Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mit érzel miközben szopizik a babád? fórum

Mit érzel miközben szopizik a babád? (beszélgetős fórum)


18. misz
2010. jan. 1. 09:01

Én az 1. hónapot végigsírtam, és alig vártam hogy befejezze az evést a Kisfiam, mert annyira fájt. De azóta, hogy nem fáj imádok szoptatni. Tényleg az a béke és bensőséges meghittség, ami köztem és a Kicsikém között van, arra nincs szó.

A Kislányom 6 hónaposan elválasztotta magát, ma sem tudom miért. Nagyon megszenvedtem, nem voltam felkészülve ilyen drasztikus hirtelenségre. A végén azzal vigasztaltam magam, hogy én szenvedtem az Ő döntésétől és nem fordítva.

Remélem a Kisfiamnál tovább sikerül a szopizás, de szeretném, ha itt is az Ő döntése lenne majd.

2009. dec. 31. 09:37

Szia!Köszi,már próbáltuk az elején,de nem jött be,most meg már el sem fogadná...

MOstanában kezdi leszoktatni már magát. Napközben nem kell neki a cici csak reggel és este.Én már igyekszem elfogadni,már annyi mindent eszik...és én is elkezdhetem a fogyit.

2009. dec. 30. 22:27

Eleinte nagyon fájt, olyannyira, hogy jobb esetben a csillagokat láttam, rosszabb esetben semmit, mert elfeketedett minden. De szerencsére nem végig, csak az első 1-2 percben, míg megindult a kiürülés. Annyi tejem volt, hogy 2 átlagos evésű gyereknek is elég lett volna. De egy percig sem bántam, mert sokkal többet jelentett a tudat, hogy nem kell tápszert adnom neki. :) 6 hónapos koráig csak szopizott, és 18 hónapos korában önként hagyta abba. És még én voltam kicsit lelkibeteg. :) 4,5 hós korára megduplázta, 10 hós korára megtriplázta a születési súlyát (az átlag 6 és 12 hónap).

És olyan jó volt néznem, hogy édesen eszik, ahogy az elégedettség és később a jóllakottság érzése kiült az arcocskájára. No meg mikor mindkét kezével megfogta a mellemet szopi közben. :) Kiarám mindig szopi közben aludt el, és csak mikor teljesen ellazult, akkor tudtam elvenni tőle. És az a homlokráncolás, ha túl korán próbálkoztam, meg az a kétségbeesett szopómozgás! :DDD Ami mellesleg csak max. 2-3 kortyig tartott... :DDDDDD


Szóval egy szó mint száz: mindenki szoptasson addig, amíg csak tud!!!


Ditty26!!! Vegyél mellbimbóvédőt! De komolyan! Aventes, 2000 körül van, 1 pár van benne. Szilikon, jó rugalmas, könnyen kezelhető. 3féle méretben van. Én végig azzal szoptattam, mert annyira lapos volt a mellbimbóm, hogy a pindúrkám csak nyalogatta a mellemet össze-vissza, mert nem találta... :( Viszont csak fele annyira fáj, vagy még annyira se, ha harap!

15. weberkitti (válaszként erre: 10. - 867f9adc74)
2009. dec. 30. 22:18

A tűszúrás tényleg stimmel, nálam is ez volt.

Eleinte fájt, sírtam, kisebesedett, vérzett is, de utána... Egyszerűen fantasztikus nézni egymást, Ő élvezi, hogy ehet, nyugtatja...

Én 17 hóig szoptattam, és nehéz volt abbahagyni. A leszoktatás sokszor tényleg nem a babán múlik, neki 1 év fölött totál mindegy, inkább az anyukának kell elfogadnia, hogy mostmár nem csak az ő babáj, nem csak ő tudja megnyugtatni... :D Én imádtam szoptatni, és nagyon sajnálok mindenkit, akinek ez nem jutott, ill aki nem akart ehhez a csodához hozzájutni. Nekem ma is hiányzik, sőt ha látok pici babát szopizni, akkor nagyon rossz érzés fog el, hogy én ezt már nem csinálom. :D Úgyhogy hajrá mindenkinek! Erőt kitartást, hogysikerüljön minél tovább szoptatni! És nem önzőnek lenni a testünk miatt!!!

2009. dec. 30. 22:12

Szerintem tényleg boldogító érzés. Ahogy a baba szopizik, látja az ember, hogy megnyugszik, tökéletes bizalommal, nyugalommal fekszik a karjainkban. Abszolút természetes érzés.

.. az eleinte fellépő problémák leküzdése után.

2009. dec. 30. 22:11
Mindkét gyerkőcöm 2,5 évig szopizott, nagyon szerettem. Augusztusban hagytuk abba, néha még mindig hiányzik... olyan békés, csak a miénk idő volt, amikor belejöttek már.
2009. dec. 30. 22:07
Eleinte fájt, de most már csodás, és nagyon boldog vagyok, hgoy a pici babám szopizik...
2009. dec. 30. 21:52
Minden nehézség ellenére én nagyon szerettem szoptatni és még mindig megvisel, hogy a lányom leszoktatta magát.
2009. dec. 30. 21:47

Az elején mindig fájt,mikor belövellt a tej..mintha 1000 tűvel szurkálták volna. De aztán semmi extra.

Én szerettem szoptatni.

9. a360345bdd (válaszként erre: 7. - 816fca07b8)
2009. dec. 30. 21:46

Nem vetlek meg! Az unokanővérem sem tudta csak anyatejjel táplálni a lányát. (Végignéztem hogyan marcangolja saját magát és próbál ki mindent, amit csak tudott. És semmi javulás...)


Felemelőt én sem érzek, de annak örülök, hogy nem kell az éjszaka közepén tápszert készítenem.


Mondjuk én még azt sem fogtam fel igazán, hogy anya vagyok :)

2009. dec. 30. 21:45
Sziasztok,eddig nagyon jó volt.Nyugalom szállt meg mindkettőnket,bensőséges volt.MOstmár félig görcsben a gyomrom mert harapdál..:(
2009. dec. 30. 21:40
vessetek meg,de én nem éreztem semmi felemelőt.tény h az csodás h tudjuk őket táplálni,de a tejcsorgás,sebesedés,mellfeszülés valahogy nem jött be.. de valószínüleg azért érzeztem így mert nekem egyik gyereknél sem ment simán a dolog,1hóig épphogy volt tejem aztán semmi,és mindkettővel sírós-kínszenvedős volt az egész tetézve azzal h nem híztak,nem aludtak,csak sírtak keservesen,szopinál meg téptek cibáltak mert alig jött valami
2009. dec. 30. 21:34
Nagyon jó érzés, ha nagyon éhes, úgy meg tudja szívni, hogy majdhogynem csillagokat látok, de csak pillanatokig tart. Utána csak nézem hogy habzsol mert annyira csodaszép.:D
5. a360345bdd (válaszként erre: 3. - A8bb58bccc)
2009. dec. 30. 21:31

Nagyon, jó hogy ilyen kitartó voltál!

Eleinte én is sírva szoptattam, most pedig boldog vagyok, hogy naponta többször is megáll az idő körülöttünk és nézegethetem a szépségem :)))

2009. dec. 30. 21:25

én semmi extrát nem éreztem.

Arra gondoltam, hogy van mit ennie:) és közben gyönyörködtem a gyerkőcben, milyen apró a keze, formás a buksi feje, pici fülecskéje:)

3. a8bb58bccc (válaszként erre: 1. - A360345bdd)
2009. dec. 30. 21:25
nagyban függ a baba korától, és hogy első szopizós-e ? Nekem majdnem 3 hónapig igazi szenvedés volt, mert szűkek voltak a járatok, de elszántságom szerencsére segített. Azután már tényleg felemelő érzés volt, és nem árnyékolta be semmi :)
2009. dec. 30. 21:23
Boldogságot:)
2009. dec. 30. 21:22

Egy másik oldalon találkoztam a következő kérdéssel: tényleg felemelő érzés a szoptatás?

Sok érdekes válasz érkezett... Nem akarom megkövezni azokat az anyákat akik nem szoptatnak és nem akarom szentté avatni a szoptatókat.

Arra vagyok kíváncsi mit érzel mikor szopizik a kicsi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook