Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mire jó a magas intelligencia a mindennapi életben? fórum

Mire jó a magas intelligencia a mindennapi életben? (beszélgetős fórum)


1 2 3
26. ENTJ
2011. aug. 11. 19:15

Nem gondoltam volna, h az intelligencia velünk született adottság...fejleszthető...felmerült bennem a kérdés...eme választ találtam.


"Felnőtt korban gyakorlatilag alig. Az intelligencia egyrészt genetikusan, másrészt környezeti hatások által befolyásolt személyiségvonásunk. A táplálkozás mellett, amely már valószínűleg fogantatásunk előtt is fontos, elsősorban az újszülött-kori, csecsemőkori és a gyermekkori környezet ingergazdagsága, változatossága ad teret a jó genetikai adottságok kibontakoztatásának. Kognitív képességeink 17-20 éves korunkig fejlődnek, intelligenciaszintünk ez után érdemben már nem változtatható. Teszttréninggel, agytornával el lehet érni egy kis emelkedést az eredményben, és fordítva, ha az ember a tesztíráskor kimerült, dekoncentrált, akkor kicsivel rosszabb eredményt ér el a teszten, de intelligenciahányadosa jelentős mértékben ettől még nem változik. Egész életünk során közel azonos marad. A kognitív tréningnek nagy szerepe lehet még idős korunkban a képességeink, szellemi frissességünk megtartásában is."

2011. aug. 11. 19:13
és az orrodat is tiszticcsa!
24. 07c4794583 (válaszként erre: 20. - Andi6020)
2011. aug. 11. 19:12
:DD
23. ENTJ (válaszként erre: 21. - A14deb9047)
2011. aug. 11. 19:11

Sajnos nem jóóóó...de megtörtént.


Ismerjük fel magunkat...legalább magunkkal legyünk őszinték...én pl nem vagyok egy művelt ember.

22. ENTJ (válaszként erre: 20. - Andi6020)
2011. aug. 11. 19:09
Művelt ember vagy....semmi gond, azért szeretünk! :-))))
21. a14deb9047 (válaszként erre: 18. - ENTJ)
2011. aug. 11. 19:04
Ez jó...........
20. andi6020 (válaszként erre: 1. - ENTJ)
2011. aug. 11. 19:03
Nem kő az, nekem sincs, oszt nem is hiányzik! :))
2011. aug. 11. 19:02

Nem tudom, intelligencia kérdése-e a következő megtörtént eset.

Néhány évvel ezelőtt világra szóló temetés volt a Szent István Bazilikában. Az ország akkori vezetője térdet hajtott!!!!! a koporsó előtt!

Pedig csak "főhajtással" adjuk meg a végső tisztelgést. Van, aki ezt nem tudta :(

18. ENTJ (válaszként erre: 16. - A14deb9047)
2011. aug. 11. 19:01

Mikor még élt a TYUNYOGI: Egy gondolatára igen csak emlékszem...a helyszín nem érdekes, meg más sem...csak az amit mondott...


" - Leéltem az életem javát, én nem vágyom arra amire vágynom kell, mert a társadalom a környezetem azt kívánja meg tőlem ami nem engem boldogít.

Amire én vágyom, azt nem élhetem...a nevem kötelez, h fiatal trendi nőkkel jelenjek meg a közönség előtt...amikor rájöttem, h mondhatok nemet is, addigra már utolért a halálos betegség...

Ha az intelligenciámra hallgattam volna ma egy molett asszonyom élne mellettem, nagy segg és nagy mellek között jókat ennék innák egészségesen, a műveltségemre hallgattam meg mások korlátoltságára."


Igen bele is haltál mások döntéseibe... műveltségébe. A túlvilágon kívánok neked nagy seggeket és melleket, meg jó kajákat, ízeket.

17. Ncilány (válaszként erre: 3. - Babeck)
2011. aug. 11. 18:51

Gyerekzáras kupakokat eddig még sikerült kinyitnom.

Gyógyszerész mondta, náluk a gyerekek nyitják ki..

Na mire is jó a magas IQ?

2011. aug. 11. 18:49

Mert a tömeg a szürke, kocka embereket tűri meg. Kilógni pozitív- negatív irányba már veszélyes.

Ezért nem fogadja el sem a szellemi fogyatékost, a zsenit egyaránt.

15. ENTJ (válaszként erre: 12. - F303be5590)
2011. aug. 11. 18:44
Pontosan....:((((( de miért????
14. ENTJ
2011. aug. 11. 18:44

Mondjátok az előnyeit...hmmm erősségeddé válik meg hozzád nő az intelligenciád...ezért 1.000 fognak utálni és 100 meg szeretni...


Sértem vele az embereket és engem is igen csak megsértegetnének, ha nem lennék intelligens...


Igen, azonnal vág az agyam és felmérem a környezetemben előforduló és nem általam megválogatott embereket, mert az élet nem kívánság műsor...ezt te tudod a másik korlátolt és neked is azzá érdemes válnod...ha érvényesülni akarsz 1 közösségben, de legalább a három majom szindrómásnak.


Sokan nem nézték ki belőlem...jól lepleztem, de egy kihívás egy munka amiben eredményesnek akartam lenni és nem sikeresnek....elárult és hatalmas sikerben volt részem...innentől...

képzelhetitek.

2011. aug. 11. 18:43
Inkább azért "rekesszenek ki", mert valamit jól tettem, oldottam meg, helyesen cselekedtem, mint azért, hogy bunkó, tuskó, tahó, tapló, stb. voltam....
2011. aug. 11. 18:39
hama kirekeszt a társadalom
11. 04e95f637a (válaszként erre: 8. - 236fe2f68e)
2011. aug. 11. 18:37
szóval ha én egy bizonyos helyzetben csak csapkodni,és ordítani tudok,már nem vagyok intelligens?:DD
2011. aug. 11. 18:35
Nem ugyanazt az életet éli, aki intelligens és művelt. Sokkal színesebb és gazdagabb világban él, hiszen a mindennapos szükségek betöltésének és az alacsonyabbrendű élvezeteknek a korlátain túl meglátja az értékes és becsülni való dolgokat is az életben. Igaz az a mondás, hogy: "Ha egy művelt és egy műveletlen ember végigmegy ugyanazon az utcán, akkor valójában nem ugyanazon az utcán mennek végig!"
2011. aug. 11. 18:35
Adott helyzetben megfelelően viselkedni, válaszolni, reagálni, megoldani, vagy éppen hárítani.
2011. aug. 11. 18:32

mert konnyebben atlatod, nem csak a problemakat, de az embereket is akik korul vesznek.

Sokkal hatekonyabban kezelsz egy krizist, sertest, barmit, mert tudod, hogyan, mikor, mit csinalj, es mondj.

2011. aug. 11. 18:32

Vág az agy, és ez baromi jó.

Simán felismer helyzeteket. Könnyen tanul.

Lányom ilyen, 15 évesen már két középfokú nyelvvizsgája van, komplex.

Mert ugye nyelvet is sokkal könnyebben tanul.

6. ENTJ
2011. aug. 11. 18:30
Szükséges e az intelligencia...vagy a műveltség fontosabb a jelenben?
2011. aug. 11. 18:29

Szerintem pl azért jó, mert felismered látszólag tök különböző helyzetekben, problémákban a hasonlóságot, és így hamarabb rájössz a jó megoldásra.

Aztán sikerélményed van rejtvényfejtésnél...

Fölvághatsz vele...

Ilyenek :)

4. ENTJ (válaszként erre: 3. - Babeck)
2011. aug. 11. 18:28

Szükség van rá...mikor is :)))) talán akkor is, élményem volt vele...mikor gyűlölködök, akik nem is ismernek személyesen, köteleznének, h azzá válj amit ők gondolnak rólad...


Kinek volt hasonló élménye...?????

2011. aug. 11. 18:25
Pl. ki tudod nyitni a gyerekzáras dolgokat :)
2011. aug. 11. 18:24
á, nem jó semmire, ajándékozd el. nekem csak a baj van vele xDD
1. ENTJ
2011. aug. 11. 18:23

Talán mert jó probléma megoldó képességet biztosít. . . bizonytalan a gondolatom. . .

Ti mit gondoltok erről?


?????? :-)))

"Az intelligencia jó problémamegoldó képességet is jelent, márpedig az egész életünk problémák sorozatának megoldása. Mindenkinek másra jó, hogy gyorsabban és hatékonyabban oldja meg a problémákat, hamarabb felismeri a helyzeteket. Így több ideje marad más hasznos dolgokra, eredményesebb lehet az életben stb. De hogy kinek mi a hasznosabb, ki mit tekint eredményességnek, ki milyen probléma megoldására fordítja az intelligenciáját, erre nincs általános válasz vagy recept, erre mindenkinek magának kell válaszolnia."

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook