Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Mindent tudni fog rólad a Google... fórum

Mindent tudni fog rólad a Google... (beszélgetős fórum)

1 2
20. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 17. - M0ncsa)
2012. febr. 15. 14:37
..és ahol nem fogadnak el kézzel írottat, netán külföldre kell, elutazol és a fülébe suttogod? :DDD
2012. febr. 15. 14:34

Akit akartak, érdemesnek tartottak valamiért, azt a sima telefonnal is követni tudták, nem kellett hozzá androidos sem. Üzleti megbeszéléseken akkumulátort levették. Tehát ami idáig a filmeken történt meg...begyűrűzött a valóvilágba is.

A technika nem mindig előnyös, de használjuk :)

2012. febr. 15. 14:33
régen is mindent tudott rólad :D sőt, ki is adta annak aki jól kérdezte :DD most már ez pénzbe fog kerülni. hol itt a baj? :)
17. M0ncsa (válaszként erre: 11. - C570c46556)
2012. febr. 15. 14:33

Pont ezt akartam mondani.

Ha valami igazan "titkos", menj es add at szemelyesen, kezzel irva (mert meg a posta sem 100%). En is az uzleti eletben mozgok jo ideje, de nem emlekszem ra, hogy barmi olyat irtam/kuldtem volna mailben, amit huuude fel lehetett volna hasznalni ellenem, vagy az uzlet ellen.

Ha mar a biztonsagnal tartunk: biztonsagosabb elvegyulni a tomegben, nevtelensegben, mint panikkeltessel kitunedezni ;)

2012. febr. 15. 14:32
Meg idevág az egyik kedvenc idézetem is: "Attól még hogy paranoiás vagy, üldözhetnek..."
2012. febr. 15. 14:31
:)))) Én csak azt nem értem, hogy kit érdekel, hogy Horváth Jóska a Kossuth u. 10 sz alatt mit nézett youtube-on? Én speciel nem érzem "veszélyben" magam. Ugyan milyen hatással lenne ez az életemre? Szerintem semmilyennel...
14. napalm (válaszként erre: 1. - 8270940af3)
2012. febr. 15. 14:25
Úristen, mi lesz most?
13. Suesue
2012. febr. 15. 14:21

Aki akar információt valakiről, úgyis megszerzi. :)


Amúgy meg nem kell, mindenre ugrani.

12. 83e25137af (válaszként erre: 1. - 8270940af3)
2012. febr. 15. 14:20

ha nem a google akkor más, az adatpecázás régi műfaj, mindig lesz valami amit kitalálnak, hidd el olyan hogy adatbiztonság rég nincs. annyit tehetsz hogy nyugodtan használod de épp csak annyi adatot osztasz meg amennyit szeretnél. nem kell a fél életünket, beleértve az intimszférát kiteregetni.


ugyanúgy marad a gmail fiókom, 2 éve egy morzsányit nem változtattam a FB fiókomon, adatforgalom ott zéró. a youtube és hasonlók nélkül meg unalmas lenne :)


a keresők közül lehet hogy nem a legjobb a google de mondj használhatóbbat. :)

2012. febr. 15. 14:18

És azzal jobb lesz, ha megváltoztatod az e-mailt, stb-t?

Ott az IP címed! A világ bármely pontján megmondják, honnan netezel, ország, település név, utca név házszám Család és keresztneved, vagy hogy hányan laktok abban a házban...

:-))))

2012. febr. 15. 14:16
Mindezek ellenére a gmail a legjobb levelező rendszer. Én maradok ennél.
9. 8270940af3 (válaszként erre: 4. - Bnedora)
2012. febr. 15. 14:16

Nyílt titok egy nyilvános fórumon leírni a gondolataimat, de az már más kérdés, ha emailt írok egy bizonyos személynek. Szerintem ezekből a levelekből nem kéne adatokat kiszednie se a google-nak, se más szolgáltatónak.

Még azt meg is értem, ha azt gyűjtik össze, hogy milyen szavakat írsz be a keresőbe.

8. 02221febfd (válaszként erre: 7. - 8270940af3)
2012. febr. 15. 14:15
Tehát ez a veszély az egyszerű, hétköznapi embert nem veszélyezteti...
7. 8270940af3 (válaszként erre: 3. - Kira88)
2012. febr. 15. 14:13

Valóban, de engem olyan rémhírek ejtettek gondolkodóba, hogy a google a tárolt információkat kész eladni. Írok egy példát.

Üzleti levelezést folytatok, a partner szeme felcsillan: nini egy gmailes.. és elkezd forogni az agya, hogy mi lenne, ha beleshetne a konkurens céggel való levelezésembe is. Ezt megteheti, ha fizet érte.(?)

Az nem érdekelt eddig sem, hogy a google szerverein megvan, hogy mikor milyen zenét, klipet néztem a youtube-on.

6. syria (válaszként erre: 1. - 8270940af3)
2012. febr. 15. 14:13

Na ezért nem lesz Androidos telefonom.


Egyébként tényleg félelmetes, hogy a neten keresztül a nyakunkban lihegnek.

Csak abban tudok reménykedni, hogy amilyen jelentéktelen kis hangya vagyok, nem érdemes az adataim összesítésével vesződni.

Meg abban, hogy azért a Goole-t is kell hogy kösse valamiféle adatvédelmi törvény a felhasználói felé.

2012. febr. 15. 14:13
Ez van._(
2012. febr. 15. 14:09
Nem tudom miért olyan újdonság ez. Eddig is "nyílt titok" volt minden, amit írtál az interneten.
2012. febr. 15. 14:07

Ennyir erővel törölje magát mindenki Facebook-ról is, mert ott is információkat közölsz magadról, amit a rendszer rögzít, visszakeres stb.


Nem tudom mi lenne a jó megoldás, de biztos nem az, hogy az ember mindenhonnan kivonja magát...

különben is, ki tudja youtube nélkül elképzelni a mindennapokat? :)

én bizony nem, ráadásul nekem a munkámhoz is szükségem van rá...

2012. febr. 15. 14:05
Elég ijesztően hangzik, amiket írtál! Nekem csak gmailes levelezőim vannak, de most hogy olvastalak, gondolkodom hogy megszüntetem.
2012. febr. 15. 13:59

"Ha Google felhasználó vagy (Gmail, YouTube fiók, Androidos teló, Google Docs, Plus, Picasa satöbbi), akkor valamelyik felületen biztosan kaptál már értesítőt arról, hogy márciustól új adatvédelmi irányelvek lépnek életbe a cégnél. A Google eddig is mindent tudott rólad, tárolta a kereséseidet, a YouTube-on megnézett videóidat, a leveleid tartalmát, de az új szellemben ezeket az információkat összesíti.

Ha gmailes vagy és YouTube fiókod is van, ugyanakkor a keresést se binggel végzed a neten, akkor a Google már eddig is szépen félretette azokat az információkat, amelyeket bejelentkezve, akarva-akaratlanul közöltél vele. Ismerte a YouTube-os szokásaidat, raktározta, hogy mikor és mire kerestél rá a neten és olvasta a mailjeidet is – de külön-külön. Most azonban a videófogyasztási szokásaid és a levelezésedben felbukkanó kulcskifejezések összeolvadnak a kereséseid szavaival – egy nagy adatbázissá.

Mivel aláírtad, ez alól nincs kibúvó sem. Nem tudod tiltani, hogy a Google kivesézzen és továbbpasszoljon. Ha nem akarod ezt az egészet, akkor egy dolgot tehetsz: megszünteted a Google-s regisztrációdat mindenhol. Gmail, Youtube, Plus, Picasa – minden Google érdekeltségből kivonod magad. Így nem leszel része a rendszernek. Előtte egy teljes mentés a levelezésről, könyvjelzőzni a kedvenc videókat, letölteni az online tárolt képeket – oszt jó napot, a Google bekaphatja.

hasonló a helyzet az Androidos mobilok kapcsán, de ott nem így van. Ha androidos mobilod van, akkor a telefonáláson és Google-fiókba be nem lépett állapotú böngészésen kívül szinte mindenhez account van. Felhasználó-jelszó páros, vagyis a Google mobilos platformja biztosan összeszed rólad ezt azt. A telefonod típusát, ha van GPS és működik, akkor a tartózkodási helyet, hívások időpontját és hosszát (számok nélkül) illetve a mobilszolgáltató információit."


Úgy tudom, hogy a Google eladhatja a felhasználóiktól "törvényesen" begyűjtött információkat bárkinek, aki ezért hajlandó fizetni. Valaki tud erről valami megnyugtatóbbat, vagy valóban érdemes a titokzatosabb embereknek elpártolniuk a google szolgáltatásaitól?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook