Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit kezdjek a munkatársnőmmel, aki állandóan versenyezni akar velem? fórum

Mit kezdjek a munkatársnőmmel, aki állandóan versenyezni akar velem? (beszélgetős fórum)


1 2
19. f758a7200f (válaszként erre: 1. - Ministry)
2012. márc. 20. 12:46

Kicsit fura szitu, te jól nevelt vagy és nem mered elküldeni a francba a faggatásával, ő meg ezen felbátorodik. Szerintem ne árulj el túl sokat magadról, amikor faggat, tegyél kitérő válaszokat amennyire csak tudsz, vagy hogy ne haragudj, most mennem kell, dolgom van...Nekem az az érzésem így kívülállóként, hogy majd amit megtud rólad, ellened is fogja fordítani valahogy, irígységből persze.


És nem kell magyarázkodnod hogy mid van, mid nincs, akkor sem ha megdolgoztál érte, akkor sem, ha nem dolgoztál meg érte. Ő az aki neveletlen és indiszkrét, persze a munkatársakkal jobb jó viszonyban lenni, de igyekezz ne túl sokat elárulni magadról mert az ilyen képes megbántani.

18. Deni plus (válaszként erre: 16. - A14deb9047)
2012. márc. 20. 12:45
Ez a határvonalat nem olyan könnyű megtalálni ,néha későn vesszük csak észre ,hogy belépett valaki :))És kényelmetlen !
17. b-zs (válaszként erre: 9. - Azure_)
2012. márc. 20. 12:42

no, igen, ezzel maximálisan egyetértek. A magánügy az magánügy, senkinek semmi köze hozzá, az emberek irigyek..a munkahelyre dolgozni járnak az emberek, nem cseverészni.. Ne válaszolj, vagy csak tőmondatokban, a magánügy meg legyen magánügy.

Hasonló munkaheylen dolgoztam én is, szerintem ez főnök függő, hogy hol milyen a morál. Az nem jó senkinek sem, ha esetleg a magánélete miatt ítélik meg, esetleg pakolnak alá..

2012. márc. 20. 12:39
A munkahelyre nem tartozik a magánélet. A kettőt ajánlatos különválasztani. Talán egy kicsit nyíltabb, őszintébb voltál a kezdetben. Ideje lassan meghúzni a határokat. Udvarias távolságtartás. Vannak dolgok, amikkel nem lehet, és nem is érdemes, meg fölösleges. És nem is tartozik másokra.
15. Ministry (válaszként erre: 9. - Azure_)
2012. márc. 20. 12:37
Az elején én se gondoltam volna, hogy hisztire adhat okot a kanapé vagy a fal színe :D
14. df2a740c00 (válaszként erre: 1. - Ministry)
2012. márc. 20. 12:37
Nem normális. Ne foglalkozz vele. Amíg új vagy, próbáld türelmesen, udavriasan kezelni, és minél szűkszavúbban. Akármit mondasz/csinálasz, bele fog kötni. Ha nem hagyja abba, miután beilleszkedtél, oszd ki egy kicsit. ha valóban ilyen, biztos vagyok benne, hogy a többiek se kedvelik.
13. 902929e538 (válaszként erre: 9. - Azure_)
2012. márc. 20. 12:37
így van:)
12. 902929e538 (válaszként erre: 9. - Azure_)
2012. márc. 20. 12:36
próbálkozhatsz azzal, hogy a magánélet nagy részét le szoktad tenni az ajtóban, amit akartál, azt meg már úgyis elmondtál magadról és meg is kérdezted mindenkitől, ami érdekelt.pont. :)
11. azure_ (válaszként erre: 9. - Azure_)
2012. márc. 20. 12:36

Az is lehet, hogy a pozícióját félti. Riválisának tart és így reagálja le azt, hogy oda kerültél.

Nézd levegőnek.

2012. márc. 20. 12:35
Az ilyen ember ellen a saját butaságát kell felhasználni.Légy Te az okosabb!És szurkálj mindig!Majd egyszer csak abbahagyja a nyünnyögést!
9. azure_ (válaszként erre: 1. - Ministry)
2012. márc. 20. 12:34

Irigy. Ez teljesen egyértelmű. Te pedig ne engedd be ennyire a magán szférádba a munkatársaidat. Beszéljetek a munkáról, mi több: dolgozzatok. :) Ne adj neki okot a hisztikre, ne beszélj olyan dologról ami nem a munkával kapcsolatos.

Senkinek semmi köze hozzá, hogy milyen a kanapém, vagy a szobám színe. Csak annak akit meghívok az otthonomba és láthatja...

A többiek bekaphatják. :P

2012. márc. 20. 12:33

A válaszokat kezdd mindig így: "könnyű nekem, mert..."

- Milyen színű a kanapétok?

- Könnyű nekem, mert piros.

7. Ministry (válaszként erre: 5. - 902929e538)
2012. márc. 20. 12:33
Pedig néha már én érzem magam szarul, amiért sikerült valamit saját erőből elérni az életben.
6. andi6020 (válaszként erre: 2. - B81fcd1219)
2012. márc. 20. 12:31
Ez sem rossz ötlet :)
5. 902929e538 (válaszként erre: 1. - Ministry)
2012. márc. 20. 12:31

ez nem a VV Kinga kicsit átalakítva? viccet félretéve, ne irigyellek, engem meg a sznobság akasztott ki, de szerencsére ez már csak múlt idő, mióta nincs itt :)

próbáld úgy alakítani, hogy saját magából csináljon hülyét és még véletlenül se te érezd magad hülyén miatta. sok sikert:)

4. andi6020 (válaszként erre: 1. - Ministry)
2012. márc. 20. 12:30

Ez egy hülye.

Ne foglalkozz vele.

3. Deni plus (válaszként erre: 2. - B81fcd1219)
2012. márc. 20. 12:30
XD
2012. márc. 20. 12:28
Dicsekednék!Had egye a penész!
2012. márc. 20. 12:27

Pár hete kerültem új munkahelyre, és nagyon tetszik, egyetlen apróságot leszámítva: az egyik munkatársnőm állandóan versenyezni akar velem.

Már amikor bemutatkoztam, kiakadt, és csak annyit közölt: Te nem lehetsz férjnél! Én meg mondtam, de igen. Később kifakadt, hogy eddig a társaságban csak ő volt férjnél, és most elveszem tőle ezt a rangot. Másnap azért sértődött be, mert a többi munkatársnő megnézte az esküvős képeimet, és megdicsérték, milyen szépek voltunk, és milyen jóképű a férjem. (Megkerestek facebook-on.) Ezen azért akadt ki, mert az ő férjét nem dicsérték meg, és a képeit se nézték meg.

Igyekeztem mindenkivel kicsit jobban megismerkedni, így mindenki mellé odaültem picit beszélgetni. Nagyjából a hogy hívnak, van-e barátod, és mióta dolgozol itt kérdéseket tettem fel mindenkinek.

Hamarosan kiderült, csak ez a bizonyos munkatársnő, és én élek csak saját lakásban, a többiek albérletben, vagy még a szülőknél. Munkatársnőm eldicsekedte, hogy azt a lakást, amiben ők élnek, a szüleitől kapta ajándékba. Mondtam, a mienket hitelből vettük, és az első lakást kiadtuk albérletbe, így a hitelt abból fizetjük. Mellesleg az első lakást is hitelből vettük, amit magunk fizettünk. Azt hiszem, ez verte ki nála leginkább a biztosítékot. Elkezdett hisztizni, hogy nekünk hogy lehet két lakásunk.

Előfordult olyan is, hogy valaki megdicsérte a felsőmet. Mondtam, anyukám varrta nekem. Aztán az ő részéről rögtön ment a hiszti, hogy úgy könnyű, ha van varrónő a családban. Azóta folyamatosan kérdezget, majd hisztizik. Kiakad gyakorlatilag mindenen. Már nem is merek válaszolni, mert mindenen besértődik, és jön a neked hogy lehet olyanod kérdéssel. Pedig csak apróságokról kérdez: pl milyen színű a fal, a kanapé, hol voltunk nászúton, hányan voltunk az esküvőn, stb.

Gyakorlatilag mindenre féltékeny, és rögtön jön a hiszti, majd közli, neki is kell olyan, vagy neki jobb, szebb, vagy több van.

Nem igazán értem, miért kell olyanon besértődni, hogy az esküvőnkön 110-en voltunk, az övűkén pedig csak 80-an. Vagy mi fekete kanapét vettünk, de neki a férje nem engedte, és most fehér van.

Igyekszem kerülni, de folyton odaül mellém, és faggatni próbál.

Annyit tudok róla, hogy a szülei gazdagok, egyetlen gyerek, és amit csak kért, mindent megkapott. Igaz, nem túl szép. Vagyis inkább csúnya, amire rátesz a nagyon erős sminkkel, és a sötétbarnára szolizással.


Valahogy úgy érzem, nekem kellene irigynek lennem, amiért minden évben elmehet külföldre nyaralni, nekünk pedig se tavaly, se idén, és még vagy legalább 5 évig nem fog menni a hitel miatt. Vagy hogy van saját lakása, és a fizetése nagy részét nem viszi el a hitel. Hogy könnyen ki tudja fizetni a rezsit, és nem azt kell számolnia, mivel mennyi ideig maradhat el, hogy ki tudja fizetni a fűtést, amit alig használtunk, mert akkor már nem tudtuk volna kifizetni.

Nem tudom, hogy kezeljem ezt a szituációt, és most mi zavarhatja igazán? Hogy nekem is van olyan, amit ő kapott, de én megdolgoztam érte?

Hogyan tudnám elkerülni, hogy folyton versenyezni akarjon velem? Az nem megoldás, hogy nem válaszolok a kérdéseire, mert nem szeretnék bunkó lenni, de hazudni se szeretnék. Egyébként is, ha nem ő, majd más felteszi ugyanazokat a kérdéseket.

Ti mit tennétek a helyemben? Hogyan kezelnétek őt?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook