: 32. - Xti_)
2010. jan. 8. 13:21
Rendben, köszönöm. Még nem telt el 24 óra, de jó ötlet. Mindenkinek pusszi, mert olyan kedvesek vagytok!
32. xti_ (válaszként erre: 30. - Babetthopp)
2010. jan. 8. 11:26
arra gondoltam, feltehetnél egy új kérdést, egyenesen miskolciakat megszólítva, hátha akad a környezetedben valaki, aki tud segíteni.
31. f8db0709b8 (válaszként erre: 24. - Bige)
2010. jan. 8. 10:23
Az ő szülei,de a párja szüleiről nincs semmi!
2010. jan. 7. 20:03
Sziasztok. Miskolci vagyok. Anyukám dolgozik, apukám is ugyan, de ha néha el is tudna menni a gyerekért, akkor is hót ideges. Nem tudok rá számítani ezen a téren. :-( max fél ötkor el kell hozni a kisfiam, aki másodikos, nyolc éves lesz és szófogadó. Nekem ötig bent kell lennem. Nem is lenne sok idő ez annak a valakinek, aki segítene. Amúgy olyan kedvesek vagytok!
2010. jan. 7. 19:59

Szia Babetthopp! Az egyik rokonom pl. más közösségi portálon adott fel hírdetést, így akadt egy friss nyugdíjas nőre, aki aztán amikor kellett elgardírozta a Lányát.


Hátha....

Minden jót!!!

28. bige (válaszként erre: 26. - Szimba)
2010. jan. 7. 19:03

szia!:)

komolyan????ez hogy lehet? 4-kor el kellett vinni minden gyereket?

27. frutty (válaszként erre: 26. - Szimba)
2010. jan. 7. 19:00
mert ha itt lakik ahol én szivessen segitek!!!
26. szimba (válaszként erre: 11. - Bige)
2010. jan. 7. 18:56
Nálunk például nem volt.
25. frutty (válaszként erre: 24. - Bige)
2010. jan. 7. 18:55
de nem irta hollakik?
24. bige (válaszként erre: 22. - F8db0709b8)
2010. jan. 7. 18:53
írta, hogy dolgoznak
23. frutty (válaszként erre: 22. - F8db0709b8)
2010. jan. 7. 18:32
biztos dolgoznak vagy nem akarnak segitteni,
2010. jan. 7. 18:15
Szóba jött szomszéd,meg szitter,meg minden.És a nagyszülők nem tudnának segiteni?Ez lenne a legkézenfekvőbb megoldás!Erről nem olvastam hogy vannak vagy nincsenek,vagy hogy miért nem érnek rá!
2010. jan. 7. 18:12
Ne félj és ne szégyelj segitséget kérni. Nálunk amikor hazahoztam az osztálytársat-együtt csinálták meg a leckét, míg az anyuka érte tudott jönni a gyereknek.Nem volt megterhelő, és ingyen volt a másik anyukának is (mert ezért szerintem nem illik pénzt kérni).
2010. jan. 7. 18:04

Csak egy ötlet:

Kérd meg az egyik osztálytársának a szüleit-akivel jóban vagy, hogy vigyék magukkal a fiada(ha ez nem okoz számukra problémát) és munkaidő végén érte mész. Reggel meg esetleg te viszed az ő gyereküket be.

Nálunk ez volt-és működött.

19. frutty (válaszként erre: 3. - Babetthopp)
2010. jan. 7. 17:48
hol laksz?
2010. jan. 7. 16:49
Ha elég nagy lenne, nem lenne segítségre szükségem.
17. 89b99f816e (válaszként erre: 15. - Babetthopp)
2010. jan. 7. 16:45

Mennyi idős a gyerek? Mert ha már elég érett, hogy egyedül hazajöjjön, akkor az is megoldás lehet. Messze van a suli?


Én kb 9 évesen már egyedül jöttem, mentem, sokszor osztálytársakkal, akik arra laktak. Bár igaz, anno más szelek fújtak. Talán jobban meg lehetett bízni a gyerekekben, mert nem volt ennyi rossz dolog, mint ma.

16. bige (válaszként erre: 15. - Babetthopp)
2010. jan. 7. 16:26
úgy tudom tovább is van ügyelet. addig van ember, amíg gyerek van. nálunk legalábbis így volt
2010. jan. 7. 15:35
Ha ötig van ügyelet, az is kevés sajnos. Nem tudom mit tegyek.
2010. jan. 7. 15:34

Biztosan van ügyelet a suliban fél 5-ig..esetleg 5-ig!

Ismerős fiatal lány esetleg fiú nincs a közeletekben aki tudna ebben segíteni?

Én az ilyet úgy oldom meg, hogy az osztálytársáékhoz megy amíg haza nem érek..vagy ha épp ők szorulnak erre az ő lányuk jön hozzánk!

2010. jan. 7. 15:33
Nincs olyan szomszéd sajnos. Most megyek nemsokára a fiamért és megkérdezem meddig van ügyelet. Nagyon szomorú vagyok. azt hittem talpra tudok állni, de nem megy. egyedül nagyon nehéz. :(
2010. jan. 7. 15:32
hűűűű... tudom, hogy az más világ volt... de mi a tesómmal egyedül mentünk, egyedül jöttünk... ja, nem, mert mindig együtt :)
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook