Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit csinálsz, ha jön a BKV-ellenőr? fórum

Mit csinálsz, ha jön a BKV-ellenőr? (beszélgetős fórum)


185. 5464505f6a (válaszként erre: 182. - Embera)
2009. ápr. 26. 14:37

Görkori,bicikli? Kitalálom a bicikligyártókkal is van vmi bajod!+nincs kerékpár út,stb...kifogást viszont mindig mindenre lehet találni.

Nem mondtam,h tudom a megoldást,meg hogy sztem igy tökéletes a bkv,ahogy van,pl a jegyrendszer tényleg szar,de mivel mindennap többször is használok több járatot,ezért meg szoktam venni a bérletet,mert nem szórakozásból utazok a város egyik végéből a másikba.

Egyébként pedig pont,h a metrora "legfölöslegesebb" a bérlet/jegy.Mindenki megijed a metrotól,pedig épp ott nézik legkevésbé,mégha a látszat néha csal is:)

184. embera (válaszként erre: 183. - Zebracsikó)
2009. ápr. 26. 14:31
Olvasd el kérlek a 168-as hozzászólást!
183. zebracsikó (válaszként erre: 182. - Embera)
2009. ápr. 26. 14:19
bérlet vásárlására még nem gondoltál?
182. embera (válaszként erre: 181. - 5464505f6a)
2009. ápr. 26. 14:14
Most már tudom, hogy szerinted mi nem a megoldás. Esetleg azt is elárulnád, mi a megoldás? Mondjuk utaltál rá a hozzászólásod végén: nem kötelező BKV-val utaznom. Akkor mégis mivel? Autóval? Sokkal drágább és az olajcégeket a BKV-nál nagyságrendekkel mocskosabb társaságoknak tartom, tehát nekik még annyira sem fizetnék közvetlenül, mint a BKV-nek. Nade kíváncsi vagyok továbbra is, szerinted mi a megoldás...
181. 5464505f6a (válaszként erre: 172. - Embera)
2009. ápr. 26. 14:09

honnan veszed,h nem gondolok rá? de nem az a megoldás,h ha engem"meglopnak",akkor lopok én is,nem mindegy már úgyis?

Értem mit akarsz mondani,de nem értek veled egyet. Egyébként nem kötelező használni a bkv-t.

180. Prischilla (válaszként erre: 179. - Embera)
2009. ápr. 26. 14:07
Hiába ha azt mondtam volna h leszállok, akkor is kérhette volna nem?Meg nem is olyan cipő volt rajtam h a lepattanás után futásnak tudtam volna eredni :DDDDDD Amúgy ha valakihez odamegy az ellenőr nincs jegye sem bérlete, és igazolni sem tudja magát (és persze rendőr sincs a közelben)akkor mivan?
179. embera (válaszként erre: 178. - Prischilla)
2009. ápr. 26. 14:02
Megérte, tény. Miért fizetted ki? Mi lett volna ha azt mondod, leszállsz és nem érdekel?
2009. ápr. 26. 13:59
December óta nincs bérletem :))) Amilyen busszal utazok azokon nincs kaller.Mondjuk fél hónappal ezelőtt találkoztam 1el, meg is büntetett.Kifizettem a 12 ezret, de még így is jól jártam mivel egy felnőtt bérlet 9 ezerbe kerülés, ha vki kiszámolja 45e be került volna ez az 5 hónap :DDD
177. embera (válaszként erre: 174. - Spinneli)
2009. ápr. 26. 13:55

Mellesleg Kedves spinneli, kérlek, vázold fel, Neked mi lenne ezellen a válaszod!


Szimplán eltűrnéd, hogy a Te pénzedet is magánzsebekbe játsszák ki?

Vagy kimennél tüntetni, hogy jót röhögjenek rajtad?

Netán megbeszélnéd 1-2 barátoddal enyhítve felháborodásod (már ha van) de mitsem változtatva semmin?

2009. ápr. 26. 13:52
Felébredek, és rájövök, hogy csak rosszat álmodtam.
175. embera (válaszként erre: 174. - Spinneli)
2009. ápr. 26. 13:46
Egyszerűen (egyrészt) nem támogatom ezt a hozzáállást, (másrészt) nameg max. 5 napot veszem igénybe a BKV járatait, viszont - ahogy írtam is - ha jegyeket lyukasztgatnék az drágább lenne, mint a bérlet. Ha netán Pesten élnék és mondjuk munkába mennék BKV-val, természetesen megvenném.
174. spinneli (válaszként erre: 172. - Embera)
2009. ápr. 26. 12:45

és ez ellen az a válaszod, hogy nem veszel bérletet?

na ne nevettess, még az önigazolások szintjén is édes kevés.

2009. ápr. 26. 12:42
Félre állok had menjen tovább.
172. embera (válaszként erre: 171. - 5464505f6a)
2009. ápr. 26. 12:35
Vicces, hogy arra meg nem gondolsz, hogy hány milliót sikkasztanak el a BKV vezetői, ezeket a pénzeket pedig a Hozzád és KeA-hoz hasonló birkák zsebéből fedezik, akik még akkor is meghunyászkodnának és "becsületesen" megveszik, ha tízszeresére emelnék a bérletárakat. A korrektség és a becsület sajnos kétoldalú dolog. Ha a BKV tényleg arra fordítja a pénzt, amire én befizettem (utazásra és annak fejlesztésére), akkor én korrekt voltam mert befizettem, ők pedig korrektek voltak, mert arra költötték, amire kell. Ha én korrekt vagyok és befizetem, de ők kisikkasztják, mellette pedig éppen hogy csak mennek a buszok, a dolgozók pedig minden évben legalább egyszer sztrájkolni akarnak, mert rájuk nincs pénz, de a milliós szakértői szerződésekre van... hát erre nem mondanám hogy korrekt. De az irreálisan magas jegyárakra sem (hasonlítsd össze pl. a volánbusz vagy a vasút áraival (amik szintén drágák)). Kíváncsi vagyok Ti meddig tűritek még az áremeléseket. Sajnos egyikötök sem értette a lényeget.
171. 5464505f6a (válaszként erre: 170. - 3e0ba54fb8)
2009. ápr. 23. 19:24
hisz előfordul,h nem is annyiba kerül a boltban, mint ami ki van irva, az is lehet,h romlott,amit otthon veszel már csak észre,sőt,lehet,h épp bunkó a pénztáros,mert rossz napja van,és milyen koszosak a kosarak,sőt,aránytalanul drága a méretéhez,izéhez képest a kenyér,csoki,stb..., ezért lopd el azt is.:)
170. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 168. - Embera)
2009. ápr. 23. 17:55

Ennyi energiát belefektetni abba, hogy megmagyarázd miért lopsz, nos, igen dicséretes :)).

Ne érezd magad rosszul, és ne fizesd ki a közértben a kenyeret sem. Jár neked az is. Éppen úgy, mint az ingyen utazás.

169. o.andi
2009. ápr. 23. 17:45
kocsival járok:-)
168. embera
2009. ápr. 18. 16:38

Sziasztok!


Általános- és középiskolás koromban nap mint nap, hónapról hónapra édesapám vitt iskolába, majd folyamatosan áttértem a BKV-val való közlekedésre. Több, mint 6 évig fizettem minden hónapban a bérletért. Ez többszázezer forint. Most egyetemista vagyok és vidéken lakom, viszont egy hónapban legalább két hétvégét Pesten töltök, mert szervezek magamnak kisebb programokat, esetleg találkozom néhány régi ismerőssel, lényeg az, hogy járkálok ide-oda a városban, és hát mi mással tudnék járkálni, mint BKV-val. Apámat, akinél vagyok, mikor Pestre megyek mégse kérhetem meg minden nap (főleg nem huszonegy évesen), hogy ugyan áldozza már fel a fél napját arra, hogy elvigyen ide-oda, ezért maradt a BKV és a hozzá kapcsolódó dilemma (később kifejtem miért). Egy nap minimum 10-11-szer átszállok. Ez mai jegyárakkal számítva 290x10 = 2900 Ft, de számolom a gyűjtőjegy árával, úgy 2600 Ft. Két napra 2x2600 = 5200 Ft. Nyilván egy hétvégén csak a közlekedés nem ér meg ennyit. Ha napijegyet vennék két napra, az 1500x2 = 3000 Ft-ba kerülne. Nade nem két napra megyek, hanem legalább négyre, mert ugye két hétvége. Ez napijegyben számolva 4x1500 = 6000 Ft. Megesik olyan hónap is, mikor három hétvégét is az agglomerációban illetve Pesten töltök, az napijegyekben 6x1500 = 9000 Ft lenne. Mindenesetre látszik, hogy a napijegyezgetés sem éri meg, még két hétvégével sem. A következő lehetőség a bérlet, ami 3500 Ft (budapesti) + 2200 Ft (környéki, mert ugye az agglomeráció az állandó lakhelyem) = 5700 Ft, azaz majdnem 6000 Ft, mint két hétvége esetén a napijegy. Átlagosan egy fent töltött hétvégén kb. 2000-3000 Ft-ot költök el a városban. Csak a közlekedésre kéne fizetnem ennek a kétszeresét, 6000 Ft-ot. A hülyének se éri meg. Gondolkodtam még azon, hogy 90%-os környéki bérlettel megyek és ha cicózik rajta az ellenőr, hogy milyen jogcímen veszem igénybe, akkor megmutatom neki a diákigazolványom rajta a címemmel és a vidéki felsőoktatási intézmény címével, mondván, hogy nekem ki kell jutnom valahogy a vasútra vagy az autóbuszállomásra, hogy eljussam az egyetemre. Hétvégekre pénzt szórok bérletre és még nekem kelljen magyarázkodni? Arra is gondoltam, mi lenne ha egyszerűen nem vennék bérletet és összeszorított fogakkal drukkolnék, hogy ne jöjjön az ellenőr a környéki területre eső szakaszon. A probléma az, hogy eddig ezen a szakaszon találkoztam a legtöbbel. A pesti bérletet pedig mindenképp meg kéne vennem a metró miatt. Viszont ha ki tudom magyarázni a környékit, akkor ki talán ki tudnám azt is magyarázni, ha egyáltalán nem lenne semmim és bliccelnék.


Számomra a bliccelés gondolata a BKV járművein nem gonosztett és semmiféle lelkiismeretfurdalásom nincs, mikor érvényes jegy nélkül utazom a vállalat üzemeltette tömegközlekedési járműveken. Azért nincs, mert az az összeg, amit én jegyre vagy bérletre befizetnék, egyrészt még diákkedvezménnyel is eszméletlen drága tekintettel arra, hogy kettő, maximum három hétvégét (azaz 6 napot) töltök Budapesten és környékén, másrészt tisztában vagyok a BKV-nál levő fejetlenséggel, a sunyiban véghezvitt járatritkításokkal, az elsikkasztott milliókkal, a mindenkori vezérigazgatónak tízmilliókért bérelt luxusautóval és prémiummal, a saját zsebre dolgozó ellenőrökkel és még lehetne sorolni. A leírtak miatt úgy gondolom, egyrészt nem éri meg nekem se jegyeket, se bérletet venni, másrészt nem szeretném támogatni a BKV-t, hogy azon keresztül a pénzem nagyrésze csibészek markába kerüljön. Mindezek mellett el kell jutnom A pontból B pontba. Autóm nincs, taxiba pedig nem ülök, szintén gazdaságossági okok miatt, azonban a fizika és a tömegközlekedés mint utasszállítási forma jellegéből adódóan lehetővé teszi számomra, hogy úgy utazzam, hogy közben nem támogatom a BKV-t, értsd bliccelek, hiszen az a busz/villamos ugyanúgy menetrendszerint elmegy, ha én személy szerint nem váltok rá jegyet vagy veszek bérletet. Vajon ha én bliccelek, a többiek fogják megfizetni az én utazásom árát is? Ez kicsit igaz, kicsit nem. A BKV járatai fixköltségen üzemelnek, ahogy az előbb említettem, hiába csak 2 ember ül egy buszon, az akkor is elindul, ergo a járattatás költségeit (üzemanyag, villanyáram, amortizáció) ki kell fizetni. A fent említett tézis egyébként elgondolkodtató. Ugyanúgy a becsületes (meghunyászkodó) utasok is egymás útját fizetik, például X 10 megállót megy naponta villamossal, Y meg 15-öt, de még metrózik is. Ennyi erővel X Y utazását fizeti, mivel Y utazik többet, de mindketten ugyanannyit fizetnek. Mivel nem lehet igazán kimutatni, mi alapján és mi után fizetik meg a bérletárat, az efféle kijelentéseknek nincs is sok értelmük. A dolog akkor kezd veszélyessé válni, ha egyre többen kezdenek el így gondolkodni és bliccelni. Nem áll szándékomban ilyesfajta tanácsokat osztogatni, az előbb leírtak csak az én egyéni véleményem képezik. Bár ahhoz, hogy a BKV változtasson az üzleti magatartásán, a (potya)utasoknak ki is kell nyilvánítaniuk, hogy "majd akkor veszek bérletet, ha megfizethető lesz és nem zsebekbe vándorol a pénz", ehhez pedig az emberekből régóta hiányzó tudatosságra és elszántságra lenne szükség. Egyébként pedig ha a többieknek jó így, ahogy most van akkor fizessenek csak utánam, ő bajuk, engem nem érdekel. Természetesen ha összetűzésbe kerülnék egy ellenőrrel, akkor az, aki megveszi a bérletét elképzelhető, hogy az ellenőr mellé fog állni véleményben és engem fog utálni, hiszen az jóval könnyebb neki, mintha a rendszert utálná és hozzám hasonlóan nem fizetne a BKV-nak. Pedig a rendszer bánik el vele, nem én. Mert elhiszi, hogy a bliccelők miatt drágul a jegy és a bérlet és bennem látja a mumust.



Problémám a félelem


Röviden és lényegretörően a probléma annyi, hogy félek az ellenőröktől. Félek, hogy leblokkolok és nem tudok nekik mit mondani, hogy kimagyarázzam. Félek, hogy hívja a rendőrt. Félek, hogy megver az ellenőr, ha "ki akarom magam zárni az utazásból" és leszállni szándékozom. Félek, hogy leugorva a buszról majd futnom kell és elesem futás közben, főleg ha táskával indulok útnak, az még nehezít is a dolgon. Félek és nagyon félek, de nem a lelkiismeretem gerjeszti ezt bennem, hanem az a tudat, hogy a rendszer ellensége vagyok és a rendszer erősebb nálam.

2009. jan. 27. 20:54

Nem járok bkv-val.Benzinre költök. A fiaim még igen, így természetesen bérletet veszek nekik.

Egyetértek Júliával, ez egy szolgáltatás, ugyanúgy fizetős,mint a patyolat vagy a gáz vagy a parkolás vagy a...

Sokan kiakadnak raja,hogy fizetni kell. Valóban drága, de ez van.

166. sereva
2009. jan. 27. 20:45
Megmutatom a jegyemet.
2009. jan. 27. 12:01
Meneküüülj,ha Sanya megy!:DDDD
2009. jan. 27. 11:59
odaadom a jegyem
163. coline
2009. jan. 12. 12:38
Előveszem a ....bérletemet!:D Nem szoktam lógni, bár volt már olyan, hogy a másik táskámban maradt és hulla nyugodtan utaztam, otthon vettem észre, hogy nem volt nálam!:D Egy percre megállt a szíven...:D
162. Sirga
2009. jan. 12. 09:08
Előveszem a bérletem
161. Franc22
2009. jan. 12. 08:58
felmutatom a bérletem!!!(már messziről)
160. Zkelah
2009. jan. 12. 03:05

Megmutatom a bérletemet.


Általában a metróból kifelé jövet ha nagyon sietek akkor eszükbe jut még diákot is kérni. Aztán felteszik a szemüveget, hogy jobban lássák.. :)

2009. jan. 11. 23:34

"Mit csinálsz, ha jön a BKV-ellenőr?"

- Áthajtok rajta a zebrán..

158. idnus
2009. jan. 11. 23:33
megmutatom a bérletem és csúnyán nézek arra, aki lóg ;)
2008. dec. 2. 11:09
semmit, van bérletem.
156. Júlia*
2008. dec. 2. 07:44

Mivel egy fizető szolgáltatást veszek igénybe,

még örülök is, ha ellenőrök jönnek, mert érdekes módon,

azonnal lesz ülőhely is a jeggyel, bérlettel utazók részére.


Nagyon siralmas, hogy a nagy többség azt hiszi, hogy ez is ingyenes szolgáltatás.


Ingyen oktatás

ingyen egészségügy

ingyen utazás

ingyen parkolás

ingyen ebéd?


stb.


Csodálkozunk, hogy csődbe ment az ország?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook