Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mióta terhes vagyok néha rámtőr, hogy jó lesz-e ha megszületik a kicsi... fórum

Mióta terhes vagyok néha rámtőr, hogy jó lesz-e ha megszületik a kicsi... (beszélgetős fórum)


1 2
2008. nov. 26. 13:17
Ezen már kár gondolkozni. Örülj, hogy így esett. Más igencsak boldog lenne, akinek nem sikerül.
36. b46d5f17a9 (válaszként erre: 35. - McKenzi)
2008. ápr. 19. 20:32

örülök, hogy legalább neked megoldódott


anyukám sem szedi már a gyógyszereket a depijére, sőt teljesen rendbe jött, csavarog, lefogyott - éli a nagymamák életét :) közben ő gondozza a már 20 éves öcsémet, aki szellemi fogyatékos a betegsége folytán és nagyon agresszív is, folyamatos figyelemre és gyógyszeres kezelésre szorul

35. McKenzi (válaszként erre: 34. - B46d5f17a9)
2008. ápr. 19. 20:27

Köszönöm, szerencsére megoldódott már a dolog, egy éve már hogy elköltözött, nem is lehetett volna ilyen sokáig bírni. biztos elköltöztünk volna, mivel a baba akkor született, mikor ez az ürge teljesen megbolondult, nem nagyon volt mozgásterünk. Azért elértük, hogy elköltözzön.

Nagyon szomorú az, ha a egy gyerek betegen születik, teljesen rámehet egy család - nekem is megvolt a magam baja, de még mindig szerencsésnek érzem magam - egészséges gyerekem született, és borzasztóan sajnálom azokat, akik ezt nem mondhatják el!

34. b46d5f17a9 (válaszként erre: 33. - McKenzi)
2008. ápr. 19. 20:06
persze, hogy elhiszem, sőt anyukám depis lett mivel az öcsém sclerosi tuberosa epilepsia-val született - normális valahol,hogy magát okolja, mégha nem is rajta múlott a dolog - meg is értelek, de ha ennyire szörnyű változtass, költözz, találj valamit, ami lefoglal, tehát bármit, amivel nem gondolkozol :)
33. McKenzi (válaszként erre: 32. - B46d5f17a9)
2008. ápr. 19. 19:56

azt azért csak elhiszed,hogy van, hogy valaki az idegességre úgy reagál, hogy nem tud elaludni akkor sem ha hulla fáradt - főleg ha folyamatosan megy a dübbörgés a zaj, az alatt a kis idő alatt is, amíg a gyerek hagyna. Nem akartam hülyeségeken agyalni,én egyszerűen csak féltem - a felettünk lakótól. Teljesen eluralkodott rajtam ez, utáltam, gyűlöltem és féltem is tőle. Aggreszív kis pöcs volt, és mikor szóltunk neki (minden nap többször) volt hogy lejött fél órákat nagyhangon előadni magát.

Többször megfenyegett, hogy megöl - így sétálni se mertem elvinni a gyereket egyedül. Sőt féltettem a férjemet is, mert ez a férfi egyik rohama alkalmával késsel rohangált, akkor épp megint a barátnőjére volt kiakadva. Egyszer amikor dühöngve verte az ajtónkat, könyörögtem a férjemnek, hogy ne nyissa ki, de azt hittem megbolodulok úgy be voltam fosva és olyan ideges voltam. ezek csak gyűltek gyűltek és egy szép napon elkezdtem köhögni és a pulzusom 150 lett egész napra. Másik roham alkalmával ez még súlyosbodott azzal, hogy teljesen lehűltek a kezeim és a lábaim és a vérnyomásom a padlóra esett. Többször is kellett az ügyeletre rohanni - végül kivizsgálások után kiderült, hogy pánikbeteg vagyok.

Szóval nem minden helyzet egyforma, van amikor az ember akkor is agyal, ha nincs ideje rá.

32. b46d5f17a9 (válaszként erre: 29. - 175c71a378)
2008. ápr. 19. 19:26
amikor annyira lefoglalnak a tennivalók, hogy még lélegezni sincs időd sokszor, akkor biztosan nem depizel be - egyszerűen, mert csinálod a dolgod és nincs időd agyalni "hülyeségeket" - amikor terhes lettem dolgoztam, mire haza értem kivoltam és csak aludni akartam, utána veszélyeztetett terhesen (ikrekkel) sokat kellett feküdnöm, így is 5 héttel hamarabb császároztak, a magas vérnyomás és a rengeteg víz miatt, utána pedig annyi dolgom volt egyedül 2 csecsemővel és egy háztartással, hogy nem jutott semmire sem csak az alapokra - és akkor jött anyósom, berontott a szobába amikor szoptattam és nekem elment a tejem a szorongástól, hogy nincs rend és én meg csak ülök és biztosan meg fog szólni, hát nem szólt, hanem el kezdett hajtogatni, ami engem nagyon idegesített
31. k.tünde78 (válaszként erre: 30. - 3205495036)
2008. ápr. 10. 18:35

Drágám!

Fel a fejjel!Hamarosan vége lesz az agyalós időszaknak és követekezik az álomkóros-mikor aludnál,de a bébi nem hagy.Ettől függetlenül a babáért tuti megéri egy kis kellemetlen időszak az életünkből.

2008. ápr. 10. 12:18

Sziasztok!

Hát egyre jobban kezdek rájönni,hogy nem vagyok egyedül a hülyeségemmel...és tudom is hogy ami ilyenkor eszembejut az nem a valós de mégis néha nehéz elhitetni magammal,hogy ezeka hülye gondolatok a hormonok miatt vannak. Tudom,hoyg igy van de mégis... utálom amikor azon kapom magam hoyg hülyeségeken agyalok és már szinte délután van és még nem ettem semmit, sőt ki se keltem az ágyból.

Olyan jó volt a második trimeszter, vidám és kivirult voltam, most meg...

Végelehetne már és bekussolhatnának a hormonok :)

29. 175c71a378 (válaszként erre: 26. - B46d5f17a9)
2008. ápr. 9. 22:52
"szerencsére nem volt időm rá" úgy gondolod hogy ez idő kérdése???
2008. ápr. 9. 21:11
CSak a hormonjaid bolondultak meg! :)
27. McKenzi (válaszként erre: 26. - B46d5f17a9)
2008. ápr. 9. 18:05

hát időm az nekem sem volt, szülés után az ötödik napon elkezdett sírni és nem hagyta abba még öt hétig! :D onnantól kicsit jobb lett.

szerintem a fáradság még inkább rátett - ez inkább egyéni, lelki alkattól is függhet. Anyukám depressziós, azt mondják ez öröklődő is lehet, nem tudom.. Rajta nagyon látszik ha nem veszi be a gyógyszerét, de nekem sikerült belőle kijönnöm, néhány hónappal a szülés után pánikbeteg lettem amit a túlhajszoltság hozott ki, mondjuk erről nem a bébi tehetett hanem egy hülye szomszéd aki éjjel élt és folyamatos vitában voltunk vele. Hihetelen milyen jól túlvagyok rajta! Egész jól összekaptam magam, pedig akkora már heti rendszerességgel voltak pánikrohamjaim és nem egyszer szaladtunk az ügyeletre is. Volt egy sor kivizsgálás mire kiderült ez az egész lelki eredetű, addig féltem hogy pajzsmirigy vagy szívprobléma -szerencsére nem

már el se tudom képzelni, hogy lehettem olyan labilis, de valószínű a hormonok csinálták, a pms-t is megérzem rendesen :))))

gratulálok az ikrekhez, nagyon aranyosak lehetnek, és elhiszem, hogy semmi időd nem volt - egész stram csaj lehetsz, én nem is tudom hogy bírtam volna, állítólag az én terhességem is ikerterhességnek indult, két szépen fejlett lepényem is volt - meg is néztem :)

2008. ápr. 9. 17:38
ez az a bizonyos terhességi depresszió - szerencsére nekem nem volt időm rá az ikreimmel, de megértem nagyon azt, akinek megesett - lányok ezek a hormonok, tegyetek ellene és azért, hogy elmúljon - bulizzatok a bébivel, csináljatok közös programokat ketteskén olyan emberekkel, akik fontosak és ünnepelnek titeket, akikkel fontosnak érzitek magatokat, élvezzétek az anyaságot - nekem még arra sem volt időm, mivel egyedül voltam és az egyiket letettem, a másikat felvettem, ha volt pár szabad percem, akkor rohantam kicsit a dolgomra, már amennyire tudtam rohanni a császárral, nem volt időm depizni :D ;)
25. McKenzi (válaszként erre: 24. - K.tünde78)
2008. ápr. 9. 17:25

Nem volt egyszerű helyzetben, de a kötődés a legtöbb esetben kialakul, szerencsére. Barátnőm szülése után hónapokig nem tudta kimondani, hogy kisfiam, mégis annyira szereti, sok idő kellett neki, hogy elfogadja a tényt, ő az anyukája annak a bébinek (apuka szintén lelécelt)


Nekem nagyon nehéz volt a szülés utáni depresszió, még a 30 születésnapomról is a szüleimen és a férjemen kívül megfeledtkezett mindenki. Kicsit úgy éreztem én már nem is számítok. Amúgy a szülészeten 7 lány fordult meg míg bent voltam és rajtam kívül senkinek nem volt semmi baja. Anyósom jött segíteni, de ő meg teljesen értetlenül állt a sírásaim előtt, férjem éjjel-nappal dolgozott, szóval meg nem értett lélek voltam.

Azt hittem nagyobb durranás lesz, hogy szülök, de nem volt az, csak a férjemnek és a nővéremnek. Kicsit nagyobb ünneplést vártam, azt tudtam ,hogy a szüleimtől nem kapom meg, megvolt - megvan nekik a maguk baja, de az anyósoméktól vártam. Utólag már tudom nekik sem volt könnyű akkoriban, hihetetlen sokat kellett dolgoznia abban az évben iszonyú sokat túlórázott ráadásul nyugdíj előtt egy évvel, még a munkahelyét is féltenie kellett.

na abbahagyom nyafogok itt mint egy elkényeztetett p. de akkoriban annyira -annyira vágytam rá ,hogy legalább egy napig én legyek a fontos (vállalkozóként az ember nem nagyon kap elismerést sehonnan, itt nincs főnök aki megveregese a vállad, a munkát elvárják időre és jó színvonalon, de általában mindig csak b..szogatják az embert, sok az irigy és az áskálódó :)


akkor tértem magamhoz , mikor a nővérkéknél voltam és hallottam hogy gyors kórházba kellett szállítani egy csecsemőt - istenem de sajnáltam szegényeket! Egy egészséges csecsemőnél nincs is nagyobb ajándék!

24. k.tünde78 (válaszként erre: 22. - McKenzi)
2008. ápr. 9. 00:29

Na igen szülés után én is 1 hétig bőgtem mindkétgyerekkel,jöttek a látogatok én meg zokogtam-zokogtam és nem tudott emiatt beszélni velem senki-azt mondják ezis a szülés közben hirtelen felszabaduló hormonok miatt van.

Mikor legutoljára terhes voltam 2006 márc 28-ra voltam kiírva és január elején jött egy kismama aki március 27-re lett kiírva-gondoljátok el addig rendszeresen megvolt neki,bagózott,semmi nem látszott rajta,fél éveig külfőldön dolgozott(úgy ment ki,hogy előtte nemsokkal szakított a barátjával)karácsonyra haza jött és bumm a bébi egyre erősebben mozgott-ami ugyebár előtte is volt csak gyengébben így azt gondolta hogy az olasz kaja miatt szórakozik a bele-elment dokihoz,rögtön kiderült a turpisság.Szegényt nagyon sajnáltam,mert míg én 9 hónapig szokogattam a terhességet,készültem a szülésre addig ő ugyanerre kapott 3 hónapot-nem volt döntési lehetősége,nem hitte el az apuka,hogy az ő babája a kicsi,gőze nem volt semmiről.Szülés után mégis jó anya lett,pedig ő igazán nem akart gyereket,eltertja a picit apuka hozzájárulása nélkül,mondhatni az anyaság felnőtté tette.

23. 175c71a378 (válaszként erre: 20. - McKenzi)
2008. ápr. 8. 23:52
Olyan jó hogy nem vagyok ezzel egyedül :))
22. McKenzi (válaszként erre: 14. - 3205495036)
2008. ápr. 8. 22:19

Tudom, én végig depis voltam, talán a középső trimesztben két hónapig nem, de akkor borzasztó álmos voltam a munkahelyemen :)

Végig gyomorsavam is volt és stesszes is voltam. Azt hittem, hogy ez majd meglátszik a gyereken is, de azt kell mondjam hogy nem látszik, igazán nyugis kisfiú, mára szinte irigyelt vagyok a játszótéren :))))

Sőt szülés után még depisebb lettem, bőgtem egy hétig.

Ha ez számít valamit leírom, mára életünk legfontosabb és legjobb dolgának a szülőséget tartjuk! :D Annyi-annyi szeretetet tudnak adni ezek a kismanók! Imádni fogod!

21. McKenzi (válaszként erre: 20. - McKenzi)
2008. ápr. 8. 22:05
úgy értem nem lehet mit tenni a terhességi csíkok ellen - a kilókra azért lehet figyelni, ezt most már tudom :)
20. McKenzi (válaszként erre: 15. - 175c71a378)
2008. ápr. 8. 22:03

Igen érthető :) Hát arra amilyen nehéz volt a szülés után még legrémesebb álmaiban sem számítottam :))) nem hittem volna, hogy ennyi időt kibírok alvás nélkül!

Nehéz helyzet ez, tudom mit érzel, nekem is ezer gondolat van-volt a fejemben - visszamennék dolgozni a pénz miatt, de nem adnám bölcsibe, ezért nem megyek vissza (még megtehetjük) várnak a munkahelyemen de meddig? Mostanra eldöntöttük, hogy jöhet a kistesó, így biztos elveszítem a munkahelyem.. Közben olyan jó, hogy lefogytam és tetszem a férjemnek... Önző gondolat, de egy kicsit féltem az alakom is, (bár tudom, hogy úgyse lehet mit tenni. A szabadidőt én is igénylem mikor hogy jön ki a lépés, de nagyon boldog vagyok mégis, nem hittem volna, hogy ennyire erős a kötődés és hogy ez milyen jó érzés.

19. 175c71a378 (válaszként erre: 18. - McKenzi)
2008. ápr. 8. 21:54
ezzel egyet tudok csak érteni :)
18. McKenzi (válaszként erre: 10. - 3205495036)
2008. ápr. 8. 21:52
Egyébként ezért jó, hogy kilenc hónap a terhesség. Van idő agyalni, sokkal rosszabb lenne, ha egyszercsak az ember kezébe nyomnának egy bébit, hogy nesze most már anya vagy. Ez alatt az idő alatt szinte megszokja az ember a gondolatot :)
17. 175c71a378 (válaszként erre: 14. - 3205495036)
2008. ápr. 8. 21:51

Szerintem teljesen meg fogsz változni, más lesz a fontos más leszel te is lelkileg... sőt sírni is fogsz sokat sokat.. de ezek örömkönnyek lesznek :)

Az első mosoly... jajj de édi pukizott :DDD

meg ilyenek

16. bb52f751dd (válaszként erre: 12. - Szanád)
2008. ápr. 8. 21:51
Nálam mostanában kezd rámtörni az érzés.... :)
15. 175c71a378 (válaszként erre: 13. - McKenzi)
2008. ápr. 8. 21:50

Pedig én anno azt hittem könnyebb lesz, más lesz majd. És igen, (legalábbis nekem) nehéz fárasztó néha fájdalmas is, több a gond és a baj... de mindezek ellenére sokkal sokkal boldogabbnak mondhatom magam. Olyan örömök jelentek meg az életemben amiről nem is álmodtam azelőtt.

És sajnos egy csomó félelem is mellészegődött, mert szeretném biztonságba tudni az életünk és mellette szeretnék egy picit szabad is maradni..

Nem tudom érthetőe :)))

14. 3205495036 (válaszként erre: 13. - McKenzi)
2008. ápr. 8. 21:49

Hát remélem tényleg a hormonok csinálják ezt a rossz viccet és nem marad igy...

Mert egyébként amikor "rendesen" jár az agyam akkor várom,hogy babázhassak meg még a szülést is várom meg az aprócska kezét hogy megfoghassam... de amikor ilyenem van akkor meg egyáltalán nem vagyok abban sem biztos hoyg anya akarok lenni és ez nagyon megijeszt. Nem szeretem igy érezni.

És néha még a semmin is elbőgöm magam. Vagy a harmadik trimeszter is olyan depis mint az első???? Mert nekem az első az maga voltz a pokol lelkileg. Nem hánytam nem voltam rosszul cserébe lelkileg voltam gatya.Most is ez lesz? Erre számitsak?

13. McKenzi (válaszként erre: 3. - 175c71a378)
2008. ápr. 8. 21:44
ugyanezt tudom elmondani. Sokkal boldogabbak vagyunk. Kisfiam születése előtt is fórumozgattam, akkor olvastam egy lány sorait, azt írta, hogy már el se tudják képzelni a gyerek nélkül, olyan mintha mindig is közéjük tartozott volna. Pont ezt érezzük mi is! :)
12. szanád (válaszként erre: 7. - 175c71a378)
2008. ápr. 8. 21:42
én most benne vagyok a közepén ))) én mostanában gondolok ilyeneket ....
11. 175c71a378 (válaszként erre: 10. - 3205495036)
2008. ápr. 8. 21:41
sőt van akinél (pl nálam) utána is volt, nem mondható depressziónak.. csak fura gondolatoknak nevezeném.. de túl lehet lépni rajtuk. Ha már ilyenen töröd a buksid biztos jó anyukája leszel a kicsinek!!!
2008. ápr. 8. 21:40
Jajj ugy örülök,hogy ilyen sokan irtatok. Már teljesen azt hittem velem van a baj. Nem állandóan vannak ezek az érzések csak néha néha rámtörnek és olyankor ugyérzem nincs helyem a világban... De örülök neki,hogy ez a nemnormális érzés normálisnak fogható fel a terhesség alatt :-)))
2008. ápr. 8. 21:34
Tudom mit érzel,tőlem rosszabbúl bizti nem viseled:(mire három hónapos lett Milus teljesen elmúlt.Írj privit majd mesélek.Fel a fejjel.
8. k.tünde78 (válaszként erre: 2. - 3205495036)
2008. ápr. 8. 21:32

Szia kispocakos!!!

Ne agódj semmin!Ezek a fránya gondolatok a hormon változás miatt vannak!Én még azt is bemeséltem magamnak,hogy senki sem szeret stb.,mikor meg megszültem 2 hónapig kinem adtam a kezemből,mert arra gondoltam senki sem tud rá rajtam kívűl vigyázni.Aztán végre helyre ált a hormonháztartásom és végre nem idegesítettem tovább senkit sem.És gondold csak el mindkét gyerkőcömmel így voltam.Szóval nyugi,és neagyalj sokat.A baba mást is választhatott volna de ő téged akart,mert felkszültél rá.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook