Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Mindig feladom a diétát! Ételfüggő vagyok? fórum

Mindig feladom a diétát! Ételfüggő vagyok? (beszélgetős fórum)


1 2
20. Binky (válaszként erre: 14. - Jucusmucus)
2010. aug. 3. 14:53
Az lehet, de sajnos kalóriában kb ugyanannyi:)
19. Binky (válaszként erre: 12. - Clugie)
2010. aug. 3. 14:52
Én cukor helyett mézet használok, meg teljes kiőrlésű lisztet illetve zabpelyhesítettema dolgokat. Még a fogyós időszakomban vagyok, most épp súlyt tartok, de addig nem is nagyon sütök...pedig imádok enni, sütni végképp.
18. CsillagTM (válaszként erre: 8. - Clugie)
2010. aug. 3. 14:50
arra nem gondoltál, h ugyanazokat edd (max. kicsit kevesebbet), de mozogj?:)
2010. aug. 3. 14:48

Emberek vagyunk, táplálék által szerzünk energiát az élethez, tehát bizonyos értelemben mindannyian ételfüggők vagyunk. Lehet ezt túlzásba vinni, zabálni, na ez egy betegség, de ha az lennél, azt felismernéd, ha te nem akkor a környezeted. De ezek szélsőségek.

Az, ha feladod a fogyókúrákat, nem ételfüggés, egész egyszerűen még agyban nem dőlt el nálad az, hogy le akarsz fogyni. Lehet, hogy soha nem is fog, ezt nem lehet tudni. Lehet, hogy igazából nem is akarsz lefogyni, magadnak jó lennél, csak a társadalmi elvárásoknak akarnál megfelelni. Ki tudja.

16. ariadna (válaszként erre: 12. - Clugie)
2010. aug. 3. 14:45

Megbukni úgy buktam meg sokszor, hogy délelőtt és kora délután nem voltam éhes, ezért nem is ettem, estére pedig olyan éhes lettem, hogy megettem az egész hűtőt!

A másik nagy hiba az a filozófia, hogy "holnaptól kezdem a diétát, ma még UTOLJÁRA jól bekajálok"!! Ez gyilkos! Egyszer csak azt vettem észre, hogy már vagy egy hete minden nap az utolsó nagy bekajálós napom! :)

2010. aug. 3. 14:41

Sziasztok!

Olvastam valaki naplójába, hogy ő minden nap eszik édességet, de max 100 kalióra értékében.

Szerintem ez tartható és nem attól a 100 kcal-tól fog hízni az ember, ha minden másra odafigyel... mozgás, étkezés.

14. jucusmucus (válaszként erre: 12. - Clugie)
2010. aug. 3. 14:37

Szia !

A Tes..ban an cukormentes ét-, és tejcsoki. Az étcsoki 280,- Ft körül van. Nagyon finom, kóstold meg. :))))

13. clugie (válaszként erre: 11. - Inci79)
2010. aug. 3. 14:35
Gondolom! És persze most kéne megállni, hogy csak zöldségen és húson élj!!! De legalább már rászántad magad a mozgásra ez félsiker!
12. clugie (válaszként erre: 9. - Ariadna)
2010. aug. 3. 14:33
Nekem nem annyira a mennyiséggel inkább bizonyos ételekkel van a gond. Finomított liszt, cukor és persze a csokoládé. Én is újrakezdő vagyok ezért érdekelne kinek hogyan bukott meg legutóbb?
11. Inci79 (válaszként erre: 8. - Clugie)
2010. aug. 3. 14:32

Osztom a véleményd én is így vagyok vele.


Most elkezdtem bringázni,de így mégtöbbet eszek. :-)

10. clugie (válaszként erre: 7. - A14deb9047)
2010. aug. 3. 14:31
Na ezaz! Kódolva vagyunk az étel imádatára pláne az édes ízre, gondoljunk csak az anyatejre, már ott rákattantunk a cuccra, ha meg jönnek a kilók akkor érjük be édesítőszerekkel? :)
2010. aug. 3. 14:31

Én is imádok enni! Sokszor meglepődök bizonyos embereken, akik csak turkálják az ételt, a felét nagy nehezen megeszik és utána "meg sem bírnak mozdulni olyan jól laktak". A mi családunkban mindenki kétszer szed és nem hagy semmit a tányérján! :) sokszor kezdtem diétázni és sikerült is lefogynom MOZGÁSSAL és csökkentett kajamennyiséggel! Most is folyamatban van egy ilyen projekt, mert télen visszaszedtem.


Abban viszont hiszek az, hogy mennyit eszel csak megszokás kérdése, addig viszont nagyon nehéz még átesel a holtponton és át nem szoksz a kevesebbre!

8. clugie (válaszként erre: 6. - Csutkababa)
2010. aug. 3. 14:30

Az a gond, hogy hiába váltottam életmódot hiányzott belőle a csoki :)))

Nekem az életmódváltás is diéta... elöbb utóbb bűnözni kezdek és végül szép lassan visszatérek a régi életmódomhoz.

2010. aug. 3. 14:27

Enni kell - ez természetes.

Hogy szeretünk jóízűt enni - ez is természetes.

6. csutkababa (válaszként erre: 1. - Clugie)
2010. aug. 3. 14:24

szia kedves, azert adod fel a dietat, amiert az osszes ember a vilagon.

nem lehet dietazni egy eleten keresztul.

ELETMODvalltas, ez a kulcs, es akkor minden allmod valora tudod valltani, koplalas,es felesleges ehezes, szenvedes nelkul,es semmirol se kell lemondani.

de, te dondesz.

szerintem sok ilyen valaszt fogsz kapni, mint az enyem, en is tapasztalaltbol irok.


sok sikert kivanok neked!

5. Binky (válaszként erre: 3. - Binky)
2010. aug. 3. 14:23
amúgy szerintem az akaratgyengeség, még nem feltétlenül jelent ételfüggőséget...nálam mind a kettő játszik
2010. aug. 3. 14:23
én is :))
2010. aug. 3. 14:23

Szia!

Én már sokszor feladtam, és azt hiszem rám illik az ételfüggő szó. Sokszor csak azért ettem, hogy lenyugodjak, hogy jobban érezzem magam, a hányás határáig, de még azután is...volt hogy benyomtam egy egész pizzát együltőhelyemben, pedig már két szelet után jóllaktam.

Csokikkal is így voltam, rosszab napokon egy fél film alatt benyomtam másfél, két táblát.

2010. aug. 3. 14:22
Hát én meg sem tudom számolni hányszor kezdtem diétát... Akkor ezek szerint én is ételfüggő vagyok:D
2010. aug. 3. 14:20

Sziasztok! Érdekelne, ti hogyan, hányszor és milyen eredménnyel ditáztatok és mikor miért adtátok fel, illetve mennyit szedtetek azóta vissza!?

Olvasok egy könyvet a címe: "miért nem tudom abba hagyni az evést?" arról szól, hogy a sikertelen diéták mögött komoly ételfüggőség áll, amit betegségként kell kezelni akár csak az alkoholizmust.

Alakítana velem valaki anonim ételfüggő csoportot? :)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook