Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Botrányos BKV-ellenőrök! fórum

Botrányos BKV-ellenőrök! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
2010. aug. 9. 17:55

Volt nekik kilyukasztott jegyük, de csak akkor mutatták, hogy nem egyezik az én jegyemmel, amikor már egyszer elvitték a jegyemet.

Szépen a kis irományomat kimásolom és elküldöm a BKV-nak is. Képzelhetitek, mit éreztem, hogy éjszaka igy felidegesítettek!

187. virgilius (válaszként erre: 184. - 661150f073)
2010. aug. 9. 14:11
Megpróbáltak lehúzni, egyértelmű. Fene a pofátlanságukat. :(
2010. aug. 9. 13:49
Amit te vásároltál meg ne add ki a kezedből,legyen az jegy bérlet stb.
185. giorcub (válaszként erre: 184. - 661150f073)
2010. aug. 9. 13:36
en nem ismerem a joxabalyokat meg hogy mi a hivatalos eljaras, de ugy szoktak hogy ok egy darab fecni papirt kilukasztanak a lukasztoknal es azt hasonlitjak a jegyedhez. ehhez ugye nem kell kiadni a kezedbol, plane nem kell vinni sehova azt a jegyet. kerestek egy balekot es kicsereltek a jegyed. az is erre utal hogy elengedtek. mert ezeknek a piocaknak ez nem szokasuk...
2010. aug. 9. 13:25

Megkérdezték melyiknél lyukasztottam és ahhoz mentek.

De tény, soha nem engedem meg többet, hogy elvigyék a jegyem. Utána meg még nekem kell magyarázkodni!


Azért nem veszek bérletet, mert nem használnám ki. De lehet, hogy a bérlettel is így jártam volna? Gyorsan kicserélik, vagy elrakják??

183. giorcub
2010. aug. 9. 13:14
tanulsag: berletet ko venni, v likasztott jegyet nem kiengedni kezbol...
182. virgilius (válaszként erre: 180. - 661150f073)
2010. aug. 9. 13:11

Nem lehet, hogy az egyik lyukasztó máshogy volt beállítva, mint a másik?

Még jó, hogy a végén békén hagytak és elmentek... :(

181. 661150f073 (válaszként erre: 180. - 661150f073)
2010. aug. 9. 13:00
jav: Aug.9. 00:30
2010. aug. 9. 12:59

Tegnap (aug.8. 0:30h) Óbudán felszálltam a 923as (BPO-832 rendszámú, ha jól emlékszem) éjszakai buszra. Még a megállóban ellenőriztem a jegyem, hogy biztosan nem kezeltem-e már, de nem. Tehát a buszon kilyukasztottam, majd gyorsan leültem. Azért gyorsan, mert örültem is a helynek, meg azért is, mert az éjszakai buszok általában nagyon sietnek (amit nem bánok), és nem akartam a földön landolni. Ez az a busz, amin nem sajnálom a jegyemet kilyukasztani, mert nagyon hálás vagyok, hogy egyetlen járművel háztól házig utazhatok, közel 1óra alatt. Bedugtam a fülhallgatót a fülembe, majd kényelmesen elbambultam. Közben utam feléhez, a Nyugati pályaudvarhoz érkeztünk. Ott az utasok nagy része leszállt, vagy mert célba értek, vagy mert meglátták az ellenőröket. Nekem mit sem számított az ellenőrök látványa, hiszen érvényes jeggyel utaztam. Jöttek is, hogy ellenőrizzék. Odaadtam a kb 30éves fekete hajú "úrnak", aki hátrább ment vele a lyukasztóhoz (oda, ahol kilyukasztottam a jegyem). Forgolódtam egy ideig, hogy mit csinálnak a társaival, de fáradt voltam, feladtam. Csak vártam, tudván, hogy minden rendben van. Ekkor visszajött hozzám az említett "úr" és kijelentette, hogy ez a jegy érvénytelen, nem ezen a buszon kezelték. Nagyra kerekedett a szemem: - Miről beszél??? kérdeztem. Azt hittem, viccelni van kedve, de nem. Aztán még ketten odajöttek, egy idősebb, ősz hajú férfi és egy fekete hajú, rajzolt szemöldökű, nálam fiatalabb, kb 30as nő. Mindhárman letámadtak és mondták a magukét. Nagyon kellemetlenül éreztem magam, hogy annak ellenére, hogy becsületesen jegyet kezeltem, megaláznak mások előtt. Persze nem voltam rest, nem hagytam magam. Le akartak szállítani, vagy újabb jegyet vásároltatni, de eszem ágában sem volt bármelyiket is megtenni! Azzal fenyegettek, hogy akkor nem megy tovább a busz. Mérgesen reagáltam, hogy legyen úgy, akkor a busz állni fog, de én bizony nem fogok 2jegyet kezelni. Hangosan mondogatták, hogy bliccelő vagyok, biztos mindig ezt csinálom, stb. Konkrétan aláztak. Kb 10perc elteltével mivel látták, hogy nem érnek célt, végül arrébb mentek.


Kérdezem: milyen jogon viselkedhetnek így az ellenőrök?? Mi közöm van ahhoz, hogy a jegyen a lyukak nem stimmeltek, ha én AZON a buszon lyukasztottam ki?? Fogalmam sincs, mi történhetett, utólag arra tudok gondolni, hogy

1. vagy nem csúszott bele a jegy teljesen a szerkentyűbe és így nem stimmeltek a lyukak, vagy

2. szándékosan kicserélték a jegyemet, amíg nem figyeltem oda, hogy újat kelljen vásárolnom, vagy pótdíjat fizetnem.

Felháborító volt, hogy így megzavarták a nyugalmam!

Jó lenne tudni, ha netalán kerülök még ilyen helyzetbe, mit tehetek?

Persze a nevüket nem adták meg...

2010. márc. 28. 17:58

Nemcsak az emlitett buszon, hanem az egyes villamos vonalán is elég sűrűn ellenőriznek. Fogalmuk sincs arról, hogy a közlekedés mennyire drága egyszerűen megfizethetetlen. Az utasoktól csak követelőzni tudnak. Kitalálhatnák azt, aki hivatalosan szociális rászoruló, azok fizessenek kevesebbet, de mégsem biccelnének. Ezek az emberkék a saját érdeküket nézik elsősorban és csak arra mennek rá minél több legyen, akiket büntethetnek, mert ettől várják a prémiumot.

Ezeknek mi vagyunk az áldozatai. Könnyen beszélnek az ingyenes, éves utazási igazolványról, nekik természetesen ez jár a cégtől. Ezt igazságtalannak tartom Az ellenőrők is visszaélnek ezzel ez igy igaz. Üdv.Ágnes

2010. márc. 28. 16:17
ha a piros hetesen jársz mindig vegyél bérletet.:)))))))))))
2009. márc. 27. 19:53
akkor sztem nekem szerencsém van:) elég sokat jártam piros hetesen jegy nélkül:)
176. 1366d1807f (válaszként erre: 175. - 48a93fd259)
2009. márc. 1. 11:28
Hát igen, a piros hetesre öngyilkosság bérlet vagy jegy nélkül felszállni. De a sima hetesen is sokszor vannak ellenőrök.
175. 48a93fd259 (válaszként erre: 173. - 1366d1807f)
2009. márc. 1. 01:44
A piros hetesre bérletet váltottak:-)
174. Zarahell (válaszként erre: 148. - Nyuszkata)
2009. febr. 19. 19:19
Azt a mindenit!!! Állati jó ez a számolás! Nem hiába jogos a felháborodásom. Egy 4 tagú családnál ezzel a bérletárral.. Pff...
173. 1366d1807f (válaszként erre: 171. - 8da8a563b7)
2008. júl. 21. 08:05
Egyszer a 7-es buszon a Berzsenyi utcánál (Keleti előtti megálló) felszálltak az ellenőrök. Nálam is voltak szatyrok, plusz a derékfájásom, és kapaszkodtam ezerrel a két nagy kanyar miatt. Kérte a jegyet. Mondom neki, hogy: Majd a kanyarok után, jó? Nagyon csúnyán nézett rám, de elment. Aztán nem is jött vissza. (bérletem volt)
2008. júl. 18. 11:35
velem 2 éve volt, h leszálltam a blahán, persze h voltak ellenőrök. pont csörgött a telóm, félreálltam megkeresni, ahol az a princess péksütis van, az ellenőr már akkor kipécézett. levegőt vettem, aztan elsuhantam mellette, megfogta a táskámat, persze én mentem tovább, közben telefonáltam, jó hogy nem tépte el a táskám... amugy nem álltam meg neki, nem fogok fizetni 5 000et :D v kitudja mennyit. imádom azokat, akik erőszakosak. ha volt is bérletem se mutattam meg nekik, amiket megengednek maguknak... idegesítő, igy hát én is idegesitettem őket, h azt hitték h most eluszott 5000ft-juk, mert nem kaptak el, közben meg volt bérletem.
171. 8da8a563b7 (válaszként erre: 152. - Enikö)
2008. jún. 4. 11:36

nem veheti el. a bérlet, mivel pénzt adtál érte, a tulajdonod. a helyedbe feljelenteném az ellenőrt.


Én bkv-nál dolgozom, műszaki részen, semmi közöm hozzájuk, de amit művelnek, az nagyon szemét dolog.


Szoktam, mivel nő vagyok és nincs autóm, bevásárolni. 3 szatyor, meleg van, kéri a bérletet, de egy cseppet sem segítene. ott állnak 6an. De az, hogy legalább 1 szatyit megfogjon, hogy a kurva bérletet megmutassam neki... neeeem. sőt. mivel szenvedek, azt hiszi nincs bérletem és lógok. nagy nehezen előszedem, mutogatom körbe, hát egyik sem figyel. cseppet pipa lettem. mindegyik orra alá nyomtam. nesze bazzzzmeg nézzed ha már előkotortam!!!


a legtöbbje, nem ellenőr, csak bizti őr. azok meg éphogy meg nem verik az embert nagyon bunkók.

170. 8da8a563b7 (válaszként erre: 165. - Bejje)
2008. jún. 4. 11:28
személyit csak rendőr kérhet. az ellenőrnek hívnia kell egy rendőrt, aki megnézheti a személyit, de nem adhatja oda senkinek, csak a tulajának.
169. genlips (válaszként erre: 165. - Bejje)
2008. jún. 4. 11:25
Velem történt hasonló eset kb 3 hónapja, csak tőlem a diákomat akarta elvenni. Spec. én felmutattam az ellenőrnek a diákot, csak a pöcs nem volt hajlandó azt úgy elfogadni, hogy nem a tetves kezében van. Emellett meg a bérletemet elrakta a belső zsebébe. Persze végig egy szó sem esett arról, hogy meg fog büntetni ezért, hiszen nem is volt miért, a diákomat hajlandó voltam felmutatni neki, de többet nem, csak felmutatni. Átengedni neki nem. Jaaaa és bocs, az igazolványomat biza sosem adom oda egy ilyen rühes embernek sem! Természetesen azt a választ kaptam a bkvtól, amit vártam... szószerint az én hibám, amiért nem vagyok tekintettel arra, hogy sok diákigazolvánnyal visszaélnek és nem hagyom, hogy kiszedje a kezemből a saját igazolványomat az ellenőr!!! Miután persze a bérletemet már elrakta a zsebébe... Persze, majd átadom azt is neki, hátha arra hivatkozva, hogy nem is igazi a diákom, azt is elkobozza tőlem!!! Meg vannak ezek őrülve. A pont a sztori végén, hogy természetesen nem büntettek meg, mert minden a helyén volt, de a bkv véd egy ilyen pökhendi, saját törvényű ellenőrt!!!
168. s.irma (válaszként erre: 166. - S.irma)
2008. máj. 9. 11:02

Bocsi! Helyesen csak a kísérőjét büntették meg. Őt nem.

No comment

167. virgilius (válaszként erre: 164. - 5464505f6a)
2008. máj. 9. 10:58
Na ugye. :) Én se vagyok vak. ;)
166. s.irma
2008. máj. 9. 10:54

Helló! Ma reggel a danubius hírekben hallotta valaki, hogy mit műveltek egy olyan sráccal akinek mindkét karja hiányzott? Hát őszintén szólva hánynom kell az egésztől. Meg akarták büntetni mert nem tudta odaadni a rokkant igazolványát. Állítólag a végén csak a kísérőjét nem büntették meg!

Én ha rám lenne bízva kirugnám az ilyen mocskokat.

165. Bejje
2008. máj. 9. 09:58

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy van-e valakinek infója arról, hogy férfi ellenőrök körbeállhatnak-e egy fiatal nőt, úgy hogy az érvényes pesti bérletét már elvették és a személyijét követelik?

Sajnos a bkvnál nem adnak felvilágosítást, azt mondják, hogy beszélnek az ellenőrökkel! Enyi? Úgy is nekik fognak hinni!!!!

164. 5464505f6a (válaszként erre: 15. - Virgilius)
2008. ápr. 2. 15:48

Nagyon sokan közülük tényleg hajléktalanok.


[link]

163. enikö
2008. márc. 20. 10:12

gpetra,köszi válaszod!!!

:)

azért meglehet hogy pár év mulva kapom a büntető csekket....semmi sincs kizárva....

:)

162. gpetra (válaszként erre: 161. - 1366d1807f)
2008. márc. 19. 15:42
Igaz, jogtalanul bérletet elvenni sokkal egyszerűbb.
161. 1366d1807f (válaszként erre: 160. - Gpetra)
2008. márc. 19. 15:40
Lehet, hogy nem tud írni :-))))
160. gpetra (válaszként erre: 158. - Enikö)
2008. márc. 19. 13:13
Nem. Erre van a toll és a papír...
159. gpetra (válaszként erre: 156. - Enikö)
2008. márc. 19. 13:12
Ehhez egészen biztosan nincsen joguk. Miért adtad oda? Így újat kell majd csináltatnod. Én biztosan bejelenteném. Egyébként magát a szelvényt sem vehetik el. Mire fel? Nekem pl. le kell adnom minden hónapban a munkahelyemen.
1 2 3 4 5 6 7

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook