Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit jelent az uh leleten a :tad, ac, femur, bpd?Illetve ezen értékekből hogy lehet megtudni milyen hosszu/nehéz a baba? fórum

Mit jelent az uh leleten a :tad, ac, femur, bpd?Illetve ezen értékekből hogy lehet megtudni milyen hosszu/nehéz a baba? (tudásbázis kérdés)


17. vorsi75 (válaszként erre: 3. - 5d1c983c2b)
2008. júl. 30. 09:06

[link]



itt meg tudod nézni, hogy mi mit jelent, és kb mekkorának kéne lennie. De ha nem akkora, sem kell megilyedni, mert egyénenként is lehet eltérés.

16. Lipiani (válaszként erre: 15. - Piczur)
2008. jún. 25. 14:28
Én sem nagyon akarok elveszni a részletekben,de ami érdekel,azt megkérdezem.Ha éppen nem tudom a dokitól,akkor a védőnőtől! :)
15. Piczur
2008. jún. 25. 13:29

Akkor egy kicsit máshogy fogalmazok, mert látom félreérthető voltam.


Én úgy gondolom, hogy a rövidítések neki (az orvosnak) szólnak, nekem pedig az, hogy azok alapján milyen végkövetkezetést von Ő le. És nem az, hogy hogyan vonta le a következetéseket.

Nekem pl. elég annyi, hogy a baba súlya a korának megfelelő.

Szerintem nem feladata még a magánrendelésen sem elmondani azt, hogy melyik és milyen latin nevű értékekből és milyen képlettel számolta ki a baba becsült súlyát.


Nagyon sok parakismama van, mert aztán otthon vagy a szintén várandós barátnővel is elemezget és nem olyan alaposan, mint az orvosa.

És talán még az is lehet, hogy ugyanaz az érték az egyiknél jó a másiknál nem, mert önmagában nincs információtartalma, hanem csak egy vagy több másik értékkel együtt. Aztán jön a „de hát az én dokim azt mondta/ nem ezt mondta” és mind a két csaj átmegy sima kismamából parakismamába.

Gondolom ezt próbálják megelőzni azzal, hogy nem tartanak orvosi kiselőadást, hiszen akármilyen készségesek, nem lehetnek teljes körűek és mindenre kiterjedőek.


Persze tájékoztasson és ha kérdés van válaszoljon az orvos, ehhez továbbra is ragaszkodom én is. De nem hinném, hogy érdemes elveszni a részletekben ;-).

14. Lipiani (válaszként erre: 13. - Piczur)
2008. jún. 25. 12:29
Szerintem igenis minden kismama kíváncsi mindenre,ami a gyerekével kapcsolatos! Én legalábbis órákig is el tudnám hallgatni amit a doki mond,mégha nem is nagyon értem miről van szó,de akkor rákérdezek.És az én dokim természetesnek tartja,hogy elmagyarázza.Az is igaz,hogy magánrendelésre járok,de ugyanezt elvárnám az sztk-s rendelésen is,mert ezt ő tanulta és nem én.Ő ezért kapja a fizetését!Szerintem.
13. Piczur (válaszként erre: 9. - Lipiani)
2008. jún. 25. 12:06

Az más, hogy kenyeret ad és azt mondja, hogy igen friss, vagy hogy azt is elvárják tőle, hogy elmondja, hány gramm liszt és hány ml víz van benne és hogy mennyi ideig kelesztették…


Nem tudom mennyire elvárható a dokitól, hogy elemezzen is.

Mert az oké, hogy tájékoztasson arról, hogy minden rendben van, de hogy azt is el lehet-e várni tőle, hogy elmondja a latin rövidítések jelentését is...


Nekem elég volt, hogy elmondta a dokim, hogy pl. a nyaki redő értéke a normál tartományban van. Nem akadtam fel azon, hogy nem mondja meg, melyik rövidítés takarja a nyaki redőt és hogy mi konkrétan a tól-ig érték.

Igaz, nem is kérdeztem tőle.


Az viszont tényleg gáz, ha még annyit sem mond ill. annyi sem várható el tőle, hogy annyit mondjon , hogy "kedves kismama, minden értéke jó".

12. 14775640c4 (válaszként erre: 8. - 5d1c983c2b)
2008. jún. 25. 10:51

ezért fizetik.....

morcos nem morcos.

11. Sena
2008. jún. 24. 22:35
A combcsont hosszából és a fejátmérőből tudnak súlyt kalkulálni, de csak a terhesség vége felé szoktak. Kivéve ha látszik hogy nagyon nagy/kicsi a baba. Ez egyébként csak egy becsült érték, nem pontos. Kérdezz nyugodtan az orvostól, vagy ha nagyon morcos akkor a védőnőtől!
10. G.
2008. jún. 24. 21:01
femur a combcsont hossza,bpd a fejméret
9. Lipiani (válaszként erre: 8. - 5d1c983c2b)
2008. jún. 24. 20:30
Pedig akár sztk-s,akár magán doki ez a dolga!Vagyis ez lenne.Ezért kapja a fizetését!Jól néznénk ki,ha a boltban az eladó nem adna kenyeret,mert mi vagyunk a századik vevők és már unják.
8. 5d1c983c2b (válaszként erre: 7. - 14775640c4)
2008. jún. 24. 20:26

de ért,csak nem igazán szeretik az sztk-s orvosok az aznapi 24. terhes kismama kérdezgetéseit.

elég morcosak.

7. 14775640c4 (válaszként erre: 5. - 5d1c983c2b)
2008. jún. 24. 18:48
és ő nem ért hozzá?
2008. jún. 24. 18:44

[link]

Pontosan itt! :)

2008. jún. 24. 18:42
nem járok senkihez,mindig az vizsgál aki épp ügyeletes a kórházban.
4. 14775640c4 (válaszként erre: 3. - 5d1c983c2b)
2008. jún. 24. 18:41

én azért tanácsolnám hogy kérdezd meg azt a nőgyógyászt ahová jársz. sztem készséggel válaszol a kérdéseidre:)


nála jobban nem tudja senki

2008. jún. 24. 18:39
azon belül hol?
2008. jún. 24. 18:35

www.mamanet.hu

Itt megtalálod a méreteket és a rövidítések jelentését! :)

2008. jún. 24. 18:33
Mit jelent az uh leleten a :tad, ac, femur, bpd?Illetve ezen értékekből hogy lehet megtudni milyen hosszu/nehéz a baba?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook