Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit szoltok a csecsemő bántalmazáshoz, a gyerek brutális bántalmazásához? fórum

Mit szoltok a csecsemő bántalmazáshoz, a gyerek brutális bántalmazásához? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. szept. 29. 18:39
Nem szoktam ilyen műsorokat nézni, de ma vasalás közben a Joshi Bharatét igen. Őrület, milyen emberek, családi sorsok vannak, gyerekek hogyan nőnek fel :(
53. winny
2009. szept. 29. 18:36

Nem emberek!

Az állat is óvja a kölykét:)

2009. szept. 29. 09:41

Ahhol laktam volt egy iszákos nő és a fickója.Lett egy csoda szép értelmes lányuk.A családit és a gyes rendszerint a kocsmába vitték.

A fickó meg halt a nőt úgy szedték össze valahol a fa töváben piásan azt sem tudta hol a gyerek.

A nőt bevitték a rendőrők és a gyereket is megtalálták.

Kérdezem én miért adják vissza az ilyen embernek amikor nem érdekli mit fog enni,inni az a szegény gyerek.

Hiába lett bejelentve vissza kapta hol az igasság?

2009. szept. 29. 09:36
sajnos nagyon sok ember szorul a mai vialagba segitsegre.nagyon sokan vannak akik tudjak hogy a kornyezete segitsegre szorul megis elfordulnak tole pedig kellene hogy segitsen ezen embereken.vissza vezetheto a gyermekorra is de erre a rohano kilatastalan helyzetre is.melyen elitelem a gyermek bantalmazo embereket es a kornyezetet hogy nem veszi eszre hogy baj van.
2009. szept. 29. 09:24

Erre nem lehet épp ésszel reagálni.

Felhábórító és rohat dolognak tartom,de az ilyennek se kellene nyúgott éjszakát hagyni

49. danama
2009. szept. 29. 09:09
levágnám annak a kezét aki ilyet tesz
48. winny (válaszként erre: 45. - Gerna)
2008. szept. 2. 16:06

Ebben igazad van.

Nagyon sok probléma okoz ilyen tüneteket.De a felsorolt okok is ide tartoznak.

Sajnos

2008. szept. 2. 15:52
felháborító
46. belnea
2008. szept. 2. 15:49

Egy pár éve jártam orvoshoz, mert lelki eredetű problémáim voltak. Több alkalommal is voltam a hölgynél, aki a gyermekkoromtól elmeséltette velem az életemet, közbe-közbe kérdezett. Nevelőapám volt (van), aki sokszor bántalmazta anyukámat is és minket gyerekeket is. A doktornő szerint ez egyfajta szexuális zaklatás volt. Elmondta továbbá azt is, hogy nevelőapámnak hiába voltak jó adottságai (erős, izmos, kisportolt ember, jó munkahely, jó kereset), bizonyos területeketn - szexuális téren - valószínűleg nem volt egy nagy ász és a teljesítőképességének megfelelő hiányát így érvényesítette, hogy rendszeresen terrorban tartotta a családot. Több alkalommal szegény anyukám fel is jelentette, de mindig megbocsátott neki. Szerintem nem kell ahhoz tettlegességig fajulni, hogy valaki bántalmazott legyen, mert a lelki terror, a csúnya szavak ugyan olyan mély sebet okozhatnak, mint a verés.

Olvastam egy cikket, amelyben a csecsemők és kisgyermekek megnyilvánulásait taglalta: valóban igaz, hogy a gyermekek szavak nélkül is megértik a körülöttük folyó eseményeket, érzik a másikból áradó kisugárzást. Végeztek kísérleteket úgy is, hogy kedves hangon borzalmas dolgokat mondtak a kisgyermeknek, aki csak gügyögött és nevetett, valamint úgy is, hogy kedves dolgokat mondtak, de borzalmas stílusban, hangnemben, ekkor a babák sírva reagáltak.

Nálunk már az óvodában van felmérés atekintetben, hogy mely gyermek az, aki esetlegesen szakember segítségére szorul - beilleszkedési nehézségek, magatartásproblémák, stb -. Volt szülő - valóban kívülről minden jónak tűnik a családban - aki határozottan elutasította, hogy elvigye a gyermeket a gondozóba, mondván, hogy a gyereke nem hülye. Az lehet, csak nem biztos, hogy ő otthon, vagy a család a megfelelő oldalról közelíti meg a problémát (pláne ha észre akarja venni azt!) és szégyell tanácsot kérni, hogyan tudna ő saját maga segíteni.

45. gerna (válaszként erre: 44. - Winny)
2008. szept. 2. 15:42
Hát én ezt vitatom. Sok-sok más probléma is lehet, ami lelki zavart, alkoholizmust, öngyilkosságot stb. okoz.
44. winny (válaszként erre: 43. - Gerna)
2008. szept. 2. 15:33
Nézd én az adott témában nagyon sokat informálódtam.Az eddigi ismereteim bizony a szexuális problémákra vezethetők vissza.Meg akar felelni az egyén a környezeti elvárásoknak és emiatt házasságra lép.Az elfojtott (önmaga előtt is) ingerek agresszióba vagy önmaga elleni támadásba torkollik.Lásd azt a rengeteg öngyilkos nőt vagy alkoholista férfit.
43. gerna (válaszként erre: 42. - Winny)
2008. szept. 2. 15:25

Elfojtott érzelem, vagyis szándék azért többféle lehet - sőt, a bántalmazóknál sokszor az a baj, hogy NINCS elfojtva az agresszió.

Én nem azonosítanám a gyermekbántalmazást a latens vagy menifeszt homoszexualitással.

42. winny (válaszként erre: 41. - Gerna)
2008. szept. 2. 14:49

Szia

Aki látszólag "hetero" még nem biztos,hogy az.

Ezek az elfojtott érzelmű emberek a legveszélyesebbek a családjukra.

Tulajdonképp látens homoszexuálisok.Van amelyik nem is tud róla.

41. gerna (válaszként erre: 40. - Winny)
2008. szept. 1. 20:53

Mi van???

Én elég sok hetero dúvad szülőt tudok felsorolni.

40. winny
2008. szept. 1. 19:50

Ez a harmadik "nemű" élőlényekre jellemző.

A hetero nő és férfi óvja gondozza és szeretettben neveli a gyermekét.

39. fcf0c655e6 (válaszként erre: 38. - Gerna)
2008. ápr. 29. 03:24
Hat, sajnos, vannak!..(((
38. gerna
2008. ápr. 27. 16:51

Ha egyszerre több kölyök születik olyan állatfajnál, ahol ez nem szokványos, az anya egyet kiválaszt ebből, a többit elutasítja. Az ok: nem tudna többet biztonsággal felnevelni. A sok kölyök veszélyeztetné az anya életét is.


Mindezt csak azért erőltetem ide, hogy nem érdemes az állatokkal példálózni, mivel szép számmal vannak ellenpéldák.

37. gerna (válaszként erre: 36. - Fcf0c655e6)
2008. ápr. 27. 16:46

Kivétel: a "megzavart viselkedésű", pl. állatkertben született állatok. Lásd: az elutasított és ember által felnevelt jegesmedvebocsok. Azért vették el őket az anyjuktól, mert félő volt, hogy súlyos sérülést szenvednek. Az apaállat is gyakran likvidálja a kölyköket, nem véletlenül van sok olyan állatfaj, ahol az anya távol tartja a kicsinyeit a hímektől.


Ha úgy vesszük, az ember úgy összességében "megzavart viselkedésű", hiszen nem természetes környezetben élünk. Sokan pedig kiskorukban nélkülözik az anyai gondoskodást, így ennek elsajátítása is problémás.

36. fcf0c655e6 (válaszként erre: 35. - Gerna)
2008. ápr. 27. 15:11

Ebben igazad van. Csakhogy az anyaallat erzi, melyik kolyke eletkeptelen es ezert utasitja el ill. oli meg.

A teljesen egeszseges utodod nem bantjak.

35. gerna
2008. ápr. 27. 06:50
Csak halkan mondom: néha az állat is megöli a kölykeit. Máskor meg elutasítja, nem szoptatja stb. Ez persze nem menti az embert.
2008. ápr. 27. 02:00

Mit szolunk?

Azt, hogy az allat kulonb az embernel, mert az kepes arra, hogy gyilkoljon a kolykeiert!

Es mit csinal az ember? Megoli a sajat gyermeket?

Lehet valasztani, ki a kulonb!?!?

(akinek nem inge...)

Mellesleg,velemenyem szerint aki kepes arra, hogy egy csecsemot bantson, egy vedtelen, artatlan valakit, megerdemelne, hogy a falhoz allitsak!

Es pont az bantja, az esetek tobbsegeben, akire ora van szorulva?

Ez mar nem is ember! De nem is allat, mert azok kulobnek az embereknel!

Es egy szornyeteg, aki nem erdemelte meg azt a kivaltsagot, hogy gyermeke szulessek!

En beasnam a foldbe nyakig, es otthagynam gondolkozni...mondjuk egy-ket honapig!

Igaz, az ugyvedek rohannanak a segitsegere, mondvan, "szegeny, rossz gyermekkora volt!"

NEVETSEGES!!!

33. Ági28
2008. márc. 16. 09:54
Kezeltetni? Persze! Golyóval! Komolyan elhiszed, h lehet ezt kezelni? Aztán szüljön másik gyereket, aki kísérletezzen az orvos, h vajon jó volt-e a kezelés? És tb-re menne, vagy esetleg biztosításra?
2008. febr. 8. 20:45
részem volt benne.
2008. febr. 8. 19:59
Összszorul a szívem,ha ilyet látok,hát mit ártott neki az a pici baba?Az ilyent nem nevezném embernek...
2007. dec. 3. 20:09
Az ilyen szülő BETEG,kezeltetni kellene.
2007. dec. 3. 19:50
Az ilyen szülő az én szememben nem ember, hanem állat. Sőt még az sem, mert egy állat is védi a kicsinyét. Az ilyen viselkedésre az én szememben nincs mentség.
2007. nov. 14. 10:29
Elfogadhatatlannak tartom a kisgyerek bántalmazását.Én azt nem értem, hogy van aki korházban orvos felügyelete alatt szül és mégis elveszti a babáját.Akik megölik, a WC-ben szülnek, vagy egyedül bárhol.Ezeknek miért sikerül ?? Sajnos egyre gyakrabban előfordul.A családnak is nagy felelősége van.Nem hiszem, hogy egy anya nem veszi észre, hogy terhes a lánya.
27. 984ff08d0b (válaszként erre: 26. - 8a897208fc)
2007. nov. 9. 22:02

Ahogy érzed. Szerintem meg a nem létezőt is meg kell ismerni ahhoz, hogy megtanuld értékelni a létező dolgokat. Elég tág nálam a kultúra fogalma, belefér az alkoholfogyasztástól a tánctól a gyógyítástól a primitívnek tartott ősi dolgoktól kezdve minden. A kíváncsiság oldja a korlátoltságot. :D (ezt egy kedves öreg barátom mondta)

Offok vége.

26. 8a897208fc (válaszként erre: 25. - 984ff08d0b)
2007. nov. 9. 21:53
Igazad van, nem ismerem az arab kultúrát. A nem létező nem ismerhető meg.
25. 984ff08d0b (válaszként erre: 22. - 8a897208fc)
2007. nov. 9. 21:42
Valószínűleg nem ismered az arab kultúra nővilágát, van rossz és nagyon jó oldala is a "rejtett nők" világának...bár én sem értek vele egyet, de megértettem, és elfogadom, hogy van ilyen is. A gyermekbántalmazásra nincs mentség, sajnos bizonyos "felnőttek" nem érzik cselekedeteik súlyát. Nem is értik mi a baj azzal, hogy így bánnak a gyerekükkel...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook