Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Mindent a szójáról!!! fórum

Mindent a szójáról!!! (tudásbázis kérdés)


2015. ápr. 13. 14:12

eleg regi a forum, de en szoja erzekeny vagyok.

4 eve tudok rola es odafigyelek ra..bizony a szojaban nincs 575 E betu maga a szoja a sok esetben azE betu szinte mindenben beleteszik..mindenbe!

annak aki egeszseges nem hiszem hogy okoz kulonosebb bajt, nem hallottam meg. Esetleg azt hogy a sok beviteltol erzekennye valhat az illeto, de ez kb 1000emberbol 1.

Inkabb azok vigyazzannak vele akik erzekenyek ra mint en. Mert akkor nagyon alatomos tud lenni.

22. 43cdfa3862 (válaszként erre: 20. - Xti_)
2010. febr. 3. 19:39

igen a tofut én is nagyon szeretem,de csökkenteni fogom heti 2 alkalomra...vagy még kevesebbre.végülis tényleg fő a változatosság...


a szójatejjel vagyok még egy kicsit tanácstalan..

21. 43cdfa3862 (válaszként erre: 20. - Xti_)
2010. febr. 3. 19:36

megkérdezhetem,hogy milyen márkájú szójatermékeket használsz?

Milyen szójatejet?

Velem az van,hogy én minden nap kávézom és szójatejjel szoktam inni...

Ha 1-2 hétig sima tejet és utána szóját,szóval váltakozva iszok az baj??

20. xti_ (válaszként erre: 17. - 43cdfa3862)
2010. febr. 3. 19:14
nem minden nap, de gyakran, és akkor nem fogom vissza magam. pl meg tudok enni egy egész doboz tofut (magyar szójából készül, nem génmódosított) vagy egy liter szójaitalt (ez pedig osztrák,szintén nem génmódosított, ökologiai gazdálkodásból származó szójából van, és a cukor, amit tartalmaz, nádcukor.)
19. 8696017fc8 (válaszként erre: 6. - 5e76004fb5)
2010. febr. 3. 19:10
errefelle genkezelt a napraforgo es a kukorica is ettol meg hasznaljuk.nem hinnem ,hogy naponta jo ha szojat esznek de mi sokkat hasznlunk.en nem szeretem de a kislanyom es a ferjem igen .es meg vallami ha vallkai beteg lehet a szoja hasznalattol,akkor egy90 dkg szuletet gyermek biztos lett volna.elleg regi eszik szojat de semmi baja.egeszsegesebb mint sok 4 kg szuletet gyermek
18. Ekka
2010. febr. 3. 18:42

Eheted a szóját nyugodtan, nem károsabb, mint bármilyen más élelmiszer!!!!


Nincs benne 757 "E-betű"!

17. 43cdfa3862 (válaszként erre: 15. - Xti_)
2010. febr. 3. 18:40
és Te is naponta eszel szójatermékeket??vagy milyen gyakran?
16. 'szti (válaszként erre: 6. - 5e76004fb5)
2010. febr. 3. 15:18
A vilag szojatermesenek tobb, mint 80%-a genmodositott. Ez gyakorlatilag az osszes amerikaban termesztett szoja, ott mar nemigen termesztenek hagyomanyos fajtat. A genmodositas celja nem az, hogy sivatagban is termesztheto legyen, hanem a gyomirtas megkonnyitese, magyarul ha lepermetezik a szoja megmarad a gyom kidoglik. Azt meg senki nem tudja, hogy van-e lesz-e barmilyen hatasa az emberekre, erre majd par szaz ev mulva lehet valaszolni.
15. xti_
2010. febr. 3. 14:29

éppen most láttam egy táblázatot,amely szerint a felsorolt aminosavak megtalálhatóak a szójában.

ne aggódj. én is sok szóját eszem, imádom a tofut meg az ízesített szójatej-italokat. teljesen egészséges vagyok, 34 hetes terhes egy teljesen egészséges babával, minden labor- és egyéb eredményem kiváló.

14. 43cdfa3862 (válaszként erre: 13. - Xti_)
2010. febr. 3. 11:23

én ennyire nem értek hozzá és pont ezért riasztanak...mert a neten is mindenfélét irnak és fogalmam sincs kinek higyjek.

talán az igaz,hogy nem kell túlzásba vinni...

csak...én naponta iszom szójatejet,meg rágcsálok szójadolgokat(mint már irtam)


csökkentsem...vagy mit tegyek???


ki mennyi szóját eszik???

13. xti_ (válaszként erre: 4. - 82a31ed4c7)
2010. febr. 3. 11:20

ezek az állítások nem igazán tudományosak. pl. ha ie. 1000 körül kezdték fogyasztani, akkor könnyű kiszámolni, hogy több ezer éve használják, tehát az állítás igaz.

a cisztin nem esszenciális aminosav.

stb.

12. f8db0709b8 (válaszként erre: 4. - 82a31ed4c7)
2010. febr. 3. 11:16
Ez komoly?Mi is szeretjük,de ezek után:(
11. xti_
2010. febr. 3. 11:14
nem hiszem, hogy ártalmas lenne a szója,az biztos, hogy nem rosszabb, mint a hús, vagy más növények. elég intelligensnek és tudományosan tájékozottnak tartom a japánokat ahhoz, hogy ha bármi baj lenne vele, nem ennék.
10. 43cdfa3862 (válaszként erre: 9. - Noncsi18)
2010. febr. 3. 11:00

:)


na ez az!:)

jó lenne tisztázni ezt a dolgot...bár nem egyszerű...

2010. febr. 3. 10:36
Na most ezek után én is elbizonytalanodtam, hogy most akkor mi van??? Én eddig nem is hallottam rossz tulajdonságáról csak most.... De akkor most kinek lehet hinni??!!!
8. 43cdfa3862 (válaszként erre: 6. - 5e76004fb5)
2010. febr. 3. 10:33

igen én is hallottam ezt!


azt hiszem unokatesóm is szójázik,majd tőle is kérdezősködöm!

7. 43cdfa3862 (válaszként erre: 4. - 82a31ed4c7)
2010. febr. 3. 10:31

köszi,hogy leirtad...

hát nem is tudom,ezek nem jó hirek,de...még mindig tanácstalan vagyok.

ezek szerint egyáltalán nem kéne szóját ennni?

2010. febr. 3. 08:22
én azt hallottam ,hogy a szóját génkezelték, hogy a zordabb korülmények között (sivatagban) is megtermelhessék. ez a génkezelt szója valóban ártalmas a szervezetre, úgy mint más génkezelt növény.
2010. febr. 3. 07:43
én sem tudom, teljesen tanácstalan vagyok...
2010. febr. 3. 07:27

Tévhitek listája

Tévedés: A szóját többezer éve használják, egyike a szent növényeknek

Tény: Időszámításuk előtt 1000 körül kezdték fogyasztani, csak azután, hogy a Kínaiak rájöttek, hogyan kell erjeszteni. Addig is nagy becsben tartották, hiszen gyökere a talaj nitrogénháztartásában játszott komoly szerepet, de a növényt nem ették.


Tévedés: A szója teljes értékű fehérje

Tény: Mint a többi hüvelyes, a szója sem biztosítja a kéntartalmú aminosavakat, mint a metionin és a cisztin. Ráadásul a feldolgozás a sérülékeny lizint is tönkreteszi benne.


Tévedés: Az erjesztett szójatermékekben elegendő B12 vitamin található.

Tény: Az az anyag, ami a B12-re hasonlít a szójában, nem hasznosítható az emberi szervezet által, ráadásul további B12-vitamin hiányt idéz elő.


Tévedés: A szójatej egészséges a gyerekek számára

Tény: A szójatermékek úgynevezett enzim-gátlókat tartalmaznak, amik gátolják a fehérje-emésztést. Rossz hatással van a hasnyálmirigy működésére, D-vitamin hiányt okoz, magas fitinsav-tartalma gátolja a vas és a cink beépülését, amelyekre az agy és az idegrendszer megfelelő fejlődéséhez lenne szükség.


Tévedés: A szója meggátolja a csontritkulást.

Tény: A szójatermékek kalcium- és D-vitamin hiányt okozhatnak. Az ázsiai népeket a csontleves, a tengeri állatok és algák valamint az állati zsiradék óvja a csontritkulástól, nem a szója.


Tévedés: A szójatermékek fogyasztása megóv a rák bizonyos fajtáitól.

Tény: A mellrák előfordulását bizonyos esetekben csökkentheti, már esetekben növeli, ugyanakkor a hasnyálmirigy-, pajzsmirigy és prosztatarák kialakulását elősegíti.


Tévedés: A szója fogyasztása kedvezően hat a menopauzás és az azutáni időszakban.

Tény: A szója elősegítheti az ösztrogén-függő rákos daganatok fejlődését, és gyakran okoznak pajzsmirigy-problémákat. A pajzsmirigy-elégtelenségben szenvedőknek kifejezetten tilos a szója bármilyen formában való fogyasztása (kenyérben, csokiban stb.), mert gátolja a gyógyszerük működését, fáradtsághoz, hízáshoz vezet.

2010. febr. 3. 07:21

elnézést...Kiben lehet megbizni???

:)

2010. febr. 3. 07:20

Sziasztok!Napi rendszerességgel ettem eddig szóját,viszont mindenfélét lehet olvasni a neten és fórumokon!Kinek lehet megbizni???

Kicsit össze vagyok zavarodva,mert én szeretem a szóját és naponta is ettem,szójatejet iszom,pörkölt szóját rágcsálok..stb.

lehet,hogy abba kéne hagyni???

Kérem segitsetek!!!!

2010. febr. 3. 07:18
Mindent a szójáról!!!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook