Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Mindenki azt mondja a másiknak, ha rossz történik, hogy... fórum

Mindenki azt mondja a másiknak, ha rossz történik, hogy... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

28. 55Judit (válaszként erre: 22. - Michelle.r)
tegnap 17:59
Mert olyan problémáik vannak, amik nem igényelnek megoldást. Elég nekik ha megoldás helyett csak rinyálnak, hogy valaki sajnálja őket. Engem érdekelne.
27. michelle.r (válaszként erre: 23. - PöttyösPanka)
tegnap 17:39
Felveszlek a listára. 🤗
26. michelle.r (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
tegnap 17:39

Összesen kettő jelent meg:



[link]


[link]


A kék inkább egy "tankönyv", nem egy könnyű olvasmány. A másik lazább, de az se egy romantikus lányregény. De nagyon hálás leszel magadnak, ha mégis ráveszed magad.


A kék színű már a Voiz applikációban is megvan hangoskönyvként.

25. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Michelle.r)
tegnap 08:43

Szia!

Rákerestem, de több könyvet is feldobott.

Eltudnád a címét küldeni? Én elolvasnám:)

tegnap 08:42

Ez nagyon jó gondolat!!!

Igyekszem majd kipróbálni.:)

Van egy kedves barátnőm, aki szinte mindent tud a családomról, a hozott családi "sérelmeimről".

Ő azt szokta mondani, hogy én másban vagyok jó, mint az illető, aki miatt sok lelki fájdalmam van, de közben azt is tudom, hogy neki is van rengetek más típusú baja.

De engem az soha sem vigasztalt, ha másnak is rossz. Én nem akarom, hogy neki rossz legyen!!! Én azt szeretném, hogy egyforma bánásmódot kapjunk a családunktól. Soha nem kívántam neki rosszat!!! Sőt nagyon szeretem, talán ezért is fáj annyira.

Az ő baja és az enyém nem ugyan az a mérleg... nem tudom összehasonlítani...nem üti az egyik a másikat.

Én akkor tudnám elengedni, ha őt sem és engem sem "bántana" senki és semmi.

23. PöttyösPanka (válaszként erre: 22. - Michelle.r)
ápr. 22. 07:49
Ha nekem adnál, becsszó elolvasnám 🤗
22. michelle.r (válaszként erre: 13. - 55Judit)
ápr. 21. 15:28
Van egy módszer, egy Lester Lewenson nevű amerikai fickó fejlesztette ki. Néhány éve találkoztam vele, nekem működik. Nem számoltam pontosan, de kb. tíz könyvet osztottam szét embereknek. Azt hiszed, elolvasták? Nincs rá idő. Az egyiknek megvettem hangoskönyv formában is. Hiszed vagy sem, arra sincs idő, hogy meghallgassa.
21. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 20. 21:16
Én sose mondanám senkinek, mert engem ezzel lehet legjobban felhúzni.
20. 55Judit (válaszként erre: 19. - Csemár)
ápr. 20. 18:23

Köszönöm az együttérzésed!

Biztos hogy nem. Én sem vagyok olyan. Én csak egyszerűen nem kívánt gyerek voltam, aztán végig hol szíjjal, hol szóval, mert nekem az járt. De ennek már régen vége, már nem bát senki.👏😉

19. csemár (válaszként erre: 18. - 55Judit)
ápr. 20. 18:09

Sajnálom!


Azóta pedig még "keményebb" lett a világ. (Remélem azért, hogy az anyák többsége azért nem lett ennyire szeretetlen.)

18. 55Judit (válaszként erre: 17. - Csemár)
ápr. 20. 17:33
Tudom. Mikor én nagy bajban voltam, anyám úgy vígasztalt hogy "nem te vagy az egyetlen".
17. csemár (válaszként erre: 13. - 55Judit)
ápr. 20. 16:43
Van, amikor még ennyi vigasztalás se telik...
16. 55Judit (válaszként erre: 15. - Srcrss)
ápr. 20. 15:58
Milyen igaz! Ezt már én is tapasztaltam.
15. srcrss (válaszként erre: 11. - Xochipilly)
ápr. 20. 15:45
Létezik elengedés. Addig beszélsz, írsz arról, ami fáj, vagy addig szócsatázol, amíg egyszer azon kapod magad, hogy már nem érdekel, nem érzel semmit, elmúlt, vége.
14. PöttyösPanka (válaszként erre: 8. - Channa*)
ápr. 20. 15:33
Amire te gondolsz, az nem az a hála. Hanem például az, ha meghal a kutyám, akkor ahelyett, hogy magamat sajnálnám a veszteség miatt, hálás vagyok azért, hogy lehetett egy ilyen nagyszerű kutyám, és az együtt töltött időért.
13. 55Judit (válaszként erre: 12. - Csemár)
ápr. 20. 14:09
Az még hagyján hogy ezt mondagatják, az a gáz hogy nem teszek hozzá hogy "oly módon, hogy..." Az igazi segítség a hogyanja lenne.
12. csemár (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 20. 12:59

Ez egy divatos szóvirág (közhely).

Régebben ugyanezt jelentette az, hogy "ne foglalkozz vele!", "nyugodj bele!", "tedd túl magad rajta!" stb.

11. xochipilly (válaszként erre: 5. - PöttyösPanka)
ápr. 20. 12:36
Nincs olyan, hogy elengedés, én legalábbis nem hiszek benne. Elfojtás van, aminek 95%-ban rossz a vége. Sokszor végződik pl. az onkológián sajnos.
ápr. 19. 17:17
Nem feltétlenül elfojtás az elengedés, de ha nagyon lelkis és érzelmes vagy nehezen megy. Én alapból fel sem veszek dolgokat és könnyen túllépek számomra nem fontos dolgokon, illetve: ha tudsz tenni ellene tegyél, ha nem, vagy fogadd el vagy engedd el.... vagyis szarjál rá magasról 🤷‍♀️
9. 55Judit (válaszként erre: 8. - Channa*)
ápr. 19. 16:52
A hála érzése abban van aki hálás. Jó érzés van benne. Nem az érzi a hálát akinek hálásak. Ha neked hálás valaki az az ő dolga. Neked se nem oszt, se nem szoroz.
8. Channa* (válaszként erre: 6. - 55Judit)
ápr. 19. 16:29

Érdekes ez a hála.

Én nem szeretem, ha bárki hálás nekem, de lehet, hogy engedni kellene, hogy könnyebben túllépjen egy tragédián?


Pont nem régen volt egy tragédiánk. Fura, hogy én is sokszor említem. Engem is megrázott, de nekem azért könnyebb volt, mint a legközelebbi hozzátartozónak.

Sajnos, semmi mást nem tudtam tenni, csak annyit, hogy meghallgattam és elmondtam, hogy én mit gondolok, illetve a tapasztalataim alapján, mi fog történni.


Abban a 2,5 hónapban végig néztem, ahogy az illető végig megy a gyász fázisain, és azt nem gondoltam, hogy a bekövetkezés után lesz még sokkal mélyebb pont is...


Hálálkodik, hogy mennyit segítettem azzal, amit tettem, én meg hárítok, hogy ugyan már! szóra sem érdemes. Lehet, hogy ha hagyom, akkor könnyebb lett volna neki?

7. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 19. 15:39

Nem szabad görcsölve élni az életet, mert nem leszünk boldogok. Az élet nagy része lutri. Még azoknak is, akik mindent szépen elterveznek és szorgalmasan haladnak a céljaik felé.

Egy nagy kártyaasztalnál ülünk mindannyian. Ha dobnak elénk egy lapot vagy fel kell vennünk, vagy otthagyjuk.

6. 55Judit (válaszként erre: 5. - PöttyösPanka)
ápr. 19. 14:10
Na meg hogy miért legyél hálás egy nagy tragédia, pl. valakinek az elvesztése kapcsán.
ápr. 19. 14:08
A dolgokat nagyon nehéz csak úgy elengedni. A nagy elengedés sokszor egyszerű elfojtás, ami idővel megbosszulja magát. A rossz érzéseknek is szerepük van. Amíg valaki nem dolgozza meg egy rossz esemény rá gyakorolt hatását, addig nem jó elengedni. Persze az sem jó, ha valaki túlzottan belemerül. Nem úgy vagyunk beállítva, hogy bármit is csak úgy elengedjünk, és kész. De "kicserélni" nagyobb eséllyel tudjuk. Erre legjobb módszer a hála. Amikor történik valami rossz dolog, ha nem is "elengedni", de enyhíteni sokat lehet rajta a hála erejével. Persze ez sem olyan egyszerű elsőre. De gyakorlással elsajátítható.
4. 55Judit (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 19. 14:07
Pedig ennek kéne a csapból is folyni. A "hogyan" száz féle formájának. Mert ez a nehéz, legtöbb ember számára kivitelezhetetlen.
3. tumbo2 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
ápr. 19. 13:46
nekem is azt mondja a lányom.de nem tudom.azt nem mondja,hogyan.pedig ilyesmivel is foglalkozik.
ápr. 19. 13:44
Szerintem nem tanítható. Én magamtól jöttem rá, hogyan kell. Sok mindent elengedtem. Van, amit (még) nem.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook