Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit érdemes termeszteni egy 700 négyzetméteres kertben? fórum

Mit érdemes termeszteni egy 700 négyzetméteres kertben? (tudásbázis kérdés)


897. bjudit55 (válaszként erre: 896. - Csgybzs)
2016. máj. 14. 13:21

A szamócádnak a nevét meg tudnád mondani? Vennék én is olyat. Most hogy lesz teraszunk, ültetnék erkélyládába.


A saját nevelésű paprikám még egészséges, tálcán hordom ki-be. Viszont a csarnokban vásárolt tövek egyike nálam is tetves lett, majd másnap már a mellette lévő is fertőzött volt. Én csak két ujjam közé vettem a leveleket és a csúcs rügyeket, és óvatosan elnyomkodtam. 3 nap ismétléssel teljesen megszűnt a baj. A lemosát ügyesen csináltad, látod ez nekem eszembe sem jutott. :)


A fügédről ne ítélkezzél még. Tudom hogy csak a száraz ágakat látod, de a gyökere élhet. Onnan ki is hajthat. Remélem úgy is lesz, és ha idén nem is, de jövőre biztosan megkóstolhatod a termését is.

Nálam már nem fér több füge. Még ha ideér az őszre ígért 2 fajta, akkor is el kell majd döntenem mi marad, mi megy. Lehet hogy bele telik 3-4 évbe is mire kiderülnek a fajta tulajdonságok az ismeretleneknél, addig néhány tövet vödörben tartok.

896. csgybzs
2016. máj. 14. 11:46

Szamócából én folytonérő csüngőset vettem, hatalmas, ízletes, zamatos gyümölcsöket terem, pedig csak egy kis csüngős virágtartóban van két tő. Elvileg egész nyáron lesz rajta. Mondjuk kéthetente locsolgatom tápoldattal is. Most egyszerre 3-4 is pirosodik rajta.


Bosszankodtam, mert a teraszon az egy szem paprika palántánk betetvesedett. Gyorsan csináltam rá egy dohányos permetezést, meg dugdostam banánhéjat a töve köré, remélem megmarad. Már meg vannak a kis virágcsészék is. Jól leáztattam róla mindent, lemostam minden levelét, meg hagytam a permetléből, majd 2-3 naponta leszórom. Hihetetlen, hogy egy ilyen zsebkendőnyi területen is vannak élősködők....


Judit, holnap megyünk haza, de szerintem nem maradt meg a füge....


Nálunk is elég lesz már az esőből lassan... úgy nő a gaz meg az aljnövényzet, mintha ültetve lenne...

895. 5034e3957e (válaszként erre: 894. - Bjudit55)
2016. máj. 14. 09:37

Szóval igaza volt a pasasnak, és mégiscsak száguldozol:))

Itthon az kicsike amit tudok öntözni.Kinn a gyümölcsös meg lényegében a természetre van bízva.

894. bjudit55 (válaszként erre: 893. - 5034e3957e)
2016. máj. 14. 09:20

Lehet, pont azért nem ülök nyugodtan, mert száguldoznék.


Tényleg nincs eső felétek? Mit csinálsz? Milyen a kerted? Öntözni kell?

893. 5034e3957e (válaszként erre: 892. - Bjudit55)
2016. máj. 14. 09:01

Nem tudja ez a természet rendesen elosztani.Én még mindig várom az esőt, neked meg már eleged van belőle.

Nézegesd csak a képeidet, legalább nyugodtan ülsz odabenn.Abból nem lehet baj, legalább addig se száguldozol:))

2016. máj. 14. 08:47

Kicsit túl sok már az aranyat érő májusi esőből. Én már más jelzővel illetném. Félő, hogy felüti fejét a paradicsomvész, és nem lesz semmi termésünk. A csarnokban vásárolt csípős paprikát is kiültettem 1 hete, és most jön rá a hideg. Az eper még nem rohad. :)


Mit tehet az ember lánya ilyen időben? Hát nézegeti a tavalyi fotókat:

[link]

Ebből a fajtából kaptam vesszőt a fotó készítőjétől. Néhány nap alatt befejeződik a fán aszalódás, és a füge kivilágosodik. Már attól is nyeldesek, ha ránézek. :))

891. 5034e3957e (válaszként erre: 890. - Ca6273a8a5)
2016. máj. 13. 19:58
Egyet neked, egyet magának:)))
890. ca6273a8a5 (válaszként erre: 889. - Bjudit55)
2016. máj. 13. 12:45
szerintem nekünk idén nem nagyon lesz szamóca, csak két palántát vett emberem.
889. bjudit55 (válaszként erre: 888. - Ca6273a8a5)
2016. máj. 13. 12:44
Csekély károsodással megúsztuk a fagyot. leginkább a szamóca kinyílt virágai károsodtak és néhány kisebb termés. de már naponta eszegetjük az éretteket, nagyon finom aromás fajtát sikerült vennem.
888. ca6273a8a5 (válaszként erre: 883. - Bjudit55)
2016. máj. 13. 12:36
de fagytól függetlenül azért sikeresen növekednek a fügéid, nem?
887. bjudit55 (válaszként erre: 885. - Csgybzs)
2016. máj. 13. 12:25

Köszönöm.

Csak azt nem tudom, az idegenek nem-e összevesznek egymással. :)

Sajnos csak kutyásék fele tudok menni, viszont nem száguldok, ott nem is lehetne, mert elég kátyús az út.


Nálunk most verőfényes napsütés van kevés felhővel, úgy látom az időképen máshol se rossz a helyzet. Remélem, nálatok is szép az idő. Én ettől most gyógyulok, a foltjaim még megvannak, egyre színesebbek, de ez legyen a legnagyobb bajom.


Szépen zöldül a kert, nőnek a fügék és a málnák is. A fehér málnám sajnos csak kicsit nőtt még, és amelyiknek nem volt sarja, annak most sincsen. Remélem életben fog maradni.


Csgybzs! Tőről hajt-e már a fügéd? Remélem, megembereli magát. Május közepe van.

886. csgybzs (válaszként erre: 884. - 5034e3957e)
2016. máj. 13. 08:52
Na pont erre gondoltam én is, pedig nem olvastam még el a hozzászólást. :D
885. csgybzs (válaszként erre: 882. - Bjudit55)
2016. máj. 13. 08:51

Tudtam, hogy nem fogok csalódni benned. :) Nagyon rendes nőci vagy te!


És valószínűleg ilyenkor száguldozol a kutyásék előtt, mi? :D :D

884. 5034e3957e (válaszként erre: 882. - Bjudit55)
2016. máj. 13. 08:27

Csak arra vigyázz hogy ne a kutyásház felé biciklizz ha viszed a vakondot!:))

Nem kell több baleset!:))

883. bjudit55 (válaszként erre: 880. - 5034e3957e)
2016. máj. 13. 07:06
A füge számára (is) előnytelen helyen lakom, gyakorlatilag minden irányból ide áramlik télen a fagy. A fajták különbözőek, lesz ami tövig fagy, de bízom benne hogy marad is hol egyik, hol másik, így valamennyi fügén mindig osztozhatok majd a madarakkal.
882. bjudit55 (válaszként erre: 881. - Csgybzs)
2016. máj. 13. 07:03
Persze hogy nem. Befőttes üvegbe teszem, és pár perces bicikli úttal már elérem azt a helyet ahol senkit nem zavarnak (2km), és elég sok van. Mondhatni, új vért viszek a csoportba. :))
881. csgybzs (válaszként erre: 873. - Bjudit55)
2016. máj. 12. 20:42
És mit teszel a kifogott vakonddal? Remélem nem teszed el láb alól!
880. 5034e3957e (válaszként erre: 879. - Bjudit55)
2016. máj. 12. 19:27

Biztos hogy a fiad nélkül is felkelnél az ágyból, különben hogy dédelgetnéd a fügéidet a kertben

A fügeligetet is meg kell csodálni a valóságban is.

Nálad a 12 bokor már fél liget,lehet hogy nem is győzöd majd megenni:))

879. bjudit55 (válaszként erre: 878. - 5034e3957e)
2016. máj. 12. 19:07
Bízom benne, hogy ez a 12 bokor terem annyit mire ingyen utazhatok, hogy nem kell szatyroznom a világ végéről. Viszont ha egészségem engedi majd, hatalmasakat fogok csavarogni az biztos. Bár a kemo sok évet kivett belőlem, igaza volt az ürgének, valóban öregasszonynak nézek ki. Sőt legtöbbször nagyon annak is érzem magam. Kedvtelenül, erőtlenül csak ténfergek, ha nem lenne itt a fiam, lehet sokszor ki sem kelnék az ágyból. Na, majd látjuk mi lesz. Az ingyen utazás még vasárnaphoz 4 év múlva jön el. ha elérek odáig. :)
878. 5034e3957e (válaszként erre: 877. - Bjudit55)
2016. máj. 12. 18:07

Majd ha ingyen utazol akkor elmész és annyi vesszőt hozol amennyi elfér a hónod alatt.

Igaz hogyha ingyen utazol akkor fügét szedni is elmehetsz bármikor.

Most már csak az a teendő hogy ne biciklizz ezután a kutyás ház felé nehogy megint összetörd magad akkorra.Súlyzózzál is hogy elbírd majd a két tele kosarat:))

2016. máj. 12. 17:46
A tulajdonosa fórumtársam az indexen, és kértem tőle vesszőt. Érés időben lehet menni szedni saját részre. Ezt máshol olvastam. De én olyan messze lakom oda, hogy esélytelen eljutnom. Egy fiatalabb srác aki társa a vállalkozásban vagy csak barátok nem tudom, olyan fügés fotókat szokott feltenni, hogy csak úgy nyeldesek mikor nézegetem. Még van hogy télen is visszatekerem a fórumbejegyzéseket, és nézegetem a fotókat. Közben álmodozom, és várom a saját termést. Első termésnek lesz 4 szem fügém 2 féle bokron. :)
876. 5034e3957e (válaszként erre: 875. - Bjudit55)
2016. máj. 12. 16:33

Várható volt hogy a 0. termés nem lesz olyan édes mint ami majd a szabadban érik.

Megnéztem hol van a fügeliget és milyen.Azt sem tudtam hogy van.Úgy néz ki jó védett helyet találtak neki.

Te voltál ott vagy kaptad valakitől?

875. bjudit55 (válaszként erre: 874. - 5034e3957e)
2016. máj. 12. 16:07

Köszönöm, nagyon kedves vagy!


Most hogy esik az eső, miniben kertészkedek. Vagyis 5 percenként megnézem a füge dugványokat, mennyit nőttek már. :D Most nevelgetek bent két fajta barnát, és egy zöld, fán aszalódót. Utóbbinak nagyon drukkolok, biztatom, dicsérgetem, ígérgetek neki minden jót, hátha hallja, és gyökeret ereszt végre. Rendkívül sajnálnám ha nem sikerülne, mert nem kapok másik vesszőt. Ez a nyugat dunántúli fügeligetből való.


Elfogyasztottam az egyetlen 0. termést. Csak a fele érett meg, de igazából nem volt jó. A fele édeskés volt, de szikkadt.

874. 5034e3957e (válaszként erre: 873. - Bjudit55)
2016. máj. 12. 15:39

Szóval te vagy az az öregasszony aki biciklivel száguldozik?Ki hitte volna hogy ilyen fiatalos vagy és szertelen.Azért erős "öregasszony" vagy ha nem tört el sehol a csontod.Vigyázz magadra, máskor csak lassan, ne száguldozzál!:))

Azért az nagyon szomorú hogy felénk is egyre több ilyen ember van mint ez a család.Semmi jóindulat és semmi felelősségvállalás.Mi lesz így?

Nem tartanak össze már a falusiak sem, és nincsennek jó munkahelyi csoportok sem.Én nagyon érzem a hiányát, mert még élvezhettem azt hogy volt ilyen.Ha csak felbukott valaki, annak segítettünk felállni és összeszedni a cuccát még akkor is ha nem ismertük.Most meg ha nem állok félre időben még fel is löknek.

Lelkes vakondvadász!Mielőbbi gyógyulást!

2016. máj. 12. 15:01

Köszönöm a jó kívánságokat, nagyon aranyosak vagytok.


A család 2 női tagja volt jelen a balesetemnél, látták hogy összetörtem mindkét térdem, és mondtam hogy mindkét csuklóm nagyon fáj, mert messziről csaptam oda a kőhöz a kezemet. Nem segítettek felállni, pedig látták hogy se feltérdelni, se kézzel támaszkodni nem sikerül.

Mikor még nem tudtam megmozdulni és kis ideig beszélni sem, akkor kérdezték hogy hívjanak-e mentőt. Majd kedden találkoztam a területi képviselővel aki majdnem szomszédom, elment hozzájuk, és a család férfi tagja le is akarta tagadni a történteket, de a felesége lebuktatta, mert ő beismerte. A férfi annyit mondott hogy tudja kiről van szó, sokat szokott az öregasszony biciklivel előttünk száguldozni. Mármint én.

Szóval ennyi, és köszönöm jól vagyok majdnem. A szemem környéke befeketedett, de legalább az nem fáj. A többi folt meg takarás alatt van. Máshol mindenhol még mindig fáj, de ebcsont beforr. :))


Mikor éppen nem esik az eső, álldogálok az epres mellett és figyelem a vakondokot, mert már 5-öt kifogtam, de már túr a 6. is.


Vakondok csapda:

Egy szabad sávot felástam az epres mellett, elgereblyéztem, mulcsoztam, és ha nem esik az eső, ide özönlenek a környék vakondokjai, mert ezt a sávot öntözöm. A korhadó fa apríték és fű kaszálék ázott szagát messziről megérzi, és jön bogarászni.

Aki küzd ezekkel a kis turkászokkal, feltétlen próbálja ki! Könnyű kifogni őket, mert nagyon a felszínen turkálnak.


Szép időt, és örömteli kertészkedést kívánok nektek! Köszönöm hogy gondoltok rám! :)

2016. máj. 12. 14:25
az a baj, hogy a párom intézte a magokat is, nem tudom lehet-e abban a boltban kapni, ahol ő vette a magokat (szerintem nem vetőmagboltban volt), de majd rákérdezek:) végülis azért van a szám.) de csak hülyeségeket hablatyolok:)
871. 5034e3957e (válaszként erre: 870. - Ca6273a8a5)
2016. máj. 12. 14:21
Nézd meg a zacskón hogy mikor kell vetni és kiültetni.Ha ebben az évben nem jön össze, akkor majd lesz jövőre.
870. ca6273a8a5 (válaszként erre: 869. - 5034e3957e)
2016. máj. 12. 14:16
az jó:) már csak az a kérdés, hogy ha kapnék is: kiültethető-e? olyan szép, teljesen beleszerelmesedtem:)
869. 5034e3957e (válaszként erre: 868. - Ca6273a8a5)
2016. máj. 12. 13:36
Csak annyit írtam hogy tavaly láttam magot, de írta valaki utánam hogy az idén is látott,tehát árulnak.
2016. máj. 12. 13:32

Datolya, mit is írtál a holdviola (júdáspénz) elültetésével kapcsolatosan? nem emlékszem már rá.

magról is lehet ültetni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook