Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit érdemes termeszteni egy 700 négyzetméteres kertben? fórum

Mit érdemes termeszteni egy 700 négyzetméteres kertben? (tudásbázis kérdés)


867. ca6273a8a5 (válaszként erre: 864. - Bjudit55)
2016. máj. 11. 14:45
Vigyázz magadra!!!! Jobbulást!
866. csgybzs
2016. máj. 11. 11:22

Jesszus Judit, ez nagyon durva. :O


Jobbulást neked és vigyázz nagyon magadra!

865. 5034e3957e (válaszként erre: 864. - Bjudit55)
2016. máj. 11. 10:23

De jó hogy nem fekszel most a kórházba.Annyi tragikus kutyatámadásról lehet hallani.Szerintem jól dolgozott az őrangyalod hogy ennyivel megúsztad.

Mit mondott a kutya gazdája?

Vigyázz magadra!Nagy szükségünk van itt rád!

Nem is vagyok önző, igaz?

2016. máj. 11. 10:15

Jót nevettem, köszi. Ebből tudom hogy megmaradok. Kutya támadás ért, bicikliről fejre estem, a fejem, csuklóim, térdeim jól összetörtem. Nagy német juhász kan nem érkezett megharapni, elzavarta a gazdája, de akkora fekete monokli lett a jobb szemem körül, hogy nem merek emberek közé menni.


Vicces vagy Datolya! Köszönöm, Egyet emeltél még az energiaszintemen is. :)

863. 5034e3957e (válaszként erre: 862. - Bjudit55)
2016. máj. 10. 20:58

Mért kell neked ebből 4?

Mekkorára nő meg a bokor és mekkora nagyságú a termés?Olyasmi savanykás mint a ribizli?

Kár hogy a zöldségféle nem évelő növényen terem.

Jó lenne egy karalábé meg egy retekfa kezdetnek.Utána csinálnék helyet a többinek is.

Bár ne legyek telhetetlen, örüljek hogy a gyümölcsöt nem kell minden évben vetni.

2016. máj. 10. 20:40

Mindenhol más írnak a mézbogyóról. Az igazság az, hogy a fajták nem is egyszerre érnek. nekem 1 van abból ami az eper előtt érik, a másik 3 sajnos majd most kezd érni. Előre nem tudtam melyik milyen. Az íze kellemesen savanykás. Az édes gyümölcsöket jobban szeretem, de ez nem vad savanyú, és azért szeretem nagyon, mert a kertemben a legelső gyümölcs.

Régebben azt olvastam azért mézbogyó a neve, mert a virágának méz illata van. Ez sem igaz. :)

2016. máj. 10. 19:52

Pedig május végét ír a mézbogyóra érésidőnek.Milyen ízű,mihez hasonlítanád?

Ne sajnáld az epret.Én nem sajnálom.Az a növény a mai időjárást nem bírná.Akkoriban volt amikor gyönyörű, nagy fehér paprikáink teremtek,ami ott már locsolással sem menne.

A tő közepe elöregedett és haladt kifelé.A 3-4 évben már gyengébb hajtások voltak a tő külső szélén.Nem úgy mint az átlag eper ami hozza a kacsot és megújul.

Ma már olyat kell ültetni ami jól bírja az időjárást és ennek ellenére még aránylag jól is terem. .

860. bjudit55 (válaszként erre: 859. - 5034e3957e)
2016. máj. 10. 18:53

Ahogy olvastam hogy túl aromás, arra gondoltam hogy kérni fogok belőle. Aztán lelombozódtam. Sajnálom hogy kipusztult. Fagyasztóba jó lett volna berakni, mert mi naponta iszunk joghurtos gyümölcs, vagy zöld turmixot.


Nagy érték mert korán van, de nálunk már nem ez az első gyümölcs, hanem a mézbogyó. Igaz hogy kicsik még a bokrok és keveset teremnek, de annyira jó csipegetni, miközben sétálgatok gyönyörködve, mi mennyit fejlődött mióta nem láttam. (kb. fél órája) :))) :D

859. 5034e3957e (válaszként erre: 858. - Bjudit55)
2016. máj. 10. 17:05

Egészségedre!Végre egy öröm a hülye idő után.

Nálunk régen olyan eper volt ami inkább terebélyesebb tő lett és kacsot alig hozott.Későn ért,szinte túl aromás és igen sötét színű.Ez a gyümölcsösben volt,de 1,5 évig alig volt időnk kimenni és kiszáradt.Ami most van az a lányomtól való.Ezt jobban szeretem mert korai,szép nagy és ilyenkor még nincs más gyümölcs.A régivel egy időben már más gyümölcs is volt ezért nem volt akkora élvezet.

2016. máj. 10. 15:38
A mi eprünk is érik már. :) Új telepítés, meglepetés volt a nagyon finom aroma, és külön tetszik hogy kemény húsú nagy szemek nőnek. Szinte ropogós. :)) Ebben a borongós - csepergős időben gyengébb minőségre számítottam. Ha napsütésben érik, biztos ennél is finomabb lesz. :))
857. ca6273a8a5 (válaszként erre: 856. - Csgybzs)
2016. máj. 10. 09:53

aranyos vagy, köszi, utánanézek, ha lesz rá időm, és akkor majd ha jó meleg lesz, kiültetem, de az még odébb van:)


ma csak kinyírta az egyik kaktuszomat a kutya:(

856. csgybzs
2016. máj. 9. 20:28

Bogyóka visszatérve a kivire. Jól írták a lányok, cserépben vettük, tehát a nyáron szerintem bármikor veheted és ültetheted. Nálunk egyelőre kint van a teraszon, egy nagy dézsába ültettem és eszeveszett módon növekedik. A termése teljesen kopasz, hosszúkás és kb. két nagyszemű szőlő méretű, ahogy a képek alapján láttam. Az íze és az állaga, színe, ugyanolyan állítólag, mint az igazinak. Bírja a fagyokat is és öntermő, tehát elég egy belőle.

Az a fontos csak, hogy felfele fut, tehát valami támrendszerhez kell kötni. Mi a garázs mellé ültetjük és ott futhat majd, csinálunk neki rendszert. Csak jövőre akarjuk levinni, mert első évben még érzékeny a fagyra.

Szóval ha találsz vegyél nyugodtan, nem tudjátok elrontani! :)

2016. máj. 9. 18:00
azt mondták a híradóban, hogy sok helyen elfagyott az eper és a szamóca, úgyhogy tripla áron lehet majd epret venni.
854. bjudit55 (válaszként erre: 853. - 5034e3957e)
2016. máj. 9. 09:09
Az biztos! :))
853. 5034e3957e (válaszként erre: 852. - Bjudit55)
2016. máj. 9. 09:05

Ha már esik, jobb lenne ha értelme is lenne nem csak a betegségnek kedvez.Itt még olyan sem volt.

Nálunk védett, meleg helyen van az eper.Csak azért nem ettem meg egyszerre a nyolc érettet, mert egyesével nagyobb élvezet.

2016. máj. 9. 07:02

Az eper nálunk is érik, több szem félig érett, még nem vettem le róla.

Minimális eső volt tegnap jéggel, nem tett kárt, de a föld sem ázott be. Majdnem naponta eseget kicsit, de csak arra jó hogy bevizezzen mindent és párásítson, amivel leginkább csak a paradicsom vész kialakulásának kedvez. Mellette öntözni is kell.

2016. máj. 8. 21:30

Judit

Nálatok volt eső?Nálunk semmi sem.Nem örülök.

Most kezdett érni az eprem.Annak viszont örülök.

2016. máj. 8. 18:15

nem, csak tényleg nem vagyok hozzáértő, szakértő, és azért írtam ide, hátha ti tudtok segíteni.

sokat segítettek is!

+ információkat is kaptam, amikről nem is tudtam (kopasz kivi)

dehát ez van.

mi maradunk a hagyományos veteménynél: patiszon, karalábé, paprika, paradicsom, kígyóuborka, paszternák (nem jött be), új kísérlet: szamóca)

+ a gyümölcsfák.

de nem fogok eret vágni, ha nem jön be. mi ezt hobbiból csináljuk. ha nem jön be, akkor rossz, de amúgy meg tök jó csinálni az egészet.

meggyünk pl. lesz, az őszibarackfa meghalt - bár remélem nem, gyümölcsmániások vagyunk. a szilván férgek v. hangyák.... nem értünk hozzá, CSAK próbálkozunk!

849. bjudit55 (válaszként erre: 848. - Ca6273a8a5)
2016. máj. 8. 18:11
Érthető voltál, lehet hogy én nem.
2016. máj. 8. 17:47

NEM vagyok szakértő, ezért kértem a segítségetek.

nem hallottam még kopasz kiviről, csak most. annyi volt a kérdésem, hogy ha meg is veszem, kiültethetem-e, vagy más elkéstem vele? de sztem úgysem lesz belőle semmi, mert nem fér(ne) már el a kertben.

maradok a körténél, hátha... (nem teszi tönkre a kutya).

2016. máj. 8. 17:42

gondoltam, ti jobban értitek a témát.

de ha akarod, akkor nem írok...

846. bjudit55 (válaszként erre: 845. - Ca6273a8a5)
2016. máj. 8. 17:37
Konténerest bármikor érdemes. De miért nem kérdezed ezt is meg az indexen. Ott olyan laknak, akik évek óta termesztik és adják a tanácsokat az újaknak.
2016. máj. 8. 17:32
értem, csak hogy érdemes-e, még nekiállni ültetni?
2016. máj. 8. 17:31
Én is arról írtam, és Datolya is.
2016. máj. 8. 17:15
de engem most a kivi érdekelne, hogy érdemes-e vennem és érdemes-e elültetni még, vagy már késő?
2016. máj. 8. 17:14
köszi!
841. bjudit55 (válaszként erre: 839. - Ca6273a8a5)
2016. máj. 8. 16:12
Ha érdekel hol érdemes megvásárolni és a szakszerű gondozását is tudni szeretnéd, érdeklődjél az index fórumon a "Nálunk is termő új gyümölcsök" témában. Ott a napokban is hosszan tárgyalták, és örök téma. Lentebb linket is tettem már.
840. 5034e3957e (válaszként erre: 839. - Ca6273a8a5)
2016. máj. 8. 15:58
Ezek nem szabad gyökerűek,hanem cserepes,konténeres növényként árulják.Még vehetsz ha találsz.Nézz utána először a neten,mert a szőrös kivi biztos hogy csak vízszintes részeken terem és akkor lehet hogy ez is.Nem elég neki annyi mint a szőlőnek.Olyasmi kell neki mintha a szőlőt pl.boltívesre futtatnád és a boltív részen terem,nem a függőlegesen.
2016. máj. 8. 13:49
gondolom, ha tudnék is szerezni, már lekéstem az ültetéssel vele, nem?
2016. máj. 8. 13:47
kopasz kivi? soha nem hallottam róla.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook