Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A kisafiam tegnap délután össze-vissza evett mindent és most hányt illetve megy a hasa, mit csináljak? fórum

A kisafiam tegnap délután össze-vissza evett mindent és most hányt illetve megy a hasa, mit csináljak? (tudásbázis kérdés)


1 2
2015. márc. 2. 14:35

Voltunk ma dokinál!

Smecta port,normaflort,mg b6-ot ír fel,5 napig kell ezeke szedni!


Mostmár megnyugodtam!

42. kriszta773 (válaszként erre: 41. - Tündi0318)
2015. márc. 1. 19:45
akkor már javul :) de azért figyeld, mert ha láza lenne vagy más tünet, érdemes dokinak megmutatni
2015. márc. 1. 17:36
evett piritóst,meg issza a teát folyamatosan,megmarad benne nem hánnya,ki egy kicsit megy a hasa,de ennyi
40. kriszta773 (válaszként erre: 37. - Tündi0318)
2015. márc. 1. 15:15
hát azért a jövőben figyelj oda, hogy ne egyen ennyire összevissza és zömében szarokat a gyerek :( de mivel elég szívósak, ilyen esetben én vírusra gyanakodnék, vagy arra, hogy az egyik étel romlott volt már
39. kisj (válaszként erre: 36. - Tündi0318)
2015. márc. 1. 14:20

???

Nem volt segítőkész a hozzászólásom.

Csak arra próbáltam volna felhívni a figyelmed, hogy ne kerítsél nagyobb feneket egyszerű és magától érthetődő dolgoknak.(vagyis:mindenki aki túlette magát az szarul van)

38. katus3
2015. márc. 1. 14:03
Sziasztok! A kóla tényleg jó, és kevés ropit is adhatsz mellé. A nyelvét is figyeld, higy ne legyen fehér, lepedékes. Mi most jártuk meg a kórhàzat, mire jöhettünk volna haza, elkaptuk a rota vírust.
2015. márc. 1. 13:40
És úgy nézz ki gyomorrontás lesz az ok
36. Tündi0318 (válaszként erre: 33. - Kisj)
2015. márc. 1. 13:39

Köszönöm a segítő hozzászólást.


Nem mindenki szeretne korházba rohanni egyből...bocsánat ha egyesek szeretik járni a korházat!Ha nem muszály nem megyek,főleg nem ha javul az állapota,szerintem itt mindenkinek aki hozzászólt van gyermeke,és ők sem lennének másképpen.30 hetes kismamaként nem szeretnék feleslegesen korhzba rohangálni ahol nagyobb a fertőzés veszély,persze ha muszály nincs más teendő,de nem mindegy hogy gyomorrontás vagy vírus!

2015. márc. 1. 13:34
Nagyon remélem nem fog már hányni,köszönöm szépen a bíztató és segítő szavaitokat! köszönöm még egyszer,ha van valami fejlemény írok!
34. kisj (válaszként erre: 33. - Kisj)
2015. márc. 1. 13:32
az "össze" nem tudom hogy került oda
33. kisj
2015. márc. 1. 13:31

Mit csináljál?

Jó kérdés.

Gyomorrontások jönnek, gyomorrontások mennek.. a világ meg közben nem áll meg.

Ha az én fiam kiskorában már lett volna Hoxa, akkor sem hiszem, hogy erről indítottam volna egy fórumot.



össze

2015. márc. 1. 13:18
Kórházi orvos javasolta, kortyonként kóla, és sós ropi egy-egy szál.
2015. márc. 1. 13:15

A kisfiam most esett át egy iszonyatos gyomorvíruson.

A kórházban azt mondták,hogy ilyenkor úgy kell táplálni a gyereket,hogy a testsúlyának megfelelő milliliternyi italt kell adni neki ötpercenként. (lehetőleg só és cukor legyen benne.) Hatóránként kb nézni kell,hogy pisil-e. Ha igen, nincs baj.

2015. márc. 1. 13:04
Szerintem már bármit adhatsz neki, amit a kis szervezete megkíván. Úgyis a folyadékot fogja kérni. aztán egy kis ropit is rágcsálhat. Az mindenképp jó jel, hogy alszik. Ugyanis akkor megmarad a szervezetében már amit bevitt.
29. poszata01 (válaszként erre: 27. - Tündi0318)
2015. márc. 1. 12:51

Ha mar iszik es pisil, es nem hany, az mar jo!

Ha legalabb a viz megmarad benne, akkor hamarosan jobban lesz.


A kamillatea nagyobb mennyisegben es tomenysegben valoban szekletlazito hatasu, DE NEM hashajto!!! Mellesleg gyulladascsokkento hatasu is, megnyugtatja a haborgo gyomrot.Volt alkalmam magamon is tesztelni egy jo kis hanyos-fosos virusnal. :-)


Orulok, h jobban van a gyerkoc!

Ha iszogat es javul, lehet h nem is kell korhazba mennetek!

28. kriszta773 (válaszként erre: 27. - Tündi0318)
2015. márc. 1. 12:23
miért kerülnétek fertőzőbe? ha a gyerek javul, itasd apránként és kevés diétás kaját adjál neki, holnap meg vidd el orvoshoz, hogy megnyugodjál
2015. márc. 1. 12:04
ha netán bekerülünk korházba,és azon belül a fertőzőbe osztályra,gondolom nem maradhatok vele? mert hogy 30 hetes kismama vagyok
2015. márc. 1. 11:43
Most volt fent,leszállt az ágyról kijött a konyhába kérdeztem nem e kell neki hányni,azt mondta nem,mondtam neki igyon azt mondta most nem kér,vissza vittem az ágyba,azóta alszik
25. Sirga (válaszként erre: 2. - Tündi0318)
2015. márc. 1. 11:33
Pontosan ez a lényeg: kortyonként igyon! Egyszerre csak 1-2 korty víz, tea.(Esetleg a teába pici sót is tehetsz.) Emellett ritkán, kis adag keksz, főtt krumpli, pirítós, stb. Jobbulást!
2015. márc. 1. 11:16
megmondom őszintén colát nem merek neki adni,most ha még felkelés után egy-2 óráig nem hány de iszik akkor megprobálok neki főtt krumplit adni,vagy piritost.Remélem csak gyomorrontás áll a háttérben
23. kevian
2015. márc. 1. 11:08
De a kólát szénsav nélkül!!!!
2015. márc. 1. 10:58
nem tudom megmondani milyen a pisije,mert megy a hasa,inni most kb 2 óra alatt megivott 2 dl,azóta nem hányt.
2015. márc. 1. 10:56

Milyen a pisije? iszik eleget?

ha hány továbbra is, akkor vidd kórházba, nehogy kiszáradjon

2015. márc. 1. 10:54
várok vele kicsit nem rohanok a korházba,hátha jobban lesz és nem hány már
2015. márc. 1. 10:53
Most ott tartunk hogy már telefonáltam az ügyeletnek azt mondták vigyem korházba,de kb 2 órája már nem hányt,inni iszik vizet,enni még nem akart,azt mondta megeszi a kekszet de tegyem bele neki teába,mire megcsináltam neki a tea+kekszet addigra elaludt most kb 20-25 perce alszik,höje emelkedett 37.1 re de legutóbb vissza ment neki 36.8 ra,most még alszik
18. egypt
2015. márc. 1. 09:22

Kamillateát semmiképpen se!!! Hashajtó hatású, csak rontanál a dolgon.

A kólát hányásra gyerekorvosok is ajánlják, de nem mindenkinél hat, van, hogy pont ellenkező hatású és hánytat.

Nagyon hideg vizet itass vele apró kortyonként, először kanállal, mindig keveset. Etetni nem kell egyáltalán, először a folyadék maradjon meg benne. Nem fog kiszáradni egy nap alatt, ha picit is, de iszik. Szerintem egyébként ha ilyen durva hasmenése is van, inkább vírus lehet, nem gyomorrontás. Ja és Smecta, Normaflore és társai, ha már nem hányja ki.

17. Anyagi
2015. márc. 1. 08:32

Sok folyadék ( a kamilla hashajtó hatású!), ha kell kortyonként, hogy ne hányja ki mindet és nem kell ennie. Ha éhes, akkor ropi vagy üres pirítós, de ilyenkor általában nem vágyik senki az evésre - vagy ha igen, akkor már gyógyul.


Ha egy nap alatt nem múlik el a dolog, akkor irány az orvos. De egy telefont azért mindenképpen érdemes megereszteni és megkérdezni, hogy pillanatnyilag van e hasonló vírus forgalomban a környéken!

2015. márc. 1. 08:16

Nem lehet, hogy inkább valami vírus?:/


Próbáld ki ezt, patikában kapható, direkt ilyen állapotokra:


[link]

15. poszata01 (válaszként erre: 11. - Tündi0318)
2015. márc. 1. 08:16

Szia!


Én a kólát még sose próbáltam, ami viszont ilyenre nekünk nagyon bejött: KAMILLATEA! Világos színűre főzve, langyosan, pici cukorral. (csak annyi cukorral, h egy kicsit érezhető legyen az ízén). Volt, h semmi más nem maradt meg a gyerekben, csak ez.


Enni ne adj neki semmit, amíg nem csillapodik a hányás. MA csak teáztasd, holnap diétás kaja (keksz, sóban-vízben főtt répa, krumpli, ilyesmik), holnapután meg már ehet, amit szeretne.


Hányás ellen egyébként tartok itthon Daedalonetta kúpot (receptre kapható), nagyobbacskáknak B6 vitamin is adható.

Ha nem javul, sztem hívd ki a gyerekorvost, hátha mégsem csak gyomorrontás.


Kiszáradásra akkor gyanakodj, ha már több órája nem volt vizelete, és a lehellete acetonos szagú, mint a körömlakklemosó. Akkor viszont kórház!!!!

14. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Tündi0318)
2015. márc. 1. 08:13

Canada dry jobb mint a cola. Kell a szénsavas mert valamiért a sok hányás után a szénsavas cuccok teszi helyre a gyomrot, akármilyen fura. De a canada dry azért jobb mert gyömbérkivonatot tartalmaz kis mennyiségben és a gyömbér kimondottan elmulasztja a hányingert is. Utána pedig az elkövetkező napokban a rehidratáló folyadék, ahogy bowie írta.


Mikor kicsi voltam, rengeteg hányásos epizód volt és mi is próbálkoztunk colával, traubival de végül csak a canada dry volt hatásos.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook