Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mindent az IR-ről illetve cukorbetegségről fórum

Mindent az IR-ről illetve cukorbetegségről (beszélgetős fórum)


13. Ágio8405 (válaszként erre: 12. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 27. 00:43
Felesleges terhelni ha már ilyen magas. A terhelés azért kell mert a 0perces érték romlik legkésőbb. Ezért sokaknál van gond de egy sima ehgyomri nem mutatja. Nálad már a 0 percesen is látszik így nem kell terhelni. El kell kezdeni kezelni. Jól tették hogy nem terheltek meg. Vegyél egy ujjbegyes mérőt és te szépen meregesd magadnak éves után, ha kiváncsi vagy hogy reagálsz. Diéta sport Mindnekepp kell meg nagy eséllyel gyógyszert os fog írni az orvos. Erre azért már egy háziorvos is ir gyógyszert általában. De egy hozzáértő endokrinologus még jobb lenne.
márc. 26. 12:48
Háziorvost próbáltam.Cukorterhelésre ő azt mondta nem tud adni beutalót,csak szakorvos.Egyébként onnan kezdődött az egész ahol is elmentem nőgyógyászhoz magánban,ő elküldött cukorterhelésre de nem csinálták meg mert magas volt.kétszer is próbáltam,ezek után mentem háziorvoshoz.Aki teljesen máshova adott beutalót mivel a pajzsmiriggyel is baj van.De egy biztos,hogy vagy IR-es vagyok vagy cukorbeteg.Éhgyomorra elsőre 8.8-as cukrot mértek.másodjára(egy hét kemény diéta után)6.7 volt.de úgy se csinálták meg a terheléses vizsgálatot.Ami egyébként nem terhesség vagy más miatt kellett,csak amolyan ellenőrzés gondolom,és jól be is buktam.És itt tartok most.Szerdán megyek kórházba vizsgálatra a pajzsmirigy miatt,lehet továbbküldenek a cukor miatt?Fogalmam sincs hogy megy ez:(
márc. 25. 21:15
Sőt sok ötvös szerint csak automimmn pm van csak a többi antitestre nincs vérvétel még. Naszody épp ezért tiltja mindenkinek a jódot.
10. Ágio8405 (válaszként erre: 9. - Sirga)
márc. 25. 21:14
Lehet hashis a férjed is. Ott meg hol túl hol alul működik.
9. Sirga (válaszként erre: 8. - Ágio8405)
márc. 25. 16:19
Mondjuk, Páromnak épp túlműködik. Lányomnak alul, de nála (még) nincs jele IR-nek.
8. Ágio8405 (válaszként erre: 7. - Sirga)
márc. 25. 15:21
A pm alulműködés és az ir sajnos kéz a kézben jár. Van akinek pm miatt van az ir másnak meg az ir miatt…. Ritka akinek nem alakúl ki egyik után a másik idővel. A 6,1 már nem jó. De háziorvos nem is adhat beutalót t3, t4 és Anti testekre, vagy ha ad rá jogosult orvos van hogy a labor nem veszi le ha a tsh határértéken belül van. Ezt meg kell kérdezni a laborban és kifizetni inkább hogy megnézzék.
7. Sirga (válaszként erre: 6. - Ágio8405)
márc. 25. 14:35

Köszönöm! :)

A Páromnál gyanakodtam IR-re a testalkata - illetve annak változása - és egyéb tünetek miatt. Csak glükózt néztek, 0 perces 6,1, 120 perces 5,7. Fizikális tünetei viszont aggasztóak voltak, és csak a vércukorszint-változással tudtam összefüggésbe hozni.

Endokrinológushoz a lányom esetében 2 hónapig könyörögtem beutalóért. (PM alulműködése van, a bátyja Hashimotos. Csak azt szerettem volna megtudni, nála nem Hashimoto-e az alulműködés oka.) Szóval még a beutaló megszerzése sem egyszerű. :P

6. Ágio8405 (válaszként erre: 5. - Sirga)
márc. 25. 14:12
Cukor értékek akkor jók ha a 0 perces 5,5 alatt van a 60-as a legmagasabb de 7 alatt és utána a 120 perces vissza megy a 0perces fölé kicsivel. Az inzulinnál 0perces 5-ig jó ( néhány orvos 8-ig fogadja el) a 60-asra nincs pontos szám megadva de kb max 40 körül. A 120-as pedig 25-ig jó. De az arányok alapján hozzáértő orvos több összefüggést is lát. Endokrinologushoz menj, nem háziorvosra tartozik. De sajnos sok endo doki sincs képben. 😞
márc. 25. 13:59
Engem is érdekelnének tapasztalatok, illetve, hogy kinek milyen értékeknél adták ezt a diagnózist, illetve mit javasoltak. Sajnos a háziorvosunk nem áll a helyzet magaslatán. :/ Ritkán gondolkodik/érdekli a beteg.
4. Ágio8405 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
márc. 25. 11:51
Hozzáértő endokrinologushoz. Pl Dr. Naszody Péter Kecskeméten. Az országból mindnehonnan és sok külföldi országban elő magyar nő jár hozzá.
márc. 25. 07:42
Háziorvos ad vérvételre beutalót, abból sok minden kiderül. Terheléses cukor is kell majd.
márc. 25. 00:16
Először a házi orvoshoz menj, majd ő eldönti, hogy merre tovább.
márc. 24. 23:39
Sajnos nagy valószínűséggel az egyik tuti van.De még nem tudni melyik(azt se tudom hova forduljak ha erre gyanakszom)Mindenféle tapasztalat jöhet

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook