Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit csináljak a cicámmal? fórum

Mit csináljak a cicámmal? (tudásbázis kérdés)


1 2
10. Mazsola13 (válaszként erre: 6. - Szikmár)
2014. jan. 5. 18:17
Hát sok macskám van... Anyum szerint felesleges elkülöníteni, és nagytakarításba kezdeni, mert, hogy aki akarta, az már úgyis elkapta.
9. szikmár (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2014. jan. 5. 18:14
Azt olvastam, hogy védőoltás nem létezik. Nazális vakcina van forgalomban, de nem hatásos. Semmilyen védettséget nem nyújt, ezért nem javasolt. A vírus az ürülékkel távozik, ezért ez veszélyes lehet ott, ahol több macskát tartanak együtt.
8. Mazsola13 (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2014. jan. 5. 18:13
Nem tudom, hogy elkapták-e. De valahol azt olvastam, hogy az oltás nem sokat ér.
7. Mazsola13 (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2014. jan. 5. 18:11
Igen, sajnos jól tudod, az orvos is ezt mondta.
6. szikmár (válaszként erre: 3. - Mazsola13)
2014. jan. 5. 18:09

Szia,

A fertőző hashártyagyulladást (FIP)vírus okozza, emberre veszélytelen. Sajnos gyógyíthatatlan betegség.A vírus nagyon gyakori, különösen ahol sok macskát tartanak együtt. A vírus közvetlen érintkezéssel, közös tárgyak használatával terjed.Szvsz a fertőzött állatot is el kell különíteni....

2014. jan. 5. 18:07
Gyorsan oltatni kellene a többit, ha még nem kapták el, ne is kapják meg ezt a betegséget.
2014. jan. 5. 18:01

Ez fertőző, ráadásul gyógyíthatatlan úgy tudom. Hosszabbítani lehet az életét, de nem végleges.

Állatorvos mit mondott?

2014. jan. 5. 17:58
Sajnos kiderült, hogy a cicám FIP-es. Szobacicáról van szó és mellette van még több macskánk is. Sajnos közös itatót, wct használnak, és egymás tányérjába is beleesznek. Különítsem el a beteg cicát, és fertőtlenítsem a cuccokat? Vagy ezzel már elkéstem?
2014. jan. 5. 17:58
ajnos kiderült, hogy a cicám FIP-es. Szobacicáról van szó és mellette van még több macskánk is. Sajnos közös itatót, wct használnak, és egymás tányérjába is beleesznek. Különítsem el a beteg cicát, és fertőtlenítsem a cuccokat? Vagy ezzel már elkéstem?
2014. jan. 5. 17:57
Mit csináljak a cicámmal?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook