Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit csináljak a cicámmal ha állandóan karmol és harap? fórum

Mit csináljak a cicámmal ha állandóan karmol és harap? (tudásbázis kérdés)


1 2
2008. szept. 9. 13:15
ÉN erre gyakran dühös vagyok,de olyankor igencsk ràkiàltok,és tudja hogy nem szabad:)
2008. aug. 28. 17:46
Koppints az orrára.
32. 236fe2f68e (válaszként erre: 30. - 2fe54306ce)
2008. aug. 28. 13:37
Hát azt annak idején mikor még meg volt... :( ugy játszodtuk h ö megkarmolt, akkor én feldötöttem s csiklintottam, s akkor ö elkapta a kezem rugta, harapta, karmolta..az meg nekem csiklott de végül ő adta fel :D
2008. aug. 28. 11:15

Vágd le a körmeit!

Csúny sérüléseket tudnak csinálni!


Harapásról én sem tudom leszoktatni

30. 2fe54306ce (válaszként erre: 29. - 236fe2f68e)
2008. aug. 28. 11:05
Ez milyen játék?
2008. aug. 28. 10:38
Az én cicám is karmincsolt és harapott de hamar leszokott rola, mert tudta h olyankor mindig "gyámbászost" játszok vele, amit nem igen szeretett. De senki fére ne értse, nem kinoztam soha! jobha leirom, mielött leszol valaki , mint máshol :D
28. *trust_us_we_lie* (válaszként erre: 26. - Pemete)
2008. aug. 19. 00:08

Húha ő aztán akkor tényleg mindent megkapott :)) Biztos aranyos volt :)

nem tudom mi történhetett vele, még sosem hallottam ilyenről. Érdekes...

Hát a kutya legalább nem karmol :D

Nekem együtt alszanak a cicuk a kutyussal :)

2008. aug. 18. 12:17

Uhhh, tényleg elég durva macskád volt akkor!

Az én macsim is ördög néha, én arra gondoltam, hogy nagyon elkényeztettük, és most már úgy érzi mindent meg kaphat....

26. pemete (válaszként erre: 25. - *trust_us_we_lie*)
2008. aug. 18. 11:20

Cuki lehet:)

A miénk is nagyon aranyos volt, amíg meg nem hülyült, még sétálni is elvittük, vettünk neki hámot, meg pórázt. Volt otthon csomó labdája, meg egérszagú egere, tök jópofa volt vele, ahogy dobálta meg pofozgatta. Meg volt ilyne botja is amin valami szalagszerű volt, na hogy arra miket ugrált:D Fantasztikus volt!

De hogy mi baja lett?! Az álllatorvos azt is mondta, hogy túl jó minőségű kaját kap, és túl sok benne a fehérje és nem tudja feldolgozni a mája, és hogy akár azért is lehet! De hiába álltunk le a dobozos macskakajával, attól sem lett jobb. Biztos skizofrén volt:) Mindegy, most már van kutyánk, aki okos, ügyes szófogadó, és imádja a macskákat... természetesen megenni:)

25. *trust_us_we_lie* (válaszként erre: 23. - Pemete)
2008. aug. 18. 00:13

úúh nagyon durva lehetett az a cica...

de szerencsére nem mindegyik ilyen :)


Nekem most a nagyok mellé lett pár kicsi is de azokat megfogni nem lehet. egyszer sikerült de karmolt harapott minden, el kellett dobnom szegény esett is akkorát... a kezem azóta is darabokban van:P nem tudom mi lesz így velük oda se tudom adni senkinek. Odajönnek már esznek is néha és nagyon szépek de megfogni nem lehet őket. Ilyen vad macskáim még nem voltak :P bár az egyik felnőtt cicám is olyan, hogy ha adok neki enni ugrál és a mancsával hadonászik el akarja kapni az ételt :D és ha olyanja van este elbújik valahol és hirtelen támad, ő nyakra megy :DDD de egyébként nagyon kedves annyit lehet nyúzni mégcsak nem is nyávog...

és olyan mint a keljfeljancsi ha lelököm például a székről egyből visszaugrik. és ezt képes akár 20 percen keresztül csinálni, csoda hogy nem szédül el. :D

2008. aug. 17. 22:40

A macska akkor karmol és harap, ha ingerszegény a környezete.

Játszani kell vele!!!!!

23. pemete
2008. aug. 17. 21:20

Nekünk az exmacskánk, az fwelnőttkorára őrült meg teljesen. Az állatmenhelyről hoztuk el még kicsi korában, oltattuk, meg minden, még ivartalaníttatuk is. Aztán egyszer csak megvadult, és megtámadott minket minden ok nélkül. Volt hogy kint volt a konyhában, én meg ki akartam menni valamiért, ő meglátott és egyszerűen hörögve, morogva nekem esett! De főleg a páromat akarta mindig széttépni, pedig az ő macskája volt. Félelmetes volt. Még az állatorvost is kihívtuk hozzá, hogy hátha valami betegség, de nem volt semmi baja! A páromnak úgy szétkarmolta az arcát, hogy az orrán még mindig ott a nyoma! Aztán meguntuk, hogy rettgnünk kell a saját macskánktól és elajándékoztuk egy otthonba, ahol szabadon kórricálhat az óriási területen egész nap, övé a világ. De nem változott még mindig megtámad néha embereket ha olyan kedve van!

Mi azóta kutyapártiak vagyunk:) A gyerekem közelébe meg ezek után még véletlenül sem engednék macskát!

2008. júl. 30. 21:32

Az én cicám is karmol meg harap, főként akkor, hogyha valaki akkor próbálja meg zaklatni amikor éppen mosakszik.Abból nem enged:)ha nyalja magát senki ne nyúljon hozzá:)

Egyébként, én is rászólok, hogyha eldurvul, és általában bejön, megnyugszik, és visszajön:):)

2008. jún. 29. 12:20
az en cicam is karmolt harapott mig kicsi vold de magatol leszokott rola....csak hangosan raszoltam olyankor...de vigyazni kell nagyon a cica karmincsolasokkal...mert veszelyes is lehet...!! (amugy R.I.P. CILIKE)
20. 5a1348d568 (válaszként erre: 13. - 9778ca1817)
2008. jún. 24. 12:28
ez a beszéd
2008. jún. 4. 08:40
nevelni kell. amíg kicsi, rá kell csapni, persze csak kicsit a pofijára ha harap, ha karmol, akkor meg a mancsára. de mindig arra, amelyikkel megkarmolt. Én így szoktattam le róla.
2008. jún. 3. 23:08

Tegnap éjjel az Állatkórházba kellett vinnem a macskámat. Már több, mint egy órája várakoztunk ott többen, de nem is figyeltük azt a dobozt, ami a gyógyszertárnál volt.

Az én cicám végig üvöltött, holott nem szokott - nagyon nyugodt cica.

Aztán kijött az orvos, és kikérdezett mindenkit, hogy ki miért jött, mi a gond. A szeme megakadt a dobozon. Kié? Ki hozta? Mi van benne? És mi volt? 4 gyönyörű kiscica. Hogy mikor és ki rakhatta oda? Ezt mondta az én cicám, de nem értettem! :(


Nem értem az embereket. Miért nem operáltatja meg a macskáját, ha a gyerekekről úgysem tud gondoskodni? Rohadtul nem értem? Most miért jó, hogy a szerencsétlen kis állatok megszületnek (és mondjuk még csecsemő korukban) meghalnak?

2008. jún. 3. 19:38
Én a fejére koppintok, erre rámnéz, akkor mondom neki hangosan, hogy NEM! Sértődötten leugrik az ölemből, de hamarosan visszasündörög. Nagyon édi!!
2008. márc. 2. 16:53
Öntörvényű allatka . Ha kicsi cica az csak játszik .Azt kinövi .
2007. dec. 10. 00:30
Sajnos a macsik eléggé öntörvényűek, sokkal nehezebb őket nevelni, mint a kutyikat... Szerintem az is egy lehetőség lehet nevelési szempontból, ha elég játékot kap, amin "kiélheti" a karmolászást. :) A mamám egyik macskusza is ilyen karmolós és képes "odavágni" simizés közben, eléggé vigyázni kell vele, pedig jól van tartva, talán nagyon el is van kényeztetve, olyan dagi már, mint Garfield. :D De nem is tudom, a jó modor hiányzik az "uraságból". :) Szóval szerintem is csak a többszöri NEM parancs elmondása segíthet, vagy ha tényleg nagyon harap, karmol játék vagy simizés közben, akkor egyszerűen hagyni kell, lehet, hogy nem szereti sokáig a "macerát".
14. bugbal
2007. nov. 29. 13:47
A cicákok minden tévhittel ellentétben nagyon jófejek tudnak lenni. A mienknek annyit mondtunk, hogy légy szíves, húzd be a karmod, ha velem játszol, és úgy tett. A puha mancsával pedig még simizni is szokott, mint mi őt...
2007. nov. 22. 22:55
Tedd ki a szűrét:P
12. 6a062297d0 (válaszként erre: 11. - Szombatne)
2007. nov. 22. 20:39
Dehogynem! Szerintem!:)
2007. nov. 22. 18:43
Még kandúrkának is pedig nem volt vicces!
2007. nov. 22. 18:42

Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat!

:))

9. szombatne (válaszként erre: 8. - 6a062297d0)
2007. nov. 22. 18:41
:(
2007. nov. 18. 13:25
Vidd el egy olasz étterembe, és mutasd meg neki hogy milyen sors vàr rà, ha igy folytatja!:)
2007. nov. 12. 07:19
Nekem is volt egy ilyen cicám. Amikor nagyon megfeledkezett magáról játék közben, és karmolt, harapott, akkor határozottan, és hangosan azt mondtam, hogy NEM! Többször egymás után. Talán a hangos szóra, de felfigyelt rá, és abbahagyta. Persze, ezt ahányszor "durvul", annyiszor kell csinálni.
2007. nov. 12. 04:59
játékos lehet :) egyetértek azzal, hogy eréjesen rászólni, vagy épp nem nagyot, csak olyan icipicit a nózijára legyinteni, hogy nem szabad.
5. LoLiNa (válaszként erre: 2. - Lauka66)
2007. nov. 12. 04:58
perzse, ne nevelje, adjon túl rajta.. jajjj..
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook