Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mit csináljak ezzel a nagy mértékű hajhullással? Szinte teljesen kopasz a fejem teteje fórum

Mit csináljak ezzel a nagy mértékű hajhullással? Szinte teljesen kopasz a fejem teteje (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
45. 66112ea05a (válaszként erre: 43. - Erzsike33)
2014. márc. 15. 20:45
Mióta jártál a Mensmentis-be?
44. Erzsike33 (válaszként erre: 42. - C****)
2014. márc. 15. 20:43
De latszik akkor is ha hatra fesulom,mert a kep csak a fejtetomrol keszult es szembol is latszik a fejborom. Festeni nem akarom mar nehogy az is baj legyen.
2014. márc. 15. 20:41

Januarban toltottem be a 21 evemet.

Nincs bejelentett lakcimem Pesten igy szerintes ad beutalot a hazi orvos? Mert rendes volt az orvos es ambulansan felvett. Hetfon elmegyek hozza es kerek endrokinologushoz beutalot... csak ne honapokat kelljen varni :-(

42. C****
2014. márc. 15. 20:41

Egyébként ha az egészet hátrafésülöd, nem is látszik, legalábbis amíg megint kinő.


Mert ugye csak pozitívan! :)


Plusz kicsit világosítsd ki, valami melír ide oda módszerrel, és fesd ki magad, napozzál, amikor teheted, nemsoká itt a majdnem nyár :)


Nem is fogják látni, hogy ott egyelőre kicsit hiányos.

41. 408020f45e (válaszként erre: 38. - Erzsike33)
2014. márc. 15. 20:39

Teljes hormonvizsgálatot csak endokrinológus végeztet. De azt írtad voltál. Ő mit mondott?

Háziorvos ír beutalót, kérsz időpontot és elmész, mert nem szabad tovább halogatni.

40. 66112ea05a (válaszként erre: 39. - Erzsike33)
2014. márc. 15. 20:33
Egy előző fórumod alapján 20-nak irtad magad, mi az igazság belőle?
2014. márc. 15. 20:28
Testepeitessel ugy,hogy fodrasznak tanulok es minden nap 8-10 orat vagyok gyakorlaton es hetvegen alatalaban a teacoban kasszazok.
2014. márc. 15. 20:27
Neztek a pajzsmirigyemet es semmi baj nincsen vele. Lehet,hogy hormon sot biztos. Hova kene mennem akkor teljes vizsgalatra? A mensbe nagyot csalodtam :-(
37. a0c1361e44 (válaszként erre: 35. - Erzsike33)
2014. márc. 15. 20:26

Endokrinológus és PCOS-ra vizsgáljanak ki!

Tuti, hogy ez a bajod.

36. 66112ea05a (válaszként erre: 35. - Erzsike33)
2014. márc. 15. 20:26
Testépítéssel hogy állsz?
2014. márc. 15. 20:24

A lanyok ajanlottak Dr.Ritat,de nem nagyon foglalkozott velem ugy komolyan :-( a szorosodes is kikeszit! Most ennyi tanacs kozul melyiknel induljak el?

Nem hiztam sot ledobtam 15 kg. Az arcom szerencsere nem pattanasos!

2014. márc. 15. 20:24

Szia!

Nálam is ez volt a PCOS kezdő tünete.


Viszont kiegészítésnek elkezdtem szedni a DM-es hajvitamint, és nekem fantasztikus volt. A hajhullást annyira nem állította meg (persze kevesebb hullott), ellenben 2-3 hónap után a fodrásznál látszott, hogy tele vagyok babahajjal. És gyorsan is nő. Egy próbát megér.

2014. márc. 15. 20:23
Ez tuti, hormon. Nem is értelek, hogy eddig, hogy nem mentél el endokrinológushoz.Teljes hormonvizsgálatra van szükséged szerintem és nem a Mensmentisbe. Tesztoszteron szintet kéne nézni nálad(férfiastipusú a hajvesztésed, és a szőrnövekedésed is erre hajaz).
2014. márc. 15. 20:22
Pajzsmirigyedet neztek mar? Nem lehet, hogy alulmukodik?
2014. márc. 15. 20:19

Ez nekem egyértelműen PCOS-nak tűnik. Van ilyen fórum ott beszélgess a lányokkal.

Férfias kopaszodás, szőr az állon, pajesz megerősödés, gondolom híztál is olyan férfiasan és lehet pattanásosabb is vagy. Nem tudom még milyen tünetei vannak, de a fórumon majd segítenek, hogy milyen dokihoz menj! És mielőbb.

A pajzsmirigyed gondolom rendben. Azt megnézték? Bár attól nem szőrösödük, ellenkezőleg.

30. 408020f45e (válaszként erre: 15. - Erzsike33)
2014. márc. 15. 20:14
Első körben a túlzott stresszt kellene csökkenteni, ha kell éjszakára vegyél be nyugtatót, hogy kipihend magad.
29. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Erzsike33)
2014. márc. 15. 20:12

Ezt találtam még:

A hajhullás, vagy kopaszodás folyamatának egyéb kiváltó okai is lehetnek.


Vitaminhiány, illetve annak túladagolása;

Rossz vérkeringés, alacsony vérnyomás;

Fogamzásgátlók;

Időskori kopaszodás;

Egyoldalú táplálkozás (alacsony vitamin és ásványi anyag bevitel);

Véralvadást gátló gyógyszerek;

Pajzsmirigy, vese, illetve női hormonzavarok;

Hosszan tartó láz;

Hosszabb ideig fennálló stressz hatás;

Különböző gyulladások jelenléte (mandula, fog).

A felsorolás alapján látható, hogy a hajhullás okai számtalan tényezőre vezethetőek vissza, sok esetben ezek együttes hatása következtében alakul ki a nemkívánatos állapot.


A kopaszodás megelőzése

A kopaszodás általában nem egyik napról a másikra alakul ki. Vannak különböző előjelei, ennélfogva már a kezdeti fázisban is lehet tenni valamit.


A hajhullás folyamata még akkor is lassítható a megfelelő táplálkozással, a vitaminok és ásványi anyagok pótlásával, valamint megfelelő kozmetikumok használatával, amikor az genetikai okokra vezethető vissza.


A férfiak általában kevésbé fordítanak kellő figyelmet a megfelelő kozmetikum, sampon és hajápoló szerek kiválasztására, holott azok segítségével évekkel meghosszabbítható a haj eredeti állapota.


A Renokin sampon, hajregeneráló és vitalizáló kozmetikumok együttesen teszik lehetővé a haj és a hajas fejbőr egészségének fenntartását. Használatuk segítségével a hajhullás lelassítható, megállítható, valamint a folyamat visszafordítható.

28. ildikek (válaszként erre: 1. - Erzsike33)
2014. márc. 15. 20:09
Szia én a bálint cseppek közül a koronacseppeket használom.Idegi eredetű hajhullásra is ajánlott. Én most járok a 2. üveg végén, már az első üvegnél látványosan csökkent a hajhullásom.
27. 408020f45e (válaszként erre: 1. - Erzsike33)
2014. márc. 15. 20:08

Bőrgyógyásznál vagy táplálkozási szakembernél voltál?

Lehet, hogy valamilyen gombás fertőzés vagy vitaminhiány lehet az oka. Mostanában reklámoznak egy sampont tonikkal, ami a reklám szerint az idős, őszhajú asszonynak megállította a hajhullását, sőt meg is erősítette.Nem tudom a nevét.Lehet, hogy valaki tudja.

26. vvlét
2014. márc. 15. 20:05
Demodex vizsgálaton voltál? A Csalogány utca 26 ban van, ahol ingyen megvizsgálnak, és jó hajápolóik is vannak.
25. pipacs78 (válaszként erre: 1. - Erzsike33)
2014. márc. 15. 20:04

Szia!


Hajhullást okozhatnak ezek is:


- demodex atka

- candida

- PCOS


Bár írtad, hogy voltál már haj- meg nőgyógyásznál, így gondolom ezeket is kizárták már. (?)

24. bowie
2014. márc. 15. 20:03
esetleg valamelyik szülődnek nem ritkább ugyanezen a területen a haja?
2014. márc. 15. 20:01

Szia,


A hajhullás hátterében ha minden mást kivizsgáltattál és nem találtak semmit, leggyakrabban hormonális probléma áll. Valszeg felborult a hormonháztartásod, kicsit kevesebb lett a női hormon és a hajhagymáid érzékenyek az adrogénre (avagy DHTra) ezért kezdett el hullani a hajad. Én pár éve abba hagytam a fogamzásgátlót 1 évre és majdnem megkopaszodtam, újra el kellett kezdenem szedni aminek hatására helyre állt (bár már annyi hajam sose lesz mint volt). Kipróbáltam mindent, még hajbeültetés miatt is jártam konzultációkra, végül a hormontabletta segített. Ha abba kell hagynom (mert mondjuk gyereket szeretnék) bele se merek gondolni hogy mi lesz. :-(

22. bowie
2014. márc. 15. 20:00
Jah, most olvasom, hogy volt góckutatásod.
2014. márc. 15. 20:00
hajhullást okozhatnak bizonyos dezodorok és samponok is (hiába reklámozzák dús hajú p*-val), megéri a próbát
20. bowie (válaszként erre: 1. - Erzsike33)
2014. márc. 15. 19:59
Nekem 17 évesen volt foltos kopaszságom. Góckutatásra küldtek, mindenféle dokihoz. A mandulám volt a góc. Kivették (addigra már ráment az ízületeimre is), és pár hónap alatt szépen visszanőtt a hajam.
19. 419d3a90bd (válaszként erre: 1. - Erzsike33)
2014. márc. 15. 19:54

Így első olvasásra,Inzulinrezisztenciád van.

Inzulin diéta ,és mozgás,és hozzáértő doki,mert akinél voltál,az nem vett komolyan.

18. csakegyharit (válaszként erre: 15. - Erzsike33)
2014. márc. 15. 19:53
Akkor itt lehet a baj. Nekem is vannak stresszes időszakaim és olyankor borzalmasan néz ki a hajam. Bár nem hullik, de nagyon csúnyán szétáll. Nézz körül pl egy vizsgaidőszakban egyetemisták között. Na, olyankor mindenkinek borzalmas a haja. Rajtad lehet, hogy így jön ki a stressz, csak neked rosszabb, mert hullik is. Ismerősöm is így van vele, rajta is látszik, hogy kopaszodik. Pihenj többet, hátha. Lehet, hogy ez rá a gyógyszer.
17. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Erzsike33)
2014. márc. 15. 19:49
ne is próbálkozz szerekkel, a hajhullás legtöbb esetben hormonális! Meg kell csináltatnod a hormonpanelt a nőgyógyászoddal, ez az első lépés
16. C**** (válaszként erre: 6. - Erzsike33)
2014. márc. 15. 19:49

:) Szia!


Ez jó, ezt a nullásat én is gondoltam annó, de nem kell. Most ilyen vagy és kész. Lelkileg hidd el, ez meg fog változni, és tényleg így lesz! Hagyd abba a fényképezését, a nézegetését, a kihulló szálak számolgatását.


Én ezt mondtam a kihulló hajamnak: Aki menni akar, menjen! Aki marad, az jól jár :)


Nem számít, ki mit gondol rólad, a hiúság most nem érdekes!! Egy számít, most a hajad azt tükrözi, a testi vagy lelki egyensúlyod felbomlott.


Nem sokban különbözünk a növényektől. Ha a növényt rossz helyre teszed, vagy össze-vissza locsolod, hát először egy két levél esik le, utána elszárad.


Gondold azt, a hajad a saját növényed, most jól fogod etetni gondozni, és újra helyreáll, kinő.


Írok egy privátot, én miket elkalmaztam, nem túl drága dolgok, komplexen viszont nekem hatásosak voltak.


Egyszóval növényterápiára fel! Kezdd azzal, hogy máris elkezded mérni, egy nap mennyit iszol, halgass olyan zenét, amit szeretsz! Mosolyogni, mert a növényed elhervad! :))

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook