Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mit csináljak, ha rossz helyre utalt a biztosító? fórum

Mit csináljak, ha rossz helyre utalt a biztosító? (tudásbázis kérdés)

2011. jan. 27. 10:36
Na, téma lezárva. Néhány hét telefonálgatás után megkaptuk a pénzt.
2011. jan. 9. 21:05
1
2011. jan. 8. 22:34
3
2011. jan. 8. 11:47
2
2011. jan. 8. 00:00
1
2011. jan. 7. 23:03
rendben, köszi!
2011. jan. 7. 23:01
majd a reakciójukat írd le ide nekem, hátha tudok valamiben segíteni neked.
2011. jan. 7. 22:58
Jó, köszi! Mindenképp a végére járok, csak a szövetkezet nem egy egyszerű eset... Na mondjuk... A bank sem... De annyira feldühített, hogy ha kell, akkor perelek!
2011. jan. 7. 22:56
ha ez a pénz ténylegesen a te lakásdoban keletkezett kár ellenértéke, akkor az nem a szövetkezetet illeti, így ezzel az összeggel a szövetkezet jogalap nélkül gazdagodna, és ekkor már be lehetne őket perelni emiatt. :)
4. Sensitiv (válaszként erre: 3. - Sztavros)
2011. jan. 7. 22:54
ha a szövetkezet számlájára utalták a pénzt, akkor a szövetkezet elnökével vegyed fel a kapcsolatot, és kérjed, hogy utalják tovább a te számládra, mivel téged illet, és a te lakásod károsodott.
2011. jan. 7. 22:50

December elején beáztunk. Panel negyedik emelet, felettünk a tető... Így aztán kihívattuk a közös képviselővel a lakóház biztosítóját, nem az egyéni lakásbiztosítónak szóltunk. Ki is jött a kárfelmérő, meg is állapított 52 ezer egynéhányszáz forintot. Kitöltöttük, aláírtuk a papírokat. Én diktáltam le a számlaszámunkat, amit le is ellenőríztem, tehát tuti jó volt. Kérdeztük, hogy nekünk nem hagy másodpéldányt a jegyzőkönyvből, de azt mondta nem kell....

És most, hogy már több mint egy hónap eltelt, utánaérdeklődtem, hol a pénz. A biztosító először nem találta a bejelentést, majd előkerült, de azt mondja, károsultként nem mi, hanem a lakásszövetkezet van megnevezve és az ő bankszámlájukra indították el az utalást... Kérdem én, a lakásszövetkezet fogja kifesteni a lakásunkat a pénzből??? Ilyenkor mit tudok csinálni? Szóltam, hogy a jegyzőkönyvben nem ez szerepelt, és a megállapodás nem így szólt, kértem egy másolatot a jegyzőkönyvről, és most várok... De vajon mire számíthatok?? Járt már így valaki?

2. Sensitiv (válaszként erre: 1. - Sztavros)
2011. jan. 7. 22:46
be kell menni a biztosítóhoz, és reklamálni kell.
2011. jan. 7. 22:44
Mit csináljak, ha rossz helyre utalt a biztosító?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook