Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Debreceni szoptatós baba-mama klub fórum

Debreceni szoptatós baba-mama klub (beszélgetős fórum)


1 2
35. fbogi
2011. febr. 14. 09:26

Gondoltam felhozom újra a témát!

Lassan 1 éve, hogy működik a csoportunk. Anyatej klub néven.

Minden hónap 3. szerdáján 10-12 között a Turmalin házban.

Kismamákat, anyukákat, babájukat várjuk sok szeretettel!

Az aktuális témákról, újdonságokról a:

www.anyatejklubdebrecen.blogspot.com

oldalon olvashatnak az érdeklődők!

Gyertek minél többen! A csoport alkalmai ingyenesek!

34. fbogi
2010. márc. 19. 08:45
Sajnálom, hogy nem tudtál jönni. Sajnos aznap reggel már nem tudtam gép elé ülni. Legközelebb április 21-én szerdán tíztől lesz. A babakocsit segítünk felhozni, csak szólj! Addig is tudjuk itt tartani a kapcsolatot!
33. misz
2010. márc. 17. 10:37
Lemaradtam a mai klubról. :(
32. misz
2010. márc. 17. 07:18
Akkor ma 10-től? Lehet tudni hányan leszünk? Nekem segítségre lesz szükségem a babakocsi miatt.
31. fbogi
2010. márc. 10. 22:11

Na csináltam egy szórólapot.

Anyatej klub indul



Szeretettel várom az anyukákat, babákat, totyogókat, a kismamákat, és minden kedves érdeklődőt csoportfoglalkozásunkra! Alkalmainkon elsősorban a szoptatással, emellett babagondozással, gyerekneveléssel kapcsolatos kérdésekről esik szó. Megosztjuk egymással tapasztalatainkat, segítjük egymást a felmerülő problémák megoldásában. A kismamáknak lehetőségük van még babájuk megszületése előtt értékes tapasztalatot gyűjteni. A klub alkalmai bemutatkozással indulnak, majd következik egy meghatározott témával kapcsolatos néhány gondolat, ezután szabad beszélgetés keretében kerülhet sor ennek a további boncolgatására, illetve aktuális kérdések megbeszélésére.

Az anyukákkal együtt természetesen várjuk a szoptatott babákat, gyerekeket, és az otthon levő nagy tesókat is.


A foglalkozások ingyenesek, a terembérlet díját osztjuk fel a résztvevők között, mely minimális összeget jelent!



Ízelítő a foglalkozásokon sorra kerülő témákból:


- A szülés utáni első napok, nehézségek

- Táplálkozás a szoptatás alatt

- Szoptatás alatt felmerülő problémák

- Elválasztás? Elválasztódás? Hogy is van ez?

- Hozzátáplálás

- Szoptatás az első szülinap után



Az első alkalom 2010. március 17-én szerdán délelőtt 10 és 11 óra között kerül megtartásra.


Téma: Az igény szerinti szoptatás


Helyszín: Turmalin ház (www.turmalin.hu) Debrecen Csapó utca 19. (Fórummal majdnem szemben)


Akkor jövő héten találkozunk!

30. fbogi (válaszként erre: 29. - Misz)
2010. márc. 2. 21:31
Aha erre én is gondoltam! Még nem írtam le széépen, de remélem ez is nemsokára készen lesz, három gyerek mellett kicsit lassabban haladok. De persze te is írhatsz nyugodtan egy pár sort, és kiteheted holnap. A lényeg, hogy szopizó baba-mama párosokat és kismamákat is szívesen látunk. Akinél van nagyobb tesó, de még otthon a mamával, az is jöhet. És persze csak egészséges résztvevőket várunk!
29. misz (válaszként erre: 28. - Fbogi)
2010. márc. 2. 21:24

Ez tök jól hangzik! A 17-é az jó nekem, be is írtam a naptárba. Majd mondom a tanácsadáson.


Esetleg pár lapot nyomtathatnánk is, kitűzni a tanácsadókban.

28. fbogi
2010. márc. 2. 21:19

Na végre megvagy!

Nem holnap lesz, hanem 17-én, az március 3. szerdája.

Hát igen a babakocsit szerintem segítünk felvinni egymásnak, meg az ott dolgozó hölgy is felajánlotta, hogy segít.

A termebérlet 1000ft egy órára, szóval ha csak ketten leszünk sem lesz egy nagy összeg :)! Na jó csak vicceltem! Remélem minimum 10 ember összejön.

A szakember én lennék, úgy gondoltam, hogy havi 1 alkalom lenne, és minden alkalommal lenne egy téma. Én is mondanék pár dolgot, aztán szabad beszélgetés, problémákról, meg mindenről ami szopival kapcsolatos!

Ha tanácsadásra mégy, akkor a többieknek is mondhatod, de én is fogom reklámozni, meg a Turmalin is felteszi a honlapra!

Hát én így gondoltam.

27. misz (válaszként erre: 25. - Fbogi)
2010. márc. 2. 20:47

Szia! Vagyok ám, csak egy hétig betegeskedtem, de már jövök. :)


A holnap nekem sajna nem jó, mert tanácsadásra megyek.


Régen sokat jártam a Turmalinba, és nagyon szerettem.

Mi babakocsival vagyunk mindenképp, nem tudom hogy juthatnék fel. De szeretnék járni.


A téma megvalósítását hogy gondolod? Mi beszélgetünk vagy valaki szakember jön? A terembérletet összedobjuk? Hányan leszünk?


Pusz

26. fbogi
2010. febr. 28. 13:56
Haho lányok! Mindenki eltűnt? Akkor jó nektek ez az időpont? Témajavaslat? Kinek milyen idős a babája? Írjatok ám!
25. fbogi
2010. febr. 24. 22:33

Sziasztok kis csapat! Voltam ma a Turmalin házban 1500-2000 körül lenne egy órára a terembérlet. Sajna az első emeleten vannak. Nem tudom ki jön babakocsival pl. A termek felszerelését holnap tudom megnézni. Vélemény? Terem javaslat? Ötlet hol tarthatnánk?

A témákban is várom a javaslatokat. Az első alkalom, ha a Turmalinban tartjuk, akkor március 3. szerdája lesz 10-től.

24. misz (válaszként erre: 21. - Fbogi)
2010. febr. 6. 20:40
OK.
23. fbogi
2010. febr. 6. 20:10
Majd esetleg írjátok meg milyen témákról szerertnétek beszélgetni, hallani.
22. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 21. - Fbogi)
2010. febr. 6. 18:54
igen:)
21. fbogi
2010. febr. 6. 18:50
Jaj de jó! A kérdésem a következő. ha minden jól megy ingyenes helyet keresek, de ha egy pár száz forintot kellene fizetni, tudnátok vállalni?
20. misz (válaszként erre: 18. - Fbogi)
2010. febr. 6. 18:39
Teljesen lelkes vagyok!!! Kezdhetjük. :))))
19. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 18. - Fbogi)
2010. febr. 6. 17:51
én még eztán készülök szoptatni újra szóval a lelkesedés megvan:)
18. fbogi
2010. febr. 6. 17:48
Sziasztok! Én is megvagyok, és ebben a hónapban utánajárok a helyszínnek! Remélem még mindenki lelkes!
17. misz (válaszként erre: 16. - 9ea67a7a1c)
2010. febr. 6. 15:06
Én itt vagyok. :)
2010. febr. 6. 13:51
sziasztok,érdeklődnék megvannak e még akik ide irtak:)vagyis előre akartam kicsit hozni a fórumot....
15. fbogi
2009. dec. 7. 22:25
Siasztok! Remélem mindenki jól van!
14. misz (válaszként erre: 13. - Fbogi)
2009. nov. 30. 18:58
:-)
13. fbogi (válaszként erre: 12. - Misz)
2009. nov. 28. 22:30
Örülök, hogy jöttél, remélem személyesen is találkozunk tavasszal! addig is jó szopizást!
12. misz
2009. nov. 27. 22:28

Sziasztok!

Én is szívesen csatlakoznék, ha lehet. :)

Van egy 4 és fél éves kislányom, és egy 4 hónapos kisfiam.


Én a Kenézyben szültem. A terhespatológia az tényleg rémálom, de a többi osztályon nagyon kedvesek a nővérek, sajna és szerencsére mindet próbáltam.

Az is igaz, hogy csak akkor mehetsz babás szobába, ha van hely. De ha nem sikerül 1. pillanattól, amint ürül egy hely áttesznek. És éjjel, ha babás szobában vagy, kérheted, hogy maradjon a Kicsi.

A Klinikát csak hallomásból ismerem. Úgy tudom, ott a látogatók bemehetnek a szobába. Engem ez nagyon zavart volna.

11. fbogi
2009. nov. 27. 19:51
Sziasztok! Nagyon örülök, hogy jelentkeztetek! Remélem leszünk még többen is! Amíg személyesen nem tudunk találkozni, addig itt várom szeretettel a kérdéseiteket!
10. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 9. - TViki)
2009. nov. 27. 10:22
én először szakadtam mert sietett a baba aztán vágtak...nem tudom igy két szülés után milyen eséllyel működik a gátvádelem de én rá fogok kérdezni,és amit nem szeretnék most az a sok vizsgálat fájások alatt már bent a szülőszobán....ha a baba szivhangja stb okés akkor nem látom értelmét nézegetni mennyire tágulok már...majd kijön a saját ütemében:)szóval ezeket nem szeretném:)
2009. nov. 27. 10:15
Én hogyha lehet, akkor gátvédelemmel szeretnék szülni. Vannak olyan orvosok, akik azonnal vágnak, mert nekik így gondolom egyszerűbb, de ha el lehet kerülni, akkor én szeretném elkerülni és ezt gondolom nem mindegyik orvos vállalja. De szeretném megtalálni addig a megfelelő orvost.
8. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 7. - TViki)
2009. nov. 27. 10:09
én 32 multam és a harmadik:)a fiúk Juhász Alpár Gábornál születtek én nagyon meg vagyok elégedve vele minden téren...irtó sokat várok igaz mindig:( de nekem nagyon szimpatikus!
7. TViki (válaszként erre: 6. - 9ea67a7a1c)
2009. nov. 27. 10:08

Hát igen, én is így tudom, hogy éjszakára elveszik a babát. 1 percet sem aludnék, az biztos. És tudod már, hogy kinél fogsz szülni?

Nekem az első babám lesz, 28 éves vagyok.

6. 9ea67a7a1c (válaszként erre: 5. - TViki)
2009. nov. 27. 10:05

én is ott,én a kenéziyben csak feküdtem bent pár éve a terhespatológián de nem tetszett másrészt a fő ok hogy azt hiszem még mindig elviszik éjjelre a babákat és ha nincs hely akkor nem lehet velem csak akkor ha van hely babás szobában....

a klinikán is feküdtem várandósan is és ott szültem kétszer de nekem tetszik.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook