Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mire való a háziszappan valójában? fórum

Mire való a háziszappan valójában? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Mire való a háziszappan valójában?

1 2 3
2014. jan. 18. 22:21

Kipróbáltam a csak a szemed mosd meg reggel tippet. Működik!

Nem kell arckrém, nagyon jó! És a magyarázata teljesen evidens.. Annyira jó lenne mondjuk egy jó száz évvel ezelőtt élni természetközelben, vagy legalább olyan családban nevelkedtem volna, ahol a hagyományokat megtartják.... :''S

64. Lilibeth59 (válaszként erre: 63. - 9d0c5a7f41)
2014. jan. 18. 19:05
Csak így tovább!!! Egyre többen vagyunk...
2014. jan. 16. 23:32

Én is áttértem a szappanra fél éve, azóta hozzá sem nyúltam tusfürdőhöz. Nekem mindig krémezni kellett arcom-testem, mert különben kiszárad-viszket. Most shea vajat használok testápoló helyett, és működik a rendszer. Reggel pedig csak langyos víz. Olvastam valamelyik előző hozzászólásban a nagymama tippjét, hogy reggel csak szemet. Nagyon szeretem és tiszteletben tartom a nagymama tanácsokat, köszönöm, hogy megosztottad velünk.

Ki fogom próbálni.

2012. máj. 8. 05:38

Pedig az öblítő még rosszabb, mint a bolti mosószerek!

Használj ecetet+illóolajat 100 %-osat, de illó nélkül is használom néha, mikor a tiszta ruha illatára vágyom. Készíts almaecetet, az öblítésen kívül sok mindenre használhatod, pl. hajmosáskor az utolsó öblítővízbe tegyél egy kanálnyit.

61. erikafot (válaszként erre: 60. - Erikafot)
2012. máj. 7. 23:05
de nagyon keveset
60. erikafot (válaszként erre: 59. - Lilibeth59)
2012. máj. 7. 23:05
Öblítésre rendes öblítőt használok, azt még nem sikerült házit készíteni.
59. Lilibeth59 (válaszként erre: 58. - Erikafot)
2012. máj. 7. 22:15
A következő adagot majd citrom olajjal készítem én is, olvastam, hogy csírátlanít, fertőtlenít, az illata is nagyon jó, és ezek szerint még jó vízkőoldó is. Öblítőbe teszel citrom illót?
2012. máj. 6. 19:05

Én is készítettem ma megint egyet, kicsit megborult véletlenül a citrom olaj, fantasztikus citrom illata van. És azt vettem észre, hogy ragyog a mosógép is belülről, pedig eddig sem volt vízköves és ecetet sem használok, csak néha. Igaz, hogy most 70 fokon mostam a konyharuhákat.

Mosóparfümöt még nem használtam, így nincs is rá szükség :)

57. Lilibeth59 (válaszként erre: 56. - Erikafot)
2012. máj. 6. 14:21

Pár napja készítettem egy újabb adagot, én Tihanyi levendulaolajat tettem bele. Jó illata van nagyon! Öblítőnek most ecet+2-3 csepp levendula illó, isteni illatuk van a ruháknak.


Használtam mosóparfümöt, és még biztos fogok is (nekem a zöldalma illat jött be leginkább), de gondoltam, ha levendula illatú a mosószer, akkor az öblítő is legyen az.


Most tettem hozzá lereszelt epeszappant is, sajnos a foltokat így is elő kell kezelni (epeszappannal átdőrzsölöm, majd szappanosan teszem a ruhát a dobba). A foltok így eltünnek. Azt hittem, ha belerakom a folttisztító szappant is a mosószerbe, használni fog. Hát, megint tanultam valamit.

56. erikafot (válaszként erre: 54. - Lilibeth59)
2012. máj. 4. 12:30

Ez nagyon jó, én is ezt használom, de én tettem ehhez a mennyiséghez még kb 5ml citromolajat. Fertőtlenít és kellemes illatot ad a ruháknak.

Szappannak én saját készítésű mosószappant használok, kókuszolajból, napraforgó olajból, lúgból és vízből készül. A kókusz olaj nagyon jó tisztító hatású a szappanban.

2012. ápr. 25. 10:43

Köszönöm szépen :-)

Én kb-os mosószódát kaptam egy bioboltban, azt tudtam venni...de valahol mintha azt olvastam volna, hogy annak fehérítő hatása van..ezért nem mertem színes ruhákhoz adni. Bár kiindulva a másik cikk téves adagolásáról, sajnos azt kell leszűrnöm, eléggé összevissza-infók látnak napvilágot ezért inkább hiszek a személyes tapasztalatotoknak :-)


Ezek szerint Mágika Te fehéret, színeset,mindent csak mosószódával mosol? És akkor a mosószappant nem is használod?


Köszönöm Lilibeth a részletes leírást :-)

Nagyon szerettem volna, hogy működjön, de őszinte leszek, most kissé hanyagolnám a mosószappant, megijedtem....

54. Lilibeth59 (válaszként erre: 52. - Liza1123)
2012. ápr. 24. 18:30

Fél kg szappan 1 liter vízhez nagyon sok!


Ha magad szeretnél folyékony mosószert készíteni, ami biztos, hogy semmi kemikáliát nem tartalmaz, így készítsed el:


Hozzávalók:


4,5 evőkanál szappanreszelék (ne tegyél többet)

250 ml mosószóda

2,5 liter forró víz


Elkészítése:


Egy kicsi lábasban felteszed a reszelt szappant olvadni annyi forró vízzel, ami ellepi (ez nem számottevő mennyiség, de a 2,5 literen kívül értendő), majd közepes lángon lassan kevergetve felolvasztod. Ez macera, mert elég nehezen akar majd olvadni, és ha türelmetlen vagy és begyorsítasz a keveréssel, akkor felhabzik...


Közben veszel egy nagyobb lábast, vagy bármilyen erre alkalmas edényt, és beleteszed a 2,5 liter forró vizet.


Ha a szappan elolvadt, átöntöd a nagyobb edénybe a forró vízhez és nagyon jól elkevered, majd mehet bele a mosószóda, az egyveleget addig kevered, amíg teljesen feloldódik.


Hagyod hűlni, és amikor már nem meleg, felkevered (habverővel), és átöntöd egy olyan flakonba, amit könnyű megfogni, (tölcsér kelleni fog az átöntéshez), mert a mosószert minden mosás előtt alaposan fel kell rázni, ugyanis összeáll. De ez ne riasszon meg senkit, mert a felrázástól olyan szuper lesz az állaga amilyennek lennie kell.


Kb. 125 ml kell egy teli mosáshoz.


Fehér ruha mosásához reszelhetsz hozzá epeszappant, természetesen akkor a sima mosószappanból kevesebb kell. Ha nincs epeszappanod, tegyél a mosószer adagolóba oxigénes fehérítő sót, akkor is szép fehér lesz a ruha, vagy keverj az egyvelegbe bóraxot, mikor a mosószódát kevered hozzá.


Csak ki kell kísérletezni, Neked mi felel meg legjobban.


Fekete ruhához a mai napig a mosódióra esküszöm!


A mosóparfümnek finom illata van,csak amíg az "orrunkban van" a szintetikus bolti öblítők intenzív "illata", addig nem igen érezzük. Meglásd, pár hét, és elfordulsz, ha a közeledben "öblítős illatot" érzel.

Bizonyított, hogy nagyon sok esetben a fejfájásért ezek a szintetikus illatok a felelősek.


Remélem segíthettem.

53. Mágika75 (válaszként erre: 52. - Liza1123)
2012. ápr. 24. 14:59

Szia,


Trisóval mosdd át a gépet. Háztartási boltban tudsz venni, óvatosan bánj vele, mert mar.

A szappan szerintem gépben nem jó. Pont azért, amit tapasztaltál.

Használj sima mosószódát.

Én a dobba szoktam szórni, a ruhák közé, mert a tartóban szerintem benne marad - ahogy ezt is tapasztaltad...

Nem érzed a mosóparfűm illatát... Én sem szoktam. Teregetés után már nincs is illat, mégis többször, többen megkérdezik, hogy milyen parfűm van rajtam (semmilyen), mert jó illata van. Szóval mégis van illata a ruháknak.

2012. ápr. 24. 11:18

Sziasztok!


Segítséget szeretnék kérni.

Először egy weboldalon olvastam a házi mosószerről, igaz, ott 500g szappan lereszelése majd 1 l desztillált vízben történő feloldása volt a recept...megcsináltam, megáll benne a kanál..elkezdtem feloldani több vízben, és használni.

Elmeséltem családi körben is, és bár hajlunk a természetes felé, megjegyezték az idősebbek közül többen, hogy azért vigyázzak, mivel sokx 40 fokon, rövid mosásban mosok, a mosószappan zsíros, nehogy egy idő után megülje a mosógépet ( zsír kicsapódik, ott marad). És tényleg, kb 6-8x használtam, most pedig ilyen zsíros réteg képződött a dobon... :-(

Emellett elkezdtem az 1dl almaecet, 4 dl víz és bele illóolaj - öblítő használatát, az üveget kinyitva tömény az illat, viszont lejár a mosás, nem érzek belőle szinte semmit :-( ( fél literbe kb 10-15 cseppet tettem szerintem)

Mosószódát is vettem, azt is teszek a mosáshoz..

Mi lehet a baj? Nagyon szeretném ezt használni, de így aggódom a mosógépem miatt mert a mosószertartóban is marad a szappan-maradékból, de azt még kivehetem, kisúrolhatom, csakhogy ezek után jó eséllyel a belsejében is lehet hasonló...átmostam egy 90 fokos ecetes menettel, amit a vízkő miatt amúgy is szoktam negyedévente . akkor utána csilivili mindig - most ez sem hozta le a teljes filmréteget :-(


Várom a tanácsokat, köszönöm :-)

51. Mágika75 (válaszként erre: 47. - Betyárninja)
2012. márc. 16. 11:49

mosószóda = Na2Co3 - nátrium-karbonát

Vízlágyító, zsíroldó, olyan körfolyamatban állítják elő, melynek nincs káros mellékterméke, ezét környezetbarát.

lúg = NaOH - nátrium-hidroxid, marónátron, nátronlúg, marószóda, marólúg vagy lúgkő

A házi szappanok ezzel készülnek.

A köznyelv keveri a kettőt, bár nem ugyanaz a két anyag: nátrium karbonát és a nátrium hidroxid.


Van még egy anyag a KOH kálium-hidroxid vagy marókáli. Ezzel folyékony szappant lehet főzni házilag.

2012. márc. 15. 21:58

A mosószóda sokkal, de sokkal környezetbarátibb, mint a bolti mosószerek. Erre is gondolnunk kell, hiszen "A Föld nem a miénk, csak az unokáinktól vettük bérbe". Erre is gondolnunk kell, ha mosunk, tisztálkodunk, kenceficézünk. Minden a csatornában köt ki, ami a természetes élővízbe kerül. A víz többet ér, mint az arany, mert azt ugye nem lehet meginni, nem lehet vele főzni. Vigyázzunk rá, és, ha szeretjük a gyermekeinket, unokáinkat, úgy adjuk át nekik, ahogy mi is kaptuk a mi szüleinktől, tisztán, természetesen, nem szennyezetten....

A mosószóda, mosódió, mosószappan használata segít, hogy tiszta maradjon az életet adó víz.

Persze ott vannak a vízben élő halak, egyéb vízi élőlények, ami táplálékot, élelmet is adnak az embereknek ha ki nem pusztulnak véglegesen...


Bolti mosószer, öblítő, tus- vagy habfürdő, sampon, tisztítószerek mind-mind a csatornákban kötnek ki. Mi szükség rájuk?

Mindenre van környezetbarátibb megoldás, olcsóbb is, az egészségünkre sem ártalmasak.

A víz pedig tiszta marad....

2012. márc. 15. 21:45

Nem hinném, hogy ennél régebbi "hagyományos" mosószóda létezne:


A mosószóda nem új keletű találmány, már a XI-XII. század óta ismert Magyarországon sziksó néven. Így egy széles körben kipróbált anyagról van szó, amely kiállta az idő próbáját. Mindössze a modern vegyipar térnyerésével szorult a háttérbe.

2012. márc. 15. 21:40
Bocsánat, én nem az ÖKO mosószódára gondoltam, hanem a hagyományosra, amit még pár éve is maró lúgként lehetett kapni nagy ritkán. Egyébként az saját tapasztalat is volt, és biológus ismerős által is ki lett elemezve.
2012. márc. 15. 19:10
Sőt, éppenhogy a normál szappan egyik fő alapanyaga. Zsírral együtt pedig vegyületet magát a szappant alkotja ami nagyszerűen tisztít
46. Lilibeth59 (válaszként erre: 43. - Bionet58)
2012. márc. 15. 19:09
Mégis, honnan vetted, hogy a mosószóda veszélyes vegyszer, maró lúg? Csak érdekelne a forrás...
45. Betyárninja (válaszként erre: 43. - Bionet58)
2012. márc. 15. 19:09
Kis mennyiségben nem veszélyes
44. Lilibeth59 (válaszként erre: 43. - Bionet58)
2012. márc. 15. 19:08

Na ne!!!


A mosószóda veszélyes vegyszer???!!!

még ilyent!


Ez butaság... Környezetkímélő, bőrbarát, a "veszélyes vegyszerek" kiváltására alkalmas.


A mosószóda oldatlan állapotban fehér por, ami vízben könnyen oldódik.

Vízlágyító, jó zsíroldó és tisztító hatása van. Az izzadtságot is felszívja.

A mosószóda könnyen öblíthető, így az összetett mesterséges mosószerekkel ellentétben nem marad belőle a ruhában mosás után.

Így annak a veszélye sem áll fenn, hogy később a bőrön keresztül felszívódjon. Ezért érzékeny bőrűek is használhatják a mosószódát, nem okoz semmilyen irritációt, nem szárítja ki a bőrt.


A mosószóda nem új keletű találmány, már a XI-XII. század óta ismert Magyarországon sziksó néven. Így egy széles körben kipróbált anyagról van szó, amely kiállta az idő próbáját. Mindössze a modern vegyipar térnyerésével szorult a háttérbe.

Adagolása során ügyeljünk rá, hogy ne tegyünk túl sok mosószódát a ruhákhoz, ugyanis rosszabb minőségű ruhákat (amelyeknél nem tapadnak a festék-részecskék megfelelően az anyaghoz) fakíthat. Ezen kívül azoknál a házaknál, ahol nincs csatornázás, a túlzásba vitt használata magas talajvíz esetén szikesedést okozhat.

Optimális körülmények esetén azonban környezet- és pénztárcabarát megoldás a mosószóda!

Egy kiló mosószóda kb. 30 mosáshoz elegendő!


Mosószappan

A mosószappan nem más, mint a jól ismert háziszappan, amelyet nagyanyáink is használtak.


A mosásban már kb. 2 évezrede használják. Sok szintetikus anyaggal szemben tökéletesen lebomlik a vízben.

A mosószappan a textíliákat puhábbá teszi. Nem irritálja a bőrt, nem okoz allergiás reakciókat.


A mosás mellett más területeken is felhasználható a háztartásban, pl. tisztálkodás, vagy oldott állapotában takarítás területén.


Én használom a mosószódát és a mosószappant is, nem használok már több mint egy éve (vagy van már kettő i?) bolti mosószert, nem hiszek a reklámoknak, és azóta szép tiszta a ruha és a mosógép is, nincs fekete trutyis lerakódás a mosógépben, az ecetes öblítés pedig a vízkövesedés ellen kiváló.


Mind a mosószóda, mind a mosószappan használatát ajánlom mindenkinek, akinek fontos a saját és a családja egészsége és a környezetvédelem is.

2012. márc. 15. 10:05
A mosószóda az egy maró lúg. Veszélyes vegyszer, méreg. A mosószappan az pedig egy természetes anyagból készült mosószer.
2012. márc. 8. 18:05

TUDTOK NEKEM SEGÍTENI? KICSIT BELEKAVARODTAM....

MI A KÜLÖNBSÉG A MOSÓSZÓDA ÉS A MOSÓSZAPPAN KÖZÖTT?

ELŐRE IS KÖSZÖNÖM A VÁLASZOKAT :)

41. bionet58 (válaszként erre: 5. - A14deb9047)
2012. febr. 21. 20:41
Tökéletesen igazad van. Én ezt nyáron is alkalmazom, mert éjjel a bőr komoly védekezőréteget alkot magának. Ezért nem szabad lemosni reggel. Így egész nap véd, a naptól, a széltől, a hidegtől, de még az utcai piszoktól is.
2012. febr. 8. 21:32

Bocsi: Sok sikert!


Hozzátenném, az igazi jó házi szappan tényleg kiválthat sok kemikáliát, kőolajszármazékot stb. tartalmazó terméket: tus- vagy habfürdőt, sampont, felesleges tisztítószereket, nem kell mindenre külön mást és mást használni.

A házi mosószappannal készült folyékony vagy akár por állagú mosószer tényleg tisztít, szépen tisztára mos, nem kell hozzá folttisztító, a ruhák tiszták, puhák, kellemes az illatuk, tiszta ruha illatuk van. Persze lehet még illatosítani, ha valaki arra vágyik, illóolaj, mosóparfüm..


Az igazi jó háziszappannal nem csak ruhát lehet mosni, hanem fürödni, mosakodni, hajat mosni is.


Lehet takarítani is vele, szinte mindent tisztít, bár kell hozzá némi adalék, de azok is környezetbarát termékek, egészségre nem ártalmasak, sőt....

Pár száz forintból megvan a mosás, a takarítás, tisztálkodás, miért kellene ezekért ezreket költeni?

2012. febr. 8. 14:40

Sajnos, nem tudok segíteni. Azért írjál, akár privit is, ha lesznek kész szappankáid!

Sok sikerült!

38. d3b7fcb17e (válaszként erre: 1. - Mirta)
2012. febr. 8. 13:15
szervusztok! Én éppen most léptem be ide, és megörültem, hogy vagytok itt egy páran akik kedvelik a házilag készített szappanokat. Én is ezzel szeretnék foglalkozni, és éppen ebben szeretném a segítségeteket kérni. tudnátok nekem infót adni, hogy hogyan lehet az otthon készített szappanokra gyártási és forgalmazási engedélyt kérni.Mi a menete, és milyen papírok kellenek hozzá, stb. Segítségeteket előre is nagyon köszönöm.
37. Lilibeth59 (válaszként erre: 36. - 2a835b2a1b)
2011. szept. 30. 21:45

Igen, nagyon jók ezek a kecsketejes szappankák finom olajokkal, sheavajjal stb. felturbózva.

Az Al..o is nagyon jó, bár nekem hajmosásra nem vált be.

A beszerzésről tényleg írok priviben, Te is írhatsz ahová csak akarsz, szívesen leveleznék Veled!

36. 2a835b2a1b (válaszként erre: 35. - Lilibeth59)
2011. szept. 30. 19:03

Szia! Nagyon jó lehet neked,hogy a barátnőd ellát szappanokkal!

Natúr kecsketejeset használtam már,nem volt rossz,de gondolom,ha még egy csomó mindent raknak bele,még jobb!

Hajmosásra az Al...o szappant használjuk a párommal.

Ő maximálisan megvan elégedve vele!

Én, hát,nem rossz,de eltudnék valami jobbat is képzelni.Na,erre szeretnék tippet kapni, meg borotvaszappanra!

A fekete szappanról mi a véleményed?

No, persze attól is függ,hol szerzi be az ember,de ezt már nem lehet megírni!

Kösz a felkínált segítséget,ha több időm lesz,írok priviben.Bocs,ha megkérdem,ide priviben,vagy az e-mail címedre?

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook