Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit főztök karácsonyra? fórum

Mit főztök karácsonyra? (beszélgetős fórum)


1 2
18. ab61752c45 (válaszként erre: 15. - Krilion)
2016. dec. 21. 10:51
jénai alján bacon,rá lisztben, tojásban megforgatott csirkemellek,nem túl vékonyra vágva,rá reszelt sajt,ameddig tart.tetejére tejföl,vagy sajt.hidegen is finom.
2016. dec. 21. 10:45

24-ére szűzpecsenyét sütök gombás bundában és leveles tésztában. Köretnek püré vagy rizs


Vagy zserbót, vagy bejglit sütök, még várom a szavazatokat itthon :) bár a flódni is szóba jött


Mézeskalácsot előre 23-án megcsináljuk, az sosem fogy el teljesen, csak a hangulat miatt kell :)


parinoush gesztenyés baconös kelbimbója pedig annyira megtetszett (ezúton is köszönöm!), hogy biztosan megcsinálom valami egyszerű húshoz, pl. fűszeres csirkemellcsíkok vajban kisütve éppen illik hozzá és gyorsan meg is van (főleg, ha előre felcsíkozom és bepácolom a cscsíkokat)



Mivel csak 24-ére kell készülnöm, így nem aggódom. Vendégek se jönnek, könnyű dolgom van. Persze, így is tutira el leszek úszva mindennel, de sebaj :) ez ezzel jár.



Mindenkinek bonyodalommentes, pihentető ünnepet kívánok! :)

16. 328e1b30ab (válaszként erre: 15. - Krilion)
2016. dec. 21. 10:37
Készítsétek közösen. Találjátok ki közösen. Ötleteljen együtt a család.
15. Krilion (válaszként erre: 13. - 328e1b30ab)
2016. dec. 21. 10:30
Ezek jók, a csirkemell felé hajlok valamivel sütve, sajt- bacon. Nem az a gond, h nincs kedvem, hanem, hogy ötletem nincs...meg időm. Úgy néz ki mi is megyünk vendégségbe, meg hozzánk is jönnek+ a 3 saját gyerek itthon éhezik...:)
14. ab61752c45 (válaszként erre: 10. - Csicsi25)
2016. dec. 21. 10:29
ugyanez nálunk is,a csirkecombot,nekem karajt frissen sütöm.hozzá hagymás krumpli saláta,passz.na meg a sütemények.másnap,harmadnap tojásba mártott csirkemell sajttal lerakva,még nem tudom mivel.aztán a lányoméknak szilveszterre valami sajtos sós,a többit meglátjuk.
2016. dec. 21. 10:23

Ha nincs kedved melózni, akkor készítsetek olyat, amit csak odateszel és elkészül.

Valami sültet:

-liba

-kacsa

-pulyka egészben, töltve

-pulykamell fokhagymával tűzdelve, sonkába göngyölve

-lazac pl. sóban

-csirkemell szeletek füstölt sajttal, gyümölcsökkel, rakottasan


Köretnek válassz ezek közül

-párolt lilakáposzta

-gesztenyés, baconos kelbimbó

-ropogós karácsonyi saláta

-kumplisali kapribogyóval és apró uborkával

-pasztinákos burgonyapüré


Tégy mellé:

-pecsenyelét

-áfonya/narancsmártást


Esetleg válassz egytálételt:

-marharagu

-vadpörkölt

-darab szép, fűszeres, pácolt hús, egyben sütve zöldségekkel: répa, pasztinák, édesburgonya, fél lilahagyma, burgonya, citromgerezdek, jól megszórva friss fűszerekkel


Desszert:

Készíts egy karácsonyi tortát, amit csak össze kell keverni és kisütni (google: Nigella karácsonyi tortája), süss/vegyél két rúd beiglit és két tepsi sajtos pogácsát.


Kész.

12. Krilion (válaszként erre: 9. - Globus)
2016. dec. 21. 10:02
Ez jó, kösz, kerestem, de nem találtam...akár össze is lehetne vonni. :)
11. Krilion (válaszként erre: 10. - Csicsi25)
2016. dec. 21. 10:00
Hát ez, amit felsoroltál sem egy perc..már csak a sütiválasztékot tekintve sem. :D Azonkívül muszáj valamit főzni, mert szerintem elég hülyén jön ki, ha karácsonykor azt mondom a gyerekeknek, hogy bocsi, de nincs kedvem halálra dolgozni magam...úgyhogy, ha èhesek vagytok, akkor gyertek játszunk eghyet, legalább adddig sem koncentráltok az éhsègre...:D
2016. dec. 21. 09:44

Én nem csinálok nagy ügyet a Karácsonyból. Ádám-Éva napján a szokásos halászlé. Első napján szüleimnél ebéd, második napján pedig bedobok a mikróba fagyasztott, rántott ezt-azt (csirkecombot, karajt), főzök hozzá rizst, sütőben sült krumplit és kész. Süti lesz 3-4 féle.


Annak nem látom értelmét, hogy ünnepekkor is hülyére dolgozza magát az ember a konyhában, amikor pedig pihenni kellene és a családdal lenni.

2016. dec. 21. 09:34
2016. dec. 21. 08:58
rantott csirket,hust petrezselymes krumplival es uborka saliva es tiramisu less edessegnek.
2016. dec. 21. 08:34
Szüleimnél mindenféle rántott cuccok lesznek. Amúgy sült kacsacomb szokott lenni krumplipürével, de mostanában sokszor sütöttek kacsát, így nem az lesz.
2016. dec. 21. 08:12
Semmit szerinte. Räntok max. halat,lesz salata es hidegtalas etelek. Nem visszuk tulzasba. Sutok valami karäcsonyos sutit, meg ma meg mezeskalacsot. That´s all!
5. Krilion (válaszként erre: 4. - Bc681dac13)
2016. dec. 21. 08:02
Nem tudom, nálunk úgy alakult, hogy kezdetben anyósom főzött mindenkinek töltött káposztát, merthogy abból két adagot nem lehet...aztán ez úgy megmaradt szokásnak, halat mi is szoktunk, lehet egyik nap az lesz rántva.
2016. dec. 21. 07:55
En a kocsonyat vallalom iden, az nekem 25-26-an reggelire elmaradatatlan. Nalunk pont iden lesz kaposzta, nem is emlekszem, hogy vslaha lett volna az az asztalon karacsonykor. En sult kacsat ennek szivesen. Altalaban tobbfele hideg sult, ecetes hal szokott lenni, rizs es krunplisalata.
3. bnedora (válaszként erre: 1. - Krilion)
2016. dec. 21. 07:39
Nyerset:-)
2016. dec. 21. 07:37

Ötleteket szeretnék, mert senki nem kívánja a töltött kàposztàt...

Annyi biztos, hogy 24-ére húsleves lesz és hogy beiglit sütök, innen nem jutok tovàbb.

2016. dec. 21. 07:33
Mit főztök karácsonyra?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook