Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mit ér ma a házasság? fórum

Mit ér ma a házasság? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
39. Basset (válaszként erre: 37. - Spinneli)
2011. szept. 19. 13:45
Különösen, ha eddig csak Mozartot hallgattatok... :D
38. Basset (válaszként erre: 36. - Debju)
2011. szept. 19. 13:45
Egy pillanatig úgy is éreznek - a másikkal.
37. spinneli (válaszként erre: 35. - Basset)
2011. szept. 19. 13:43

...egy metál koncert.

:)

36. debju (válaszként erre: 33. - Noarashi)
2011. szept. 19. 13:43

igazad van :-)


még attól megyek falnak, hogy sokan azt hiszik, hogy mindig úgy fognak érezni mint a nagy napon és amikor rázizzenek, hogy nem akkor első dolguk kilépni a kapcsolatból/házasságból

35. Basset
2011. szept. 19. 13:42
Az is eszembe jutott, hogy mindig az újdonságot keressük és ezért keresünk más kapcsolatot. Mert a férjünk (vagy a jelenlegi társunk) már uncsi... Pedig milyen egyszerű lenne újítani az a kapcsolatot is! Egy új ruha, fehérnemű, frizura akár vagy csak egy kifestett köröm vagy mittudomén... egy másik kaja... nem tudom. Szerintem könnyű izgalmat vinni az életünkbe még 20 gyerekkel is...
34. debju
2011. szept. 19. 13:40

és a gyerekek szempotjából ér szerintem sokat a házasság, mert amíg kettecskén van egy pár tényleg olyan mindegy papír ide vagy oda.


lehet, hogy én vagyok konzervatív, de talán nem ahogy az elhangzott véleményeket olvastam

33. Noarashi (válaszként erre: 30. - Gagababi)
2011. szept. 19. 13:39

Örülök neki! Szerintem is kell a szerelem egy házassághoz,de józan ész is.Meg vannak akik csak a szerelembe szerelmesek :)

Hosszú boldog életet, KÖZÖS életet kívánok Nektek!

32. spinneli (válaszként erre: 31. - Gagababi)
2011. szept. 19. 13:39

Én láttam, régen, elrettentésnek megteszi.

:P

2011. szept. 19. 13:38
Nekem mindig a keserű méz c. film jut eszembe...a szerelemről, meg a házasságról.....látta valaki?
30. Gagababi (válaszként erre: 21. - Noarashi)
2011. szept. 19. 13:36

Mi szerelemből házasodtunk, mert úgy gondoltuk akkor , és most is,hogy együtt szeretnénk megöregedni..kiéltük magunkat huszonéves korunkban, (pasik, nők, buli, egyéb), lenyugodtunk. Mondjuk ettől még azért aktív életet élünk, csak van amit elhagytunk, meg más lett a fontossági sorrend..:DD


Hiszek a házasság intézményében, noha kevés jó példa van előttem..

29. debju (válaszként erre: 26. - Basset)
2011. szept. 19. 13:35
:-)
28. debju (válaszként erre: 24. - Gabika79)
2011. szept. 19. 13:35
nekem szerencsére nincs tudomásom ilyenről az ismerőseim körében (jelenleg, biztos túl rég itthon vagyok :-) ), de a gyomrom forog ettől a "mert megérdemlem" "jár nekem" "ennyi kell" világtól
27. mortansen (válaszként erre: 11. - Gagababi)
2011. szept. 19. 13:33
van benne valami, főképp a mai tendencia szerint. A szerelem előbb vagy utóbb, de múlik, ezen nincs mit ragozni. Ha jól kufárkodtunk az érzelmeinkkel, mikorra múlik a szerelem, úgy egymáshoz szoktunk, annyira kötődünk egymáshoz, hogy a világért nem válnánk, de ha nem, mert előbb múlik a szerelem, mint ahogyan a kötödés kialakulna, bizony a legtöbb esetben válás a vége. Akik pedig hideg fejjel, jól felfogott érdekből házasodnak, azoknak addig áll fenn a házasság, még az érdekek ezt diktálják, ha szerencsések, akkor a kötődés kialakul, mikorra az érdekek gyengülnek, így talán együtt maradhatnak, de csekély az esély.
26. Basset (válaszként erre: 24. - Gabika79)
2011. szept. 19. 13:33
Á, pont ezt akartam írni: "Mert megérdemlem!" - nem csak a sampont, de mindent és MINDENKIT és bárkit és bármi áron. Mert most élek és ki akarom élvezni...
25. Derya (válaszként erre: 1. - Noarashi)
2011. szept. 19. 13:32

Szerintem fontos a papír, és nem áldozott le a házasságnak. :-)

Sok ember nem veszi komolyan a kapcsolatokat, túl könnyen mennek bele viszonyokba és emiatt könnyen is szétmennek.

Kevésbé felelősségteljesek az emberek manapság azt hiszem.

24. gabika79 (válaszként erre: 18. - Debju)
2011. szept. 19. 13:30
Hát, a hűségről ne is beszéljünk... az ismerőseim között 2 kezemen nem tudnám megszámolni, hánynak van a házasságán kívül kapcsolata, és nincs szégyenérzet, vagy lelkiismeretfurdalás! "Ez nekik jár" alapon, pedig nem rosszak a kapcsolatok, csak...
23. debju (válaszként erre: 15. - Basset)
2011. szept. 19. 13:30
nekem szerencsére jó partner a problémák megvitatásában anyuká és anyósom is. :-) De ez nem pótolja a társsal való tartalmas beszélgetéseket. Nálunk is mostanság ez elmaradozott, de kitaláltunk valamit ami minden nap alkalmat ad fél óra beszélgetésre kettesben :-)
22. Gagababi (válaszként erre: 17. - Globus)
2011. szept. 19. 13:29
nem hallottam az elejét...és a végét se..:)) Pedig meghallgattam volna..
21. Noarashi (válaszként erre: 11. - Gagababi)
2011. szept. 19. 13:28

Én ezt annyival egészíteném ki, hogy eleve válásra van ítélve az a házasság, ami csak szerelemből ( vagy szerelemnek hitt vakságból) köttetett! Nem mindegy hogy szeretünk valakit, vagy rajongunk valakiért, vagy rohadtul kétségbe vagyunk esve, és minden mindegy alapon belemászunk egy kapcsolatba. Megfejelve -hátha attól jobb lesz- egy két gyerekkel :)

Én amúgy házasságpárti vagyok :) Sztem szép dolog, sőt olyan elvetemedett vagyok, hogy még az Isten előtt is szeretném kimondani hogy igen:jóban-rosszban :)

Sajnos ma csak a jóban oké általában.

20. Gagababi (válaszként erre: 13. - Debju)
2011. szept. 19. 13:28
és tényleg! Bár nem kell,hogy elvált legyen,elég ha szingli az a barátnő..
19. spinneli (válaszként erre: 14. - Hajni80)
2011. szept. 19. 13:28
Egetértek, illetve kiegészítem azzal, hogy nem biztos érzelmi alapokon nyugvó kapcsolatokban kötnek házasságot, nem is ismerik igazán sem egymást, sem a saját igényeiket...sokszor látom, hogy a házasságot kapcsolatmentőnek használják, egy-két év után persze kiderül, hogy nem ért semmit.
18. debju (válaszként erre: 12. - Gabika79)
2011. szept. 19. 13:27

igen, felborultak az értékrendek :-(

és nem divat az erkölcs, sőt a hűség sem...

17. globus (válaszként erre: 11. - Gagababi)
2011. szept. 19. 13:27
Azt nem firtatták, hogy szerelem nélkül mi célból házasodtak? :))
2011. szept. 19. 13:26
Annyit ér, amennyire értékeljük.
15. Basset (válaszként erre: 13. - Debju)
2011. szept. 19. 13:25
Igen, sőt, manapság már az anyák se biztos, hogy a megfelelő partnerek ebben. Tehát, marad a társunk... :)
2011. szept. 19. 13:25
Az emberek a legkisebb problémánál már feladják. Nincs tolerancia, azt hiszik, majd lesz aki többet tűr, aki jobban néz ki X év múlva is... Nem tisztelik a másikat. / persze vannak kivételek/
13. debju (válaszként erre: 7. - Basset)
2011. szept. 19. 13:25

van ebben is igazság amit írsz

de szerintem néha a problémákat nem a megfelelő emberrel beszélik meg, pl egy barátnő manapság előszeretettel bíztatja válásra a másikat (főleg ha már ő is elvált) piti dolgok miatt

12. gabika79 (válaszként erre: 1. - Noarashi)
2011. szept. 19. 13:24

Ez az önző világ belehajszolja az embereket a vagyon szerzésbe... Addig nem vagy valaki, amíg nincs szép autód, házad, órád, állásod...stb. És ebből nincs kiút, mert mindig több és több kell! A házasság, az igazi párkapcsolat huszadrangú dolog, hisz minden elérhető pénzért(szex, nők, pasik, még a szerelem illúziója is).

Szerencsére azért vagyunk még páran, akik nem ebben hisznek, hanem a régi értékekben: bizalom, kölcsönös odaadás, szerelem...

2011. szept. 19. 13:24

Sziasztok!


Tegnap a bevásárlóközpontból jöttem kifelé, amikor mögöttem két 30 év körüli nő beszélgettek arról,hogy egy tanulmány alapján megállapították,hogy sokkal több a válás azon házaspároknál, akik valamikor szerelemből házasodtak, mint akik nem...

2011. szept. 19. 13:23
Régen a nő sok mindent eltűrt a férjétől. Vagy a másik az hogy sok helyen ugye csak a férfi dolgozott. Az én nagyszüleimnél még csak nagypapa dolgozott, nagyi meg háztartásbeli volt. Ha papa hazaért nem egy fáradt, zsörtölődős, melóban kikészült nő várta. Az a legnagyobb baj hogy most mindenki teker, húzza kettő helyett is az igát mert ugye nem csak a kapcsolatban de a munkában is azt kapod hogy vagy igen vagy lesz más helyetted.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook