Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Milyenek a svédek, mennyire nehéz elsajátítani a nyelvet? fórum

Milyenek a svédek, mennyire nehéz elsajátítani a nyelvet? (tudásbázis kérdés)

1 2
2014. jún. 24. 14:21
Szia Robotgép, nekem a telenort ajánlották, ha erős jelet akarsz. üdv, Juc
2013. jún. 1. 13:24
Valakinek van tapasztalata melyik svéd mobilcégnél vegyek laptophoz netet meg 1 telefon is kellene simmel . Ha feltöltős akkor a fel nem használt rész elveszik a hó végén ? Agusztustól megyek fél évre erasmussal Stockholmba . Esetleg közlekedéshez bérlet árakról v. hol nézelődjek . Köszi elöre is .
2013. jan. 18. 12:41

sziasztok!

tudtok ajánlani esetleg egy jó svéd nyelvtanfolyamot,nyelviskolát?

keresgéltem és hétfőn mehetnék befizetni a soter nyelviskolába a pénzt de találtam rola rossz véleményeket is neten, és mivel elég húzós a tanfolyam ára, szeretnék biztosra menni, hogy jó a nyelvsuli.

Ha van valami tapasztalatotok, kérlek írjátok meg, köszi!

37. Suhailah (válaszként erre: 31. - Macsusz77)
2013. jan. 11. 01:25

Udvozollek!


Orulok, hogy nem csak en , mas is ala tudja tamasztani, ha beszelsz anglul, talalsz munnkat....

Igaz tenni is kell erte....minimum: KERESNI!:))))

36. aniko195 (válaszként erre: 30. - 6141e32a6b)
2012. nov. 17. 01:56
A fiam ELTE biógus szakán végzett kitüntetéssel és próbaképpen a Svéd Karolinska egyetem Phd képzésére jelentkezett ( természetesen ez ösztöndíjjal jár ). A jelentkezése után két héttel már skypon a jövőbeni laborvezetője 3 órán át beszélgetett vele, kérdezte. 2 nap múlva már megkapta a mailt, pénteken államvizsgázott, hétfőn már kint kellett kezdenie egy 3 hónapos előválogatást. A poklokat jártuk meg mire szoba bérletet tudtunk szerezni neki és barátnőjének. Mondanom sem kell az első 3 hónapban nyomor szinten éltek még itteni viszonylatban is. Sikerült a felvételi, sőt januártól Curie ösztöndíjat kap, ami jóval magasabb a szokásos EU-s ösztöndíjaknak. De addig az alap ösztöndíj, bár több mint az első 3 hónapban, de Stockholm iszonyúan drága .... nem könnyű az életük. Mivel a tanulmányi szerződést 4 évre szeptember elején kötötték meg vele, addig nem volt person numere, ami nagy hátrányokkal jár. A barátnőjével hivatalos élettársi kapcsolatot kellett kötnie, hogy ő is kapjon számot. Viszont ezzel eljutott oda, hogy ingyen heti ötször négy órában svédül tanul. Ő angol tanárnő, így lehetősége nyílt, hogy óvodában részállást vállalt- erre a magas szintű angol tudása miatt van lehetősége, persze ha sikerül . De bíztatják. Mellette megy tovább a délelőtt 4 óra ingyenes svéd oktatás. Elment a munkaügyi hivatalhoz ahol közölte, hogy nem munkanélküli segélyre, hanem állásra pályázna. Kirendeltek mellé egy munkaügyist, aki a pályázatok megírásától az önéletrajzig, az interjúkra való felkészítésig mindenben segít neki .. INGYEN. Persze ehhez kellett egy kedvesebb svéd ember aki elmondta, hogy mit tegyen, mert magától soha nem jött volna rá hogy működik a rendszer. Tanulságos a történet
35. t.Ili
2010. máj. 23. 08:06
Az egyetemi skandináv nyelvekre is a német emeltszintű érettségi a feltétel.Valószinű aki németül beszél annak könnyebb megtanulni svédül.
2010. máj. 21. 22:25
Ő két éve egy autókozmetikában kezdte,ami egy családi vállalkozás volt.Annyira megszerették,hogy azóta már tulajdoni hányadot is adtak neki,csak nehogy hazajöjjön.
2009. jan. 30. 17:37
De a gyerekek gyorsabban is tanulnak és könnyebben jegyeznek meg dolgokat. Igaz én se vagyok még öreg.
2009. jan. 30. 17:35
Borås környékére. De a nyelv kérdés hát nem tudom én igyekszek itthon is tanulok, de valahogy nem megy vagy csak túlságosan erőltetem. Igaz nem is voltam egyszerre olyan sok időt kint, hogy meglehessen tanulni. Az alap mondatokat megértem és már egy kicsit beszélek de csak nagyon alapokon.
2009. jan. 29. 21:56

ja így azért egyszerűbb,hogy lesz hol laknod,és lesz aki bejelent.De a nyelviskola papír nem követelmény.A testvérem férje azonnal talált munkát,bár Ő beszélt angolul.Testvérem 2hónap alatt levizsgázott az első évből.rákényszerülsz hogy hamar megtanuld.A keresztlányom 5éves,és fél év alatt szinte teljesen megtanulta a nyelvet.Sok sikert hozzá neked is!

Egyébként hová Költöznél?

2009. jan. 29. 21:32
Én már 2.5 éve kijárok. Az én párom svéd és úgy szeretnénk ha én is kimennék hozzá. Én nekem az anyósom azt mondta, hogy én kimegyek és ott bejelentenek, hogy a párom eltart ott kint elkezdek járni ebbe a nyelvi iskolába és miután kijártam csak utána tudok munkát kapni ha már beszélem a nyelvet. Nekem ezt mondták.
29. macsusz77 (válaszként erre: 28. - 6141e32a6b)
2009. jan. 25. 13:22
Nagyon nehéz kimenni.Kell kint állandó lakcím,de nem adnak lakcímet,ha nincs kint bejelentett munkahelyed.Kell lennie pénzednek kinti bankszámlán.Testvéremék egy éve júniusban mentek ki,de előtte egy évvel már elkezdték intézni kint is ,itthon is a papírokat.Sok sikert!
2009. jan. 24. 18:35
Én jövőre szeretnék kimenni, de nem tudom milyen papirok kellenek hozzá, valakinek van erről információja? Vagy esetleg hol kell elintézni a kint maradásomat itthon vagy kint?
27. loch ness (válaszként erre: 10. - Anbene)
2009. jan. 13. 15:27
Igen, környezetvédők, otthon. A bútoraikhoz Romániából és Kárpátaljáról hozatják a fát, és ott emiatt olyan tarvágások vannak, hogy huzamosabb eső után azért van árvíz és földcsuszamlás. Ez a skandináv környezetvédelem háttere. Nyilván nem csak ők hordják el kíméletlenül a fát ezekről a helyekről, de ők is. így könnyű környezetvédőnek lenni.
2008. okt. 19. 20:58
Ha könnyen tanulsz nyelvet,akkor biztos,egyébként minden svéd beszél kint angolul.A testvérem 5hónapja van kint,és már nagyon jól megy neki.
2008. okt. 19. 16:26
Németül és angolul beszélek. Könnyen megtanulnék svédül???
24. anbene (válaszként erre: 22. - Drnéni)
2008. ápr. 28. 13:46
Van Európai Egészségbiztosítási Kártyám, azt bemutattam, úgy fogadtak el + 150 SEK-kel. A svédeknek is ennyi a vizitdíj, tehát én nem lehettem kivétel. Itthon el akartam számolni a Tempo Egészségbiztosítónál, de nem fogadták el, mert nem szerződött partner. Ha-ha-ha
2008. ápr. 26. 14:26
Látom, sokan nekivágnak. Én nem tudom, nem tudom... Olyan szar lenne mindent itthagyni. De lehet, hogy miután megszokjuk, már nem fogunk visszakívánkozni. Nehéz döntés. A ti ismerőseitek miért mentek? Csak a pénz miatt?
22. drnéni (válaszként erre: 20. - Anbene)
2008. ápr. 26. 14:24
Biztosítottként?!
2008. ápr. 26. 12:39
Az én testvérem itthonról kezdett el tanulni skyp-on keresztül egy svéd tanárral.Nagyon jól megy neki.Nem nehezebb mint az angol.Májusban költöznek ki,és kint is van bevándorlóknak nyelviskola.
20. anbene
2008. ápr. 25. 11:22

Én azon hidaltam le, amikor orvoshoz kellett mennem gyógyszerért, mert úgy megfáztam.

Vizitdíj: 150 SEK!!!! (4000,-Ft)

Kanalas gyógyszer: ugyancsak

2008. ápr. 24. 06:19
én meg azt hiszem ez olyan mint minálunk egyiknek sikerül másiknak nem nekünk sok testvérünk kinn él igy hát mi ilyenbe és olyanba is belelátunk a nyelv fiatalnak egyszerű öregnek pedig nehézkes elsajátitani a mi testvéreink beszédén nem vesz észre mamár egy öslakó se semmit... persze ehhez 20 30 év kellett...
18. fc7cb95dce (válaszként erre: 17. - Drnéni)
2008. ápr. 23. 17:36

Az én férjem is orvos, én gyesen vagyok még, de azt mondták, hogy én ne is reméljek állást soha. A drágaság iszonyatos, még a kórház parkolójában is fizetni kell az orvosoknak. A svédek ridegek, de nyugisak. Nekik mindig is bevándorló maradsz, egy kalap alatt a feketékkel. Az adó központi+helyi adókból áll, 50 %-os aban a városban, ahova mentünk volna. Az orvosi munka leginkább team-munka, a beteg több szűrőn át jut el hozzád. A fizut lineárisan emelik, de abból nekünk fizetni kellett volna a lakásbérlést, és a rezsiből csak a villanyt. Azért csak azt, mert a fűtés majdnem mindenhol elektromos...A klíma meg egyszerűen tragédia...

Ha van kérdésed, priviben tudunk kontaktálni!

2008. ápr. 23. 17:02
Ki változtatta meg a kérdést? Nem baj, csak nem értem.
2008. ápr. 23. 17:00
Én orvos vagyok, a férjem informatikus, úgy tudom, ilyen foglalkozással szépen meg lehet ott élni. Persze nem hiszem, hogy munka nélkül milliókat lehet keresni, nem is akarnánk.
2008. ápr. 23. 15:50

Nekem az unokatesóm lakik kint és ő nem is akar Mo-ra visszajönni, bár azért hozzá kell tenni, hogy őt anno még a szülei vitték ki 5-6 éves korában, tehát gyakorlatilag ott nőtt fel.

A svéd nyelv biztos, hogy nem könnyű, de én addig nem is nagyon indulnék neki, mielőtt legalább alapfokon nem beszélném

2008. ápr. 23. 15:40
nem árt egy két ismerös vagy perfekt angol tudás
2008. ápr. 23. 15:37
És az ügyintézés mennyire nehézkes?
2008. ápr. 23. 15:37
orvosnak biztos jó,melosnak nehéz munkátvállalni nem könnyü ez nélkül nincs biztositás....
11. drnéni (válaszként erre: 8. - Fc7cb95dce)
2008. ápr. 23. 15:36
de miért?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook