Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit, hogyan lehet ingyen szerezni legálisan ami a megélhetést könnyíti? fórum

Mit, hogyan lehet ingyen szerezni legálisan ami a megélhetést könnyíti? (beszélgetős fórum)

27. Érdekes73 (válaszként erre: 23. - Ericika2)
2014. jún. 21. 23:56
Aki csóró az eddig is elfogadta/ megvette a használt dolgokat..
26. Érdekes73 (válaszként erre: 13. - 966b1a0fb4)
2014. jún. 21. 23:49
Elég meseszerű a dolog...
25. Linnax (válaszként erre: 20. - Gyöngyszemü)
2014. jún. 21. 22:12

Hol 5 forint?

Sörösdobozt vittem vissza, 2 forintot adtak darabjáért.

24. 6e116dd2cf (válaszként erre: 16. - Globus)
2014. febr. 5. 20:54

Dehogy ajánlja! A kőműves frászt kap már attól is, ha B30-as, vagy kisméretű téglából kell csinálnia bármit is. Sokkal egyszerűbb neki a porothermből falat húzni.

A bontott kisméretű téglát tényleg divat ma használni, de csak dekorációs célokra.

2014. febr. 5. 08:31

A fórum, amit Tman indított, szerintem abszolút nem a csövi életmódról szól, és arról, hogy "kukázni" kellene valakinek.


Egyre több helyen jelennek meg a recycling-börzék.


Örökösödésnél szintén jobb, ha valaki felhasználja a néhai számára fontos tárgyakat, mintha az utcán vagy a hulladékgyűjtőben végzik.

Van, hogy ilyen esetben közzétesznek egy napot, és akit érdekel, egy szimbolikus összegért szétnézhet a lakásban/házban, és ami tetszik, azt elviszi.


A gombamód szaporodó garázs-bolhapiacok is szerintem jók.


Valahogy ezt a fogysztásra-eldobásra épült világot meg kell állítani, vagy legalábbis fékezni.

22. Cessi (válaszként erre: 20. - Gyöngyszemü)
2014. febr. 5. 08:06
Hát ilyesmit nem iszunk, kukázni pedig nem fogok :)
2014. febr. 5. 06:44

Na igen, a lomtalanítás...

A kidobott cuccokat ott őrzik azok, akik azt hiszik, hogy nekik lettek kidobva. Ha lenne is ott olyan, amit felhasználna az ember, akkor is százszor meggondolná, hogy összeereszkedik e ezekkel az emberekkel. Kinek hiányzik egy ilyen atrocitás. Arról nem is beszélve, hogy pl. egy lakótelepen nincs mibe eltüzelni az itt begyűjtött faanyagot, és én arra sem lennék kíváncsi, hogy valamilyen bogarat behurcoljak a lakásomba. És ha lenne is hol eltüzelni, akkor sem tudnánk hol tárolni azt a rengeteg faanyagot, mert csak egy lakásunk van és nincs hozzá kert és tárolók.

A régi bútorokhoz nem értek, és így lehet, hogy kincseket hagyok ott:)

Én nem szeretek kukázni és guberálni sem, így az ilyen megélhetést könnyítő lehetőségeket meghagyom annak, akinek szüksége van rá.

2014. febr. 4. 22:55
Gyűjts sörös üdítős aluminium dobozokat 5-ft/db átveszik, vagy pet palackokat... Pl: Te..o Sp.r üzletekben.
2014. febr. 4. 21:46
Nekem apám (volt?) ilyen. A panelprogram során kidobásra szánt fém ablakkereteket megszerezte (leboltolta a kk-val,azt hiszem,falat festett érte),és azokból épített a horgásztanyáján egy kiülős,félig fedett kis "grill teraszt".
18. Cessi
2014. febr. 4. 21:05
Panelban lakom. Gyűjtenék fát, lenne is hol, csak hol égessem el?
17. Cippora (válaszként erre: 1. - Tman)
2014. febr. 4. 20:45
Esküszöm az égre,jövőre én is így fogom összegyűjteni a fát :D Én meg itt fizetek évi 150-200.000ft-ot fára...
16. globus (válaszként erre: 12. - 6e116dd2cf)
2014. febr. 4. 20:41
Még a kőműves is ajánlja, a régi anyagokat simán. Mai tégla már nem biztos, hogy kihúz annyi évet.
15. era06
2014. febr. 4. 20:35

Panelban lakom, lomtalanításkor ökölharc volt, minden kapuban álltak korán reggel s várták a cuccot. Olyan volt a lakótelep mint a szemétdomb.

Ez a lehetőség megszünt, lerakatba kell vinni.

Amikor családi házban laktunk, minden lomot eltüzeltünk.

Én mit gyűjtsek?

2014. febr. 4. 20:17
Mindegy, minek nevezik. Amiért nem kell pénzt kiadni, az ingyen van. Ilyenkor lehetne mondani, hogy "bezzeg a németek", akik még a @ból is tudnak valami jót kihozni (mondjuk mûtrágya helyett...)
13. 966b1a0fb4 (válaszként erre: 7. - Elbb)
2014. febr. 4. 20:17

Nalunk sem lehet lomtalanitaskor guberalni. Egyebkent az emberek nagy resze tenyleg csak olyan dolgok rak ki,ami tenyleg kacat! Ami egheto vagy hasznalhato, azt felhasznalja vagy elajandekozza! Kevesek engedhetik meg maguknak,hogy pocsekoljanak!

Aki kicsit is otthon van a mezogazdasagban,az tudja,hogy a mai kombajnok olyan korszeruek,hogy alig hagynak el termenyt, csak nagyon-nagyon elvetve fel csovet.

Aratas elott pedig ezeket a teruleteket tobbnyire orzik.

Az 5000 tegla....Nem tudom, hogy hol el a forumindito,de lehet erdemes lenne ellatogatni a kornyekre....:-)

12. 6e116dd2cf (válaszként erre: 1. - Tman)
2014. febr. 4. 20:14
És mit szólt ehhez a műszaki ellenőr? Biztos hogy az legális? Bontott anyagból lakóház tartófalat építeni?
2014. febr. 4. 20:13

Bécsben van egy főleg fiatal értelmiségiekből, diákokból (nem csövesek) álló csoport, akik az összes élelmiszerüket a boltok által fogyasztásra nem alkalmasnak minősített (kidobott) ételekből "szerzik".

A zöldségtől-gyümölcstől kezdve a joghurtig, sajt, csomagolt felvágottak, virslik szerepelnek az étlapon. Lejárt a szavatosság, de azok még attól egy ideig kifogástalanok.

2014. febr. 4. 20:11

Nyilván vidéken élsz, mert Pesten és a nagyvárosokban szinte kitelepülnek emberek a nagyobb szemét kupacokhoz és a sajátjuk ként őrzik.

Szemesnek áll a világ! Mióta elvesztettem a munkám én is próbálok minden lehetőséget megragadni, inkább kevesebb sikerrel. Fát már nekem is sikerült begyűjteni de nem ilyen mennyiségben. Ezenkívül érdemes papírt is leadni.

9. csakegyharit (válaszként erre: 1. - Tman)
2014. febr. 4. 20:08
Szerintem ez tök jó, ötletes. Azzal is segíthetsz magadnak, ha a boltokban mindig leárazott termékeket keresel.
2014. febr. 4. 20:06
Nem rossz dolog ez, de azért nem szabad, hogy kitöltse az összes időt. Falun több lehetőség adódik ilyesmi beszerzésekre, előállításra, cserékre, ha az továbbhasznosítással társul. Tanulhatnánk régi öregektől, akik nem dobtak ki semmit.
7. elbb (válaszként erre: 1. - Tman)
2014. febr. 4. 20:04
Miért lenne túlzás? Az ember ha nyitott szemmel jár, és másnak nem okoz kárt, miért ne tegye könnyebbé a saját életét? Ráadásul pl az illegális szemétlerakatokat még csökkentett is, a böngészést a TSz-ek régen is engedték. Ügyes a fórumindító. :)
6. zebracsikó (válaszként erre: 1. - Tman)
2014. febr. 4. 20:01

Élelmes hozzáállás, szorgalommal társulva, Neked nem büdös a munka!

Én nem lennék erre képes, de becsülendőnek tartom, ha ezzel könnyíted a sorsotokat.

2014. febr. 4. 19:59
szerintem ügyes és becsülendő
4. punkpeter (válaszként erre: 1. - Tman)
2014. febr. 4. 19:58
A mi kerületünkben tilos lomtalanításkor bármit összeszedni.
2014. febr. 4. 19:57
Ez nem inkább guberálás? :)
2014. febr. 4. 19:56
Ez azert mar tulzas.
1. Tman
2014. febr. 4. 19:46
Mi pl. az egész téli fa tüzelőt 2 nap alatt összegyűjtjük amikor a településünkön lomtalanítás van..( kandalló fűtés), így aztán ingyen van a fűtés. A baromfi udvarunk egész éves takarmány szükségletét összegyűjtjük néhány nap böngészéssel a külterületi földeken abból amit betakarítás után ott hagynak a gépek.. így aztán ingyen van egész évben a tojás. Amikor épült a házunk összesen 5000 db téglát sikerült hozzá összegyűjteni illegális szemétlerakó helyekről amiket mások kidobtak, íg aztán ingyen volt az tégla építőanyag nagy része.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook