Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit csinálsz, ha jön a BKV-ellenőr? fórum

Mit csinálsz, ha jön a BKV-ellenőr? (beszélgetős fórum)


2012. júl. 30. 12:12
muszáj lyukasztanom...
244. Ditti16
2012. júl. 26. 06:49
megmutatom a bérletem
2012. júl. 26. 00:47
En fraszt kapok,pedig berletem van:)elkezdek idegesen kutatni a taskamban,es ha nem talalom meg rögtön teljesen leizzadok.
242. Mocori
2012. júl. 25. 21:42
Felénk nincs olyan, úgyhogy nem tudom, mit kell csinálni.
2012. jún. 10. 05:16

dejó hogy nem vagyok pesti... :D és ritkán is járok arra.. így semmit.. :D ha mégis feltévedek? veszek 1 jegyet..és utazok vele amerre és ahányszor akarok és reménykedem nem futunk össze :D általában bejön! :D

ééééééén nem fogom a pesti önkormányzatot, meg az állambácsit támogatni azzal, hogy veszek 1 egész tömb jegyet,csak hogy nehogy baj legyen.. :D 1 jegy, mindent megold ;) amúgy is szeretek kockáztatni :D

240. 298b15dfdd (válaszként erre: 239. - Gabor)(robaG)
2012. jún. 10. 05:07
Beléptél a bliccelők egyesületébe? Tényleg megalakult! Havi bérletárát kell befizetni,és vidáman bliccelhetsz egész évben, fizetik a büntit.
2012. jún. 10. 01:31
Sokan oda nyomják a két fémkorongot (két fém százas). Én nem ezt csinálom, csak ismerem a játékszabályokat. ;)
2011. dec. 21. 18:31
Előveszem a tőrt a belső zsebből:)
2011. dec. 21. 18:27
engem az háborít fel h a bírságoknak nincs felső határa... én egy 300mittomén hány forintos jegy hiánya miatt most kaptam meg egy 50000ft-os csekket.. mondván h nem fizettem be a 12.000 ft-osat.. hát elmehetnek a p.csába... 50.000ft egy 300 ft-os jegy hiánya miatt? ez azért már rablás... ennyiért másokat leültetnek.... ezentúl is jegy nélkül fogok utazni.. 50.000 ft-ból jónéhány jegy árát megvettem... ha ellenőr áll elém lököm félre és elmegyek... elég volt már abból ami ebben az országban folyik...
2011. jan. 24. 15:54
320 ft miatt
2011. jan. 24. 15:53
JA és ha nincs nálad jegy 12 000 ft a helyszíni bírság agy menyi? +20 ft miatt
2011. jan. 24. 15:53
Nem akarok a közterületesekre rosszat mondani mert szerencsétlenek parancsot teljesítenek. Itt az a hülye aki azz egésszet kitalálta ez lenne a megoldás és ezzel el van intézve ,hogy odaállítottak még több olyan személyt aki ellenőrízhet minket. Ez felháborító . Ha meg kocsival mész pl. dolgozni 400 ft-os benzin ár mellett és 450 ftos parkolódíj melett ha egész nap csok 8 orát dolgozol ki lehet számolni menyibe kerűl.
233. kakukkfű (válaszként erre: 230. - 1e11c1e25c)
2011. jan. 24. 14:29

A közterületesek saját zsebre dolgoznak.

Tapasztalatból tudom.

Tisztelet a ritka kivételnek.

2011. jan. 24. 14:27

Az engem is felháborít,hogy 10 ezer forint a havi bérlet, és 300 forint fölött van a jegy ára.Ez az összeg nincs arányban a szolgáltatással.Mint ahogy már korábban írták;

a járművek koszosak,rossz állapotban vannak,stb...

Ha csak a fele lenne az jegyek és bérletek ára,biztos vagyok benne,hogy kevesebben bliccelnének.Arról nem is beszélve,hogy nincs arányban az átlag keresettel....

2011. jan. 24. 14:24
HA ólcsóbb lenne a jegy mindenki venne és lukasztana elárulom hollandiában negyed enyibe kerűl a jegy és addig szól ameddig utazni szeretnél mert úgy veszed ,hogy pl 5 megállóra:) és a jegyen tájékoztatnak hogy milyen megállók következnek . Nem arra tájékoztat,hogy ha nem veszel jegyet menyire buntetnek meg . Ez a külömbség . A tisztaságról ne is beszéljünk . én pl undorodva szállok fel a buszokra.
230. 1e11c1e25c (válaszként erre: 229. - Alma23)
2011. jan. 24. 14:17
Sziasztok én csak azt nem értem ,hogy a Közterületesek miért nem a rendre vigyáznak? Mert elég trágya állapotuak a járművek. Erre fizetek én? A csövesekről meg a büdös utasokról nem is beszélve. A beázott buszokról ,hogy reggel az 5ös busz állandóan be van ázva. Meg az alkoholszagú ellenőrökről akik élvezkednek azon ha megfognak. Megmondom őszintén nem mindig lukasztok mert amíg elérek a munkahelyemre ami nincs messze 3 helen kell átszálnom. Az dúrván egy 1000 es csak oda. Ez dúrva. Még ha egy megállót megyek akkor is egy jegy bánja. URAIM HÖLGYEIM ÉBRESZTŐ A BKV A LEGNAGYOBB TOLVAJ:
229. Alma23
2011. jan. 19. 15:49
felmutatom a jegyem, sőt kettőt is veszek, így még inkább hozzájárulhatok a bkv fejeseinek újabb audijához és nyaralójához.
2010. dec. 23. 13:13

lassan megközelítem az ajtót és leszállok. menetközben pedig, miután felsorolta a lehetőségeket abüntire, közlöm, hogy van még egy lehetőségem, megszakítom az utazást. a megállóban leszállva pedig megérdeklődöm,hogy miért kellene fizetnem? hiszen a járdán állok! bizonyítsa be hogy utaztam. van egy tucat papirom arról,hogy pámikbeteg és klusztrofóbiás vagyok, soha nem tudnék felszállni eg ybuszra :))))

egyébként kocsival közlekedem :)))

227. Kira88
2010. dec. 23. 13:06

Valaki említette Londont, nos ott és a többi nyugati városban nem azért vesznek jegyet mert "be van kamerázva" hanem mert evidens, hogy nem csalok, nem ingyenélek, hanem ha igénybe veszek valami szolgáltatást, azt ki kell fizetni. Olaszországban velem is előfordult, hogy nem vettem buszjegyet( nagyon ritka az ellenőr)és lelkesen meséltem egy olasz barátomnak, milyen jól jártam. Láttam a szemén, hogy egyrészt fel van háborodva, másrészt nem érti, hogy ebben most nekem mi a jó...teljesen más a mentalitás! (megjegyzem, a kelet-európai barátok pl. lengyelek megértettek és velem nevettek :D )


Az érem másik oldala persze az, hogy nyugaton szép tiszta a busz, metró, kényelem van, nincs koszos csöves, tehát nyugodt szívvel fizeted a jegyet, bérletet, mert látod hogy megéri.

226. dzsetta
2010. dec. 5. 18:48
Röhögök. XD
2010. jún. 2. 09:15
..pislogok kettőt és nagyon meglepődöm.Ugyanis nem Budapesten élek és tömegközlekedem.
2010. jún. 1. 21:55

Behúzok neki egyet,hogy a szemközti fal adja a másikat.

Engem csak ne ellenőrízen,mert ellátom a baját

223. o.andi
2009. nov. 13. 07:15
kocsival járok....de van bérletem mivel a férjem bkv dolgozik.
2009. szept. 28. 10:36
Nem veszek bérletet, már 15 napja. Kísérletet végzek. Ha jön az ellenőr leszállok, persze mindig van nálam egy jegy. De úgy gondolom, h ne velem akarják már kifizettetni a kidobott pénzt, amit használt buszokra költenek, 4ből 3 elromlik és mehet a szemétbe! Azért ez már sok! Lehet csak 3700 a diákbérlet, de nem érdekel. :)
221. o.andi
2009. szept. 13. 21:40
kocsival járok
2009. szept. 13. 21:32
ELKÜLDÖM A P...BA!!!!!!PEDIG VAN BÉRLETEM!!!!
219. vekvik
2009. aug. 29. 12:59
megmutatom a bérletem:D
2009. aug. 29. 11:00

Sajnos a BKV ellenőrök közutálatnak örvendenek mostanában elég sok támadás éri őket, mert a cégnél kifizettek egy csomó végkielégitést értelmetlenül és az utasokkal akarják megfizetettni az árát.

Az a baj, hogy inkább ezt a sok pénzt hasznosabb dolgokra forditották volna. Megjegyzem inkább jobban

sajnálom a buszsofőröket, akiket sokszor megvertek és semmiről az égvilágon nem tehetnek.

Ez a botrányok egyszerűen nagy szégyen és gyalázat.

Üdv.Anyuci91.

2009. aug. 27. 22:38

Mindig veszek bérletet. Az ellenőrökkel semmi bajom, csak azt nem szeretem, hogy a kis hülye diákot leszállítják, megvágják, de a bűzlő undorító csövesekre senki nem szól rá! Miért?? Miért kell a méregdrága jeggyel, bérlettel utazóknak azokat a bűzlő dögszagú gubisokat szagolni?? Hála az újabb járatritkításoknak, most még koncentráltabb lesz a csövesek eloszlása az egyes járatokon. -remélem nem lesz igazam! Ráadásul leülni sem gusztusos, szinte minden ülésen van vmi azonosíthatatlan folt, sokkal jobbak voltak a régi műbőr ülések, azokat még esetleg le lehetett volna mosni / slagozni -ez egyszerűbb megoldás - de a mostani üléseknek a tisztítása bkv oldalról nem megoldható (mert sokba kerülne)

Most mondhatnám, hogy bezzeg Ausztriában, Svédországban, Dániában, és még sok más országban...

Elnézést, hogy elkanyarodtam a témától :P

Megéri bérletet venni, és minden elismerésem azoknak az embereknek, akik vállalják az ellenőri állást, én tuti nem tudnám csinálni...

2009. aug. 17. 15:29

mennyien vannak az ellenőrök oldalán, és mennyien a bkv ellen!

nos, valójában igazuk van azoknak, akik azt mondják, hogy undorító dolog bliccelni. És az nem undorító, hogy egy vonaljegy, amivel nem lehet átszállni az 300 ft? ráadásul ilyen szolgáltatásért? ráadásul szinte bárhova mész, át kell szállnod. Vegyé bérletet, persze. 9000 vagy mennyi forintért, és vigye el eme "szolgáltatás" az ember fizetésének javarészét. hát persze, ezt mindenki megteheti.

Angoltanárnőm mesélte, hogy Londonban sokkal színvonalasabb a közlekedés, viszont drága is, és ott nem lehet bliccelni, mert be vannak kamerázva a buszok, a metrók, satöbbi. Amíg a bkv-nak ilyen gagyi a színvonala, addig mindig is lesznek bliccelők. A vonatokon mindig van kaller, ezért ott a legtöbb ember nem is bliccel, mert tudja mindenki, hogy egyszerűen nem lehet, max egy személyvonaton két megállóra. pedig az se olcsó, viszont a színvonal magasabb (a késések ellenére). de a drága bkv csak emel és emel az árakon, és egyre többen nem tudják kifizetni az árakat, így még többen bliccelnek. de arra nem gondolnak, hogy megfizethető árakon adják a jegyeket és a bérleteket persze, mert az már túl nagy veszteség lenne. pedig a mondás szerint: aki a kicsit nem becsüli, a nagyot nem érdemli. Ja és így akarja az ország elérni, hogy ne üljünk autóba, hanem üljünk a bkv járataira! lópikulát nekik. Persze csodálkoznak, hogyha mindenki kocsiba ül, mert az már gazdaságosabb, és persze kényelmesebb.

A másik: az a kerékpár. Ezért nagyon tudom rühelleni a bkv-t. Azt is sokat hangoztatja a média, hogy üljünk kerékpárra. De persze kerékpárt nem lehet felvinni a járatokra! (csak a hévre, ha jól tudom) Tegyük fel hogy káposztásmegyerről soroksárra kell menni kerékpárral (vagy kerékpárt kell odaszállítani) a legegyszerűbb megoldás az, hogyha végigtekered eme "csekály" távot. De ha valami történik a bicajjal, mondjuk kilyukad a kereke, satöbbi, esetleg elfáradok vagy csak nagy vihar közeleg akkor így jártam én, hülye bicajos. tehát ilyen helyzetekben nem tudok segítséget hívni a bkv által, így nem ülök inkább bicajra. Azt még csodálkoznak is, hogy milyen kevés bicajos van. És nekem az a véleményem, hogy a bicikli is egyfajta csomag. a babakocsikat nem parancsolják le a buszról, pedig vannak olyan példányok, amik egy kerékpárnál is terjedelmesebbek. Nem a babakocsisokkal van a bajom, de undorítónak találom ezt a kivételezést. a babakocsis, nagy bőröndös, egyéb terjedelmes cókmókú ember simán felszáll a zsúfolt buszra is, a kerékpárost meg leküldik a nem zsúfolt buszról.

Vidéken mindenki bicajjal közlekedik, és érdekes módon a vonatokra fel lehet vinni (amiért ugyan fizetni kell)

on: metróval nem járok, a buszon/villamoson (trolin még nem találkoztam) meg lyukasztok gyorsan egy jegyet. Nem érdekel, hányan hordanak el mindennek, lopósnak, gerinctelennek, satöbbi. Biztos vannak olyanok is, akik azt mondják, hogy azért vesznek jegyet/bérletet, mert szeretnék, hogy az alkalmazottak (busz/metró/villamos/Hév/trolisofőrök) több pénzt kapjanak és ne sztrájkoljanak. lófsz@t. A sofőrön nagyjából lesz@rják, hogy ki bliccel és ki nem, ők akkor is annyit kapnak fizetésként, ha mindenki lyukaszt a buszon, mintha nem. Csak az ellenőröknek nem mind1. Az is érdekes, hogy mindenféle hírek vannak a végkielégítésekről, hogy egyes górék 100millát kapnak, de abból nehogy adjon a fejlesztési célok érdekében... nekik csak a saját zsebük az érdekelt. ennyi.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook