Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Így spórolj legálisan a fűtésszámlán: válassz jó ablakot! fórum

Így spórolj legálisan a fűtésszámlán: válassz jó ablakot! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Így spórolj legálisan a fűtésszámlán: válassz jó ablakot!

2010. nov. 9. 08:39

Sziasztok!!


Nemsokára írok egy cikket az ablakcsere veszélyeiről, hogy mire kell figyelni, meg ilyesmi.

Páratechnikai kérdések, ne penészedjetek le, a falaitok se menjenek tönkre... Ugyanis nem lehet a végtelenségig jó ablakokkal a végtelenségig spórolni....

Általában az a vége, hogy az ember pár ezer forint spórolás reményében teremt magának egy spórás, penészes környezetet, megnöveli a környező falak páravándorlását, - hiszen az általunk termelt több liternyi lének valahol ki kell menni - és így még azok is tönkremennek.


Ezzel persze nem azt mondom, hogy nem lehet ablakot cserélni, csak körültekintően, ha lehet hozzáértő szakembert megkérdezve (épületgépész, ezzel foglalkozó építész v. építőmérnök)- mindenesetre olyat, aki ért az egész falszerkezethez, nem csak az üveg u=k értékét tudja leolvasni a papírról...az különben sem jelent semmit, mert nem az üveggel szokott baj lenni, hanem az ablak beépítésével, azt meg nem tudjuk leolvasni a papírról, hogy értett-e a beépítéshez, aki csinálta... Láttam én már többszázmilliós háznál pusztán purhabbal rögzített eredeti többszázezres Schüko ablakot...


Lehet, hogy elég pl. felújítani az ablakot, ami olcsóbb is, és elkerüljük a fentebb említett problémákat...


Majd ide is bemásolom, és próbálom normálisan összeszedni a szempontokat, és konkrétumokkal is segíteni...

Nincs nálam a bölcsek köve, de naponta ezekkel a rosszul tervezett, vagy rosszul kicserélt penészes, párás ablakokkal kelek-fekszek, és csak olyan kicsi kéne, hogy ne így legyen...


Bár akkor én miből élnék???

26. marel2
2010. okt. 29. 15:45

Igen, sajnos nem olcsó! De egyik megoldás sem az! :(

Viszont az ablak túl jó ahhoz, hogy kicseréljük egy új, esetleges gyengébbre. Senkinek nincs tapasztalata a két említett megoldással kapcsolatban?

25. Zsuzsi1234 (válaszként erre: 24. - Marel2)
2010. okt. 28. 10:46
Nem ismerem igazából, utána néztem ez sem egy olcsó megoldás, közel egy új ablak ára.
24. marel2 (válaszként erre: 23. - Vonyarcablak@enternet.hu)
2010. okt. 27. 22:11
Köszi! Egyébként méregettem, a 24 mm-es üveg távot simán elbírja, még marad is hely, csak az üveg súlyát nem tudom! Én is úgy gondoltam, hogy argon gáz lenne a legjobb, de azt mondták nekem, hogy az csak 3-4 hónapig tud többet mint a sima thermo mivel az argon "megszökik" az üveg közül. Állítólag a jelenleg használt "ragasztók" nem tudnak többet :( Gondolkodtam még a dupló duplex megoldáson is! Mi a véleményetek????
23. vonyarcablak@enternet.hu (válaszként erre: 22. - Marel2)
2010. okt. 27. 09:51

Szerintem a régi fa ablakok nem fogják elbírni a thermo üveget sem súlyánál, sem vastagságánál fogva.A korábbi hozzászólásokban is olvashattál arról, hogy az üveg szigetelése annál jobb, minél szélesebb távtartó kerül az üveg közé + nemes gáz,(4+16+4LOW E+argon gáz). Ug= 1,0W/m2K értékű üveget lenne érdemes beépíteni, de ez 24mm-es üveget jelent+ az üveg befogatására szolgáló léc. Ennyire biztosan nem képesek azok az ablak szárnyak.

A fa redőny szigetelése sokkal jobb, mint a műanyagé, amíg lehet azt ne cseréld le.

22. marel2
2010. okt. 26. 15:33
Épp lakásfalújítás van nálunk. Nekünk fa ablakaink vannak, 3 szárnyas, dupla, fa redőnyös. A kőműves ajánlgatta, hogy cseréljük ki műanyagra. Mivel rendkívül jó állapotban vannak (35 évesek), tökéletesen zárnak nem akartam, viszont a fülembe tette a bogarat. Kicseréltetném a külső üveget thermoplanra, de nem találtam olyan megbízható céget aki a nútot is bemarná! Csak az üveget akarják legyártani és a kész nútba beépíteni! Én meg nem akarom asztalossal külön megcsináltatni, mert lehet, hogy az üveges cég másképp képzeli el a nútot!!!??? Szerintetek hová forduljak? Ki végez komplett munkát megfizethető áron?
21. 600ea84375 (válaszként erre: 17. - MelisUK)
2010. okt. 24. 19:40
Mi laktunk olyan lakásban, ahol műanyag nyílászárók voltak, és hogy is mondjam? Sz*rt se értek. Kereszthuzat volt a lakásban. Viszont már elég régóta bent voltak, garancia egy szál se. Ha a fa nyílászáró rosszul van megcsinálva, rossz az anyag, akkor az nem évek múlva fopg kijönni, hanem a legelső időjárásváltozásnál.
2010. okt. 23. 14:44
Nekünk fa ablakaink vannak,kitűnően szigetelnek,semmi bajom velük-már hat éve,hogy lecseréltettük.
19. tixtina (válaszként erre: 9. - 8086f8ec48)
2010. okt. 23. 14:42

Rengeteg a 32 ezer.

Nekem 22 ezer az átalányom,és 130 négyzetméteres családi házban vagyok.

Igaz,nincs hőség.Átlag 20 fok van a lakásban.

Éjszakára 18 fok-nappal 20-22 fok.

Lakóknak jó???Furcsa.:DDD

18. anbene
2010. okt. 23. 13:40
Mi most építkezünk. Legalább 20 cégtől kértem ajánlatot, köztük a lenti cégtől is. Igaz, hogy szép és jó a nyílászárójuk, de messze a legdrágább volt. Sajnos ezt az árkategóriát nem engedhetjük meg magunknak. Majd ha nyerek a lottón, talán. :) De akkor is inkább fát veszek. :))
2010. okt. 23. 10:32

Mi maradéktalanul meg vagyunk elégedve a műanyag nyílászárókkal, épp a fát nem szeretjük, mert azt ha nem megfelelően kiszárított fából csinálják (ami nagyon sokszor megesik), akkor egy év és oda is a hőszigetelés. A műanyagnak ezzel ellentétben viszont nem gond az időjárás váltakozása. Nagyon könnyű tisztán tartani és rengeteg féle színben, mintázatban lehet venni. Akinek nem tetszik a fehér, az választhat mondjuk feketét vagy fa mintázatút.

Mi kb fél éve cseréltettük le az ablakainkat, nem mondom egy rahadli pénzbe került, de végre nem húz be a hideg és mikor süt a nap, akkor extra meleg lesz a lakásban és mikor lemegy a nap, akkor továbbra is bent marad a meleg. Ezelőtt a nap eltűntével a lakás is hideg lett. Olyanok az ablakaink, hogy a meleget beengedik, viszont ki nem, hanem az ablakról visszafordul a meleg levegő, nem pedig kifelé megy.

Szerintem a három régetű üveg csak flancolás, arra igazán nincs szükség csak mondjuk az oroszoknál. :P A kétrégetű ablaknál viszont sokat számít az, hogy minél messzebb legyen egymástól a két üveg és hogy argongázzal legyen közte a rés feltöltve. Nekünk speciell A++ energiaosztályosak az ablakaink, ettől hova jobbat? :P

Ja, és ha ugye ott a harmadik üveg, írva is van, hogy korábban fel kell oltani a lámpát, szóval megy az áramszámla, nomeg a fűtést is jobban fel kell nyomni, mert akkor a napfény se melegíti fel a lakást. Nekünk ahogy kisüt a nap, nem kell sok idő hozzá, hogy 26-28 fok is legyen a lakásban, mert olyanok az üvegek, hogy extra tiszták, nagyon jó minőségűek, így jobban engedik be a fényt is és a meleget is.

16. MelisUK (válaszként erre: 15. - Spanglii)
2010. okt. 23. 10:21
:D Ez nem a műanyag ablak hibája, ugyanilyen a fával is lehet, rosszul lett berakva, ki kell hívni az ablakosokat, hogy fixálják a problémát.
15. spanglii (válaszként erre: 13. - 600ea84375)
2010. okt. 22. 23:50
Voltam egy szállodába és ott is műanyag ablakok voltak, persze mikor aludtam becsuktam, a vicc az volt hogy felül annyira elállt, hogy a kisujjam be tudtam dugni a résbe.
14. spanglii (válaszként erre: 12. - Vonyarcablak@enternet.hu)
2010. okt. 22. 23:49

Az én fa ablakaim, még meg voltak csinálva, tehát mikor anno 80 éve a fát megvette az asztalos, feltette a padlásra és évekig szárította természetes körülmények közt,mikor teljesen kiszáradt akkor nekilátott csinálni belőle ablakot.

Érdekes amiket vettem teljesen egészségesek! Se rohadás se szú se semmi, persze van rajta festék,de alatta teljesen egészséges a fa, de szerintem valami nem hétköznapi fa,mert a súlya rohadt nehéz volt, már a spalettáknak is komoly súlyuk van.

Kíváncsi vagyok mi lesz a műanyag ablakokkal 80 év múlva, már sokat látok ami el van színeződve , szürkülve.Az ablakokat amik 178X110 esek, szóval nem kicsik, 30 ezerért vettem üvegezve, és igazi mestermű, díszes és rézkilincsek vannak rajta.

2010. okt. 21. 20:11
A műanyag ablakok használhatatlanok!!!!! A fából készült nyílászárók, ha JÓL vannak megcsinálva, sokkal tovább bírják, mint a műanyagok.
12. vonyarcablak@enternet.hu (válaszként erre: 10. - Spanglii)
2010. okt. 20. 14:05

80 éves ablakokat, az mitől lesz olcsó?

A fa tulajdonságai közé tartozik, hogy vetemedik, a legkisebb párásodásra is változik a mérete, felületét megfelelően kezelni kell, hogy hosszú élettartama legyen.

A műanyag ablakok nem vetemednek, nem kell festeni, könnyű tisztítani.

Az első munkám közé tartozik egy neves szálloda nyílászáróinak beépítése ami már 15 éve történt, nem tervezik a nyílászárók cseréjét.

11. a5216efea8 (válaszként erre: 10. - Spanglii)
2010. okt. 20. 12:23

..na te aztán jól ledegladáltad a műanyag nyílászárókat!

Szerinted a fa meddig fogja bírni?

Egyébként mind a kettőnél a megfelelő karbantartás szükséges itt csak a kivitel és az anyag válthat ki szimpátiát!Szerintem!Vagy mi?

2010. okt. 20. 11:56
Én a fa ablakok híve vagyok, most vettem nemrég bontott 80 éves ablakokat, persze a hőszigetelést megcsinálom rajtuk, a műanyagtól egyenesen undorodom.Emberidegen és giccses, ja és 15-20 év az élettartama, addig süti a nap meg éri a fagy és a végén teljesen használhatatlan, már pár éves ablakoknál is látni,hogy a por beleevődik és nem is lehet leszedni sem.
2010. okt. 19. 10:26
10 emeletes panelben a 7.-en lakom egy 3 szobásban.Az épület hőszigetelt,a nyílás zárók még a régiek.Tavaly télen a leghidegebb időben is órákra nyitva hagytuk az ablakokat.A nagy szobai és egy kis szoba radiátorát lezártuk.Így is dög meleg volt,viszont a fűtés számlánk átalány díjas (32000),így akkor is ennyit fizetünk,ha az utcát fűtjük.A lakók azt mondják ez jó így nekik.Nekem nem,és szerintem senkinek.Amíg ilyen súlyos pénzekbe kerül a hülyeség,addig a spórolás egy ismeretlen fogalom!!!
2010. okt. 18. 10:36
Egyet értek, nagyon sokan nem engedhetik meg maguknak. Nálunk egyszerű a helyzet, a férjem asztalos, így ő meg tudja csinálni nekünk.
2010. okt. 16. 23:20

Mi kicsrltettük a nyílászárókat-hőszigetelt ablakokra.Egész jó,és nem felsőkategóriás.

Bár,nem volt olcsó .

Viszont az ajtókra már nem jutott pénz.kaptam árajánlatot-350 ezer forintért csinálnak egy szuper szárnyasajtót a teraszra-aztán van még egy előszobám is-úgyhogy 600 ezerből már meg is lenne a kettő:))))

2010. okt. 16. 09:09

...egyetértek ezzel én is!

Azért sem teszik közé a listaárakat,ezzel se rémisszék el az érdeklődőket.

2010. okt. 15. 19:39
Az ablakok tényleg nagyon jó minőségűek, de az én tapasztalatom az, hogy a bérből-fizetésből élők nem engedhetik meg maguknak a felső kategóriájú nyílászárókat.
2010. okt. 15. 14:44

Igen,ha most lenne annyi "kavicsunk" hogy cseréljünk ablakokat.Akkor sem tudnám kalkulálni,mert én sem találtam ablak/ár listát!

Egyébként valóban szuper ablakok!

Milyen kedvezményeket nyújt a gyártó?

2010. okt. 15. 13:54
Jó is lenne ha ablakot cserélhetnénk,jelenleg élni is alig tudunk..
2010. okt. 15. 11:47

Árkatalógusuk van?

Mert most néztem az oldalt, de nem láttam. Lehet, hogy én voltam a túl bamba...

2010. okt. 15. 10:08
Nem szeretnéd kiszórni az ablakon a fűtésre fordított pénzt? Ablakfelújításon gondolkodsz? Akkor szívleld meg az alábbiakat.

Ugrás a teljes írásra: Így spórolj legálisan a fűtésszámlán: válassz jó ablakot!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook