Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit lehet tenni, ha bepereltek? fórum

Mit lehet tenni, ha bepereltek? (tudásbázis kérdés)

2013. jan. 18. 06:40

Végre lezárult az ügy:)

Kaptunk tegnap egy levelet a vízművektől,hogy elálltak a pereskedéstől.

A szomszédom rendezte személyesen a tartozását.

2013. jan. 8. 22:07

Azt sem értem,miért nem lehet külön számlán a két lakás-miért társasház?

Földszintes családi ház-A/B.

Megelőzhető lenne a hasonló cirkusz,és ha valakinek tartozása van,nem a másikon hajtanák be!

13. tixtina (válaszként erre: 12. - 9b10f3d7ff)
2013. jan. 8. 22:04
Persze-holnap bemegyek a csatornázási művekhez.
12. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 11. - Tixtina)
2013. jan. 8. 21:48

Ha kaptál idézést, ne hallgass a szomszédodra, rendbírságot kell fizetned, sőt elő is állíthatnak. Rosszul esne gondolom, ha két markos rendőr menne a lakásodra érted, netán a munkahelyedre.


Léágy résen és inkább nézz utána, tényleg lerendezte-e a szomszéd, a pénzt ezek után vagy postán,vagy csupán átvételi elismervénnyel add át.

2013. jan. 8. 21:27

Beszéltem a szomszédommal-azt mondta,hogy nem kell elmenni a bíróságra,mert tisztázza az ügyet,kifizeti a hátralékot.

Valamikor augusztusban kapott egy felszólítást,ami elkeveredett-most lerendezi az adósságot.

Azért bemegyek én is -biztos,ami biztos.

10. tixtina (válaszként erre: 8. - 5bcf1b7c01)
2013. jan. 7. 23:16
Gondolom a szomszédomat is beidézték-de még nem hívott,hogy kapott-e levelet.
9. tixtina (válaszként erre: 7. - 9b10f3d7ff)
2013. jan. 7. 23:15

Sajnos nem kértünk bizonylatot:(,de a víz rendezve van-bár annak is utánajárok,jobb az óvatosság.

Feltétlenül megkérdem,hogy hova mentek a felszólítások-nagyon kíváncsi vagyok:O

Mert társasház révén nekünk is kellett volna postázzanak.

A vízdíj úgy jön,hogy társasház-ez van a csekken.

A héten beszélek a szomszéddal is,mutassa meg a csekkeket.

2013. jan. 7. 23:10

Számlákat lefénymásolni, de az eredetit is vigyétek magatokkal a tárgyalásra.

Amennyiben szükséges, akár a szomszéddal együtt, vagy tanúnak bejelenteni, ha vállalja a bizonyítást.

7. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 6. - Tixtina)
2013. jan. 7. 23:09
Kérjétek el a mikor és kinek küldtek felszólítást, ha nem Ti kaptátok, akkor tudjátok bizonyítani Ti jóhiszeműen jártatok el./ remélem a szomszédotoknak,a pénzt aláírás ellenében adjátok át, ha nem, bizony nehéz lenne bizonyítanotok/ Ha a szomszédnevére ment, akkor neki kell elvinni a balhét.
6. tixtina (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2013. jan. 7. 23:03

Igazad van,szerdán be is megyek a csatornázási művekhez.

Megkérdeztük a szomszédomat,azt állította,nem kapott ő sem levelet,és nem érti az egészet.

Azt tudni kell,hogy a szomszédom már két éve nem lakik itt,de napközben van pár órára hazajön-és a ládáját üríti.Kivéve az idén nyáron-akkor hosszabb időre távol volt.

Mindenképpen utánajárok.Jó,hogy nem a vízdíjjal történt ez,mert azt ő fizeti,mi átadjuk neki a pénzt-mert csak egy csekk van sajna:(

A bíróságon kérni fogom,hogy válasszanak végleg külön,mert ezt a cirkuszt kerülendő kérvényeztük anno,de nem engedélyezték az okosok:oo

5. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - Tixtina)
2013. jan. 7. 22:49

szinte biztos vagyok benne, hogy kaptatok már felszólító levelet, lehet a szomszéd nem adta át.

Viszont, ha tudod igazolni a számlákkal, hogy nincs tartozásod, akkor én nem fogadnék ügyvédet. Inkább azután próbálj nézni, hogy került a bíróságra az ügy.

A Csatornázási Műveknél érdeklődj.

2013. jan. 7. 22:47

A szomszédom mondta,hogy átvállalja a felelősséget,de ez csak szóban hangzott el.

Mi van akkor,ha az ő részét is rajtam akarják behajtani:oo

2013. jan. 7. 22:40
Milyen ügyben?
2013. jan. 7. 22:40

Sziasztok!

Tanácstalan vagyok-Az ünnepek előtt kaptunk a bíróságról egy levelet,hogy a csatornázási művek 150 ezret követel rajtunk-2010-től,de eddig egy felszólítást sem kaptunk,és minden számlát befizettünk,amit a szomszédom intézett-mert ikerházban lakunk,és nem engedték anno,hogy külön legyünk sajna:(-így egy csekkre jön a víz,de a csatornadíj szerencsére külön csekkre-így tudjuk igazolni,hogy nincs hátralékunk.

Kérdés a következő-fogadjak-e ügyvédet?

Soha nem voltam még ilyen helyzetben:OO

2013. jan. 7. 22:37
S.O.S.Bepereltek-Mit lehet tenni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook