Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit lehet tenni ha pelenkakiütéses a popsi? fórum

Mit lehet tenni ha pelenkakiütéses a popsi? (tudásbázis kérdés)


1 2
31. gonoszdi (válaszként erre: 28. - Anyuci74)
2008. okt. 11. 13:20
Én is ezt használtam kisebbik fiam popsijára. Nagyon érzékeny volt a bőre.Ha nemtudtam rögtön tisztábatenni,mert úton voltunk(januárba született).Kisebesedett a popsija.majdhogynem vérzett. Bekentem a kenőccsel,következő tisztábatevésnél már halvány volt a seb. Aztán már kevesebbet kellett kenegetni,amikor eldobható pelusra áttértünk. Textilpelust nembírta .Én csak ajánlani tudom a neogranormont.
2008. okt. 11. 13:00
sudocrem
2008. szept. 30. 01:05
Gyógyszertárban kaptunk valami saját készítésüt. De sajnos valami furcsa nevüt. Amit már nem tudtam megjegyezni..
2008. máj. 25. 17:20
Mi Neonagnormont hasznalunk (remelem jol irtam le a nevet) , legtöbbször mar a következö peluscserere elmulik a pirossag. De legkesöbb masnapra.
2008. máj. 24. 21:40
Sudocrem, a csodaszer, Mindenre jó!
2008. máj. 20. 11:28

Nekünk a Sudocrem vált be.Mindig azt használjuk.

Horzsolásra karmolásra is nagyon jó.

25. McKenzi (válaszként erre: 24. - Sz.Csirke)
2008. máj. 18. 14:37

az is jó megoldás! Én a dm popsitörlőjét használom, mert ahogy olvasgattam az összetevőket az a legkímélőbb és tényleg jandj-tól rögtön piros lesz a popója

amúgy a gyógyszertári popsikrémet használom, ha nagyobb a gond, (hasmenés után) a sudót. Nálunk is szép a popó:))

viszont nem nagyon tudom pelus nélkül hagyni, mert ha nincs rajta akkor rögtön elkezd pisilni és nagyokat nevet:))) (venni kéne már egy bilit?)

2008. máj. 18. 13:37

A legjobb a levego!

En minden pelenkazaskor legalabb 10 percig nem teszem ra a tisztat, addig jatszunk, beszelgetunk.

A masik, hogy nem hasznalok popsitorlot, csak vizet es vattapamacsot. Gyonyoru szep feher a popsija:)

2008. máj. 18. 12:55
Ja, igen, s most jut eszembe még, a Sudocrem! Ha használtam kenőcsöt, akkor mindig ez volt kéznél. Ez jobb is, mint pl. a Neogranormon.
2008. máj. 18. 12:53

Én többször is megmostam annak idején a kis popsiját, pl. kakilás után mindig és utána jó szárazra törölgettem.

Kenőcsöt nem használtam gyakran, inkább többször hagytam szellőzni, persze úgy, hogy meg ne fázzon a popsija.


Ha már megvan a baj: Neogranormon.

2007. okt. 31. 12:36

Bepanten - "Marci" popsija is attó lett szép....

(A gyógyszertárban kapni popsikenőcsöt - konkrétan így nevezve - az a leg megfelelőbb. Abban nincs tartósítószer, ami esetleg allergiát váltana ki még plusz.)

20. LoLiNa
2007. okt. 31. 06:02
mig csak szopizott, nagyon híg volt a széklet, szétmarta a popsiját és semmi se segített.. mióta mást is eszik és nem olyan híg a széklete, nem marja szét a popsiját. nem hiszek a csodakrémekben, rengeteget kipróbáltunk, és egyse vált be
19. narina
2007. okt. 30. 19:42
neogranormon,nekem bevált.
2007. okt. 7. 00:03
A Sudocrem nagyon jó! Többféle kiszerelésben kapható. Drága, de megéri!
2007. szept. 11. 14:54
Az én kisfiam 5 hetes, de nagyon csúnya volt a feneke. Kamillás lemosás és a sudocrem 1 nap alatt rendbejött. Sem a Gabi sem a gyógyszertári nem volt jó.
16. vapi
2007. aug. 27. 14:46

Mióta kibújt a fogunk, azóta a sima popsikrém már nem jó. Mi Gabi Popsivédőkrémet használunk, és nagyon jó.

Nekünk ez vált be és olcsóbb, mint a Sudocrem.

15. _kleo_
2007. aug. 19. 15:54
Nalunk a krem elhagyasa valt be. :) Miota nem hasznalunk kremet sokkal ritkabban pirosodik ki a feneke. Ha veletlenul megis, akkor Sudocrem. Szegenykemnek 2 hos koraig folyamatosan piros volt a popoja, akarmilyen pelust/torlot/kremet hasznaltam. Miota nincs krem, szerintem egyszeruen jobban szellozik es nem piros olyan gyakran.
14. gzs3
2007. aug. 19. 11:53
Nálam a Neonagnormon vált be mind a három csemeténél. Igaz, ma már nem olcsó. Sertészsírnál úgy az igazi házi lenne jó, mert amit a boltban kapsz...
13. monee1
2007. aug. 19. 10:17
Nagyobbik lányomnál azt mondta az orvos, h sertés zsírral kenegessem a popsiját.Most a kislányomnál is ezt teszem....csodákra képes.
12. dee
2007. aug. 19. 09:11

Unguentum boraxatum FoNo VII. --- patikában vény nélkül kapható --- nem állandó használatra!

A pöttyöket eltünteti.

2007. aug. 19. 07:59

Sziasztok

Egyismerősömmel történt ,hogy a gyereknek állandó jellegggel kiütése volt.Kipróbált mindenféle krémet...aztán az orvos kérdezte tőle hogy milyen pelenkát használ.Mondta hogy eldobhatót..az orvos azt tanácsolta neki hogy használjon textilpelenkát...attól kezdve nem volt gond a kiütéssel

Azt mondták neki hogy valószínű a pelenka összetételében volt valami,ami a baba popsiján okozta a kiütéseket

2007. aug. 18. 20:55

Sziasztok!!!

Nekünk sajna nem segített a sudocrem. Előszor a micogal 1% krémet használtuk. Az bevált. Vény nélkül nem kapható, legylábbis pár hónapja még nem volt az.

Az a baj, hogy amint abbahagytuk a krém használatát, és visszaálltunk a sima popsikrémre, pár nap alatt kiújult.

Most esténként canestennel kenem be a popsiját, nappalra marad a hagyományos krém

. Nálunk ez bevált! Hónapok óta egészséges a popsi!! :-)))

A canesten ráadásul nem vényköteles.

2007. aug. 18. 20:22

Szerintem is a sudocrem a jó!

Nem csak pelenkakiütésre, én mindenféle horzsolásra azt használom. Nekünk bevált!

2007. aug. 18. 20:07
több évet nyomtam le egy patikában, és az anyukák visszajelzése alapján , mindenféle popsi-bőrpanaszra a legjobb a koleszterines popsikenőcs 5ml A-vitaminnal, ha súlyos a helyzet 10ml A -vitaminnal a gyógyszertárban tudják , fel kell iratni azt hiszem, régen nem kellett.
2007. aug. 18. 20:00
A háziorvos tud felírni popsikenőcsöt amit a gyógyszertárban kevernek ki. Én mindent kipróbáltam ami csak létezik, de ez volt a legjobb és az ára sem mindegy. Kb 260ft.
2007. aug. 18. 18:37
a sudocrem is jó
2007. aug. 18. 18:04
Nálunk a Bepanthen vált be. 1 nap alatt csodát tett.
2007. aug. 18. 18:00

A lányomnak fogzáskor vannak ilyen gondjai, de akkor aztán bármit kenhetek rá, semmi nem csillapítja. Próbáltuk a s....cream-et, a N....normont, a Be....tent, a sima gyógyszertári popsikrémet.

Mígnem egyszer a nagyszülőknél nyaralva, az ottani gyerrekorvos fel em írt egy olajos rázókeverék- szerűséget. Pár nap alatt teljesen meggyógyította az addigra nagyon elgyötört popsit.

3. d@nu
2007. aug. 18. 17:44

Vannak kifejezetten pelenkakiütésre krémek, pl. S***cream vagy A**ol, illetve jót tesz, ha szabadon hagyod a popsit, hogy szellőzzön, ne legyen folyamatosan befülledve. Ez ugye egy totyogó esetében izgalmas dolog, mert szeretik lepisilni a lábukat :D, de ha nem szőnyegpadlós az egész lakás, akkor nem vészes.

Ha teheted, mosd meg minden peluscsere alkalmával a popsit és vékonyan kend a krémet, ezzel is kerülve a bőr befülledését. Fontos, hogy ha tele a pelus, azonnal cseréld le, ugyanis a széklet kimarhatja/irritálhatja a felpuhult, kiütéses bőrt, ha pedig a bébi esetleg vakargatni is elkezdi, akkor a gondjaid csak sokszorozódnak. :(

2007. aug. 18. 16:44
neogranormon
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook