Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mit eszik egy paleós? fórum

Mit eszik egy paleós? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mit eszik egy paleós?

1 2 3
7. Katinkaboszi (válaszként erre: 5. - Csicsi25)
2017. márc. 16. 20:40

Mi hosszú évek óta zabpelyhet reggelizünk.

Nekem fontos a kenyér és a diéta ide-vagy oda, a férjemnek is, ezért egyetlen kis szelet, teljes kiörlésű kenyeret eszünk meg ketten.


Egy időben sütöttem a kenyeret, mert kaptam kenyérsütő gépet, ami másra is jó ám, finom tésztát is dagaszt és a kalács is finom benne, nem beszélve a lekvárról, amit szintén készít.

Próbáld ki nekik, ha minden áron kenyérehetném a család :D


Vannak oldalak, ahol a paleo diéták fent vannak, nézz bele oda.


Nálunk elsőnek annyit változtattam, hogy a sütiket készítem paleosan.

6. 8a65af67ce (válaszként erre: 2. - 385ecc4d49)
2017. márc. 16. 20:36
:D
2017. márc. 16. 20:31

Bennem először az merült fel a cikket olvasva, hogy ha mondjuk valaki követi ezt az étrendet, akkor mit eszik reggelire? Komolyan érdekelne! Nem lehet kenyeret enni, nem lehet tejet, tejfélét, nem lehet gabonafélét, ezek szerint müzlit sem. Gondolom, szalámit sem... Akkor mit?


A másik: mi szeretjük a zabpelyhet, amiről újabban nagyon nyomatják, hogy milyen egészséges. Paleósok fogyaszthatják?


Komolyan érdekelne egy heti étrend: reggeli, ebéd, vacsora.


A másik meg: nekem itt a férjem és két kamasz fiam. Ha nem adnék nekik kenyeret, kitérnének a hitükből. Már az miatt is háborognak, hogy teljes kiörlésű kenyeret kapnak és nem fehéret - hiszen szerintük a fehérnek sokkal jobb íze van. Ha ilyet sem kapnának, azt hiszem, menesztve lennék :)

4. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Hpetra22)
2017. márc. 16. 20:11

Nálunk, a férjem miatt, elég sok minden érte, ezért diétázunk sok-sok éve már.

A család, testületileg, hiszen nem árt az senkinek.

Mostanában, mert szeretjük az édességeket, igyekszem a paleos receptek közül válogatni és nagyon finomakat sütök azóta.

Nem eszünk többet belőle, mint eddig, nem is teszem fel az asztalra, hogy lássák, mert az már eleve piszkálja az ember csőrét, hogy csak még egyet, mert úgy is van.


Csak ajánlani tudom mindenkinek, mert ha csak a cukrot és a liszt felét kicseréli másra, már egészségesebben étkezik az egész család.

3. jozsi.38 (válaszként erre: 2. - 385ecc4d49)
2017. márc. 16. 18:42
maximálisan egyetértek. Ha egész évben megiszom egy liter kólát, sokat mondok :) Fánkot pedig csak farsang idején, olyan két-három darabot, erre hivatkozni nevetséges. Ha az USA-ban élnénk talán jogos lenne, de azért nálunk nem mindennapos a zacskószám chips, meg több doboz fánk
2017. márc. 16. 18:10

"vissza a fánkokhoz" -ezzel a három szóval agyonvágtad az egész cikket. Meg chipses példával. Hiszen aki nem paleózik, az világos, hogy fánkot eszik fánkkal, aztán tol rá egy kis kólát, és eszik még pár kanál porcukrot, csak a biztonság kedvéért persze....


Egyszerű és összetett ch között van különbség, nem is kicsi.

Vagyunk itt elég sokan, akik remekül elvagyunk a gabonáinkkal, reggeli kávéhoz megivott fél deci tejünkkel, miegymással.

Merthogy az, hogy ezeket az ételeket fogyasztjuk, az nem jelenti, hogy mindezt ész nélkül, mértéktelenül tesszük.

Mindig felmerül, hogy csak kíváncsiságból egyszer kipróbálom a paleót, aztán az ilyen és ehhez hasonló bejegyzések el is veszik a kedvemet.

2017. márc. 16. 09:08
Előző cikkemben már leírtam az alapokat, hogy milyen hátrányai vannak a ma jellemző táplálkozási szokásoknak és hogy miért érdemes változtatni ezen, méghozzá a paleó módszer alapjait alkalmazva. A cikk végére kiderült, hogy a gabonákat, a cukrokat és a tejtermékeket érdemes elhagyni, na de akkor mi marad?

Ugrás a teljes írásra: Mit eszik egy paleós?
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook